Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No prosze prosze, a jednak płyta zaczyna żyć, a już traciłem nadzieje. Teraz daje rade na htt 267 wcześniej przy 240 niewstawała, ram z 667 na 800 (Patriot 667 LLK). Dopiero zaczynam testy, ale już mi się zaczyna podobac. B-) Narazie mnie chłodzenie blokuje bo jak zamkne obudowe to już tak super nie jest... :(

 

Jeszcze niech dodadzą więkrze napięcie na pamięci. ;)

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja jakos nie umiem wgrac tego BIOSa. 305 wgrałem bez problemów, a ten nie idzie. Nie wiem czy dobrze robie, a wyglada to tak: odpalam EZ Flasha 'właczam' plik, pozniej jakos sie mi zawiesilo przy Erase costam, zrebiłem restart i do piero wtedy sie włacza AWDFLASH.

Powiedzcie jak wy to robicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde!

Nie wiem co jest z moja płyta. Prosze o pomoc!

Jestem noobem i zrobiłem tak: właczyłem ASUSUpdate, update z pliku i nic sie nie działo przez 20 min, wiec zrestartowałem i chciałem z dyskietki zainstalowacm ale sie nie dało, tak jak to miało miejsce wczesniej. I nie wiem co teraz zrobic... :( Prosze o pomoc. Moze ktos był tez tak głupi jak ja i udąło mu sie wyjsc z tej sytuacji. Zaraw wysle wiadomosc dla ASUSa - mam nadzieje, ze cos mi poradza. :( plisss help me.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś by mogli jeszcze zrobić z divem bo przy 400 czy przy 533 teraz niechce się włączyć tylko przy 667 i 800 dziala normalnie, a pamięci niestety powyżej 805Mhz się wysypują ;(. Pewno więkrze napięcie by zalatwilo sprawe, ale tego puki co też niema.

Zaobserwowaliście może takie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde!

Nie wiem co jest z moja płyta. Prosze o pomoc!

Jestem noobem i zrobiłem tak: właczyłem ASUSUpdate, update z pliku i nic sie nie działo przez 20 min, wiec zrestartowałem i chciałem z dyskietki zainstalowacm ale sie nie dało, tak jak to miało miejsce wczesniej. I nie wiem co teraz zrobic... :( Prosze o pomoc. Moze ktos był tez tak głupi jak ja i udąło mu sie wyjsc z tej sytuacji. Zaraw wysle wiadomosc dla ASUSa - mam nadzieje, ze cos mi poradza. :( plisss help me.

Nie ma w tym zadnej skomplikowanej filozofii. Instalujesz, odpalasz, robisz kopie BIOSU, wrzucasz nowy, restartujesz i juz jest wszystko zalatwione. Nie wiem w czym mozesz w ogole miec problem.

 

 

Coś by mogli jeszcze zrobić z divem bo przy 400 czy przy 533 teraz niechce się włączyć tylko przy 667 i 800 dziala normalnie, a pamięci niestety powyżej 805Mhz się wysypują ;(. Pewno więkrze napięcie by zalatwilo sprawe, ale tego puki co też niema.

Zaobserwowaliście może takie coś?

Poszlyby i na 1GHz, ale bez 2.5V o porzadnym o/c mozna pomarzyc. Dlaczego ustawiasz 400 czy 533, wtedy procesor bedzie chodzil wolniej, gdy pamieci szybko. Najwazniejsze jest to by znalezc kompromis pomiedzy najwyzszym taktowaniem procesora i pamieci. Ja juz wiem ze moj procek sypie sie >2.81GHz, pamieci >800MHz (jednak to jeszcze musze zanalizowac). Takze wybralem mnoznik procesora 11.

W sumie to nie widze juz sensu w dalszym podkrecaniu, poki co, nic mu sie nie oprze :]

 

BTW "większe" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uzywanie tego 0402 jest bezpieczne ?:) bo nie wiem :) .. czekac na oficjalna wersje ( widze ze naraze same pozytywy ;p )... czy w koncu ktos mi powie .. co zrobic jakby sie zawiesil komp i bios sie nie wgral ? ;/

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uzywanie tego 0402 jest bezpieczne ?:) bo nie wiem :) .. czekac na oficjalna wersje ( widze ze naraze same pozytywy ;p )... czy w koncu ktos mi powie .. co zrobic jakby sie zawiesil komp i bios sie nie wgral ? ;/

Jak komp sie zwiesi to wrzucasz płytke ze sterownikami i zainstaluje sie BIOS 0104.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie na najnowszym biosie jakie macie temperatury i na jakich chłodzeniach.I na jakiej temperaturce maksymalnej mozna trzymać athlona 3200 bo na freezerze 64 pro na minimum obrotów miałem 56 stopni na podkręconym jak w sygnaturce czy moje temperatury są normalne?Bo jak czytam że ktoś na freezerze w stresie ma 40 stopni to mnie krew zalewa mam paste arctic silver 5 i freezer kilkakrotnie zakładany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie na najnowszym biosie jakie macie temperatury i na jakich chłodzeniach.I na jakiej temperaturce maksymalnej mozna trzymać athlona 3200 bo na freezerze 64 pro na minimum obrotów miałem 56 stopni na podkręconym jak w sygnaturce czy moje temperatury są normalne?Bo jak czytam że ktoś na freezerze w stresie ma 40 stopni to mnie krew zalewa mam paste arctic silver 5 i freezer kilkakrotnie zakładany.

Sempron 1.6@2.5 (default vcore) po 15 minutach spi16M wg SpeedFana miał 56st. Chłodzenie boxowe.

W idle 1.6@2.16 ma ~38st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to ja na boxowym mam 40 w stresie .. a na OC 47 ;

Alarm mam ustawiony na 52 stopnie

Ale musze tez pomyslec o zmianie chlodzenia

edit'[

coz: chyba to bedzie dobrym wyborem ... co o tym sadzicie ?

http://www.allegro.pl/item129617418_scythe...wentylator.html

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jak, przeszła ta płyta już wiek niemowlęcy? Nowe biosy załatwiły sprawę? Można ją kupić bez obawy o stabilność i inne problemy które miały pierwsze egzemplarze?

ja polecam goraca ztym najnowszym biosem 100 % tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chlodzenia kupilem AC Freezer 64 Pro, mialem drobne problemy z zamontowaniem go. Uzylem pasty AC Silver. Mam 32 stopnie, w stresie 45max. Mysle ze to dobry wynik. Nie widze sensu w kupowaniu innego, by miec 5MHz wiecej.

P.S Moje pamiatki na 1.95V chodza max 810MHz, ladnie, ciekawe co by bylo jakby dali wieksze napiecie:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chlodzenia kupilem AC Freezer 64 Pro, mialem drobne problemy z zamontowaniem go. Uzylem pasty AC Silver. Mam 32 stopnie, w stresie 45max. Mysle ze to dobry wynik. Nie widze sensu w kupowaniu innego, by miec 5MHz wiecej.

P.S Moje pamiatki na 1.95V chodza max 810MHz, ladnie, ciekawe co by bylo jakby dali wieksze napiecie:]

A na jakich obrotach ten freezer maxymalnych i czy na podkręconym jak w sigu procku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam takie małe pytanko w związku z planowaną przesiadką na AM2 - jak jest w mobo ASUSA z tą rzekomo "słabą" sekcją zasilania - macie jakiekolwiek problemy z tej strony ?? - pytam , bo na egiełdzie właśnie na słabe zasilanie zwracali uwagę , a ja wacham się pomiędzy ASUSEM M2N-E a MSI K9N Platinum i nie wiem co wybrać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakich obrotach ten freezer maxymalnych i czy na podkręconym jak w sigu procku?

To zalezy, na 2780MHz wlaczam QuietFan i mam od 0 do 1500RPM, na 2.8 wylaczam Qfan i mam max 2500RPM (Freezer do cichych nie nalezy).

 

Witam , mam takie małe pytanko w związku z planowaną przesiadką na AM2 - jak jest w mobo ASUSA z tą rzekomo "słabą" sekcją zasilania - macie jakiekolwiek problemy z tej strony ?? - pytam , bo na egiełdzie właśnie na słabe zasilanie zwracali uwagę , a ja wacham się pomiędzy ASUSEM M2N-E a MSI K9N Platinum i nie wiem co wybrać :]

Po wydaniu biosu 402, nie ma sensu kupowac MSI, bo na tamtej sa nawet bledy technologiczne. Do tej pory nikt nie narzekal na problemy z zasilaniem, rozumiem ze mowisz o malej ilosc faz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze mowisz o malej ilosc faz?

 

To mnie nie przeraża - moja GB K8NE ma dwufazowe zasilanie , a wyniki w sigu mówią same za siebie - chodzi mi raczej o stwierdzenie testerów z egiełdy o słabym zasilaniu , ale skoro nie ma żadnych problemów , to wsiądę na ASUSA :)

 

 

PS. Asusik , Athlonik 3200 , GF 7600 GS ( Silent Pipe od GB ) i 2x512 DDR 667 A-data i coolermaster Hyper UC już zamówione - jutro będą u mnie :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Asusik , Athlonik 3200 , GF 7600 GS ( Silent Pipe od GB ) i 2x512 DDR 667 A-data i coolermaster Hyper UC już zamówione - jutro będą u mnie :)

Hmm gdy ja zamawialem sprzet, to pamietam ze najbardziej cieszylem sie z grafiki. Polozylem ja na sofie i ogladalem chyba pol godziny:]

Potem poskladalem wszystko w godzine ( a to byl moj pierwszy raz ) i czekalem 2 kolejne na zasilacz ktory przyszedl kurierem, to byly naprawde dluuugie dwie godziny. Coz, przez kolejne 2 dni nie moglem odpalic windowsa. Ale znalazlem w swoim zbiorze Windows Server 2003 i o dziwo sie uruchomil!. Co to byly za czasy - bios 103.. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ... u mnie składanie kompa to już nieomal jak sprint - ciekawe jak będzie z uruchomieniem windy - i tutaj pytanie , czy stary XP Profesional stawiany na nforce 4 będzie chodził normalnie czy czeka mnie reinstal ??

 

 

PS. Ja oprócz grafiki będę podziwiał chłodziwo do proca - Coolermaster Hyper UC :) - nowość z lini Ultra Silent :)

 

O właśnie tak wygląda : http://www.coolermaster-europe.com/index.p...1-GP+Hyper%20UC

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ale potwor nie odpadnie to ;p

Niezly ten wentyl .. tylko przymocoj dobrze bo jak rypnie to bedzie o grafie jak na nia spadnie ;p

 

Spoko - do wentyla dołożyli bardzo solidny metalowy blackplate - sprzęcik już złożony , w pokoju nastała błoga cisza - na razie pociągnąłem na 2.3 GHz i pilnie studiuję co i jak , bo w BIOS-ie oprócz HTT 230 nic nie zmieniałem - ciutkę inaczej się to podkręca niż s.754 , a najwięcej kłopotu mam z pamięcią , bo wszystko ustawione na "Auto" i nie wiem co jak ustawić - może ktoś by rozpisał nazwami z biosu co i jak ustawić ?? Acha - pierwsze co zrobiłem po uruchomieniu kompa - Asus Update i nowy biosik - 0402 :)

 

 

PS. Pamięci mam A-data Vitesta 667 2x512 :)

 

PS2. Jak osiągnę maksimum z BIOS-u to zmienię siga :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...