Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zakupilem niedawno ta plyte glowna a takze a64 3500+ , Geil 2x512 PC667

noi mam taki dziwny problem

podlanczajac 2 kosci (dopowiednio dla dual) w biosie pokazuje mi installed memory 1024 usable memory 1024 nibyw szystko ok , ale gdy wchodze do xp i chce wlaczyc jakakolwiek gre zaraz komp sie zwiesza

Natomiast gdy kosci zamienie miejscami (w tych samych slotach) w biosie pokazuje installed memory 1024, usable memory 512 :/ gdy wlanczam xp system pokazuje mi 512 mb ram'u natomiast cpu-z 1024

wtedy wszystko chodzi ok ale nie jestem pewny czy komp korzysta z calej pamieci czy tylko z 512 mb . Pozatym gdy mialem 2 kosci wlozone nie moglem zainstalowac xp dopiero gdy zostawilem jedna kosc to sie zainstalowal

tak akualizowalem biosa do 301 ustawilem wszystko jak wynikalo z wczesniejszego tekstu i xp nie chcial wstac gdy kosci byly ustawione tak ze bios je wykrywal installed 1024 usable 1024 gdy zamienilem ze w biosie bylo 1024/512 system wstal dopiero przy defaultowych ustawiniach biosa

kostki byly w servisie i z nimi wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy, chyba dawno nie bawiłem się i mam problem na dzień dobry, złożyłem kompa (Athlon 64 +3200, Asus M8N-E, 1Gb ramu) i odpaliłem i zgłupiałem. Nie moge odpalić systemu ani z płytki ani z dyskietki. Przyznaje się bez bicia że z angielskim jestem na bakier ale na Abit NF7 bez problemu wszytsko poznajdywałem. Prosze o szybką pomoc. Z góry dzięki.

 

PS:Kurczak80 mi pomógł, za co mu wielkie dzięki.

Edytowane przez Sowson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy, chyba dawno nie bawiłem się i mam problem na dzień dobry, złożyłem kompa (Athlon 64 +3200, Asus M8N-E, 1Gb ramu) i odpaliłem i zgłupiałem. Nie moge odpalić systemu ani z płytki ani z dyskietki. Przyznaje się bez bicia że z angielskim jestem na bakier ale na Abit NF7 bez problemu wszytsko poznajdywałem. Prosze o szybką pomoc. Z góry dzięki.

 

PS:Kurczak80 mi pomógł, za co mu wielkie dzięki.

No problem chyba trzeba sobie pomagać jak to na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu komputera (Asus M2N-E, Athlon 64 +3200, 1Gb 667Mhz...) odpaliłem go i wyskakiwał bios, z informacją że komputer jest otwarty :blink: , nie dało się odpalić WinXP z płytki ani z dyskietki, , Kurczak pomógł mi, wystarczyło wyłączyć jedną opcje i wszytsko ruszyło bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzyszm obcowaniu z ta plyta moge stwierdzic ze mam bardzo niedobrany zestaw... maksymalne htt jakie udalo mi sie osiagnac to cos 270... na mnozniku 7x nie wiem (X2 3800+ nie ma nawet wtedy 2000 Mhz) pamiec PDP ddr800 podobnie... i nie wiem czy to X2 nie wytrzymyje takiego htt czy co co do pamieci to tutaj http://twojepc.pl/artykuly.php?id=ddr2_pat...ax&strona=9 chodza sobie na 970 4-5-4-12 2.2V u mnie max 900 na 5-5-5-15 ... (htt kolo 225) nie wiem jak sie ma vdimm z ai boostera do rzeczywistego ale z tego co widac bardzo slabo... zreszta ram na nie wystartuje na swoich defaultowych timingach (nie z spd tylko 4-4-4-14 bo takie sa defaultowe) a max ustawienia jakie sa w miare stabilne i wydajne htt 230 ram 382 i cpu 2293 i ciezko to widze... bo raczej zalozenie wc (w przyszlym tygodniu kupuje zapinke i zakladam) nic nie da... zadowolony to jestem tylko z 7600gs bo maszynka nie do przebicia jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzyszm obcowaniu z ta plyta moge stwierdzic ze mam bardzo niedobrany zestaw

no to mnie zmartwiłeś chłopie :?, bo taki sam zestawik jaki masz miałem sobie składać B-). Hmm a teraz to już nie wiem co mam robić :unsure:, może wybiorę inną płytkę główną

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie zmartwiłeś chłopie :?, bo taki sam zestawik jaki masz miałem sobie składać B-). Hmm a teraz to już nie wiem co mam robić :unsure:, może wybiorę inną płytkę główną

 

pozdro

tylko cholera nie ma innych plyt glownych godnych uwagi ja bym to bral tylko z innymi pamieciami takimi co chodza na 1.8v ja narazie czekam bo szkoda sprzedawac te patrioty bo po testach widac ze to niezle maszynki B-) jak wyjdzie jakas fajna plyta to wtedy zmienie ... pewnie za rok :D w sumie narazie wszytko chodzi ok tylko oc sie zatrzymuje na tym co pisalem wczesniej ... ale z drugiej strony po co wiecej wszytko chodzi szybko plynnie w 3dmarku 2005 lapie 7500 ... tylko to zostaje takie cos ze chcialo by sie wiecej i wiecej :D nic trzeba poczekac na normalna plyte co ma normalne vdimm albo zrobic moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak myślisz powinienem wziąć tą płytkę ASUSA, jak sądzisz? B-)

Tzn wiesz na standardowych ustawieniach albo malym oc takim jak mam terez (boxowe chlodzenie itd) po zmienie biosu na 0301 jest super nie mam nic do zarzucenia poza tym duzo osob wyciaga na niej sporo lobo0 mial 375 htt na innym procu i innych pamieciach mysle ze narazie nie ma lepszej plyty w tej cenie tylko jak nie zamierzasz jej zmieniac to nie bierz PDP tylko np geile ddr2 800 - chodza na 1.8v i sa tansze prawie o 100zl http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27985 albo to pewnie jeszcze lepszy wybor (goodramy) http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30742

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za radę :rolleyes:

a co sądzisz o takich Goodramach 667Mhz ale też napięcie 1,8V LINK

mogą byc te 667Mhz czy bardziej polecasz 800Mhz?

Wg mnie lepiej doplacic do 800. Mozna by sie zastanawiac gdyby te 667 mialy cl lepsze a one maja tylko 5. Takie moje przynajmniej zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedna kosc tych goodramow 667, nie jestem pewien, ale one chyba nie działają w trybie dual channel.

W każdym razie, nie sprawiają żadnych problemów z m2n-e.

:lol2: A wiesz na czym polega tryb dual channel? Musisz mieć dwie kosci do Dual Channel, a Ty się dziwisz że nie działa, jak masz tylko jedną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej doplacic do 800. Mozna by sie zastanawiac gdyby te 667 mialy cl lepsze a one maja tylko 5. Takie moje przynajmniej zdanie ;)

tez mysle ze chyba warto do 800 pozatym patrz na timining bo roznica miedzy 5-5-5 a 4-4-4 jest bardzo duza (widze to po moich pdp) a te goodramy 800 miaja 4-4-4 defaultowo ustawisz sobie htt na 240 i sobie beda ladnie chodzic na 880 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiu... XD

 

:lol: :lol2:

 

Dzięki za tą cenną informację, nigdy bym nie przypuszczał... :D

 

 

Na naklejce na swojej kości widziałem napis no-dual, stąd wnioskuje, że gdybym miał dwie te kości, to nie pracowałyby w tym trybie.

 

Chyba, że to jest od kości niezależne :oops:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamieci to oprocz geili niskie napiecie maja tez corsairy - sa w komputroniku w niezlej cenie (2x512 pc800 cl5 za 456 zl)

 

a co do mobo to jeszcze asrock am2-xli chyba zostaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kupilem komputer o to konfiguracja

asus m2n-e

amd 64 x2

kingston hyperx 2gb (2x1gb) cl5

geforce 7900 gt gigabyte

seagate 7200.10 250gb (2x)

zasilacz Topower TOP-527P6 EZ

i mam problem z ta plyta komp wlacza sie ok. raz na 5 razy i nie wiedziec czemu nie moge zainstalowac windows'a xps p2, po tym jak wyswietla sie "Instalator nie mógł załadować obsługi określonego masowego urządzenia magazynującego... " naciskam s i tam sa dwie opcje do wyboru nie ma znaczenia co wybiore, gdyz pozniej cos tam jeszcze do instalowuje poczym pojawia sie czarny ekran.

 

HELP!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiu... XD

 

:lol: :lol2:

 

Dzięki za tą cenną informację, nigdy bym nie przypuszczał... :D

Na naklejce na swojej kości widziałem napis no-dual, stąd wnioskuje, że gdybym miał dwie te kości, to nie pracowałyby w tym trybie.

 

Chyba, że to jest od kości niezależne :oops:

 

Pozdro

 

To pisz jaśniej <_< Sądze, że napis "no dual" mówi o tym ze pamięc jest kupowana osobno a nie pochodzi z dual channel kit :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jeszcze kilku testach stwierdzam ze na biosie 0301 zmiana napiacia w AI boosterze nie ma nic wspolnego z rzeczywistym napieciem vdimm... to co ustawimy sobie w biosie na starcie takie zostaje mozemy sobie nawet obnizac do 1.8 zwiekszac do 2.5 i bawic sie dowoli jeszcze fajny dzwieki to nam wydaje przy zmianie ale nic poza tym :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xanar

 

Spróbuj odpalić komputer z jakiejś dystrybucji Linuksa w wersji Live. Polecam Ubuntu Live CD, sam go używałem przez kilka dni. Cały sprzęt i m2n-e wykrył bez problemu, nie musiałem nawet instalować sterowników do sieci i dźwięku. Ubuntu możesz pobrać za darmo z internetu i jest to bardzo przyjazny system.

 

Wiem, że nie jest to rozwiązanie Twojego problemu, ale przynajmniej sprawdzisz, czy Twoja konfiguracja nie działa przez kaprys jedynego słusznego systemu operacyjnego czy z winy sprzętu.

 

@Grzesiu

Bardzo możliwe, że masz rację :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba utworzyć dyskietke instalacyjną do sata weź do kolegi jakiegoś płytke ze sterami od płyty głównej z tego co pamiętam to w opcjach jest tam utworzenie dyskietki.Jak uda ci sie wejść do biosa to ustaw wszystko na default może ktoś ci pamięci na 1t ustawił i dlatego nie startuje za każdym razem.Zamówiłem koledze ten sam dysk i płyte jak dojdą to będe walczył zobacze czy to samo będzie co u ciebie.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...