Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jack sensor masz włączony ?? Może to właśnie on powoduje problemy ??

Masz na myśli wykrywanie nowego sprzętu? Obojętnie czy mam to zaptaszkowane czy nie , to i tak robi mi numery z głośnikami. W tej chwili mam zaznaczone "Wyświetl komunikaty odłączenia", bo przynajmniej mogę uruchomić nieczynne głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiecie co jest z ta plyta nie tak ? Kupilem i zamontowalem Scythe Ninja Plus na procka. Procek nie krecony (X2 4200), pamieci 2x512 DDR2 800 Patriot LLK, a temp. na procu 40 w IDLE i 50 w stresie. Na mostku mam od 40 do 45 w zaleznosci od obciazenia.

 

W obudowie mam zprzodu wentyl 12cm wciagajacy powietrze i 92mm z tylu wyciagajacy, plus 12cm na Ninjy. Pasta AC5 Silver i juz mnie szlag trafia bo nie widac roznicy miedzy Ninja a boxem ;( Pomocy.

 

P.S. na biosie 305 pamieci chodza na 800 przy 4-4-4-12-1T natomiast na 402 na tych timingach juz nie widze nic innego jak tylko AI Logo i nawet POST sie nie robi, cos nie tak chyba. Ogolnie plyta chodzi bezproblemowo, tylko te temp. i ostatnio doszedl mi problem bo ciagle dysk cos mieli chociaz nic sie nie robi na kompie, a i CS:S przycina na jakies 2s co jakis czas :/ Moze to od przegrzewajacego sie chipsetu ?

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli odczytujesz tempy z PCprobe to moze byc to zwiazne z chyba nie najlepsza praca czujnikow na tej plycie. Wszytskim sa chyba znane problemy predkoscia wiatraka na procu (mi wywala czasem 32k :P).

 

U mnie ta tempo potrafi skoczyc nagle z 42 do 58 w ciagu 1 sekundy, wiec nie wiem czy mozna sie kierowac tymi odczytami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o problemach, ale np. temp. z SpeedFana czy nawet z BIOSu przykladowo po restarcie nie sa wcale duzo nizsze, raptem 2-3 ^

 

P.S. the_quick ile dales za swojego 79gt i kiedy ? Ja we wrzesniu chcialem ten sam model w ZNAKu kupic ale akurat nie mieli i dostalem ASUSa.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego w UK kupowalem i wtedy dalem 240 funtow (jakies 1400 zl), ale obecnie mozna go duoz taniej dostac jak sie trafi na promocje, raz widzialem za 160 funtow (po promoicji cena wrocila do poziomu 220). Podejrzewazm ze slabo ida, bo jednak sporo kasy, pamieci prawie w ogole nie da sie krecic (z 700 mozna ledwo dojsc do 760), gpu lepiej. No i wiatraka nie da sie kontrolowac, opjce sa ale wiatrak nie reaguje. Wiec moze masz lepiej na tym asusie.

 

A wrcajac do temp, to mam od niedawna ta bude i teraz mam 2 wiatraki w niej, kazdy po 12 cm (przoid i tyl), jest wiec przewiew a temperatury ciagle takie same. wiec nie jestem pewien jaki jest margines bledu.

Edytowane przez the_quick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wytlumaczyc o co chodzi z tymi tabelkami ? Jak je odczytywac ? Mam swojego proca na 200x11 = 2200MHz, HTT 5x. Chcialem go troche @ ale jak ustawie 215 i reszte bez zmian to juz nnie laduje sie Winxp, a przy 210 fsb mam BSOD na starcie windowsa, wiec wrocilem do nominalnych stawien. Nie da sie go podkrecic czy moze trzeba jakies chwyty zastosowac ? Pamieci na 800Mhz/2 4-4-4-12-1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim zmien HTT na x3 nie mozna przkeraczac wartosci 1000

Ram daj na 667 i krec wedlug tabelki ;p

Odczytujesz tak:

Wybierasz tableke z mnoznikiem x11 i krecisz go na 250 FSB pamieci wtedy beda pracowac z predkoscia okolo 786

Puszczasz prime , jakiegos 3dmarka ewentualnie , jakis test w everescie :)

i tyle ;]

 

Edit:

Btw: Problem z dzwiekowka rozwiazany w Bf2 przyspieszenie o 40 % , COD 2 wreszcie dziala :)

Polecam kupic jakas Audigy bo ten soundmax skubany muli kompa w niektorych grach

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wytlumaczyc o co chodzi z tymi tabelkami ? Jak je odczytywac ? Mam swojego proca na 200x11 = 2200MHz, HTT 5x. Chcialem go troche @ ale jak ustawie 215 i reszte bez zmian to juz nnie laduje sie Winxp, a przy 210 fsb mam BSOD na starcie windowsa, wiec wrocilem do nominalnych stawien. Nie da sie go podkrecic czy moze trzeba jakies chwyty zastosowac ? Pamieci na 800Mhz/2 4-4-4-12-1T

na tych pamieciach zbyt nie pojedziesz za nisky V ma ta plyta mam to samo stabilnie wiecej niz 800 na 4-4-4-12 nie udalo mi sie osiagnac one potrzebuja tak kolo 2.3V zeby cos z nich wycisnac a tu sie na 1.95 konczy i kicha 402 bios poprawil tyle ze wczesniej powyzej 740 nie szly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wytlumaczyc o co chodzi z tymi tabelkami ? Jak je odczytywac ? Mam swojego proca na 200x11 = 2200MHz, HTT 5x. Chcialem go troche @ ale jak ustawie 215 i reszte bez zmian to juz nnie laduje sie Winxp, a przy 210 fsb mam BSOD na starcie windowsa, wiec wrocilem do nominalnych stawien. Nie da sie go podkrecic czy moze trzeba jakies chwyty zastosowac ? Pamieci na 800Mhz/2 4-4-4-12-1T

Po pierwsze to HT x3, bez tego nawet się nie zaczyna oc. Odpowiadam na Twoje kolejne pytanie - nie, nie spadnie wydajność gdy obnizysz mnożnik HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jakas lipa jest. Ustawilem HT na 3x, pamieci na 667, FSB na 217 i ... klops, albo windows sie nie laduje bo BSOD "bad system config info" albo wogole nawet komp nie wstaje.

 

To jak mam ustawione "niby" pamieci na DDR 800 to na ile one chodza ? Mniej niz 400 MHz ?! szok :|

 

Na biosie 402 to nawet POST'a nie widze bo sie wiesza komp. Co jak co ale ja chyba wiecej nie kupie plyty ASUSa, no zeby takie cyrki odpalac... to sie w glowie nie miesci.

 

Nie planowalem duzo podkrecac proca, ale troche chociaz, a plyta powinna miec wiekszy zakres regulacji napiec, w konuc co im szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie takie samo mobo i o 400+ :P słabszy procesor.

U mnie na 533 nie da sie zbytnio procka podkrecic. Zmieniłem na 400 i poszło gładko, a pamieci mimo ze chodza na 500MHz to maja taka sama wydajnosc jakby chodziły na 800MHz(przynajmniej jezeli mamy na mysli PCMark04) - to chyba bardziej zalezy od proca(tj. jak bardzo ogranicza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jakas lipa jest. Ustawilem HT na 3x, pamieci na 667, FSB na 217 i ... klops, albo windows sie nie laduje bo BSOD "bad system config info" albo wogole nawet komp nie wstaje.

 

To jak mam ustawione "niby" pamieci na DDR 800 to na ile one chodza ? Mniej niz 400 MHz ?! szok :|

 

Na biosie 402 to nawet POST'a nie widze bo sie wiesza komp. Co jak co ale ja chyba wiecej nie kupie plyty ASUSa, no zeby takie cyrki odpalac... to sie w glowie nie miesci.

 

Nie planowalem duzo podkrecac proca, ale troche chociaz, a plyta powinna miec wiekszy zakres regulacji napiec, w konuc co im szkodzi.

 

Sprobuj podnieść vcore. Co do pamięci, to przeciez realne taktowanie DDR 800 (PC6400) to 400MHz, a przeważnie jest troche mniej bo to zalezy od dzielników cpu/mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie vcore to ja juz nie podnosze. Na bartku 2500 mialem podniesione lekko i po 2 latach sie zjaral zasilacz (a z nim procek), wiec wole nie ryzykowac tym razem nawet jesli on to wytrzyma.

Bez podnoszenia vcore to możesz zapomnieć o jakimś większym o/c. Przy Taganie 530W nie masz się co martwić o uszkodzenie sprzetu, widocznie z bartonem musiałeś mieć jakiś słaby zasilacz i stało się to co się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cisza w wątku - czyżby nikt nie miał żadnych problemów z mobo ?? :)

Bo już nie ma wielkich problemów ale przydałby się jakiś oficjalny bios z obsługą wyższego napięcia pamięci bo moje goodramy się marnują a vmody to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podnoszenia vcore to możesz zapomnieć o jakimś większym o/c. Przy Taganie 530W nie masz się co martwić o uszkodzenie sprzetu, widocznie z bartonem musiałeś mieć jakiś słaby zasilacz i stało się to co się stało.

Grzesiu - można;) Przynajmniej CPU - poszło o ~60% w górę w sumie (1.6@2.5)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2336197

 

Do tego co widać dodam, że:

- vcore nie ruszałem,

- mnożnik htt x3

- pamięci w biosie ustawione jako 400-tki.

 

Ustawiam jako 400tki ale chodzą blisko swojej nominalnej ~630MHz.

 

Logimen - wyciągnij wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - można;) Przynajmniej CPU - poszło o ~60% w górę w sumie (1.6@2.5)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2336197

 

Do tego co widać dodam, że:

- vcore nie ruszałem,

- mnożnik htt x3

- pamięci w biosie ustawione jako 400-tki.

 

Ustawiam jako 400tki ale chodzą blisko swojej nominalnej ~630MHz.

 

Logimen - wyciągnij wnioski.

 

Wiem, że można (zresztą sam miałem Semprona 1.6Ghz @ 2.6GHz z napieciem zanizonym jeszcze o 0.05v :) ). Tyle, ze wiekszosc prockow to "średniaki" i na def vcore oc nie jest za dobre...Nie rozumiem obaw o spalenie sprzetu, podnosząc lekko napięcie. Szczegolnie przy mocnym zasilaczu.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj, sprawdz i podziel sie wrazeniami. Nie wiem nad czym sie tutaj zastanawiac

 

Ależ kotleta odkopałeś - parę postów pod tym cytowanym przez Ciebie napisałem , że różnic żadnych nie widzę , ale jakiś spokojniejszy jestem :)

 

 

PS. Cpuz i Everest wykrywają mój chipset jako Nvidia 570 SLI a nie jako 570 Ultra - w związku z tym mam pytanie , czy bios z M2N SLI będzie działał poprawnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ kotleta odkopałeś - parę postów pod tym cytowanym przez Ciebie napisałem , że różnic żadnych nie widzę , ale jakiś spokojniejszy jestem :)

PS. Cpuz i Everest wykrywają mój chipset jako Nvidia 570 SLI a nie jako 570 Ultra - w związku z tym mam pytanie , czy bios z M2N SLI będzie działał poprawnie ??

W kotletach było o tym;)

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2299080

 

Gdzieś jeszcze czytałem, ale nie pamiętam gdzie, że da się - jak dobrze pamiętam, to wiele nie zmienia i nie da się "odflashować":/ Ale mogę się mylić...

Edytowane przez d.evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jest taka sprawa: mam ta mobo z procem a64 3000+ i ddr2 2x512 kingston i gdy instaluje steroniki od audio wyskakuje: wymaganay sterownik HP AUDIO nie został znaleziony! moze ktoś sie spotkał z takim problemem? prosze o szybka odpowiedz.

EDIT: to samo sie dzieje po sciagnieciu sterów ze strony www.

Pzdr. TeaT

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymaganay sterownik HP AUDIO nie został znaleziony! moze ktoś sie spotkał z takim problemem? prosze o szybka odpowiedz.

EDIT: to samo sie dzieje po sciagnieciu sterów ze strony www.

Nie wiem czy podejrzewam dobrze, ale to raczej wina windowsa. Jesli xp to pewnie brak jakichs aktualizacji. Ja uruchamialem juz 3 M2N-E i z windowsem z samym tylko sp2 nie bylo zadnych takich problemow. Niezalezne to bylo tez od bios- pierwszy raz instalowalem na pierwszym biosie, pozniej rowniez na ostatniej beta i bylo bez zastrzezen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to juz stracilem ochote na podkrecanie. nie lubie co chwile resetowac BIOSu bo mam kiepski dostep do wnetrza :/

Spróbuj jeszcze raz;)

 

Jak już masz system postawiony, to może wgraj bios 402? Ja na nim zrobiłem 2.5GHz (z 1.6), na wcześniejszym nie mogłem.

 

- mnożnik htt x3

- pamięci w biosie na 400 ustaw

- wyłącz Cool'n'quiet

- timingi narazie ustaw na auto

- zablokuj z biosu zegar PCI-E na 100MHz

- ustaw fsb na powiedzmy 220-230 MHz (wtedy zablokuje się przy starcie taktowanie PCI)

- wyżej kręć z poziomu Windows programem ClockGen - zobaczysz czy będzie jakaś różnica.

 

Co do napięć... Najpierw spróbuj bez podnoszenia - przynajmniej dla CPU.

Nie wiem jak tam Twoje pamięci, czy starczy im 1.8 czy nie... Ja mam najzwyklejsze GoodRamy;)

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie "cuś" do naszych mobo . Nie wygląda na zbyt trudne do wykonania i daje do 2.7 V na pamiątki :)

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...4083&page=2

trochę się spóźniłeś. to już jest od dawna znane :) ja to mam od trzech miesięcy w kompie...

 

PS. bardzo proste do wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się spóźniłeś. to już jest od dawna znane

 

Cuż , w tym wątku tego nie znalazłem lub ewentualnie przegapiłem , dlatego zapodałem :)

 

 

PS. Wiem że bardzo proste do wykonania , ale póki co nie mam nawet lutownicy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...