Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mi coś terkoce w obudowie, czy cewki mogą terkotać? Czy to może wentylator z zasilacza? Żadne kable nie wchodzą w wentylatory.

Ale skad my mamy wiedziec co hałasuje w Twojej budzie? :blink: Zatrzymuj po kolei kazdy wentylator i szukaj winowajcy. Jak po zatrzymaniu wszystkich dzwiek bedzie dochodził z okolic CPU to znaczy ze cewki od m/b. Wtedy kropelka je i po sprawie - ja tak przed chwila zrobiłem i w koncu mam bezszelestnego kompa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że na naszych płytach będą działały nowe procesory AMD? To chyba dobra wiadomość

 

To nawet bardzo dobra wiadomość , bo póki co moja mobo spisuje się bez najmniejszych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos pomoc ? Flashowalem plytke na 1001 BETA, ustawiam w AI Booster vDimm na 2.0v i calosc na +10% performance. Wiec mam wtedy mojego X2 4200 na 2.4GHz, ale system sypie BSOD co chwile nawet w glupim Winampie i Maxthonie. Beznadzieja. Co zmienic ? Pamieci chodza na 800@ 4-4-4-12-2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po oc pamięci chodzą na 800 MHz czy może 800 MHz + 10%? i tego nie wytrzymują?

poluzuj timingi i ew zmniejsz taktowane ramu to będziesz wiedział czy to jest przyczyna niestabilności.

 

poza tym lepiej ustaw sobie htt ręcznie,osobiście osiągałem tak lepsze wyniki niż na tym domyślnym oc sugerowanym przez mobo.

Edytowane przez john_doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po oc pamięci chodzą na 800 MHz czy może 800 MHz + 10%? i tego nie wytrzymują?

poluzuj timingi i ew zmniejsz taktowane ramu to będziesz wiedział czy to jest przyczyna niestabilności.

 

poza tym lepiej ustaw sobie htt ręcznie,osobiście osiągałem tak lepsze wyniki niż na tym domyślnym oc sugerowanym przez mobo.

w BIOSie mam je ustawione recznie na 800 MHz wiec na logike to pracuja wedlug 800 + te 10% Zmienilem chwilowo w AI Booster na 108% performance, czyli jest jakies 2.37GHz, vDimm na 2.1v, timingi bez zmian i jak do tej pory nic sie nie dzieje. Ale jeszcze sie pobawie, teraz biore sie za grafe bo poki co to pracuje na 550/1460 a to ciut malo jak na 79GT:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zrobiłeś na tej płycie V-Moda pamięci to nie sugeruj się tym, co pokazują ci programy, bo maximum tej płyty to 1,95V na pamięciach.

Zwiechy możesz mieć także z powodu zbyt małego zasilania na CPU po podkręceniu i tam raczej szukałbym przyczyny, ponieważ sam mam patrioty, które bez problemów chodziły mi na 800MHz i timingach 4-4-4-12 przy 1,95V. Cyrki zaczęły się później, dlatego zrobiłem Vmoda. Teraz mam prawdziwe 2,1"coś"V zmierzone miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

mam asusa m2n-sli deluxe pwoiedzcie mi na co zwracać uwage, jaki bios załądowac, żeby wszystko było cacy i bardzo ważne pytanie, czy da sie na niej kontrolowac obroty wentylatora z proca?

Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje szybkiej odpowiedzi musze kupic plytke asusa lub gigabyte (niestety tylko tych firm nie pytajcie dlaczego :P)jest cos teraz godnego polecanie - bo sie przesiadlem na dfi i troche przestalem czytac w tym temacie tak do 350zl? dzieki za polecenie sory za taki offtop i burdel ale musze miec bardzo szybko odpowiedz

 

edit:

 

ok juz nieaktualne wzialem m2n-sli deluxe mam nadzieje ze nie bedzie taki syf jak m2n-e:P

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

mam problem z aktualizacją biosu. za każdym razem gdy próbuje to zrobic to po restarcie , po ekranie ładowania systemu pojawia sie komunikat że nie można odpalic windowsa. i musze powrócic do pierwotnej wersji 103. wie ktoś czym to jest spowodowane i jak rozwiązac problem?

 

system to win XP proffesional, SP2

pamięc twinmos 512mb, 533, cl4

system plików NTFS

 

pozdrwiam!

Edytowane przez dzako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jaki bios chcesz zmienić ??

 

upgradowałem już na każdy podchodzący pod tą płyte ze strony asusa, od 203 do 1001 , i za każdym razem ten sam efekt czyli "system nie może by załadowany" , wrzucenie CD supportu i jazda EZflashem do starej wersji , czyli 103. wersja 301 też odpada , miałem po niej najwięcej problemów , EZflash nie zadziałał , trzeba było sie ratowac awdflashem

nie wiem może ten twinmos stwarza jakis problem :/

Edytowane przez dzako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś awdflashem wrzucić nowszą wersję ??

 

Ja obecnie jadę na 1001 i jest rewelka w porównaniu do 802 , a płytę kupiłem z 203 ...

 

 

PS. http://www.station-drivers.com/page/asus/asus%20m2n-e.htm - stąd biosik , to raz , a dwa - czerwone ostrzeżenie "(Do not use EZ-Flash to flash BIOS if your BIOS version is prior to 0203.) " - mój angielski rewelacyjny nie jest , ale skoro masz 103 jako bazowy BIOS , to raczej użyj awdflasha lub inaczej spod DOS-a i powinno być ok .

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś awdflashem wrzucić nowszą wersję ??

 

Ja obecnie jadę na 1001 i jest rewelka w porównaniu do 802 , a płytę kupiłem z 203 ...

PS. http://www.station-drivers.com/page/asus/asus%20m2n-e.htm - stąd biosik , to raz , a dwa - czerwone ostrzeżenie "(Do not use EZ-Flash to flash BIOS if your BIOS version is prior to 0203.) " - mój angielski rewelacyjny nie jest , ale skoro masz 103 jako bazowy BIOS , to raczej użyj awdflasha lub inaczej spod DOS-a i powinno być ok .

mi żaden inny bios nie chodzi oprócz 103 :/ każdy inny daje efekt jak opisałem wyżej. a z tym ostrzeżeniem to chyba chodzi o to żeby nie korzystac z EZflasha jeśli pierwotnym biosem jest 203 ale też moge sie myli bo angielski kuleje ;)

nie wiem może problemem jest SATAII albo pamięc twinmosa bo ktos wczesniej wspominał że miał problem z tą pamięcią.

może ktoś jednak wie ocb??

Edytowane przez dzako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem tak po flashce tej plyty, z tym ze jak po ktoryms flashu wywalilo ze winda sie nie chce uruchomic to po prostu ja sformatowalem i juz. probowales postawic sys od nowa?

 

a uzywalem asus update czy cos takiego, ten z plytki dolaczonej do mobo

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja plyta jest oparta na nforce 500 i max napiecie jakie moge zarzucic na proc to 1.2V. przy takim napieciu dociagam fsb stabilnie tylko do 231. ma ktos jakies vmody do tej plyty? bo jestem chyba wyjatkiem i jako jedyny nie moge krecic przez za niskie napiecia na procu a nie pamieci. kingstony jada mi na 924mhz 5-4-4-12 przy 1.8V :)

 

proc to x2 3800+ windsor. myslalem zeby go dociagnac do 2,8 a plyta mnie ogranicza do 2,3 :/

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie, mam nadzieje ze nic nie splonie :)

 

...

 

 

Juz trzymalem procek w reku, gdy zauwazylem ze na fotce z ocinside.de ten drutmod wcale nie jest na sockecie am2, bo mam inny uklad pinow niz na tamtym obrazku. Pytanie wiec - czy to jest drutmod uniwersalny dla socketow 754, 939 i AM2? I jak juz wsadze procek zadrutowany to jaki efekt uzyskam po wlaczeniu kompa? Napiecie zmieni sie samo czy cos trzeba dalej skrobac? A potem te piny rozlaczyc czy maja zostac zadrutowane na stale? Bede bardzo wdzieczny za odp.

 

dobra, zle mi strone wczytalo i nie wyswietlal sie lister z wyborem oryginalnego i żądanego napięcia. Wroce do domu to zobacze co uzyskamy po pinmodzie

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Temat trochę umiera, jak ktoś pisał i tak sobie pomyślałem, aby go trochę ożywić:) Sprzęt się starzeje, mocy brakuje, ceny spadają, można by było dokupić drugą kartę graficzną połączyć w SLI... marzenie:( Brak drugiego gniazda niweczy plany. A może jednak ktoś już na świecie "dolutował" brakujące gniazdo? Słyszał ktoś może? Próbował...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Temat trochę umiera, jak ktoś pisał i tak sobie pomyślałem, aby go trochę ożywić:) Sprzęt się starzeje, mocy brakuje, ceny spadają, można by było dokupić drugą kartę graficzną połączyć w SLI... marzenie:( Brak drugiego gniazda niweczy plany. A może jednak ktoś już na świecie "dolutował" brakujące gniazdo? Słyszał ktoś może? Próbował...:)

powodzenia :blink:

 

PS. a to, że temat umarł to tylko dobrze świadczy o sprzęcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak z pakowaniem nowych procków w tę płytkę?... Bo mam właśnie okazję wymienić swoją m2n-e + sempron 3000 na pentium 630 + jakąś płytę do 200 zeta do niego... I zastanawiam się czy taka nowa płytka do 200 zeta nie byłaby lepszą bazą na przyszłość - c2d można wsadzić... Czy może kupić jakiegoś x2 i olać zamiankę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charczący dźwięk po kilku minutach... Niezależnie czy słucham radia internetowego, puszczam film lub mp3, normalny dźwięk mam tylko przez kilka pierwszych minut. Potem pojawia się 'pierdzenie' w głośnikach, jakby charczenie. Jest wyraźne i poważnie zniekształca. Ktoś tak miał i rozwiązał problem? Dodam, że ktoś inny konfigurował mi XP i sam nie wiem, jakie stery zainstalował. W zasobniku widzę dymek "CM 6501 Sound Configuration" wychodzący z jakiejś ikonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@d.evil

a jaki sens do c2d 6300 kupowac plytke za 200zl ???!!! przeciez tego proca grzech nie krecic a za taka kase plyta pod intela to totalny syf. a z obsluga nowych prockow m2n-e nie ma problemu, nowe biosy umozliwiaja wsadzenie nawet phenoma wiec nie widze problemu.

 

@Tecumseh

To wez plytke ze sterownikami do mobo i zainstaluj driver do dzwieku jeszcze raz. Przy poprawnym zainstalowaniu nie potrzebowalem nigdy zadnej dalszej konfiguracji sterownika, dzwiek byl czysty, a zaden dymek mi nie wyskakiwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tecumseh

To wez plytke ze sterownikami do mobo i zainstaluj driver do dzwieku jeszcze raz. Przy poprawnym zainstalowaniu nie potrzebowalem nigdy zadnej dalszej konfiguracji sterownika, dzwiek byl czysty, a zaden dymek mi nie wyskakiwal

Rzeczywiście pomogło- ściągnąłem najnowsze stery z netu i zainstalowałem. problem zniknął! Thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...