Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A może to wina pamięci jednak, Patriot 2x1 GB 800MHz Dual 4-4-4-12 PDC22G6400LLK. Są ustawione na 1.8 V, i taktowanie na 4-4-4-12.

Producent zaleca 2.1 V, ale myślę że byłby problemy w memtest w dos, gdyby był problem z napięciem. A windows się swoimi prawami rządzi.

Czy da się na tej płycie sprawdzić napięcie modułów DDR? Ustawiłem na 2.2 V, ale dalej przy odpalaniu xp wyskakuje błąd kalendarza xp.

Edytowane przez bruner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam płytę M2N-E, procesor Athlon X2 4400+, pamięci Patriot 800 cl5.

Po OC do 2800 MHz przechodzi Orthosa small FFTs około 2 godziny i jest ok, ale podczas grania po kilku godzinach wyskakuje BSOD.

Co może być tego przyczyną?

 

BIOS 1701

RAM 5-5-5-16 2T

HTT x3

Edytowane przez mrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że zaglądają tu użytkownicy tej płyty mam pytanko, czy ktoś próbował zainstalować wentyl Noctua NH-U12P do niej i czy są jakieś problemy (nie licząc montażu) z miejscem.

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pomóżcie. Niedługo będę miał GeForce'a 9600GT i nie wiem, czy muszę robić aktualizację biosu, czy nie, żeby on zadziałał. Mam bios 1001 beta.

 

Jeśli muszę, to powiedzcie jak to zrobić. Próbowałem ASUS Update wgrać 1701 i przy 86% weryfikacji coś się sypie i wyskakuje czerwony napis error...blablabla. Więc przywróciłem 1001 beta, póki jeszcze kompa nie zrestartowałem i nadal na nim jadę. Jak wgrać ten najnowszy? Czy ktoś, kto go wgrał może powiedzieć jak to zrobił? Czy przez EZ-flash, czy awdflash? Bo autentycznie się boję, że coś pójdzie nie tak. Do tej pory zawsze wgrywałem ASUS Update i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualniałem BIOS do ver 1701 (najnowszej) przez Win potem z DOSA. Przez win nie przechodził weryfikacji, pod dosem kończąc flashowanie. Kośc biosu Pm49FL004 padła, sprawdzone na programatorze, płyta do kosza.

 

ntrs

też miałem problemy z BIOSEM 1701, aż uszkodziłem sobie kość biosu (awdflash pod dosem zatrzymał się na 99% weryfikacji), kupiłem uszkodzoną mobo, wyjąłem kość biosu, przeprogramowałem na programatorze na najnowszy 1701 i poszło....

 

Czy ktoś postawił na tej płycie RAID0? jak dograć podczas instalacji drivery RAID, kiedy nie mam FDD - jak konkretnie nazywa się plik sterownika?

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Have a AMD Phenom II X4 940 BE , installed on my M2N-E (bios 1701), recognized as "AMD Processor Unknown Model",

 

I have a 720 running @ 3600 on this board all onboard stuff working great

 

I have a AMD Phenom II X4 920 2.8GHz Quad-core installed: bios 1701 recognizes it's a Phenom, but says "type unknown", cool-n-quiet doesn't work

 

Jakoś tam dzialaja niby.... ja nie probowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam płytę główną Asus M2N-E www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-4 płyta chodziła bez zastrzeżeń do pewnego czasu gdy uruchamiając komputer wystartował a po 3 sekundach wyłączał się ale po jakimś czasie to ustało teraz już całkiem włącza się na 3 sekundy i wywala, nie raz trzeba wyłączyć zasilacz żeby ponownie wystartował. Dodam ze raz na jakiś czas komp ruszy i chodzi ale gdy się go wyłączy dalej nie startuje. wina należy do płyty, pamięć sprawdzona, procek też zasilacz odpada bo nówka. Można coś zrobić z tą płyta jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...