Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

- Chipset NVIDIA nForce® 570 Ultra™

- Pasywne chłodzenie komponentów ASUS z ciepłowodami

- 8-kanałowy kodek dźwiękowy High Definition Audio

- ASUS Crystal Sound, Filtr szumu

- Funkcja AI Gear

- ASUS AI Nap

- ASUS CrashFree BIOS3

 

post-22461-1155647804_thumb.jpg post-22461-1155647815_thumb.jpg post-22461-1155647822_thumb.jpg

post-22461-1155647828_thumb.jpg post-22461-1155647840_thumb.jpg

 

Gniazdo procesora:

- Socket AM2

Obsługiwane typy procesorów:

Athlon 64, Sempron AM2, Athlon 64 X2, Athlon 64 FX

Maks. ilość obsługiwanych procesorów

1

Chipset

nVidia nForce 570

Magistrala FSB

1000MHz Hyper Transport (2000 MT/s)

Typ obsługiwanej pamięci

DDR2-667 ECC (PC2-5300), DDR2-667 (PC2-5300), DDR2-800 ECC (PC2-6400), DDR2-800 (PC2-6400), DDR2-533 ECC (PC2-4300), DDR2-533 (PC2-4300)

Dwukanałowa obsługa pamięci (DualChannel)

tak

Ilość gniazd pamięci

4 szt.

Maks. pojemność pamięci

8 192 MB

Złącza

AGP (0), PCI-E x4 (1), PCI-E x16 (1), PCI-E x1 (1), Serial ATA II (6), ATA/133 (1)

Obsługa Raid

tak (SATA)

Zintegrowana karta sieciowa

Gigabit

Zintegrowana karta dźwiękowa

ADI 1988 7.1

Zintegrowana karta graficzna

nie

Kontrolery i porty

4x USB, 2x PS/2, 1x RJ45, 1x COM

Wtyczka zasilania

24 pin

Inne cechy

AI Overclocking, ASUS O.C. Profile, ASUS C.P.R, ASUS EZ DIY, ASUS Music Alarm, ASUS AI NOS, ASUS PEG Link

Dołączone oprogramowanie

ASUS PC Probe II, ASUS Update, ASUS AI Booster, NVIDIA MediaShield RAID, Anti-virus software (oem)

 

______________

 

Zauważone poważne problemy:

- przegrzewający się chipset

- ograniczenie regulowanie napięciem pamięci do 1.95V uniemożliwia uruchomienie niektórych pamięci na nominalnych częstotliwościach

- ...

 

______________

 

Przerobilem posta jako, że swój problem już rozwiązałem, a temat rozwinął sie wystarczająco by pierwsza strona mieściła specyfikację płyty.

Jeśli ktoś, ma ochotę stworzyć FAQ i umieścić go w tym poście proszę o kontakt PM.

 

_________

 

UWAGA. Najnowszy BIOS (602) eliminuje problem z pamięcią i reset bugiem.

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i?

Sam masz w pasku startownym jakis poradnik o DDR2, zreszta niewazne.

 

Ja poszukuje rozwiazania.

 

To nie kacik wynikow podkrecania. Ja chce by moje pamieci chodzily na domyslnych ustawieniach.

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolcie ze kogos zacytuje

 

- DDR2 800 or DDR2 666 dont want to work and is it unstable

- there is a problem with main IDE controler which turn of DMA on ATA port (disk will work in PIO mode only ... damn)

- overclocking of CPU dont work corectly

- there is problem with drivers on CD added with board

- board cant cool chipset when the outher tempeature is over 35' C

- board going to restart often without some special reason

I bought few this boards and i found problems.

Here is description of problem No.1

 

- DDR800 / DDR667 Memory modules down work well - it is necessary to downspeed memory modules to 533 and after that it works well.

 

Tested with: ADATA 667, Corsair 667, Kingmax 667, Samsung 800

 

System is afected by random restarts and program fails.

Gosciu kupil takich 5 plyt, wszystkie maja ten sam problem j/w

 

Trafiliscie na "te dobre, wspolpracujace' pamieci, przynajmniej tak mi sie wydaje..

Ustawione mam 2T.

 

Na co jeszcze powinienem zwrocic uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde w tym wszystkim to jest dziwne że kontroler pamięci znajduje sie w procesorze może faktycznie tych pamięci ta płyta nie trawi co ty masz.Ja kupiłem ją ze względu na firmę gwarancję i fajne chłodzenie chipsetu jestem zadowolony tylko niech te czujniki zaczną dobrze działać w nowych biosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam masz w pasku startownym jakis poradnik o DDR2, zreszta niewazne.

Temat na naszym forum o takich pamieciach co posiadam, a nie poradnik :lol: .

 

Kombinuj, najprostsze rozwiazanie jest zazwyczaj najciezej wymyslic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się mylić ale obawiam się że nawet nowy bios nie poprawi tych problemów co niektórzy posiadają.Kuzyn tez ma tą płyte i dzieję sie różne cuda niewidy.Zapewne wyjdzie nowa rewizja płyty i będzie oki.

 

Pzdr

Edytowane przez Desti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladajac moj CPUz i Masella zauwazylem ze dla 533 usatwiony jest dzielnik CPU/9, czyli jesil mam procka na 2475 to pamieci chodza na 275*2. Moze uda mi sie tak podkrecic aby chodzily na 330. MaSell masz dzielnik CPU/5, czyli dla 667 byloby to 7?

A moze idzie ten dzielnik ustawic spod biosu?

 

No i jeszcze ten windows. Sprobuje zainsalowac najnowszy, bo mam takiego bez zadnego SP..

 

Dzieki uprzejmosci Milansa moze uda mi sie wgrac nowszy bios, ale zachowam kopie starego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chwila, jesli ustawie domyslne 2200 dla procesora podziele to przez 6, to wyjdzie mi 366Mhz, przeciez moje pamiatki na tym nie pojda.

Aby uruchimic pamieci na 667 musialbym dac 2997Mhz na procku.

Zalozmy ze procek pojdzie na 2,6, ustawiajac 533 mam dzielnik CPU/9, czy w najlepszym wypadku pamieci pojda na 577MHz. Bo przy ustawionych 667 bylby dzielnik 6 to dawaloby 866MHz dla pamieci.

 

Mam znalezc nalepsza wartosc dla ustawien 533?

 

Moze troche zamotalem;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

 

Na razie ustawilem 2600 na procku i 650 dla pamieci. Mam nadzieje uzyskac odpowiednio 2700 i 700.

Fakt faktem ze tylko moja niewiedza sie uaktywnila.

 

Windows okazal sie za stary. Najnowszy zainstalowal sie bez problemow.

 

Jeszcze raz dziekuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w tej plycie denerwuje max napiecie na ddr2 1.95 kto to widzial... patrioty (2.1V default) chodza max na 425Mhz 5-5-5-15 trzeba bedzie modowac... denerwujace jest tez "nie wstawanie" plyty po resecie ale we wczesniejszym asusie przy oc mialem to samo (A7V880)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlaczego u was płyta po resecie nie wstaje u mnie wszystko ok z nowym biosem.Tak tylko że ja na razie nie kręce bo nie mam za wiele czasu może dlatego.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Ja nie wiem dlaczego u was płyta po resecie nie wstaje u mnie wszystko ok z nowym biosem.Tak tylko że ja na razie nie kręce bo nie mam za wiele czasu może dlatego.

tutaj masz odpowiedz. plyty asus rowniez te od intela powyzej pewnego

procentu over nie wstaja po resecie ale sie wylaczaja i wstaja na nowo.

Tak juz one maja. Jezeli nie krecisz za bardzo reset jest normalny.

Nie zmieni tego zaden bios.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze to zalezy tez od vcore jak jest na auto to wstawala (od czasu do czasu) tak samo bylo z A7V880 chyba ze to tylko przypadek ;p musze zmienic te patrioty na jakies pamieci co maja 1.8v albo poczekac na dfi :P bo normalnie windsor i wc sie marnuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

mnie w tej plycie denerwuje max napiecie na ddr2 1.95 kto to widzial... patrioty (2.1V default) chodza max na 425Mhz 5-5-5-15 trzeba bedzie modowac... denerwujace jest tez "nie wstawanie" plyty po resecie ale we wczesniejszym asusie przy oc mialem to samo (A7V880)

Na ile masz ustwiony na codzien x2 ?

Masz jakies zauwazalne problemy z ta plyta poza

tym 1.95 na mem i resetem ?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile masz ustwiony na codzien x2 ?

Masz jakies zauwazalne problemy z ta plyta poza

tym 1.95 na mem i resetem ?

Pzdr

teraz leci na 2100Mhz czyli 100 wiecej :lol2: musze przejrzec tabelki z htt i ddr2 moze jest jakies ustawienie co bym proca na wiecej wrzucil a poza tym jak narazie (mam ja 2 dni) sprawuje sie ok ale w sumie malo opcji probowalem ani ai gear ani ai booster ani tych opcji dynamicznego overclockingu w tygodniu mysle sie cos pobawic ale watpie zeby cos z tego wyszlo przy tym napieciu na ramie...

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie składam zestaw z A64 3000+ na tej płycie, bez HD jeszcze dziś. Macie też takie problemy że niewielkie OC powoduje pojawianie się BOOT FAILURE, wciśnięcie F1 i przejście dalej niweluje wtedy ustawienia OC. No i te zwiechy po resetach przy stosunkowo małych OC poruszane już tutaj. Łudziłem się że nowy bios 0301 coś tu zmieni, ale nie mam listy zmian, a akurat tego nie poprawił. Nie dla siebie to składam i widzę że będę musiał go oddać na standardowych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tych cd-romow to tez mi sie to zdazylo wczoraj w sumie dla wirtualnego :P jak demon emulowal plytke to zamiast niej pisalo tylko cd - drive a raz... tylko nie wiem czy to przez winde czy przez plyte ogolnie windows sie zle zainstalowal (pewnie przez to napiecie na ramie bo mialem ustawione na auto ->1.80 dla patriotow ;p ) np nie bylo w ogole ie brakowalo polozy bibliotek itd... przy pierwszym uruchomieniu windy ok za drugim razem tak samo jak przy emulowanym cd wkladam plytke i nazywa ja cd - driva i widzi jako pusta. Jeszcze jest jedna rzecz co do napiec cpu-z pokazuje inaczej bios razem z i boostem pokazuja inaczej... ktore jest prawidolowe?? roznica 0.2v (w biosie 1.4 cpu-z 1.2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Możliwe, że bede mógł kupić to mobo + semp 3k+ +1gb goodramow 667, wszystko pięknie, ale jak oglądałem fotki płyty, okazało się ze ma tylko 1 gniazdo ATA...a ja mam dysk + nagrywarka na ata. Na allegro jakieś 2-3dni temu widziałem przejściówki gigabyte'a ATA->SATA dla dysków...teraz nie moge tego znalezć ;/ Wie ktoś gdzie to mozna nabyć jeszcze? Mam nadzieje że dostane gdzies tą przejściówke, bo siedzenie na Asrocku jest nieciekawą perspektywą.

 

EDIT: Znalazłem, jeszcze są 3 aukcje tego sprzedawcy nie zakończone...BTW, troche to drogie, moze lepiej sam kontroler na pci kupic?

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...