Skocz do zawartości
Gość

MSI i dylemacik..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupilem sobie wczoraj Athlonika takiego jak w podpisie.. Wszystko ladnie jest,ale nurtuje mnie kilka rzeczy. Szukalem czegos na temat asynchronicznego ustawienia pamieci,bo mam 2100,a chcialem dac magistrale 166. Wyczytalem,ze na mojej plycie jest to HCLK. Ustawilem to i okazalo sie, ze ida na magistrali 166

 

Dołączona grafika

 

No ale odpalilem kompa,dalem 3d Marka i wszystko ok. To szok,bo to jakies No name..

 

Wlaczylem sandre zeby sie upewnic jaki mam dzielnik. Pokazuje mi,ze AGP bus to 66 MHz,wiec chyba wszystko ok? Ale powiedzcie mi co to jest :

 

Dołączona grafika

 

A ze dzielnik jest 1/5 to chyba swiadczy chociazby to,prawda?

 

Dołączona grafika

 

Zagubilem sie troszke,wiec prosze pomozcie. Moze ktos wie jak na MSI ustawic pamieci na 133,a FSB na 166?

 

UPDATE : Posiadam tez najnowszy bios v5.6,tego nie mowilem, a moze sie przydac.

 

Pozdrawiam,dziekuje z gory za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do pamieci to zauwazylem ze na moje plytce mozna dac tylko albo wieksza czestotliwosc pamieci niz fsb albo synchronicznie

nie da sie (przynajmniej u mnie ) ustawic mniejszej czestotliwosci dla pamieci niz dla fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam SetFSB. Wypatrzyłem go tu:

http://www.page.sannet.ne.jp/k-azama/other...sbU14e_8kha.zip

a potem jeszcze plik giveio.sys stąd:

http://www.maximumoc.com/files/setfsb/directio.zip

 

Tylko nie próbujcie zmieniać nim FSB, bo ta funkcja jest tylko dla Epoxa! Ważne jednak, że pokazuje RZECZYWISTE taktowanie PCI i AGP. Dzięki niemu wiem, że na moim A7V333 jednak będzie działać FSB 333, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tym programem mam zrobic? Daje na nim get fsb, na 166 i pokazuje mi 40 pare pci.. Jakis dziwny ten programik..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to by znaczyło, że nie masz dzielnika 1/5...? U mnie na FSB 150 pokazuje PCI 30, zatem dzielnik (i programik) działa. Ale może po prostu on nie chodzi z Twoją płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł: spróbuj ustawić FSB na ~110 i wtedy odczytać PCI. Jeśli będzie wskazywało na mnożnik 1/3 (powinno wtedy wynosić gdzieś koło 36), to znaczy że program jednak działa i niestety musisz zacząć zbierać na nową płytę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez od 100 - 133 jest 1/3

133 - 166 jest 1/4

166 - ... jest 1/5

 

Co tu ma magistrala 100 do tego ?

 

Znalazlem cos takiego :

 

Marketing Name KT3 Ultra2

Model Name 6380E

PCB Version 1

BIOS Version A6380VMS.560

CPU FSB Ratio Result

 

Thoroughbred (0.13u) 133/266MHz FSB

AthlonXP 1700+ 133 11

AthlonXP 1800+ 133 11.5

AthlonXP 1900+ 133 12

AthlonXP 2000+ 133 12.5

AthlonXP 2100+ 133 13

AthlonXP 2200+ 133 13.5

AthlonXP 2400+ 133 15

AthlonXP 2600+ 133 16 OK

 

Thoroughbred (0.13u) 166/333MHz FSB

:arrow:AthlonXP 2600+ 166 12.5

AthlonXP 2700+ 166 13

AthlonXP 2800+ 166 13.5

 

Moze jakbym dal 12,5 x 166 bylo ok?

Moze jakis roznica miedzy 12.0 x 166...

 

mam jednak dola bo na 12,5 x 166 nie chce isc. Najwieksze napiecie jakie moge dac to 1,7 i nie idzie. Czarny ekran i musze restart biosa robic. Ciekawe czego to wina .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że gdybyś dał magistralę w okolicach 100, mógłbyś sprawdzić, czy program poprawnie wykrywa PCI, czy też nadal traktuje je jakby był dzielnik 1/4. Jeśli okaże się, że poprawnie - czyli 1/3, to znaczy że SetFSB działa i w taki pokrętny ;) sposób dowiadujesz się, że nie masz niestety dzielnika 1/5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze rozjaśnię :)

Jeśli SetFSB działa, a wskazuje że masz na FSB 166 PCI 41.5, to znaczy że nie masz dzielnika 1/5. Żeby sprawdzić CZY naprawdę działa (a myślę, że raczej tak), sprawdź czy wykrywa poprawnie inne dzielniki, czyli zrób to co powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem zrobic inny test. Dalem FSB 170,to juz wedlugo Sandry 2002 43 na PCI. Tego napewno by cos nie wytrzymalo. 3dMark przeszedl bez problemow.Dlatego dzielnik 1/5 musi byc :) Najsmieszniejsze sa pamieci. Ida na 340,a sa to jakies 266 No Name :twisted:

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się mylisz :/ Widziałem już sprzęt działający przy PCI rzędu 45 (a przy 170 masz dopiero 42.5!), co prawda bardzo krótko, nie dłużej niż kwadrans (aby zrobić wszystkie testy), ale wszystko chodziło mniej więcej stabilnie. Tak więc niestety, to NIC nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten programik jednak nie dziala..

 

Dołączona grafika

 

Jakies inne pomysly? Mam jeszcze pytanko, nie wiecie czemu nie chce isc skubaniec na 12,5x166? Na 12x166 i napieciu 1,7 idzie. Na 12,5 juz nie,a napiecia niestety nie moge zwiekszyc. I musze restart biosa walic.. :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no chyba rzeczywiście. Chociaż byłem dziś u kolegi (też ma KT3 Ultra2) i przy okazji sprawdziłęm SetFSB - u niego działa...

A co do 12.5x166 - mi się wydaje, że to jednak napięcie. Ostatnio u znajomego się bawiliśmy prockiem z serii JIUGB i na 1.7 doszedł tylko do bodajże właśnie 12x166. Po zwiększeniu do 1.75 problem zniknął... Chociaż i tak max było niewiele ponad 2100 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.. Ja nie moge dac wiecej jak 1,7, wiec chyba czeka mnie modyfikacja plyty i bedzie mozna wiecej napiecia dac :)

Mowisz,ze byles u kolesia co ma ta plytke co ja.. Ma zwykla wersje? A zreszta,co to za roznica. Co pokazal ten programik, jest dzielnik 1/5?

 

UPDATE : Wszedlem jeszcze raz do Bios'u ustawilem 12x166 i dziala pieknie. No i zrobilem zrzut z SetFSB,bo uruchomilem go jeszcze raz. 1/5 na plytce jest bankowo,cos musi byc z ta Sandra 2002.

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...