Skocz do zawartości
Dr@GuN

2 Rdzenie Jak To Jest Z Odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie , bo mam zamiar obecnego kompa odsprzedać bratu a kupić core 2 duo czy odczuję różnicę przy odpalaniu systemu , bo mam z 3 takie programy które zamulają kompa totalnie na 1 minutę prawie , :mur: i nic z tym nie mogę zrobić , czy system sam wybiera procka dla aplikacji ?? jak to jest bo ja nigdy nie miałem w łapkah 2 jajowca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze oprogramowanie nie jest przystosowane do dwóch rdzeni. Ale np. jak masz włączonych wiele aplikacji to komputer tak nie zamula więc nie jest źle. Ale jeżeli liczysz że dwa rdzenie będą robić obliczenia dla jednego programu to się mylisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o to za bradzo mi chodziło , miałem na myśli to że jak jakaś aplikacja na astarcie coś zamula to zajmie sie tym rdzeń nr 1 a ja w tym czasie będę mógł kożystać z systemu za pomocą rdzenia nr 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta aplikacja strasznie obciąży dysk odczyt/zapis to raczej dwa rdzenie nie pomogą. A jeżeli ta aplikacja coś tam sobie przelicza to dwa rdzenia jak na miejscu. Taki przykład: mogę sobie liczyć PI (SuperPI) a drugi rdzeń jest wolny i mogę spokojnie pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paranoje to wy piszecie :P sys jest świerzy ja sie tylko pytałem o to czy będzie lepiej , sie sys odpalał , stary miałem przez 3 lata , potem zmiana kompa , jak przed zmianą sprawdzałem kompa hijackthis / nod32 / i paroma anti spywearami to było czyściutko , ja o system dbam , dysk mam szybciutki bo szajsunga sp 2004c mam zamiar dokupić drugiego i w raid je :P a proca i tak mam zamiar zmienic na conrołka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...