Skocz do zawartości
Sulaco

Company Of Heroes

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie cieni to nadal są postrzępione, ale sprawdzałem to bez AA (edit: z AA jest również pikseloza, fckn nV).

problem cieni to nie wina nv i relic, tylko ati. najciemniej pod latarnia :/

czlowiek z relic wypowiadal sie, ze problem cieni/wydajnosci ciagnie sie juz od warhammera i ati obiecalo to poprawic. prawie trzy lata juz to poprawiaja...

http://forums.relicnews.com/showpost.php?p...mp;postcount=18

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogralem troszke w weekend i musze przyznac ze jedna z lepszych RTS w jakie gralem - a generalnie jestem fanem RTS'ow i mam porownanie do reszty pozycji. Gra ma niesamowity klimat WW2, oprawa graficzna jest niesamowita, efekt ataku artylerii jest poprostu wycyckany. Narazie skonczylem tutoriala i przeszedlem 4 misje kampanii. Gra wciaga i to jest najwazniejsze.

AI przeciwnikow tez stoi na wysokim poziomie.

 

Wymagania gra ma spore, albo cos nie tak moja konfiguracja... Probowalem pograc w 1280x1024 4xAA 8xAnizo wszystko na max w ustawieniach i no nie da sie tak grac :(, szczegolnie jak sobie z wcisnietym altem obroce obraz zeby wiecej widziec w dal... to koniec swiata, spadek do ok 10-15fps... zmniejszylem jakosc cieni na low i ustawilem FSAAx2 i jest lepiej ale to jeszcze nie to...

 

kurde zeby w RTS'a nie mozna pograc w 1280x1024 z wlaczonym AA na X1800Xt :( - chyba czas na zmiany sprzetowe :?

 

pozatym gra wymiata i polecam ja goraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podam jutro rano

w miare mozliwosci sprawdz wizulanie i wydajnosciowo jak sie zachowuje fsaa ustawione z poziomu gry i cp. dzieki z gory :)

swoja droga ciekawe, ze nie uporali sie z wiekszoscia bledow zwiazanych z wydajnoscia, a zglaszanych juz podczas beta testow. widocznie nie tylko po ich stronie lezy wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ustawiacie anizo, bo nie zauważyłem tego z opcjach

 

P.S.: Gram z wszystkim na High, 1280x1024 i ślicznie śmiga, bez żadnych zacięć :)

z wszystkim na max 1280x1024 i 4xAA 8xAnizo ????? wow to albo cos mam nie tak z konfiguracja komputera albo gra nie cierpi ATI :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wszystkim na max 1280x1024 i 4xAA 8xAnizo ????? wow to albo cos mam nie tak z konfiguracja komputera albo gra nie cierpi ATI :?

całkiem możliwe, że lepiej chodzi na Nvidii, nawet logo Nvidii kręci się na początku gry.

a w sumie nie napisałem, że mam ustawione 4xAA i 8xAnizo. Nie wiem skąd wziąłeś tą informację? Wprost przeciwnie pytałem się gdzie ustawić anizo, bo nie widziałem tego ustawienia w opcjach, chyba, że w sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w miare mozliwosci sprawdz wizulanie i wydajnosciowo jak sie zachowuje fsaa ustawione z poziomu gry i cp. dzieki z gory :)

swoja droga ciekawe, ze nie uporali sie z wiekszoscia bledow zwiazanych z wydajnoscia, a zglaszanych juz podczas beta testow. widocznie nie tylko po ich stronie lezy wina.

Wlasnie, pytanie tez jakiej wartosci AA w sterach odpowiada temu co mozna wlaczyc w grze, bo w grze widze jedynie opcje ON - OFF i gram z AA wlaczonym w grze (x1900xt) w rozdzialce 1600x1200 plus wszystkie opcje w grze na max i gra zapieprza jak dzika swinia w zoledziach...

 

z tego co pamietam to u mnie wyniki testu sa nastepujace:

avr 49

max 180

min 26

 

przy ustawieniach z CP AAx4 i AFx8

avr 39

max 137

min20

 

jak widac jest roznica miedzy AA z poziomu gry a wymuszonego z poziomu CP, w kazdym razie roznica wydajnosciowa ;-)

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra naprawde jest BARDZO DOBRA

 

mi na moim sprzecie chodzi na 1280x1024 i detalach na medium z wylaczonymi cieniami i aa. mam przecietnie 25 fpsow (tyle w zupelnosci do strategii wystarcza). tylko pamietaj zeby patcha zainstalowac (1.2) dodaje pare klatek

 

w dzisiejszych czasach komp z procem 2.0GHz i takim GF 6600GT w zupelnosci wystarcza do gier. Najbardziej sie pamiec liczy w obecnych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac jest roznica miedzy AA z poziomu gry a wymuszonego z poziomu CP, w kazdym razie roznica wydajnosciowa ;-)

imho jakosciowa tez - w grze wyglada mi to na fsaa 2x. Post Processing (ichszy efekt HDR) jest tez kaprysny jezeli odpalimy fsaa z poziomu CP - albo dziala wtedy fsaa, albo PP.

btw: gra lubi duza ilosc pamieci na karcie graficznej - wciaga prawie 500MB

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobilem testy performance :

 

1280x1024 8xAnizo (z poziomu control panel) i FSAA z poziomu gry, reszta ustawien w grze na maxymalnie jak sie da

 

Avg-37.1

Max - 137.1

Min-21.7

 

1280x1024 4xFSAA 8xAnizo (z poziomu control panel) w grze wszystko na max

 

Avg-30.4

Max-136

Min-18

 

Jak widac ustawienie FSAA z poziomu gry daje wiecej klatek ale mysle ze to jakies FSAAx2 ale wyglada to ok wiec tak bede gral

 

Jeszcze zrobilem taki tescik

1280x1024 8xAnizo FSAA z poziomu gry Wszystko na max tylko tekstury na HIGH (bylo ultra) i cienie na medium

i wynik:

 

Avg-42,6

Max-155

Min-29

 

i naprawde fajnie sie na takich ustawieniach gra na moim sprzecie i obraz jest wedlug mnie identyczny te tekstury high a ultra to chyba tylko roznica na grafach z 512MB, a cienie coz sa gorsze ale az tak bardzo nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to bug czy co... w misji Montburg - to jest nastepna misja po obronie mostow w Carentan trzeba uratowac kompanie, ktora siedzie w szopie ;-) No i nie wiedziec czemu przy nie chca "sie uratowac", siedza w tej szopie i nie chca wylezc, chociac dookola zajalem wszystkie punkty... jak gralem za pierwzym podejsciem , to nie bylo takich kwiatkow tzn po zajeciu punktu na placu przed "szopka" panowie sami wyszli...(w koncu musialem sie wspomoc sejwem kolegi...) mial ktos z was podobne historie?

 

Gra sie bardzo fajnie, bardzo wciagajaca gra... ale niektore misje to lekka przesada, np w tej misji Montburg, kiedy majac do dyspozycji 3 shermany mamy rozgromic niemal polowe dywizji Panzer Lehr :-D Ktora to dywizja podczas walk w Normandii byla najlepiej wyposazona w sprzet dywizja pacnerna w czasie calej IIWW, biorac pod uwage zarowno axis jak i allies :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się tak pytam w imieniu kumpla. Posiada on kartę graficzną Radka 9600Pro i po instalacji i uruchomieniu COH nie ma w niej ludzi i innych obiektów poruszających się (np. czołgów). Czy zależy to od sterów? Niech wypowiedzą się właściciele Radków, na jakich sterach grają w tą gierę.

Dzięki w imieniu kumpla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1280x1024 i detalach na low (efects density na high) i i tak ładnie wyglada bardzo (zwykle mam 20-25 fpsow) czasem spada do 15, ale to rts wiec wiecej mi nie trzeba, podejrzewam ze jakbym dodal jeszcze z kosteczke 512MB ramu to by bylo duzo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp mi sie zresetowal gdy konczylem misje w cherbourgu, anie chce mi sie od nowa przechodzic...

 

Podeslalby mi ktos save'a z ukonczona misją w Cherbourgu? Z góry dzieki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się tak pytam w imieniu kumpla. Posiada on kartę graficzną Radka 9600Pro i po instalacji i uruchomieniu COH nie ma w niej ludzi i innych obiektów poruszających się (np. czołgów). Czy zależy to od sterów? Niech wypowiedzą się właściciele Radków, na jakich sterach grają w tą gierę.

Dzięki w imieniu kumpla

Ja tak mam czasem z pojazdami - naraz znikają (np. po upgrade czołgu, ale nie zawsze) a po jakimś czasie się pojawiają. Dziwna sprawa.

 

Testowanie na wersji demo, catalysty najnowsze (z 20 września bodajże).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja tak mam ze mam z gory ustawione opcje graficzne i za cholere nie moge ich zmienic ? Moge przestawic tylko jakos textur i modeli - reszta jest nieaktywna. Mam automtycznie zaznaczony przycisk USTAWIENIA WLASNE i nieda sie tego odznaczyc, przestawic ani nic innego. Test graficzny sie robi ale jedyne co daje to pokazuje ilosc fpsow. Gre mam w wersji PL z patchem 1.2 ( w wersji 1.0 to samo) Wie ktos co sie stalo ? moze moj sprzet nie pozwala na wysokie detale ale chcialbym sam zdecydowac co wlacze sobie a co nie a gra mi odmawia tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...