Skocz do zawartości
Sulaco

Company Of Heroes

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie szukam strategii która jest "luźna" czyli nie za trudna i mało taktyczna coś podobnego do warhammera 40000 czy warto zainteresować się tą grą czy może coś innego wybrać ?

 

jak ta gra wygląda w porównaniu z warhamerem 400000 dawn of war ?

Czy Company Of Heroes jest grą twórców W40k nie wiem, ale podobieństwa są uderzające - przede wszystkim punkty strategiczne z 2 zasobami, upgrade'y oddziałów oraz oddziały liczące po kilka osób.

 

Tylko brakuje mi w tym wszystkich jakiś punktów pancerza oraz zadawanych obrażeń - w W40k to było, jeśli mnie pamięć nie myli.

 

Sama gra bardzo przyjemna, chociaż grafika tego pokroju była już w Soldiers: Ludzie honoru - tylko, że ta gra nie była klasycznym RTSem i może było mniej jednostek na mapie.

 

W demie irytują mnie tylko nachodzące na siebie jednostki, ale to żadnen nowy problem w grach. :\

 

I jeszcze screen - też macie takie cienie? (medium) Chociaż w grze są bardziej wygładzone - te są oczywiście z intra tutorialu.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te cienie to chyba na LOW powinny tak wyglądać.

Kręcenie procesora z 30% (2340MHz) na 40% (2520MHz) prawie nic nie daje.

W test performance zamiast 30 fps wyszło 32 fps.

Może warto spróbować podkręcić grafikę, bo obecnie mam ją na fabrycznych ustawieniach.

Edytowane przez danywatt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tyle gierka jest kozacka szukałem dobrego RTS-a i znalazlem

ale niestety ma b.duże wymagania. Na moim configu moge pograć w 800x600 na low/medium. Po pierwsze 4-potokowe karty wysiadają, po 2 trzeba mieć minimum! 1GB Ramu, żeby płynnie chodziło

 

PS. wiecie może jakie ustawienia można podwyższyć nie czując dużego spadku wydajności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a patch 1.20 zainstalowany?

Niee. Jaki patch :| ?

 

ok juz mam... - SLI performance bug fixed ;>

Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, mam jakieś arty w demie.

 

Dołączona grafika

 

Następuje to po wybuchu. Może to wina samego dema, a może catalystów (akutalizowałem ok. 2 tygodni temu). Czy ktoś ma taką "dziurę"?

 

Po paru kolejnych trybach potyczki stwierdzam, że gra jest jeszcze lepsza i lepsza niż to pisałem wcześniej. I trudna! Dawno tyle problemów nie sprawiał mi RTS na normalnym poziomie trudności.

 

Co do cieni - próbowałem, nie pomogło.

 

Edit.: Jeszcze jedno: dwa razy włączył mi się GPU Recover od sterowników ATI (tj. raz podczas testu w opcjach, drugi raz jak wyłączyłem cienie - podczas grania ani razu). Sama gra chodzi bez żadnych przycięć (chociaż FRAPS pokazuje od ~18 FPSów). Ustawienia:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KiNDer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cud miód i orzeszki :mrgreen:

Dawno nie grałem w takiego fajnego RTS'a :] Omaha roXuje :D Szkoda tylko, że wymagania trochę wysokie... Gram w 1024x768 + ustawienia automatyczne + shadows na medium [przy low byly za bardzo kwadratowe]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Cud miód i orzeszki :mrgreen:

Dawno nie grałem w takiego fajnego RTS'a :] Omaha roXuje :D Szkoda tylko, że wymagania trochę wysokie... Gram w 1024x768 + ustawienia automatyczne + shadows na medium [przy low byly za bardzo kwadratowe]

ja bym się cieszył że to na 9500 chodzi :P

 

A ponoć to na te PCty coraz głupsze i nudniejsze gry wychodzą w których tylko grafika się liczy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się cieszył że to na 9500 chodzi :P

 

A ponoć to na te PCty coraz głupsze i nudniejsze gry wychodzą w których tylko grafika się liczy :lol2:

9700 :wink:

A jednak są wyjątki [;

 

@KiNDer

Nie no co ty to by było aż za dużo ;] U mnie takie ustawienia [;

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli cienie - czy na low miałeś takie kwadraty jak na screen'ie u mnie - u mnie są na medium? (na górze tej strony)

 

Zainstalowałem dzisiejsze catalsyty 6.9 i nie pomogło. A patch na demo nie wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy daniu cieni na Medium kwadraty są mniejsze (High niestety nie mogę zaznaczyć... :mur: ) Jutro będę miał więcej czasu to się pobawię ustawieniami i się zobaczy czy z cieniami jest tak jak powiedział Pioorek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to r9800 pro w most wanted tez dawal takie kwadratowe cenie. Mi sie zdaje ze karta tak ma i tyle.

niestety musze potwierdzic, kombinowalem i nic z tym nie zrobilem. niedlugo sie zabieram za Company Of Heroes i mam nadzieje ze tych kwadratow nie bede mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka testów, tak by było do porównania.

 

:arrow:Ustawienia (default - automatic):

click

Wyniki:

Average: 22.4 fps

Maximum: 82 fps

Minimum: 8 fps

Average

 

:arrow:Ustawienia (w takich grałem do tej pory):

click

Wyniki:

Average: 18.9 fps

Maximum: 79 fps

Minimum: 8 fps

Average

 

:arrow:Ustawienia ("moje" -trees -shadows):

click

Wyniki:

Average: 25 fps

Maximum: 93 fps

Minimum: 8.8 fps

Average

 

:arrow:Ustawienia (wszystko na low):

click

Wyniki:

Average: 52.6 fps

Maximum: 106 fps

Minimum: 32 fps

Great

 

:arrow:Ustawienia (ile fabryka dała):

click

Wyniki:

Average: 8.9 fps

Maximum: 60 fps

Minimum: 1 fps B-)

Poor

 

Company of Heroes v1.20 | Radeon 9800Pro (non-OC) | 1GB RAM | Bartek 2500+ | Omega Drivers 3.8.273 (Cat 6.7) | Ogromy syf @system.

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Company of Heroes v1.20 | Radeon 9800Pro (non-OC) | 1GB RAM | Bartek 2500+ | Omega Drivers 3.8.273 (Cat 6.7) | Ogromy syf @system.

John M. Kane, czy w pełnej wersji na patchu 1.20 masz bardziej wygładzone cienie? I czy nie masz artów związnych z rozmazanym terenem po wybuchu pocisku? (wkrótce zamieszczę drastycznego screen'a ;))

 

Mam jedną uwagę odnośnie liczby nacji. DWIE?! W W40k były 4 - tu liczyłem przynajmniej jeszcze na Sowietów...Fakt - Allied i Axis są o liczbę dostępnych jednostek ok. 1/3 większe od ras w Warhammerze, ale czegoś na uczcie brakuje. :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: czy duzo pomoze dolozenie 1GB? Na 1GB hmm no nie jest tak jakbym oczekiwal, a z kolei wydawac 500 zeta zeby sie okazalo ze nie wiele to zmienia to mi sie nie usmiecha.

 

BTW. Gra miazdzy.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą...

 

misja w Carentan, mam przejąć plac/ten duży budynek... wypadam radośnie z moją gromadką a tu nagle nagromadzenie szkopów jak na Oktoberfest...myślę - no i wszystko poszło się paść...rozwalili mi parę jednostek i nagle wywala mi komunikat że misja zakończona sukcesem... <_<

 

no i rozwalają mnie pojedynki między Shermanami a Tygrysami...wiem że nie byłoby ciekawe gdyby po jednym strzale Sherman stawał w płomieniach, ale bohaterskie przyjmowanie pocisków z odległości ~10m to już troszkę przesada...

 

Co faktu nie zmienia że gra syci - jeden z nielicznych rts'ów który mnie wciągnął (i to jak :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KiNDer - żadnych baboli takich jak brak tekstur, arty itp to nawet w demie nie miałem. Cienie mam wyłączone bo nie potrzebne mi one do szczęścia, ale sprawdzę czy się coś poprawiło i dam znać, a może nawet wrzucę screena z cieniami.

 

raven_88 - szkoda właśnie, że to tylko RTS a nie takie realistyczne odwzorowanie, chociażby jak Combat Mission. CM z taką grafą jak CoH to by było dopiero.

 

No to ja zabieram się za misję nr 12, bo miałem 2 dni przerwy w graniu (kampania wrześniowa :P).

PS. śmiech to dopiero jest jak Shermany i M10 rozwalają Panterę :P

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Company Of Heroes jest grą twórców W40k nie wiem, ale podobieństwa są uderzające - przede wszystkim punkty strategiczne z 2 zasobami, upgrade'y oddziałów oraz oddziały liczące po kilka osób.

Gry sa zrobione przez relic, wydana przez thq. No rzeczywiscie ciekawe czy to ci sami ludzie... Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiłem po bunkrze, trochę zasieków, worków z piaskiem, do tego chłopaków z moździerzami, kilka karabinów maszynowych...no i zaminowałem wstępnie mosty :)

Swoją drogą na ten pierwszy z lewej coś nie byli chętni do ataku...same czołgi to w sumie był pikuś...gorzej że nie wyrobiłem z odwrotem przy artylerii :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogralem w giere i powiem ze masakra :D jednym tchem przeszedlem 3 pierwsze misje szorujac przy tym szczena po ziemi ;) boska muzyka, boski klimat, boska akcja, cos pieknego.

----------------

KiNDer jak wyskocza ci takie syfy w grze to sprobuj zmniejszyc alt-tab'em gre i po chwili wroc do niej i zobacz czy syfy zniknely (chociaz na chwile). ja mialem takie kwiatki nie tylko w company of heroes, np w gtr2 tez mialem jakies babole. ja korzystalem z najnowszych omeg (stery), zmienilem na starsze i wsio jest ok, i dodatkowo mam jakies 7-8fps wiecej w company.... ale to pewnie dlatego ze jakis syf mi sie porobil w kompie ze sterami. zobacz bo grafe mamy taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John M. Kane, czy w pełnej wersji na patchu 1.20 masz bardziej wygładzone cienie? I czy nie masz artów związnych z rozmazanym terenem po wybuchu pocisku? (wkrótce zamieszczę drastycznego screen'a ;))

Mam jedną uwagę odnośnie liczby nacji. DWIE?! W W40k były 4 - tu liczyłem przynajmniej jeszcze na Sowietów...Fakt - Allied i Axis są o liczbę dostępnych jednostek ok. 1/3 większe od ras w Warhammerze, ale czegoś na uczcie brakuje. :\

Odnośnie cieni to nadal są postrzępione, ale sprawdzałem to bez AA (edit: z AA jest również pikseloza, fckn nV). Na low/medium; na high ustawić nie mogę nawet. I powtórzę, że żadnych rozmazanych tekstur nie miałem nawet w demku.

A co do nacji to też to samo zauważyłem, ale liczę, że może wyjdzie jakiś dodatek, tyle, że musieliby inny front wybrać, żeby pojawili się np. ruskie...

 

Panowie pomóżcie mi! Jak przejść tą misje co sa te 3 mosty? Robie zasieki,mury i wytrzymuja te barykady tylko z 8 minut a po tym czasie czołgi wjeżdzaja w miasto i pograne.

Ehh, ile męczyłem tą misję w demie :] Przy samych mostach nie udawało mi się ich zatrzymać - wiadomo artyleria w końcu wykurza wszystkich - oczywiście dałoby się wrócić na pozycje, ale to trochę trwa. No więc ja robiłem tak. Stanowiska KM przy każdym moście. Most zachodni był stosunkowo najsłabiej chroniony przeważnie. Dawałem tam jedno działo, jedno stanowisko KM, jeden oddział z KMem, jeden oddział inżynierów z miotaczami ognia, którzy stacjonowali w budynku i skutecznie dobijali niedobitków, którym udało się fuksem przejść przez most. Sam most, jak każdy inny minowałem. Na moim brzegu stawiałem worki z piaskiem, po kilka rzędów nawet, a na przeciwnym brzegu zasieki. Dwa pozostałe mosty były obstawiane podobnie jak ten zachodni + moździerz, ten Jeep co to go mamy od początku, ze 2 oddziały paratroopers na każdy most i 2 oddziały z KMem. Około 11' już musiałem się zwijać i wycofywałem się na z góry upatrzone pozycje. Miałem mapkę z zaznaczonymi pozycjami, ale gdzieś mi ją wcieło, więc musisz je sam odnaleźć. Jedna jest na wprost kościoła - taka szeroka ulica - działa na koniec, z przodu przy workach z piaskiem (które wypadałoby wcześniej ułożyć) paratroopers i km. Drugi bastion był przed city hall, ciut na wschód, tam gdzie krzyżyją się ścieżki. Ustawiałem tam działa tak aby raziły oby dwie drogi ze środkowego i wschodniego mostu. Tak się trzymałem kilka minut po czym wycofywałem się i tymi pod kościół. Dobrze jest jeszcze zabezpieczyć prawą flankę przez postawienie kaemu i paratroopers w miejscu gdzie jest fuel point. Tam tez będą próbować się w końcówce przedrzeć.

 

Ja już niestety wczoraj ukończyłem single. Jedynie Hill 192 stworzył mi jako takie problemy z tym, że było to na czas (medale mam wszystkie :-)). Reszta prosta jak diabli (grałem w sumie na normal, ale spodziewałem się większych wyzwań). Teraz pobawię się w skirmish... This is Panther panzer! Full power! :>

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...