Skocz do zawartości
Conti

Czy Ktoś Się Zna Na Ekspresach Ciśnieniowych ?

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie zaszkodzi się zapytać, a nuż znajdzie się jakiś pasjonat kawy z ekspresu ciśnieniowego....

 

Chciałbym zakupić jakiś niedrogi ekspres ciśnieniowy do kawy.

 

Troszke poszperałem, poprzeglądałem i już wiem, że na mielenie kawy i ekspresy ze średniej półki i wyżej mnie jak na razie nie stać a i nie mam czasu.

 

Potrzebuje prosty i niezawodny ekspres w cenie do 500zł i o prostej i szybkiej obsłudze na kawę mieloną kupowaną.

W MM obejrzałem ekspresy i w zasadzie wybór zawęził się do Roventa Adagio (c. około 530zł) lub Saeco ViaVeneto Black.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia ??

 

Który wybrać ?? A może jakaś dobra alternatywa w cenie do 500zł??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który wybrać ?? A może jakaś dobra alternatywa w cenie do 500zł??

Najsensowniejszą alternatywą dającą i lepszą smakowo kawę i dużo tańszą jest tzw. moka czyli po naszemu kafetierka ciśnieniowa.

Tylko trzeba kupić porządny egzemplarz a nie chiński chłam za 25 złotych z Auchan czy innego Tesco (błyskawicznie rozwalają się w nich uszczelki).

Działa bardzo prosto:

do dolnej części wlewasz wodę, do górnego sitka grubo zmieloną kawę i skręcasz całość. Stawiasz na płycie/gazie/cokolwiek używasz do gotowania ;) W środku wytwarza się ciśnienie i para przechodzi przez sitko z kawą i zostaje potem w górnym zbiorniczku.

Masz z tego prawdziwe włoskie espresso-siekiere.

 

Może całość nie jest tak bajerancka jak stacjonarny ekspres ciśnieniowy i nie spieni mleka i nie nadaje się na zabawkę dla dzieci ale kawa jest lepsza niż z większości tanich ekspresów ciśnieniowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kafetierka ciśnieniowa jako niedzielna kawa popołudniowa to super rzecz, ale ja potrzebuje czegoś automatycznego na codzienne ranki - czyli łyk mocnej kawy na pobudkę przed pracą.

Dlatego chce zakupić ekspres ciśnieniowy.

A na smakach, no cóz.... aktualnie pijam tylko rozpuszczalną no i w zasadzie tylko Jacobs Krunung i Neske espresso.

 

kamilo23

Czy Roventa Adagio lub Saeco ViaVeneto Black należą do "przyzwoitych" i który z nich ?? Saeco ze względu na cene oraz automatyke zaworu jakoś bardziej mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Roventa Adagio lub Saeco ViaVeneto Black należą do "przyzwoitych" i który z nich ?? Saeco ze względu na cene oraz automatyke zaworu jakoś bardziej mi pasuje.

Ja bym jednak brał rovente bo ma elektroniczny termostat. I ogólnie jest lepszy wybór niż Saeco. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.caffeprego.pl/phpBB2/ na tym forum powinni ci doradzic, ale wpierw oczywiscie sam poszukaj :) Ja słyszalem ze Adiago ma problem z automatyczny dozowaniem wodu i i tak trzeba pilnowac ekspresu zeby nie przelał. Ja sam używam ekspresu delonghi i sprawuje sie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :rolleyes: to mój debiut na tym forum, ale mam nadzieje, że nie piszę za późno, by kolega poszukujący ekspresu nie popełnił błędu kupując Rowentę Adagio. Jej zaletą jest to, że posiada regulację napełnienia filiżanki i wygodną w opróżnianiu łyżkę, lecz to co najważniejsze bojler ma aluminiowy i nie znam nikogo, kto byłby zadoowolony ze spieniania mleka z Adagio. Saeco ViaVeneto w niejednym biurze widziałam, ma doskonały system ubijania kawy i nie posiada masy wyjmowanek sitek/filtrów, które trzeba wymieniać w zalezności od ilości filiżanek przygotowanej kawy. Jedyne do czego bym sie przyczepiła to bojler, który tj. w Rowencie nie jest wykonany ze stali nierdzewnej. Prowadzi to do tego, że woda nie osiaga idealnej temperatury, czyli 92-96stopni i prawdziwy smakosz kawy uzna, że kawa zanim spłynie do filiżanki nie jest tak ciepła, jak powinna. Zdecydowanie polecam ViaVeneto, która kosztuje ok 300zł, a Adagio ok.600zł.

Jesli jednak szukasz ekspresu do 500zł, to sama osobiście mam i jestem bardzo zadowolona Saeco, Armonię(nie easy), która kosztował ok 600zł, ma bojler wykonany ze stali nierdzewnej, podgrzewana płytke do filiżanek, bo przecież prawdziwe espresso to także podgrzana filiżanka, żeby nie zabierała nam temperatury kawy :rolleyes: i stosowanie kawy "ese", a więc kawy w saszetkach. Mój sąsiad kilka dni temu zakupił za 499 zł Saeco Ninę w MM, która też ma bojler wykonany ze stali nierdzewnej, profesjonalną średnicę łyżki, stosowanie kawy w saszetkach i śmieje się, że nigdy jeszcze nie pił tak pysznego Maciato, jak robi sam:-) Pozdrawiam :-)

 

http://www.caffeprego.pl/phpBB2/ na tym forum powinni ci doradzic, ale wpierw oczywiscie sam poszukaj :) Ja słyszalem ze Adiago ma problem z automatyczny dozowaniem wodu i i tak trzeba pilnowac ekspresu zeby nie przelał. Ja sam używam ekspresu delonghi i sprawuje sie dobrze :)

 

Co do tej caffeterki to tez słyszałam dużo dobrego, ale jak ktoś zauważył nie spienimy w niej mleka np. do latte:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

no prosze cie :blink:

spojrz na date

Temat został założony dość dawno to fakt, ale jest na tyle zawsze aktualny że ta rada się komuś innemu też może przydać. Nie lepiej dodać wpis do istniejącego tematu niż zakładać nowy.

Spokojnie :wink:

 

A propos tematu. Ja używam Philips Senseo. Expres na specjalne saszetki z kawą/herbatą/etc. Max wygodne rozwiązanie, szybkie, a dostępność i różnorodność kaw jest bardzo duża (chyba każdy gatunek). Polecam.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ,temat zalozony juz dawno

ale zebrane tu informacje sa jak najbardziej przydatne .

Sam sie zastanawiam nad zakupem jakiegos ustrojstwa do robienia kawy

mamy juz dosc z zoncia picia rozpuszczalnych chemikaliow.

Zapodajcie jakies info , niedrogi sprzet dla poczatkujacych kawoszy ;)

 

To o czym pisal Marco moze byc ciekawe , tylko pod jaka nazwa szukac tego sprzetu ?

 

Czy takie cos bedzie dobre na poczatek :

http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/4229375.htm

ewentualnie takie cos ale bez coffee pods

http://www.deals4u.co.uk/product.asp?id=3011

Chcemy zebe ow sprzet nie wymagal stosowania kawy w firmowych saszetkach

byl prosty w obsludze ,nasypac kawy dolac wody do tanka i za pare minut gotowa kawa :)

 

Ten chyba bedzie dla nas najlepszy : http://www.comet.co.uk/shopcomet/product/3...ers-_-position1

mile widziane uwagi podpowiedzi

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja natomiast polecę ZELMERa 13Z010 :) Moja mama używa go codziennie, czasem 2-3 razy dziennie od pół roku i prolemów nie było z nim do tej pory żadnych. Robi bardzo smaczną kawę, fajnie wygląda, dobrze spienia mleko. Jedyną wadą jest jego głośność xD Na początku był bardzo głośny a co gorsza mocno wibrował, tak że filizanki postawione same się troszkę przesuwały na podstawce :/ Teraz już jest w porządku, widać musiał się wyrobić :) Pomimo że nadal jest głośny (nie mam porównania z innymi ekspresami więc może ma normalną głośność), to filiżanki już nie podskakują i jest całkiem OK :)

Także polecam :)

No i w razie czego, co nie jest bez znaczenia, mamy praktycznie niograniczony dostęp do części zamiennych - wszak Zelmer to polska firma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Was obarczać szukaniem za mnie konkretnego modelu ale może poradzicie czego nie brać a jaka firma robi najlepsze ekspresy ciśnieniowe w swoich klasach cenowych. Np. wiemy, że lodówek do 1000zł to unikać Amica.

Do wydania 700-800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kafetierka ciśnieniowa jako niedzielna kawa popołudniowa to super rzecz, ale ja potrzebuje czegoś automatycznego na codzienne ranki - czyli łyk mocnej kawy na pobudkę przed pracą.

Dlatego chce zakupić ekspres ciśnieniowy.

A na smakach, no cóz.... aktualnie pijam tylko rozpuszczalną no i w zasadzie tylko Jacobs Krunung i Neske espresso.

 

kamilo23

Czy Roventa Adagio lub Saeco ViaVeneto Black należą do "przyzwoitych" i który z nich ?? Saeco ze względu na cene oraz automatyke zaworu jakoś bardziej mi pasuje.

kup sobie kofeine w tabletkach:) gwarantuje ze lepiej zadziala,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat :D

 

Ja osobiście nie lubię kawy, bo po niej czuję się jak naćpany :blink: Ale moja panna lubi i piję dość dużo, więc chciała na urodziny, wybrała jakiś śmiechowy model Saeco Via Torretta 230, i taki dostała...wygląda jak zabawkowy :D Ona mówi, że kawa z niego może być, ale na tym forum http://www.caffeprego.pl/phpBB2/ pewnie mieliby inne zdanie :lol2:

 

Przeglądając to forum natknąłem się na taki oto temat http://www.caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic....709&start=0 Powodzenia :wink:

 

Ogólnie funkcje spieniania posiadają nawet najprostsze modele :) pzdr

Odpisuje na swojego posta, żeby było dla potomnych :wink:

 

Ekspres po ok. 2 miesiącach się rozj**** :lol2: Ogólnie nie polecam najtańszych wynalazków :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja natomiast polecę ZELMERa 13Z010 :) Moja mama używa go codziennie, czasem 2-3 razy dziennie od pół roku i prolemów nie było z nim do tej pory żadnych. Robi bardzo smaczną kawę, fajnie wygląda, dobrze spienia mleko. Jedyną wadą jest jego głośność xD Na początku był bardzo głośny a co gorsza mocno wibrował, tak że filizanki postawione same się troszkę przesuwały na podstawce :/ Teraz już jest w porządku, widać musiał się wyrobić :) Pomimo że nadal jest głośny (nie mam porównania z innymi ekspresami więc może ma normalną głośność), to filiżanki już nie podskakują i jest całkiem OK :)

Także polecam :)

No i w razie czego, co nie jest bez znaczenia, mamy praktycznie niograniczony dostęp do części zamiennych - wszak Zelmer to polska firma :)

A ja go właśnie nie polecę, wręcz odradzam całkowicie... Pompa o 15bar'ach może chyba sobie pomarzyć (lekko za bardzo zmielona kawa i woda nie chce się przecisnąć), pary starcza na spienienie baaaardzo małej ilości mleka (sensowna ilośc pary kończy się po 15 sekundach, na szczęście umiem już w tym czasie spienić mleko na jedną filiżankę), głośni jak traktor (porównywałem z AEG w tej klasie cenowej). A może mój egzemplarz jest jakiś uszkodzony? Tak czy tak - trzeba się przy nim napracować żeby zrobić dobre espresso... A co najlepsze - póki co najbardziej smaczna kawa wychodzi mi w MK Cafe (czerwona) i Jacobs Balance - są świetnie zmielone do tego ekspresu. Natomiast każda inna wychodziło praktycznie zawsze gorsza (różne stopnie mielenia, różne stopnie ubicia itd... i albo się woda nie przeciska, albo za długo leci na wymaganą ilość, albo robi się channeling i leci woda...). Myślę, że mój następny ekspres poniżej 1000zł nie będzie kosztował :)

 

A tutaj kawka z niego, po wielu bojach...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28f1233aeae8e49d.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio dylemat w cenie 700-800, a mój kosztuje w granicach 500zł

Poza cudactwami w postaci guziczków, wyświetlaczy, itp. pier.dół w które nie opłaca się ładować kasy ten ekspres ma wszystko co powinien posiadać ekspres ciśnieniowy.

 

KRUPS XP4000 - bardzo prosty ekspres ciśnieniowy ze standardowymi 1200W i 15 barami.

1-2 filiżanki, płyta podgrzewająca, wymienne sitka na różne kawy (1-2 filiżanki - chodzi o pojemność sitek lub specjalne do espresso w saszetkach), dysza do pianki i podgrzewania płynów.

Robi wszystko i do tego bardzo dobrze. Pianka na kawie utrzymuje się do ostatniego łyczka.

Cappuccino idealne, myślałem że tylko w reklamie tak może wyglądać.

W tej cenie polecam bo i firma dobra (sprawdzona) i cena nie wysoka.

 

A jako że podtytuł tego tematu to "kawa kawa kawa" to zapytam.

Jaką kawę polecacie z tych niedrogich do ekspresu ciśnieniowego ?

Na razie testowałem Tchibo Family (żółta) i Maxwell - oczywiście mielone - około 5-6zł za 250g

Oczywiście można sobie kupić 250g kawy za 40zł ale mnie nie o to chodzi. Chcę znaleźć złoty środek.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po długich bojach na cafeprego, zdecydowałem się na kafetierkę od Bialettiego. I polecam gorąco. Wsypuję do niej jak na razie lavazze (19 zł - 250g). Również szukam czegoś tańszego (choć przy moim użytkowaniu 500g starcza na m-c - jedna filiżanka dziennie). Tchibo i innych popularnych nie polecam. Parzone "po polsku" są smaczniejsze niż z ekspresów czy mokk, które wyciągają wszystko co najlepsze z kawy a reszte zostawiają...Tu tego najlepszego nie ma nic, więc dostajemy czarną wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem na etapie zakupu ekspresu cisnieniowego i chce na niego przeznaczyc kwotę w wyskosci do 1500zł.

 

Chciłabym żeby posiadał nastepujące funkjce:

-funkja cappucino

-automatyczny młynek

-spieniacz do mleka(ale w sumie chyba już wszyskite ekspresy to mają)

 

 

 

Jeśli ktoś może polecic jakis fajny ekspress i dobry zarazem za ta cene bede ogromnie wdzieczna.

 

Dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładać nowego wątku, bo temat jest kontynuacją tego, a zbliża się okres gorących zakupów, więc co poniektórzy jak ja rozglądają się za ekspresami, by sobie co trochę święta umilić i pewnie trochę wątek odżyje:)

esh0 mam pytanie: ale jak to młynek się kupuje osobno? W ciśnieniowych najczęściej jest wmontowany, więc po co kupować dodatkowy? To chyba w kawiarniach może się przydawać, bo w domu to ja nie wiem kto ma na to czas np. rano. Na Caffee Prego polecają różne ekspresy zależne od oczekiwań, o różnych cenach, więc zależy kto na ile ma. Wiadomo, że niektórzy będą kupywać ekskluzywne ziarna brazylijskiej kawy, a inni będą kupwać w supermarkecie. I właśnie zastanawiam się, czy jak kupię taki ekspres z elektrycznym młynkiem to on mi będzie dawał czrną wodę, bo ziarna średniej jakości tak będzie wypłukiwał? W pracy używam krupsa i nie mamy kawy total exclisiv, a kawa wychodzi bardzo dobra. Więc jak to będzie, może mi ktoś odpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wypić kawę a nie bebeluchę jak z automatu na dworcu to kupuje się osobny młynek i mieli tuż przed spożyciem oraz nabija samemu do kolby.

Tzw. automaty z młynkiem nie potrafią nawet dobrze ubić naboju więc i kawa z tego wychodzi średniej jakości - ale niektórym świetnie smakuje.

W pracy muszę pić z automatu i jest to w miarę dobre ale jak se w domu sam nabiję to wiem co to znaczy dobra kawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wypić kawę a nie bebeluchę jak z automatu na dworcu to kupuje się osobny młynek i mieli tuż przed spożyciem oraz nabija samemu do kolby.

Tzw. automaty z młynkiem nie potrafią nawet dobrze ubić naboju więc i kawa z tego wychodzi średniej jakości - ale niektórym świetnie smakuje.

W pracy muszę pić z automatu i jest to w miarę dobre ale jak se w domu sam nabiję to wiem co to znaczy dobra kawa.

Jak byś popił trochę kawę z dobrego ekspresu to raczej taka z automatu już by ci nie smakowała tak bardzo. Odkąd mamy ekspres krupsa w pracy to w domu już nie lubię pić bo mam albo sypana albo rozpuszczalną a to nie to samo co mielona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś popił trochę kawę z dobrego ekspresu to raczej taka z automatu już by ci nie smakowała tak bardzo. Odkąd mamy ekspres krupsa w pracy to w domu już nie lubię pić bo mam albo sypana albo rozpuszczalną a to nie to samo co mielona.

Czytałeś co pisałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja myślałem, że kolbowe są używane tylko, w kawiarniach, ale widzę, że jesteś naprawdę smakoszem, więc podziwiam. Ja niestety nie mam serca, do specjalnego mielenia sobie kawy rano, nawet dla gości w domu mi się nie chciałoby chyba, a ciśnieniowy to właśnie coś dla mnie jednak. Tylko pewnie trzeba do niego napchać drogiej kawy i tak, żeby kawa była super?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji nie posiadania zbytnio czasu nie mielę niestety kawy, staram się kupować dobrą ale też bez przesady.

Nadal szukam idealnej kawy w relacji jakość/cena (np. Lavazza i niebieskie Tchibo to dla mnie jednakowy smak, a różnica w cenie 3x).

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji nie posiadania zbytnio czasu nie mielę niestety kawy, staram się kupować dobrą ale też bez przesady.

Nadal szukam idealnej kawy w relacji jakość/cena (np. Lavazza i niebieskie Tchibo to dla mnie jednakowy smak, a różnica w cenie 3x).

spróbuj Davidoff Ritch Aroma

pyszna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...