Skocz do zawartości
MesJasZ

Działa Wszystko Oprócz Internetu - Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Podłaczam laptopa do internetu poprzez wifi które ma wbudowane (Broadcomm) . Komputer stacjonarny ma modem sagem neostrada usb oraz kartę wifi Belkin usb 54g. O ile ustawiłem wszystko tak, że kompy się widzą, pingują i widać katalogi itd. to ZA CHOLERĘ nie idzie udostępnić internetu tego z neo na laptopa. Karty WIFI działają jako ad-hoc, łączą się 11mbps

 

Co robić???

 

Próbowałem już chyba wszystkiego... Spostrzeżenia:

 

1. ZoneAlarm w obu kompach ustawiony na trusted i przepuszcza pakiety, ochrona na low, WEP wyłączony, to samo bez zapory - sieć jest ale netu nie ma

 

2.w urządzeniach sieciowych NIE MOŻNA wejść na właściwości modemu neostrada usb aby gdziekolwiek zaznaczyc udostępnianie połączenia(żadne okienko się nie pojawia)

 

3. To samo w karcie bezprzewodowej w tym kompie gdzie jest neo. Nie ma tam w właściwościach ustawienia udostępniania połączenia internetowego. Jest za to w laptopie (o dziwo - bo nie ma on internetu (ale i tak zaznaczenie nic nie daje))

 

4. Komputery widzą się i pingują. Jeden ma 192.168.0.1 a drugi j.w z końcówką 2, maska 255.255.255.255 .

 

5.w obu kompach ustawione konta gościa

 

 

Co jeszcze mogę zrobić ? Czy to jest w ogóle możliwe aby tak udostępnić neta? Dodam że przez takie wifi ad-hoc spokojnie można grać po sieci... Tylko internet nie chce działać...

 

EDIT:

Wyłączyłem autoconnecta i uruchomilem neo z natywnej aplikacji i pojawilo się wreszcie to okienko.Wybralem udostępnianie, jest teraz udostępnione, bez zapory z tego okienka, sieć dalej jest, internetu nie ma:(

Tracę nadzieję że cokolwiek coś sie działa.

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Z tego co szukalem w topikach piszą o udostępnianiu w zakładce. Ale problem u mnie taki - że nie mam tej zakładki tzn po wybraniu wlaściwości nic się nie dzieje to samo z panelu neostrady kiedy wybiorę właściwości. A innej opcji udostępniania nie znalazłem -dlatego pytam

 

Maska oczywiscie taka jak podałeś. Nie wiem co zrobić aby mi się ta zakładka pojawiła. Mam tylko "USB ADSL WAN Adapter" i nie mogę tam wejść w żadne zaawansowane itd.

 

Czy mam jakieś przestarzałe sterowniki do neostrady? Albo karta Belkin nie jest w stanie "przenieść" netu? (choć peer-to-peer działa? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta na pewno jest w stanie "przenieść" net bo to nie od niej zależy. Ja miałem zrobione tak samo kiedyś, teraz mam router. O ile pamiętam trzeba było wejść w właściwości połączenia z neostradą a nie właściwości modemu. Można spróbować kreatorem konfiguracji sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Chyba jest topik o dzieleniu Neo.

2. Maska to raczej 255.255.255.0.

3. Musisz udostępnić Net przez zaznaczenie tego w tej zakładce. Ewentualnie zostają WinGate, proxy i inne wynalazki.

Na terenie jednego lokalu jest to jak najbardziej legalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobny problem:

kiedy lacze sie z netem poprzez modem broadband'owy wszystko jest ok,ale kiedy podlacze router wifi, ten nie moze wejsc do internetu (konfiguracja routera przebiega sprawnie,czyli polaczenie pc-router istnieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...