Skocz do zawartości
ajw

Karta Graficzna Za ~500pln?

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam wszystkich :).

 

Właśnie mam sobie kupować kartę graficzną jednak przez te 2 lata tyle się pozmieniało, że nie wiem zabardzo, co wybrać, na co patrzeć (parametry) itp. Potrzebuje karty zarówno do grania, jaki oglądania filmów za ~500PLN. Nie ma znaczenia czy to będzie GF czy Radeon (dobrze było by jakby opierała się o AGP). Co byście mi poradzili za takie pieniądze? Jeżeli byście mogli to prosiłbym o uzasadnienie swojej decyzji.

 

Z góry dziękuję za odp. i pozdrawiam! :)

Edytowane przez ajw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo zle myslisz x1300, x1600==> [ciach!]o, dalej lepszy 6600gt potem lepiej x800gto a najlepiej 6800gs z szyna 256 ale w tym przedziale trudno ja dostac a warto doplacic.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy GeForce 7600GS 256MB DDR3 1,2ns Zalman

Miało być na AGP ale sprzedawcy w sklepach mnie wyklneli jak pytałem się o GeForce Galaxy B-)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyższa numerkiem i ma więcej "potoków" 12 zamiast 8 :P czyli jakby nie było 50% wiecej

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie był by dla was problem to moglibyscie mi powiedzieć w czym jest lepsza ta 6800gs 128bit od 6600gt ?

GF6800gs -------|-------- GF6600GT

12PS ------------|-------- 8PS

12ROP -----------|------- 4ROP

GPU 450MHz ----|------- 500MHz

MEM 1200MHz ---|------- 900MHz

MEM 1,4ns -------|------- 2.0ns(najczesciej)

 

 

Jak widac na zalaczonym obrazku :D 6800gs ma nizsze takty ale za to wiecej PS/ROP/TMU co daje mu przewage.

GF6800GS 12x450MHz=5400MP/s=5400MT/s GF6600GT - 8x500MHz=4000MT/s przy single texturingu GF6600GT bedzie mial slabszy wynik ze wzgledu na mniejsza ilosc j. ROP ale dzisiaj SignleTexturingu nie stosuje sie wiec to nie jest duza wada.

Przepustowosc pamieci GF6800GS wynosi ~19,2GB/s a w przypadku GF6600GT przepustowosc pamieci wynosi 14,4GB/s.

Wszystkie wskazniki ma lepsze GF6800GS i 128bit'owa magistrala tutaj nie jest istotna bo obie karty takowa maja :D

 

PS

Pozostaje jeszcze kwestia firmy. Palit jakos nie przemawia do mnie. Wole bardziej znane/cenione firmy.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucker... Palit to teraz bardzo porządna firma ;) Możnaby ją nawet Gainward nazwać :>

Palit kupil Gainwarda co nie zmienia faktu ze firma nie jest najwyzszych lotow co mozna zobaczyc np. po kiepskim chlodzeniu. Na temat elemtentow stosowanych do produkcji kart nie bede wspominal(karty czasem lubia piszczec :D) Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sucker -> no to mnie przekonałeś do 6800gs :D Wielkie dzięki wszystkim. Czyli mówicie by nie kupować tego "Palit"? Co rozumiesz pod slowem piszczy :>?

Poprostu piszczy :)

Cewki czasem piszcza.

Nie wiem jak inni forumowicze ja osobiscie nie mam zaufania do firmy Palit. Karta wyglada atrakcyjnie mimo 128bit'owej szyny bo jest poprostu tania. Stosunek wydajnosc/cena jest bardzo korzystny ale to Palit :(. Mozesz zaryzykowac i kupic. W koncu sa 2 lata gwarancji. I tylko Palit robi takiego kastrata. Nie znajdziesz inncyh firm(przynajmiej aj nie wudzialem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Poprostu piszczy :)

Cewki czasem piszcza.

Nie wiem jak inni forumowicze ja osobiscie nie mam zaufania do firmy Palit. Karta wyglada atrakcyjnie mimo 128bit'owej szyny bo jest poprostu tania. Stosunek wydajnosc/cena jest bardzo korzystny ale to Palit :(. Mozesz zaryzykowac i kupic. W koncu sa 2 lata gwarancji. I tylko Palit robi takiego kastrata. Nie znajdziesz inncyh firm(przynajmiej aj nie wudzialem).

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Mam tego palita i jakoś ani razu nie zapiszczał ( nie wiem skąd ci to przyszło do głowy może masz myszy w domu :P? )

Chłodzenie jest dość słabe ale w takie upały wszystko sie grzeje. Ale uwierz jakościowo jest wykonana poprawnie dla przykładu GF 6600GT od Galaxy miał jeden problem wiatraczki się łamały :wink: :lol: Ja kupiłem swojego jakieś 2 albo i 3 miechy temu za mniej niż 486zł w Arche... teraz te karty zdaje mi się posżły w góre. Temp przy otwartej obudowie jest duża ale w marku 03 robi 10200 punktów bez OC a w 05 spokojnie powyżej 4000 ( u mnie przynajmniej). We wiosne temp w Stresie nigdy nie przekraczała 100 teraz zdaża się 110. Ogólnie jestem zadowolony bo za cene mniejszą od 6600GT dostałem karte wydajniejszą.

 

A lubisz ciszę i zamkniętą obudowe? Bo jak zamkne obudowe to temp jest rzeczywiście bardzo wysoka, chłodzenie jest do [gluteus maximus] :/

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL 100 -110*C w stresie :blink: - no spoko :huh:

ja bym sie nie dziwił jakby zaczęły po jakimś czasie masowo padać :razz: - po prostu nie miałbym sumienia :cry: trzymac jej na standardowym chłodzeniu

ps. 68gs ma 5 Vs, a 66 Gt 3Vs <- tego nie podał sucker ( frajer ?)

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL 100 -110*C w stresie :blink: - no spoko :huh:

ja bym sie nie dziwił jakby zaczęły po jakimś czasie masowo padać :razz: - po prostu nie miałbym sumienia :cry: trzymac jej na standardowym chłodzeniu

ps. 68gs ma 5 Vs, a 66 Gt 3Vs <- tego nie podał sucker ( frajer ?)

No zapomnialem o VS ;)

 

@JestemNoobem

Niezle temp. ;)

Dzisiejsze GPU potrafia wytrzymac wysoka temp. ale na twoim miejscu zastanowilbym sie nad zmiana chlodzenia bo pewnego dnia moze okazac sie ze grafa zaczyna powili umierac lub popsostu zdechnie odrazu :D

 

 

PS

Co do nicka to powstal umyslnie z pelna premedytacja i wszystkimi tego konsekwencjami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

No radek 9550 dawno by poszedł do piachu przy takich temp ale mineło kilka lat technologia poszła do przodu i nowe karty wytrzymują już wieksze temp :razz:

 

Nie bój się nie padnie takie temp są tylko w wakacje a w wakacje nie mam czasu żeby ją katować po kilka godzin dziennie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jeszcze jedno zapytanie - musiałbym wymieniać zasiłacz do tej karty? Mój zasilacz to:

 

Codegen 300W ATX 2.03 model: 300X

Wywal to z uśmiechem na twarzy za okno :) . Zasilacz do wymiany i to natychmiast. Jakiego masz kompa i ile kasy chcesz przeznaczyć na zasilacz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta gł. - ASUS A7V8X-X

procesor - AMD 1800XP+ @ 2GHz

ram - 512 DDR Kingstona

dysk - 2x40GB Maxtora

nagrywarka cd jak i dvd

 

reszta nie jest chyba istotna a jak jest toi pytajcie.

 

Ile może przeznaczyć na zasilacz? No tak do 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

No to do wyboru jest trochę zasilaczy. Modecom 350GTF/MC, Forton 350W tha-p lub mdn. Fortona może też wziąć wersje 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...