Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Błędy Crc I Archiva Rar/zip

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

ściągam z netu bardzo dużo skompresowanych danych, głównie filmy o grach jak i z gier (speedrun'y, walki z bossami najsłabszymi broniami, itp.) Od jakiegoś czasu notorycznie, w większości skopresowanych plikach występują błędy CRC i zawsze pod koniec rozpakowywania. Nie rozumiem czemu tak się robi. Czego to jest wina?

 

Netu? => ostanio zmieniałem szybkość z Neo 256 na 512 i wcześnie wogóle się to nie zdarzało;

Dysku? => błędy na dysku?;

Programów Win Rar i Zip? => one coś nawalają?

 

Najśmieszniejsze to to, że jak się na jakiś plik upre, i męczę go dłuższy czas (rozpakowuje kilka razy, w różne miejsca) to wkońcu kopjuje się bez problemu.

 

PS. Wiem czym są błędy CRC a inni jakoś ściągają te same pliki i im chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programy na pewno pracują poprawnie, nie ma możliwości żeby wykonywały ta czynność źle (na prawidłowo działającym komputerze), ponieważ program jedynie porównuje czy dane pasują do zapisanej sumy kontrolnej proste i skuteczne, wiec zostaje przeciążony modem lub nie stabilnie działający procesor/pamięć itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ostatnio WinRar też mi jakieś jazdy odwalał. Wyskakiwały jakieś błędy (crc też). Wkońcu zmieniłem go na darmowy IzArc i te same archiwa lecą bez najmniejszego błędu...

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu nie masz hasłą do rara, albo te rar'y są źle skompresowane, bądź możesz zaaktualizować swojego pakera Winrara ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu nie masz hasłą do rara, albo te rar'y są źle skompresowane, bądź możesz zaaktualizować swojego pakera Winrara ?

jak nie masz dobrego hasla to wywala blad na poczatku(bynajmniej w winrarze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Jak hasło to przed wypakowywaniem musisz wpisać, ja mam błędy CRC tylko jak niedociągnie się plik. Usuń Winrar łącznie z rejestrem i zainstaluj coś alternatywnego albo jeszcze raz WinRAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...