Skocz do zawartości
Przemo_I

Jaki Zasilacz Bo Stary Nie Daje Rady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zupełnie nie znam się na prądzie a przez to i na zasilaczach. Wiem tylko, że moja aktualna zasiłka nie wyrabia (ze starą kartą graficzną) i mam co jakiś czas reset albo zwisy komputera.

Zmieniam grafę na lepszą i chcę kupić nowy zasilacz do zestawu:

Celeron D 2,8Ghz

512 RAM DIMM

Radeon 9800 Pro

1 x HDD 200GB

DVD RW

CD RW

karta sieciowa

 

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakiej mocy zasilacz szukać no i jakiej firmy.

Acha max cena to 400zł, chociaż wolałbym coś do 300 zł

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male [ot]

Jestes pewny ze to jest wina zasilacza? Zebys pozniej nie jeczal ze wywaliles 400PLN ( swoja droga po cholere tyle? ) na super zasilacz z mocnymi liniami 12V i 5V a zwisy sa nadal...

[/ot]

Za radą znajomego zapuściłem sobie program SpeedFun. Wg niego:

+3,3V wacha się w granicach 3,26-3,28 (podobno w normie)

+5V wacha się w granicach 4,95-4,97 (podobno w normie)

+12V wacha się w granicach 10,94-11,07 (podobno poza normą).

Słyszałem, że te programiki potrafią przekłamywać, ale z linią 12V mimo wszystko jest coś nie tak. <_<

Poza tym dzieje się tak przy karcie graficznej GeForce 2 a chciałbym ją wymienić na Radeona 9800 Pro.

Dlatego sądzę, ze warto spróbować z nowym zasilaczem.

Jeżeli coś źle myślę to proszę o komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GeForce 2 a zmieniam na Radeon 9800 Pro

 

Ja podałem górną cenę za jaką mogę kupić zasilacz.

Nie znam się zupełnie na prądzie i dlatego pytam się na tym forum.

Jeżeli parę osób stwierdzi, że w zupełności zasilacz 300W za jakieś 100 zł wystarczy to za takim się będę rozglądał :wink:

Edytowane przez Przemo_I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w miernik i podaj napięcia. Powiedz też jaki masz zasilacz.

zainwestuj w nowego znajomego od kompów :wink: poszukaj na allegro fortrona 350W z 20A na linii 12V i bedzie tego dobrego 300 zł na zasiłke tia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co ja mam wymienić bo stary oddaje do drugiego kompa. Mode przeznaczyć tak do 200 zeta (im mniej tym lepiej bo jeszcze bude chce nową kupić bo stara też idzie do drugiego kompa, a dziś jeszcze kupiłem głośniki ;) )

 

Komp:

Abit NF7 S

Barton 2600

2x256

120GB + 80 GB

Radek 9500Pro

DVD-RW Pioneera + LG CD-RW

no i Fdd

 

Czy wybrać Chieftec 420 (Chieftec 420W HPC-420-302-DF) będzie dobry, czy może <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 450 albo jakiś inna niekoniecznie Chiefteca!

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co ja mam wymienić bo stary oddaje do drugiego kompa. Mode przeznaczyć tak do 200 zeta (im mniej tym lepiej bo jeszcze bude chce nową kupić bo stara też idzie do drugiego kompa, a dziś jeszcze kupiłem głośniki ;) )

 

Komp:

Abit NF7 S

Barton 2600

2x256

120GB + 80 GB

Radek 9500Pro

DVD-RW Pioneera + LG CD-RW

no i Fdd

 

Czy wybrać Chieftec 420 (Chieftec 420W HPC-420-302-DF) będzie dobry, czy może <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 450 albo jakiś inna niekoniecznie Chiefteca!

 

Pozdro!

Kup enermaxa http://zenfist.pl/pID/285.htm, bardzo dobry zasilacz z mocną linią 12V w przystępnej cenie :) . Radzi sobie podobno bardzo dobrze z zestawami typu x1900xt i x2 3800 kręcony na 2.9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup enermaxa http://zenfist.pl/pID/285.htm, bardzo dobry zasilacz z mocną linią 12V w przystępnej cenie :) . Radzi sobie podobno bardzo dobrze z zestawami typu x1900xt i x2 3800 kręcony na 2.9.

No ale ja nei chce wydac 309 zeta tylko do 200!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nei chce wydac 309 zeta tylko do 200!

To weś chiefteca 400W lub 450W

 

Poprzeglądałem trochę forum i jakieś testy. Chyba zdecyduje się na:

Chieftec GPS-450AA-101A

lub

Enermax Liberty ELT400AWT

 

Wydaje mi się, że oba spokojnie pociągną mój zestaw.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi zasiłkami ?

Zdecydowanie enermax. Chieftec ma słabą linię 12V i nie dorasta do pięt temu enermaxowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem enermaxa 400 do zestawu :

p4c2,4@3,2GHz fsb1066,radeon9500pro@380/315,3xHDD,2xDVD RW,1GB dual patriot,audigy 2zs i parę coolerów.

Jest cichy,stabilny i wszystko chodzi elegancko.Ma odpinane kable i przygotowany jest pod sli.

 

A jeśli chodzi o chieftec to mogę tylko tyle powiedzieć że firma delta electronics robi zasilacze do IBM netvista i są strasznie awaryjne(wymieniłem już chyba z 10).

Edytowane przez dustone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...