Skocz do zawartości
Kamilek

Czekać Na Merom ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zamierzam sobie kupić laptopa.W zasadzie myślę ze juz raczej wezme hp nx7400 z core duo.Tylko teraz pytanie za miesiąc wchodzą meromy i czy te procki są duzo wydajniejsze od obecnych core duo ??Czy spowodują one taką rewolucję cenową jak w wypadku desktopów??Czy warto czekac na nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem te ceny to się załamałem, bo można było poczekać, więc lepiej to dobrze przemyśl żebyś później nie żałował, że płacąc tyle samo mogłeś uzyskać lepszą wydajność. Chociaż prawda jest taka, że być może producenci podniosą ceny laptopów z C2D, pomimo tego że ceny samych procków są identyczne lub bardzo zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj, nuż za pół roku wejdzie coś lepszego ;). Wątpię by ceny pokrywały się z cenami obecnych procesorów, ale czas pokaże. Wydajność każdego pentium M, a tym bardziej core duo na pewno spełni Twoje wymagania, więc nie zawracaj sobie głowy wydajnością, chyba że większa ilość mhz czy klatek czy czego tam jeszcze jest dla Ciebie jedynym wyznacznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakas oficjalna data wejscia meromów do Notebooków?

kiedy beda lapy z nimi na rynku?

Do końca sierpnia na świecie. (czyt. do końca września w Polsce).

 

Nowe procki mają się charakteryzować mniejszym zużyciem baterii przy wzroście wydajności rzędu 20%.

 

Osobiscie, miałem kupować laptopa na dniach, jednak postanowilem sobie, że wytrzymam i poczekam :) Wprawdzie czekać nie znoszę, ale przepłacać również :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy czekać bo jak będę czekał na coś nowego to jak już to wyjdzie to bedą zapowiedzi jeszcze nowszego i znowu bede czekał...A to jest błędnym kołem...Według mnie brać co jest i na co się ma kase...pozdrawiam :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ja czekac i tak musze, bo napalilem sie na Asus'a W3J, a narazie cena i ograniczone mozliwosci jego sprowadzenia mnie ograniczaja. Chcialem laptopa za ok 2000zl, teraz juz czekam, az bede mogl dostac W3J za ok 6500zl. Jak to sie stalo? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ja czekac i tak musze, bo napalilem sie na Asus'a W3J, a narazie cena i ograniczone mozliwosci jego sprowadzenia mnie ograniczaja. Chcialem laptopa za ok 2000zl, teraz juz czekam, az bede mogl dostac W3J za ok 6500zl. Jak to sie stalo? :mur:

Ceny w3j wychodzą tak:

 

UK-razem z wysylka i przelewem 7000zł

USA -sam notebook to około 5400zł (nie mówiąc o mocniejszym procku, ramie 677, i dysku 5400) tylko że tu trzeba kogoś znajomego co by przywiózł

 

Tak więc można go wyrwać za 5,5k jak masz znajomego w usa :lol2:

 

Ciekawe tylko czy będzie w3j z Meromem ??

Edytowane przez Alanaste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc to bedzie - pytanie kiedy

Nie wiem jak bedzie z Asusami, ale jesli chodzi np. o Toshiby to w Polsce maja sie pojawic pod koniec pazdziernika. A czy warto czekac? To wszystko zalezy od cen jakie nam zaproponuja producenci. Skok wydajnosciowy nie jest duzy i jesli cena laptopa bedzie wieksza o wiecej niz 10% w porownaniu do jego odpowiednika na Yonahu to wedlug mnie nie warto czekac. Tym bardziej, ze zawsze, w przyszlosci bedzie mozna wymienic samego procka w laptopie, kiedy juz ceny lepszych modeli (z 4MB cachem) zejda do "normalnego poziomu" Ponizej zamieszczam wyniki testow Yonaha i Meroma z takimi samymi zegarami (2GHz) oraz procentowa przewage Meroma.

 

3DSmark 7 - 10,4%

Cinebench 9.5 - 7,7%

Mathematica 5.2 - 10,3%

Siencemark 2.0 - 5,9%

Compression MP3 - 6,6%

Compression Ogg Vorbis - 4,9%

Compression Divx 6.2.1 - 26,0%

Compression Xvid - 22,6%

Compression TMPGEnc - 15,1%

Converssion AVI->WMV - 19%

Compression WinRAR - 11,6%

FarCry - 19,2%

Fear - 14%

Doom3 - 21,6%

AquaMark 3 - 20,1%

UT2004 - 30,0%

 

Zrodlo:Merom vs Yonah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jesli kupie teraz tego hpka to moge do niego wrzucic pozniej zmienic procka na meroma ?? Czy płyta obecna to obsłuzy ??

Plyta powinna bez problemu gorzej z biosem, tzn mam na mysli te NX7400, ktore w orginale pracuja na T2250 (533MHz). Nie wiem czy pozwalaja one na ustawienie magistrali 667MHz z poziomu biosa, ale moze sie ktos wypowie kto juz go ma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta powinna bez problemu gorzej z biosem, tzn mam na mysli te NX7400, ktore w orginale pracuja na T2250 (533MHz). Nie wiem czy pozwalaja one na ustawienie magistrali 667MHz z poziomu biosa, ale moze sie ktos wypowie kto juz go ma:)

a moze płyta (z aktualnym biosem) bedzie na tyle madra ze sama wykryje procek i ustawi mu odopwiednie fsb jak to zwykle bywa?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ogolnie czekanie teraz nie ma sensu, dla mnie osobiscie zmiana na dwa rdzenie 64bit mialaby sens dopiero przy przesiadce na Viste, wtedy od razu bierzemy wersje 64bitowa i na 2 rdzeniach po prostu wciagamy wszystko lewa dziurka, na chwile obecna IMO nie ma znaczenie czy ktos bierze 2core32 czy 2core64. Wyjatek to oczywiscie osoby ktore chca miec jakies distro linuxa 64. Poza tym z tego co wiem to Merom ma byc kompatybilny z Yonah wiec zawsze bedzie mozna proca wymienic, przynajmniej Asus to potwierdzil w swoich laptopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ogolnie czekanie teraz nie ma sensu, dla mnie osobiscie zmiana na dwa rdzenie 64bit mialaby sens dopiero przy przesiadce na Viste, wtedy od razu bierzemy wersje 64bitowa i na 2 rdzeniach po prostu wciagamy wszystko lewa dziurka, na chwile obecna IMO nie ma znaczenie czy ktos bierze 2core32 czy 2core64. Wyjatek to oczywiscie osoby ktore chca miec jakies distro linuxa 64. Poza tym z tego co wiem to Merom ma byc kompatybilny z Yonah wiec zawsze bedzie mozna proca wymienic, przynajmniej Asus to potwierdzil w swoich laptopach.

Myślę, że wzrost wydajności nie polega na 64 bitach a na 4mb cachu. A czekać oczywiscie warto, bo jak wejdą Core 2 Duo to Core Duo potanieją - czekasz niecały miesiąc a za te same pieniadze mozesz miec lepszy procesor, albo obecny w nizszej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wzrost wydajności nie polega na 64 bitach a na 4mb cachu. A czekać oczywiscie warto, bo jak wejdą Core 2 Duo to Core Duo potanieją - czekasz niecały miesiąc a za te same pieniadze mozesz miec lepszy procesor, albo obecny w nizszej cenie :)

Wzrost wydajnosci bedzie polegal glownie na 64bitach oczywiscie przy wsparciu 64bitowego OSa. Tylko jesli planujemy sie przesiasc na taki wlasnie system, Merom jest warty rozwazenia (juz teraz). Co do cache to tak jak jest w linku powyzej, roznica pomiedzy 2MB i 4MB waha sie od 0 do 16% szczegolnie w grach, ALE moze nie wszystko wyjasilem wczesniej dokladnie. Podane przeze mnie porownanie wzrostu wydajnosci dotyczylo procesorow T2500 (2MB cache) VS T7200 (4MB cache). A wiec roznica wynikajaca z pamieci cache jest juz uwzgledniona!!! Dokonujac zestawiania np. dwoch najslabszych modeli z obu rodzin tzn. T2300 oraz T5500 przewaga Meroma bedzie jeszcze mniejsza w rzeczywistosci, niz to wynika z powyzszych testow. Dlatego dla mnie wszystko zalezy od ceny jaka zaoferuja producenci, jesli bedzie zblizona do zestawow z Yonahem do warto czekac, ale kto wierzy ze tak bedzie :unsure:

Edytowane przez Pamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wydajnosci bedzie polegal glownie na 64bitach oczywiscie przy wsparciu 64bitowego OSa. Tylko jesli planujemy sie przesiasc na taki wlasnie system, Merom jest warty rozwazenia (juz teraz). Co do cache to tak jak jest w linku powyzej, roznica pomiedzy 2MB i 4MB waha sie od 0 do 16% szczegolnie w grach, ALE moze nie wszystko wyjasilem wczesniej dokladnie. Podane przeze mnie porownanie wzrostu wydajnosci dotyczylo procesorow T2500 (2MB cache) VS T7200 (4MB cache). A wiec roznica wynikajaca z pamieci cache jest juz uwzgledniona!!! Dokonujac zestawiania np. dwoch najslabszych modeli z obu rodzin tzn. T2300 oraz T5500 przewaga Meroma bedzie jeszcze mniejsza w rzeczywistosci, niz to wynika z powyzszych testow. Dlatego dla mnie wszystko zalezy od ceny jaka zaoferuja producenci, jesli bedzie zblizona do zestawow z Yonahem do warto czekac, ale kto wierzy ze tak bedzie :unsure:

Testyb yly przeprowadzane na tym samym 32bitowym systemie operacyjnym? ;P wiec co tu ma do rzeczy 64bitowy OS, na którego w gruncie rzeczy nie ma dopracowanego software`u?? (nie mowie tu o roznych dystrybucjach linuxa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym z tego co wiem to Merom ma byc kompatybilny z Yonah wiec zawsze bedzie mozna proca wymienic, przynajmniej Asus to potwierdzil w swoich laptopach.

Ja tez uważam, że nie ma sensu czekać - bo można tak w nieskończoność. A możesz dać linka, gdzie jest napisane, że będzie można wymienić procka na 64 bitowego ? Chodzi mi o model F3JA - czy tam w przyszłości będzie można wymienić procka na meroma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co teraz znalazlem na necie to DELL ma wypuscic XPS'y i Inspiron'y z Meronem pod koniec tego miesiace w sumie juz jest 20 a leptopow ani widu ani slychu. Mialem kupowac laptopa w tym tygodniu jednak dobrze ze zobaczylem ten topic i wole poczekac jeszcze 1 ew. 2 tygodnie i kupic laptopa z lepszym procem. Fakt faktem jak napisal ktos wyzej ja tez nie lubie czekac bo jak juz sie na cos napale to kaplica :D ale faktycznie warto poczekac niz potem zalowac... miejmy tylko nadzieje ze te core2 duo bedzie w laptopach lada dzien.

 

--

 

wlasnie poszukalem na necie co nie co o dellach i core 2 duo i w sunie wszyscy mowia ze pod koniec sierpnia beda dostepne laptopy ale tak naprawde to licza ze beda pod koniec wrzesnia albo i pozniej wiec to wszystko to jedno wielkie bledne kolo tak samo jak pisal ktos wyzej. teraz bedziemy czekac na core 2 duo wyjdzie core 2 duo w laptopach to potem intel oglosi cos innego co wyjdzie za 2 miesiace i znowu trzeba bedzie czekac czy moze kupic to co jest? niestety tak to jest z komputerami. jedyna dobrze rzecz to taka ze proca bedzie mozna zmienic :)

 

swoja droga to faktycznie vista bedize miala duzo wiekszego buta na dual 2 core w porownaniu do dual core?

 

po przeczytaniu na necie wszystkich informacji dochodze do wniosku ze czekam 2 tygodnie i jesli dell nic nie zrobic z tymi procesorami to mam to w (_._) i kupuje to co mialem kupic :)

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu na necie wszystkich informacji dochodze do wniosku ze czekam 2 tygodnie i jesli dell nic nie zrobic z tymi procesorami to mam to w (_._) i kupuje to co mialem kupic :)

Ja nawet dwóch tygodni nie będę czekać - tylko kupuje lapka na dniach - a jak kiedyś potrzebny mi będzie 64bitowy to sobie po prostu wymienię samego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...