Skocz do zawartości
Kamilek

Czekać Na Merom ?

Rekomendowane odpowiedzi

"z tego co teraz znalazlem na necie to DELL ma wypuscic XPS'y i Inspiron'y z Merom-em"

 

też czekam na core2duo , to będzie mój pierwszy notebook (z dwa miechy w necie szukam informacji)

 

pytanie - czy jest sens kupić DELL-a w Polsce ? i jak to zrobić ?

 

strona DELL-a w Polsce uboga , nie znalazłem w Polsce sklepu z nowymi DELLami , i co potem z gwarancją ?(jeśli kupiony za granicą)

Edytowane przez bogdan777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ sector : czy Vista bedzie miec kopa czy nie to zalezy od programow, sam system wszystkiego nie zrobi

 

@ bogdan : skoro byles na polskiej stronie Della to powinienes zauwazyc ze kolesie prowadza sprzedaz tylko dla firm, co oznacza brak linii Inspiron i XPS w ofercie Dell Polska. Co za tym idzie, nie swiadcza oni gwarancji w Polsce (nawet jesli bedziesz miec gware miedzynarodowa to lapka beda odsylac za granice co oznacza duzo dluzszy okres oczekiwania na naprawiony sprzet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dwoch dni jestem posiadaczem della e1505 , oczywiscie nie zakupionego w polsce, ale nie o tym chcialem

 

 

 

na forum della znalazlem, ze bez problemu jeden z gosci z pomoca najnowszego biosu wsadzil zamiast swojego coreduo wlasnie core 2 duo - kupil go na ebay, wiec jak widac ewentualny upgrade jest malym problemem, mozna teraz brac coreduo a potem zmienisz procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dwoch dni jestem posiadaczem della e1505 , oczywiscie nie zakupionego w polsce, ale nie o tym chcialem

na forum della znalazlem, ze bez problemu jeden z gosci z pomoca najnowszego biosu wsadzil zamiast swojego coreduo wlasnie core 2 duo - kupil go na ebay, wiec jak widac ewentualny upgrade jest malym problemem, mozna teraz brac coreduo a potem zmienisz procesor.

tylko to troche glupota jak dla mnie kupowac laptopa i odrazu nastawiac sie na wymiane czesci :) nie poto sie kupuje nowego (dobrego) laptopa zeby niedlugo wymieniac hardware. zobaczymy moze sie doczekam merom'a zanim kupie core duo.

 

a co do kupna della to polecam ebay'a :) tylko wiadomo ze nie kazdy wysyla za granice no i oczywiscie ryzyko jest spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spytam sie inaczej.Czy macie gdzieś oficjalne potwierdzenie że chpiset i945GM obsłuzy core 2 duo ??

Raczej obsłuży. Zerknij na ten link - tu jest specyfikacja tego laptopa co wcześniej był podany z Core 2 duo. Jest na tym samym chipsecie intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to troche glupota jak dla mnie kupowac laptopa i odrazu nastawiac sie na wymiane czesci :) nie poto sie kupuje nowego (dobrego) laptopa zeby niedlugo wymieniac hardware. zobaczymy moze sie doczekam merom'a zanim kupie core duo.

 

a co do kupna della to polecam ebay'a :) tylko wiadomo ze nie kazdy wysyla za granice no i oczywiscie ryzyko jest spore.

 

oczywiscie, ja sie zgadzam ze kupowac kompa ze wywalic polowe to bez sensu , ale dzieki temu Ci ktorzy kupili go dawno moga zmienic sobie procesor na generacji wyzej co moim zdaniem jest istotnym przedluzeniem jego przydatnosci, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to troche glupota jak dla mnie kupowac laptopa i odrazu nastawiac sie na wymiane czesci :) nie poto sie kupuje nowego (dobrego) laptopa zeby niedlugo wymieniac hardware. zobaczymy moze sie doczekam merom'a zanim kupie core duo.

No nie do końca.

Jakby się chciało kupować cały czas nowości to nigdy by się nie kupiło laptopa - non stop coś nowego wychodzi. Dlatego ja wolę kupić coś co jest w tej chwili z możliwością rozbudowy - a nie pchać się od razu w nowości, które są swoją drogą dużo droższe.

Po drugie n.p. dla mnie - nie potrzeba teraz procka 64bitowego, ale za rok, dwa może już będą tylko takie aplikacje i wtedy warto byłoby móc wymienić samego procka (a nie całego laptopa). Będą one wtedy na pewno dużo tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paczka -> tak to prawda mozliwosc rozbutowy jest istotna :) z tym sie zgodze.

 

@mostom -> za rok czy dwa to bedziesz raczej potrzebowal wymienic calego laptopa a nie tylko proca :) bo twoj laptop to bedzie wtedy c64 :D a pozatym z tego co pisali wyzej to cena core 2 duo ma byc taka sama! co nie zmienia faktu ze imo ceny laptopow z tym procem na bank beda wyzsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paczka -> tak to prawda mozliwosc rozbutowy jest istotna :) z tym sie zgodze.

@mostom -> za rok czy dwa to bedziesz raczej potrzebowal wymienic calego laptopa a nie tylko proca :) bo twoj laptop to bedzie wtedy c64 :D a pozatym z tego co pisali wyzej to cena core 2 duo ma byc taka sama! co nie zmienia faktu ze imo ceny laptopow z tym procem na bank beda wyzsze :)

Bez przesady - na pewno nie będę wymieniał całego laptopa jak będę chciał przejść po prostu n.p. na system 64 bitowy. Jeżeli teraz będę miał w miarę dobrego laptopa to za dwa trzy lata po prostu będzie on średni. I starczy wymiana samego proca.

Ceny samych proców może są takie same - ale ceny laptopów z tymi prockami będą wyższe jak znam życie. Widać to nawet po laptopie, który był już podany w tym wątku (z meromem).

Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - na pewno nie będę wymieniał całego laptopa jak będę chciał przejść po prostu n.p. na system 64 bitowy. Jeżeli teraz będę miał w miarę dobrego laptopa to za dwa trzy lata po prostu będzie on średni. I starczy wymiana samego proca.

Ceny samych proców może są takie same - ale ceny laptopów z tymi prockami będą wyższe jak znam życie. Widać to nawet po laptopie, który był już podany w tym wątku (z meromem).

nie sadze zeby wypasiony laptop po 3 latach byl poprostu sredni, raczej mnie nie przekonasz ;) technika idzie do przodu coraz bardziej to juz nie to samo co 3 lata temu! ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zeby wypasiony laptop po 3 latach byl poprostu sredni, raczej mnie nie przekonasz ;) technika idzie do przodu coraz bardziej to juz nie to samo co 3 lata temu! ...

Jak dla mnie - na dzień dzisiejszy nie jest mi wcale potrzebny jakiś super laptop (od tego mam PC-eta). Ale ponieważ nie stać mnie na wymianę laptopa co 2 lata - dlatego kupuję dość dobrego laptopa, żeby starczył ma na ładnych parę lat. A wracając do tematu - tak jak pisałem wcześniej - jak ktoś potrzebuje aplikacji 64 bitowej już teraz to nie ma wyjścia i musi czekać na meroma, ale jeżeli ktoś nie będzie jeszcze przez jakiś czas ich używał to lepiej kpować to co jest teraz (oczywiście z możliwością rozbudowy do platformy 64 bit), a potem ewentualnie za nieduże pieniądze wymienić proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja jedynie potwierdza fakt iż punktem wyjścia musi być określenie przeznaczenia notebooka (o czym b.często przypomina redakcja forum) . Jeśli ktoś potrzebuje notebooka do netu i biurowych to taniej będzie kupić go za 2k i wymienić za dwa lata , a niżeli za 4-5k i liczyć na późniejszą rozbudowę. A gdy kupuje się go również do gier - to np. +20% wydajności to sporo .

 

Moim zdaniem kupić 32 bity na kilka tygodni przed możliwością zakupu 64 bitów w podobnej cenie to nieporozumienie , a argument technika idzie ciągle do przodu - ok , ale jak często zmienia się ten (32-64bity) element architektury ?

 

W kwestii powstawania aplikacji 64 bitowych jestem optymistom :

- intel ma już takie procesory na dodatek są lepsze od AMD

- ma ambitne plany sprzedaży ich w dużych ilościach , w tym celu wycofuje z produkcji starocia (32 bity)

- ludzie mając procki 64 bitowe będą kupowali systemy 64 bitowe co zapewni rynek zbytu producentom softu 64 bitowego

- ten biznes jest ciągle sztucznie "podkręcany" (i tu kolejna teoria spisku) pewnie directX 11 będzie tylko dla windy 64bitowej

 

Wysnuwanie wniosków w kwestii cen notebooków z core2duo na podstawie dostępnych modeli jest przedwczesne - jeden atrakcyjny stylistycznie , drugi biznesowy (czytnik linii -tuner tv - pilot- zdaje się "cudna" obudowa) notki z wodotryskami zawsze są droższe . No i fakt że dostępne są tylko one powoduje że wykorzystuje to pewnie producent i sklepy .

 

To napisałem ja człek "nie z branży" - wypowiedź traktować z przymrużeniem oka ;)

Edytowane przez bogdan777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ludzie mając procki 64 bitowe będą kupowali systemy 64 bitowe co zapewni rynek zbytu producentom softu 64 bitowego

- ten biznes jest ciągle sztucznie "podkręcany" (i tu kolejna teoria spisku) pewnie directX 11 będzie tylko dla windy 64bitowej

 

ludzie maja procki 64 bitowe i wymieniaja je na kolejne nowsze 64 bitowe ... nie odpalajac nawet jednej aplikacji ktora w pelni wykorzysta ten potencjal, czy to nie chore?

 

niektorzy kupili core duo juz pewnie z pol roku temu, za rok wymienia go na c2d doloza ramu i nie beda sie roznily te kompy niczym od tych sprzedawanych za rok... bo niby co wymysla? toster? czy wbudowana sokowirowke? wyscig zbrojen trwa ... a to jeden ze sposobow zeby dotrzymac kroku i sprawic by sprzet wolniej sie postarzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka01 biłem właśnie do tego że producenci softu dzięki producentom procków mają okazję zarobić .

 

"ludzie maja procki 64 bitowe i wymieniaja je na kolejne nowsze 64 bitowe ... nie odpalajac nawet jednej aplikacji ktora w pelni wykorzysta ten potencjal, czy to nie chore?"

 

Nie każdy przesiądzie się na kolejną aplikację 32 bitową tylko dla tego że ma kolejny numerek , moim zdaniem na 64 bitową przesiądzie się więcej osób , a już na pewno to nastąpi gdy przestaną produkować 32 bitowe aplikacje(wtedy producenci zadecydują za nas o konieczności wymiany softu) .

 

" niektorzy kupili core duo juz pewnie z pol roku temu, za rok wymienia go na c2d doloza ramu i nie beda sie roznily te kompy niczym od tych sprzedawanych za rok... bo niby co wymysla? toster? czy wbudowana sokowirowke? wyscig zbrojen trwa ... a to jeden ze sposobow zeby dotrzymac kroku i sprawic by sprzet wolniej sie postarzal."

 

Nie neguję celowości rozbudowy kompa wraz z upływem czasu – na pewno sam to zrobię , napisałem iż z ekonomicznego punktu widzenia zakup droższego notebooka(by dłużej wystarczył) do prac biurowych jest nielogiczny bo lepiej sprawdzi się notebook za 2k dziś i 2k za dwa lata niż ten kupiony dziś za 5k bo po 4 latach nawet rozbudowany będzie gorszy od dwu letniego za 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarz z lozy szydercow:

Dołączona grafika

"Nowy lsniacy szybszy kompik i do tego nowy, lsniacy coraz bardziej zasobozerny system i dobijajace aplikacje. Summa summarum wyjdzie na to samo jakby sie mialo starego kompa, tylko komfort psychiczny nie ten ;) Podobno oprogramowanie i sprzet tworzy sie dla ludzi, a tymczasem chyba jest calkiem odwrotnie. Pseudo ewolucja majaca na celu wysysanie kasiory z portfela - wszystko sie zamyka w jednym zdaniu - PO CO TO KOMU ?! Na co mi ta nowa grafika jak sie juz grac nie chce, po co kolejna nowsza wersja programu na moim dysku skoro poprzednia dziala dobrze a i tak nie wykorzystuje nawet polowy dostepnych funkcji itd. itp."

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś na http://www.pcworld.pl/news/98302.html

 

"Steve Riley, Microsoft Senior Program Manager, poinformował, że 32-bitowa wersja systemu Windows Vista nie będzie obsługiwała filmów zapisanych na płytach HD DVD i Blu-ray. "

 

ale potem:

 

Z nieoficjalnych informacji, podawanych m.in. przez serwis Boingboing.net, wynika jednak, że odtwarzania filmów na krążkach HD DVD i Blu-ray w 32-bitowym Windows Vista będzie możliwe - pod warunkiem, że użytkownik zainstaluje dodatkowe, obsługujące te stanadardy, oprogramowanie (np. WinDVD czy PowerDVD). Zapowiadane przez Microsoft obostrzenia będą bowiem dotyczyły jedynie odtwarzacza Windows Media Player, instalowanego wraz z systemem Vista.

 

i mamy następny kroczek w kierunku "jak zmusić klienta do przesiadki na 64 bity"

Edytowane przez bogdan777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie musisz się o to obawiać, ponieważ producenci zdają sobie sprawę że takie zagranie byłoby dla nich wyłącznie nie korzystne i działałoby na zasadzie "kopania dołka pod samym sobą".

Fakt, ale

Chciałbym sparwdzić jak będzie wyglądać vista, a jest szanasa, że na 64bitach będzie ciekawie zwłaszcza, że do premiery powinny być już wszystkie sterowniki. A wtedy tylko photoshop x64 i można testować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym się nie zgodzę (dlaczego ? - było o tym wyżej ) :

 

"Póki co nie musisz się o to obawiać, ponieważ producenci zdają sobie sprawę że takie zagranie byłoby dla nich wyłącznie nie korzystne i działałoby na zasadzie "kopania dołka pod samym sobą"."

 

Narcyz czyżby jakiś notebook-procek (32 bity) też do sprzedania ? :lol:

 

Moim zdaniem zakup 32 bitowego w czasie premiery 64 bitowego procka to nieporozumienie .

Edytowane przez bogdan777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam nic do sprzedania. Chyba, że ktoś laptopa z sygnatury będzie chciał kupić za 5 600 ziko ;> Kupiłem go całkiem niedawno i w nosie mam premiere meroma, skoro dostępność w PL tych nowości będzie śmieszna jeszcze jakiś czas. Tym bardziej, że przy moim zakupie nie było oficjalnej wiadomości nt. cen meroma w stosunku do core duo.

Nie mam ochoty popadać w jakieś skrajności i żyć od nowinki do nowinki, tylko po to aby ją mieć, a nie po to aby wykorzystywać jej możliwości.

Tak więc, wychodzi na to że mamy odmienne zdanie na ten temat i mnie póki co nie przekonasz.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, OFICJALNA data wypuszczenia Meromow jest jutro (za pare minut ;) ). Co do kupowania lub nie. Fakty sa takie ze na chwile obecna nie ma szans wykorzystac pelnych mozliwosci jakie daje procesor 64bit, po prostu nie ma programow i driverow ktorych moznaby uzywac. Pomijam juz ze nie ma systemu (nie liczac distro Linuxa) zeby to w ogole mialo na czym smigac. Takze absolutnie najbardziej optymistyczna data kiedy bedzie mozna sie zaczac bawic czymkolwiek (czyt. Vista64 ujrzy swiatlo dzienne) to zima-wczesna wiosna. To w najlepszym razie. Mysle, ze to bedzie raczej blizej wiosny, poza tym zanim wyjda wszystkie wersje programow ktorych najczesciej uzywamy, wszystkie drivery itd to minie jeszcze wiecej czasu. I to tyle. Osoba kupujaca Meroma jego pelny power bedzie mogla poznac mniej wiecej za rok. Osoby majace Core Duo juz od jakiegos czasu wtedy beda mieli sprzety 1,5 roczne czyli juz defacto nadajace sie do wymiany. Ja osobiscie wlasnie wtedy planuje upgrade na 2core64 (pomijam juz premiere Santa Rosy na wiosne). Wiec nie ma sie co klocic, na chwile obecna nie ma znaczenia czy ktos wezmie Core Duo czy Core2Duo bo tak jak mowie : Core2Duo nie pokaze swoich 64bitow jeszcze przez dlugi czas a skoro nie pokaze to Core2Duo = Core Duo.

 

EDIT. 00:00 - ale trafilem!! Premiera Meroma!! ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomość rewelacja tylko czy w Polsce też dziś będą dostępne notebooki z core 2 duo ???

 

maSTHa212 oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania , ala sam oceniasz iż za rok system i aplikacje 64 bitowe będą gotowe do użytkowania skoro tak to po co dziś kupować notebooka z procesorem 32 bitowym? by go (procesor) wymienić za rok ?

więc moim zdaniem core duo=core2duo dziś lecz nie za rok(lub wcześniej)

 

moim zdaniem nie kłócimy się tylko wymieniamy zdania a chyba o to chodzi na forum

 

hot_lopez morom-y są już dawno po premierze (tak mi się wydawało do póki nie poczytałem dzisiejszych nowości a z nich wynika że to dziś premiera meroma wg. wszelkich doniesień do tej pory na koniec sierpnia planowano premiery notebooków z merom-ami) , czekamy na notebooki z merom-ami

 

Kucyk staram się pisać po polsku , ale jak czytam twoje posty to widzę że rozmowa z Tobą do przyjemnych nie należy , więc mi na niej (rozmowie) akurat z Tobą nie zależy .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bogdan777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będę od zaraz to pewnie jeszcze trochę potrwa zanim wejdą do laptopów.

 

A co do tego co napisał maSTHa212

Vista ma się pojawić tak jak mówisz zima/wiosna czyli nie tak długo.

Co prawda ja mam zamiar obejrzeć ten system, ale najprawdopodobniej wrócę XP, a dodatkowo przymierzam się do linuksa. Jak by nie było to w momencie kiedy już kupię laptopa napewno linuks na nim zagosci, ale tak jak mówię. Premiera moze i w zasadzie teraz. Pytanie jakie się rodzi to raczej kiedy pojawią pierwsze laptopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...