Skocz do zawartości
Kamilek

Czekać Na Merom ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie warto poczekac ten jakis czas (bo nie jest zbyt dlugi), jesli a) nie ma natychmiastowej potrzeby laptopa b) nie ma zadnego okazyjnego zakupu (np. znajomi wracaja z usa za pare tygodni)

 

UWAGA 64 bity nie wejda bach i koniec, jakos na athlon XP dziala na razie wszystko a nie ma SSE2

Kompilatorem sie tworzy aplikacje, na 32 bitowych tez sie da uzywac prawdziwych obliczen 64 bitowych jedynie beda wolniejsze (sam pisalem jakis program 1,5 roku temu co operowal na long long).

 

A pod linuksem sa problemy jak zrodla sa 32bity, ze wzgledu na (czesty blad) porownania pointer'ow do int'ow zamiast do long'ow, itd.

 

64 bity sa potrzebne jesli chcemy miec wiecej niz 4GB pamieci

Edytowane przez lucasd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tutaj dawać nowinki o laptopach z core 2 duo.Sam zacznę:

 

1.Dell obiecuje jeszcze w tym tygodniu modernizację w postaci Core 2 Duo dla modeli Inspiron E1515 i E1405, natomiast w przyszłym przyjdzie kolej na modele Latitude D820, D620 oraz D520.

 

2.W najtańszych konfiguracjach lapki HP dysponują prockami 1,66GHz T5500, zintergrowaną grafiką, napędem CD-ROM (ble) oraz 40-gigabajtowymi dyskami twardymi. 6310 ma 256MB pamięci RAM, a 6320 dostanie jej 512MB. Model nx6320 ma też podwójną liczbę portów USB 2.0 (cztery w miejsce dwóch), ma bardziej wypasionego, bo aż gigabitowego LAN-a, a zamiast PCMCIA gniazdo ExpressCard.

 

3.Firma Gateway modernizuje swoje lapki do core 2 duo, ogłaszając, że do końca miesiąca nie mniej niż osiem laptopów (M255-E, M285-E, M465-E, M685-E, NX260X, NX560, NX860X oraz CX210X) dostanie nowe intelowskie procki T5500 (1,66GHz, 2MB L2 cache), T5600 (1,83GHz, 2MB L2 cache), T7200 (2,0GHz, 4MB L2 cache), oraz T7400 (2,16GHz, 4MB L2 cache), T5500 (1,66GHz, 2MB L2 cache).

 

Panowie w usa lapki z core 2 duo juz w zasadzie są.Moze to kwestia juz 2-3 tygodni jak się pojawią u nas.I jak widac ceny rzeczywiscie nie będą wyzsze.

Edytowane przez Kamilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie znak.pl można już kupić (albo zamówic) laptopy z core 2 duo

Ceny są od 4000 do 8000 (mnie więcej)

 

Mnie w tej chwili kusi laptop aristo prestige 1600. Ma radeona x1600, core duo i 512ddr2, ale skoro core 2 duo moga być za miesiąc to może warto poczekać z tym, że nie wiadomo czy wszystkie firmy wprowadzą od razu c2d, a podczas poszukiwań laptopa nie trafiłem na nic lepszego od oferty aristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Myślę, że nawet trochę dłużej :)

 

Ja mam takie jeszcze pytanko.

Wpisałem na googlach celeron 64bit i ku mojemu zaskoczeniu jest takie cudo, ale do desktowpów. Czy ktoś z was wie może czy są bądź mają być celerony do laptopów?

Zasadniczo celeron zawsze mi się źle kojarzył, ale jak by nie było kiedy szukałem laptopa dla siebie(jeszcze jestem w trakcie:) ) to laptop z celeronem był prawie 1000zł tańszy od intel core duo. Jasne jest, że to zupełnie inna wydajność, ale poprosiłem kumpla żeby sprawdził pc markiem swojego laptopa (cel 1.5ghz) i okazało się, że miał prawie taki sam wynik jak ja na swoim sempie 2800+ (miałem 200 pkt więcej). Na moim kompie pracuje mi się komfortowo więc doszedłem do wniosku, że taki cel 1,6ghz powinien mnie zaspokoić i stąd własnie moje pytanie o 64bitowe celerony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebys poczekal troche, to mialbys z Core 2 Duo :wink: :

http://configure.us.dell.com/dellstore/con...p;c=US&l=EN

raczej nie bo kupilem laptopa w uk na ebayu i to za 300£ taniej niz normalnie na stronie della.

jak beda jakies dobre ceny to moze jeszcze zmienie processor przed wyjazdem

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej ofert lapkow z core duo 2 w polskich sklepach.I to w super cenach !! W takich cenach nie widziałem nawet core duo patrzcie na to:

http://sklep.henwar.pl/index.php?maincat=0...lt=0&s=prod

DZwoniłem do nich i te laptopy będą w połowie września,czyli jeszce 10dni !!!

Zaczęło się odliczanie :) Czekamy !!! :)

Edytowane przez Kamilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200 za T5500+512+100GB to az za malo nawet jak na Acera, wierzyc mi sie nie chce ze na chwile obecna za 3k mozna miec co najwyzej Semprona a tu nagle C2D w tej samej cenie?!

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nie chce wierzyć w te ceny. Coś mi się wydaje, że po pojawieniu się tych notebook'ów w sklepach ceny wzrosną. Jeśli ceny miałyby być na takim poziomie to co wtedy ze sprzętem obecnym na rynku? Wszystko 50% taniej? ;)

 

Sam jestem bardzo ciekaw cen notebook'ów z C2D, ale na te biorę dużą poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jesli bedą takie ceny to warto było czekać !! :) Myśle ze te ceny są bardzo prawdopodobne.Była rewolucja cenowa w lipcu na desktopach to czemu nie miałabybyc tera na lapki :) Na dniach wszystkiego sie dowiemy

Edytowane przez Kamilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shit a ja wlasnie zamowilem lapka :/ Chyba to jakos odkrece, jak ma byc lada moment taniej...

 

Mam male pytanie, poniewaz nie sledzilem cen na blaszaki, to jak wygladala ta rewolucja o ktorej mowil Kamilek? Troche ogolnikowe pytanie, ale moze ktos by to jakos nakreslil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie :) Na lapki to moze byc maly buffor w postaci producentow, no i sklepow z towarem w magazynach (chociaz luzem proce tez pewnie tam jeszcze lezaly jak cena spadla hehe), ale jestem dobrej mysli :)

Tak czy inaczej wycofalem juz zamowienie :P Ehh oby gra byla warta swieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep MTS odpowiedzial mi na emaila w ktorym pytalem kiedy notebooki z meromem

 

"mniej więcej za 2 tygodnie mają wejść 2 core Asusy i Acery HPeki"

Jak już z nimi korespondujesz to zapytaj o ceny! :) Taki hp nx7400 z core 2 duo, zamiast core duo w tej samej cenie 3,5k to byłaby gratka :lol:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to w Polskich sklepach juz mozna dostac Asusy A6JA/M z Core 2 Duo. Nieorientuje sie ktos moze kiedy bedzie F3JA z tymze prockiem?

 

Myslalem sporo o wymianie procka za rok np kiedy bedzie sporo tanszy. Powiedzialem ok nie ma sprawy, tyle ze pytalem kolegi z serwisu o taki zabieg i okazalo sie ze najwiekszy problem jest z kupnem takiego oddzielnego procka do laptopa. Podobno nigdzie nie mozna takich spotkac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze te notebooki z merom-ami ktore sa na witrynach polskich sklepow to sciemy , lub prywatny import - w co watpie .

Dlaczego watpie ?

- opisy czesto sa niekompletne - wrecz smieszne

- brak zdjec

- na zapytania sklepy nie odpowiadaja , lub podaja termin kilku tygodni

 

Mysle ze termin ktory podal mi MTS (okolo 2 tygodnie) jest terminem pojawienia sie notebookow u polskich dystrybutorow .

 

Komputronik zdaje sie jako jeden z pierwszych zamiescil notki z core2 na stronie (kilka tygodni temu) , i przy jednym z nich napisali - towar czasowo niedostepny data dostawy bliżej nieokreślona . Bedac w markecie gdzie byl Komputronik zapytalem sprzedawce o notebooka z core2duo , nawet nie wiedzial ze maja je na stronie , gdy zapytalem kiedy beda odpowiedzial kilka dni po pojawieniu sie u dystrybutorow , na pytanie kiedy beda u dystrybutorow nie potrafil odpowiedziec .

Za trzy tygodnie bede w Australii wiec pewnie dopiero tam kupie(pewnie taniej) , chcialem kupic w Polsce bo angielski b.kiepski(jedę sie uczyc) , ale rece mam sprawne to sie dogadam;)

Edytowane przez bogdan777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiekszy problem jest z kupnem takiego oddzielnego procka do laptopa. Podobno nigdzie nie mozna takich spotkac...

Bodajze wczoraj ktos pytal o procki mobilne, na Komputroniku masz do kupienia Yonahy od 1,66 do 2,16 wiec i z Meromami nie powinno byc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na komplett.ie:

 

Intel Core 2 Duo T5500 1.66GHz PC667, 2M BOXED

Processors / Intel Socket 479

Availability: Stocked at supplier. €199.95

 

Intel Core 2 Duo T5600 1.83GHz PC667, 2M BOXED

Processors / Intel Socket 479

Availability: Stocked at supplier. €235.01

 

Intel Core 2 Duo T7200 2.0GHz PC667, 4MB BOXED

Procssors / Intel Socket 479

Availability: Stocked at supplier. €295.01

 

Intel Core 2 Duo T7400 2.16GHz PC667, 4M BOXED

Processors / Intel Socket 479

Availability: Stocked at supplier. €410.01

 

Intel Core 2 Duo T7600 2.33GHz PC667, 4M BOXED

Processors / Intel Socket 479

Availability: Stocked at supplier. €599.95

 

Dla porownania cen z komputronikiem:

 

Intel Core Duo T2300E 1.66GHz PC667, 2MB BOXED kosztuje €199.95

w komputroniku(drogi sklep) 884zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gazetke Acera i na pierwszej stronie widnieje lapek z C2D , GF7300 512MB RAMu 100Gb dysku za 3299 PLN Na skapcu bez windowsa sa za 3169 zl A ja kutfa chcialem kupic A6M z Sempronem :lol: Obadam tego Acera organoleptycznie i chyba go kupie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...