Skocz do zawartości
humax5400

Oryginalne ubrania. Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli ciuszek jest naprawde zajebisty, bardzo ci sie podoba, wygladasz w nim idealnie to warto ;)

 

Jesli nie to... lepiej to olac i kupic cos tanszego, ktorego losem przejmowac sie nie bedziesz.

 

Jak widze polowki w Scotch&Soda (czy jakos tak) po ponad 2 stowy, to normalnie mnie cofa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pare drogich ciuszków Ecko swego czasu za granicą... w sumie nie wiem czy warto było, normalne ubrania. Podobnie się ma sprawa z garniturami, tylko tutaj różnice w cenie widać baaardzo. Znajomy w tym robi i biore od niego garnitury szyte w tych samych zakładach co Bytom, Wólczanka.... tyle że bez wypasionej metki. Ogólnie to czasami warto kupić, z tym że jeśli nie jest to nic nadzwyczajnego i się nie wyróżnia na plus, to lepiej się dwa razy zastanowić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia podejścia do ciuchów...

 

Ja mam tak: jeśli koszulka z Lacoste kosztuje mnie 199 PLN, to za tą sama cene moge mieć w H&M 4 koszulki - w czterech różnych stylach/kolorach.

Bardzo często do tego te "markowe ciuszki" są gładkie i maja tylko malutkie logo "gdzieś tam".

 

Bezsens - lepiej wg. mnie kupować markowe - ale z mid-class'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Obecne markowe ciuchy to jedno [ciach!]o za przeproszeniem. Niektórzy kupują tylko markę, tacy ludzie są IMO ograniczeni umysłowo, bo mogą kupić zdecydowanie taniej i lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej styl rosnie razem z portfelem.

Tak też można ująć..

Jednak zauważ że nie każdy kto ma duzo $$$ lubi sie tym "szpanowac" kupujac drogie ciuchy..

To indywidualny wybór..

 

Czy 220zł za buty na lato to duzo? lub 40~50zł za koszulkę?

Dla mnie 220zł na buty - tak, koszulka - nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

to raczej styl rosnie razem z portfelem.

O nie. Na ogół bukiet zostanie bukietem. Nawet jak ma dużo kasy.

 

Co do tematu. Już powiedziano. Tylko niektóre rzeczy warto kupować najlepszej jakości, a koszulki itd, wystarczy dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie ciuchow to tak jak zakup kompa. Mozna za duzo mniejsze pieniadze dostac rzeczy lepsze niz wielokrotnie drozsze. Wystarczy tylko wiedziec czy dany ciuch jest zrobiony z dobrego materialu etc etc...

 

Jezeli cena jest w setkach a nie dziesiatkach zlotych to tylko buty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zarabia przykładowo 100k na miesiąc to poprostu musi wydawać kaskę na bardzo drogie ubrania, bo mu się kaska w portfelu nie mieści. Czasem ubrania zrobione "bez firmowej metki" są o wiele lepszej jakości niż ubrania "z firmową metką" mimo, iż nie odbiegają ceną od tych pierwszych. Wszystko jest uzależnione od tego jaki materiał wybierze wietnamska fabryka.

 

PS. Napisałem wietnamska, bo jak każdy wie większość produktów przechodzi przez fabryki we wschodniej Azji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220 za buty to moim zdaniem mało i miałbym watpliwości co do ich jakości.

 

Sam mam dużo koszulek Lacoste, ale kupionych w Tajlandii (o wiele taniej). Są bardzo wygodnie, mimo wieeeelu prań są jak nowe (żywe kolory, materiał), nie gniotą się. Więc tak, warto, ale nie za nasze ceny (200zł za polo bym nie dał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie, to markowe ubrania, sa strasznie drogie, bo placi sie oczywisci za firme... Ale kiedy ubiore cos markowego, czuje sie lepiej. Tak bardziej el0 :>. Ale nie powiem, sporo $$ kosztuja, takze naprawde rzadko... Sporadycznie, ale z umiarem, zeby nie wygladac, jak prOgangsta :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zarabia przykładowo 100k na miesiąc to poprostu musi wydawać kaskę na bardzo drogie ubrania, bo mu się kaska w portfelu nie mieści.

haha z fotela spadlem

Czasem ubrania zrobione "bez firmowej metki" są o wiele lepszej jakości niż ubrania "z firmową metką" mimo, iż nie odbiegają ceną od tych pierwszych. Wszystko jest uzależnione od tego jaki materiał wybierze wietnamska fabryka.

hahaha prawie w wietnamskie spodnie popuscilem

 

w przypadku rzeczy sredniej/srednienioniskiej klasy wieksza cena == wieksza jakosc. gdy mowimy o klasie wyzszej np. widzialem ostatnio zajefana kurteczke bugatti w promocji za 3.7k, to ofkoz 95% ceny to wartosc znaczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220 za buty to moim zdaniem mało i miałbym watpliwości co do ich jakości.

Nike za 700 zł kosztują w produkcji tyle co targowe abibosy za 30zł. Nie są to buty skórzane, szyte, więc nie sugeruj prosze że adidas/nike/puma/rbk robią buty warte swojej ceny bo jest to nieprawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nike za 700 zł kosztują w produkcji tyle co targowe abibosy za 30zł. Nie są to buty skórzane, szyte, więc nie sugeruj prosze że adidas/nike/puma/rbk robią buty warte swojej ceny bo jest to nieprawda.

w produkcji moze i kosztuja tyle samo ale chyba nie powiesz ze nie czuc roznicy w ich wygladzie/uzytkowaniu. Zreszta czemu te abibosy nie sa takie jak adidasy. Roznica w cenie tych butow mnie nie dziwi ale do pewnej kwoty. 700zl za adidasy ekhm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy czuć różnicę... Czuję różnicę jak kolejna para Adidasów/Ników rozwala się po roku i odrzucają reklamacje. Dlatego przerzuciłem się na buty ze skóry / turystyczne które za podobną cenę są nie do zdarcia. Nie są może takie elo fajne jak ostatnie najki które świecą jak lakierki, no ale coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nike za 700 zł kosztują w produkcji tyle co targowe abibosy za 30zł. Nie są to buty skórzane, szyte, więc nie sugeruj prosze że adidas/nike/puma/rbk robią buty warte swojej ceny bo jest to nieprawda.

Nie sądzę, żeby dobre, skórzane buty kosztowały tyle co plastikowe cos z rynku, ale twoja kasa - twój wybór. Szczerze mówiąc to totalnie mnie nie interesuje, ile buty, które nosze kosztują producenta. Wiem tylko, że buty z rynku sa niewygodne i się rozpadają, a Nike itp. są bardzo wygodne i trwałe. I według mnie warto za to dopłacić.

 

PS. Nie wiem jakie adidasy/pumy/reeboki miałeś, ale większość moich butów jak najbardziej była skórzana i szyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies niedawno cyztalem ze w azji wyprodukowanie bucika nike (orginallnego) kosztuje chyba 4$, a w sklepach sami wiecie ile takie buciki stoja ;)

 

Osobiscie takze jestem w stanie wydac na dobre buty nike/adidas/puma/rbk do 400zl. Jak narazie wszystkie buty przezyly i gdyby nie rosnaca nozka pewnie by nadal dobrze sie spisywaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapytałem sie czy 220zł to wiele za buty na lato, bo własnie kupiłem Nike w kwietniu, w takiej własnie cenie dlatego, ze wczesniejsze buty (za 90zł) made in wschód(zreszta jak wszystkie ;)) rozleciały sie po niecałych 2 miesiacach zwykłego uzytkowania. Tak więc 220zł to jest dla mnie bardzo rozsądną ceną za buty na min 4~5 miesiecy.

Edytowane przez Pluskwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nike itp. są bardzo wygodne i trwałe

Buty sportowe wytrzymują rok, nawet jak kosztują 500zł. Już nawet nie komentuje butów do tenisa tych super znanych cenionych i drogich firm które znajomy od wielu lat posyła do piachu, a gwarancji nigdy nie uznają... Jak ci się nie rozwalają buty to sie ciesz, ja nigdy tej przyjemności nie miałem, mimo że firmowych butów miałem sporo... Teraz kupiłem Caterpillary i wiem że zapłaciłem za jakośc... Już pomijając jakość skóry i szycia, po roku nadal nie rozwaliłem wkładek, co w Nike'ach trwa miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...