Skocz do zawartości
sough

Zestaw Za 10,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po kilku dniach czytania recenzji, wybrałem taki oto zestaw.

 

Asus P5W DH Deluxe Intel 975X – 860zł

Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX – 1300zł

GeForce 7950 GX2 Asus 1GB TV & DVI (PCI-E) – 2400zł

Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL4 Low-Latency – 1400zł

Tagan 600W - U25 DualEngine – 620zł

Samsung SpinPoint P120S 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ) – 310zł

Logitech Z-2300 THX – 550zł

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music – 360zł

FDD 1,44MB 3,5" - black – 40 zł

Obudowa Chieftec DG-01B-D-U bez zasilacza – 230zł

HP DeskJet 5940 – 380zł

LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H20L LightScribe BOX black – 180zł

17" Samsung SyncMaster 770P – 1300zł

Logitech UltraXMedia Keyboard Flat – 100zł

Logitech MX518 – 180zł

Arctic Cooling Freezer 7 Pro – 75zł

 

Razem: 10285zł

 

Proszę o rady. Mam jeszcze jakieś ~150zł do wydania. Na więcej już naprawde nie mogę sobie pozwolić. Z w/w podzespołów nie mogę wymienić tylko monitora, bo ten jest już zamówiony. Jakieś rady? Coś wymienić? Naprawdę, właduje w ten sprzęt ciężko zarobione pieniądze i chce, żeby był wydajny, stabilny i bezproblemowy.

 

Komputer będzie służył do pracy, oraz jako "uniwersalne centrum rozrywki"(wyłączając oglądanie filmów, do tego mam stacjonarny odtwarzacz DVD i telewizor). Chcę, w końcu, zagrać komfortowo w gry z ustawionymi max detalami i wysoką rozdzielczością(do tej pory mało grałem, nawet nie ze względu na słaby sprzęt, bez powodu).

 

Proszę o rady. Coś zmienić? Może chłodzenie? Zasilacz?

 

PS. Dla poniektórych... TAK, chcę przeznaczyć te pieniądze na komputer. Sam je zarobiłem i wiem w co chcę inwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wyglada na przemyslany. Faktycznie mozna zmienic pamieci, ale tylko jezeli masz zamiar podkrecac (ale chyba masz, skoro bierzesz taka plyte). Najmniej z tego wszystkiego podoba mi sie monitor, do takiego sprzetu zainwestowalbym w 22'' panorame ACER'a za ok 1899zl, ktora wlasnie zaczyna pojawiac sie w sprzedazy i zbiera niezle recenzje. Ale to juz musztarda po obiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL4 Low-Latency – 1400zł

Zestaw wyglada na przemyslany. Faktycznie mozna zmienic pamieci, ale tylko jezeli masz zamiar podkrecac (ale chyba masz, skoro bierzesz taka plyte).

2x1GB Goodram 800MHz wyjdą cię o 600 zł taniej, no ale twój wybór. Już pomijam fakt że 667 by wystarczyły, no ale twoja wola.

 

Najmniej z tego wszystkiego podoba mi sie monitor, do takiego sprzetu zainwestowalbym w 22'' panorame ACER'a za ok 1899zl, ktora wlasnie zaczyna pojawiac sie w sprzedazy i zbiera niezle recenzje. Ale to juz musztarda po obiedzie.

Acer 22" to syf na TN. Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wyglada na przemyslany. Faktycznie mozna zmienic pamieci, ale tylko jezeli masz zamiar podkrecac (ale chyba masz, skoro bierzesz taka plyte). Najmniej z tego wszystkiego podoba mi sie monitor, do takiego sprzetu zainwestowalbym w 22'' panorame ACER'a za ok 1899zl, ktora wlasnie zaczyna pojawiac sie w sprzedazy i zbiera niezle recenzje. Ale to juz musztarda po obiedzie.

Jak monitor zamowiony na necei to mozna go w ciagu kilku dni oddac i wymienic. Fakt nie zwrocilem uwagi na monitor :oops:

Ja bym bral tanszego procka i go podkrecil :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib: Niestety, potrzebuję dużo miejsca na swoje pliki(bardzo mi potrzebne do pracy), a na 2x150GB Raptory mnie nie stać...

 

Narazie SCSI/RAID raczej nie wchodzi w gre. Komputer muszę kupić teraz(ze względów, których nie chcę publicznie przedstawiać), a gotówka trochę mnie ogranicza. Więcej niż 10,5k nie mogę zainwestować, muszę zostawić reszte pieniędzy na inne wydatki.

 

Ale w ciągu najbliższych kilku miesięcy postaram się uzbierać odpowiednią kwotę i kupić coś lepszego(może nawet 2x150GB Raptor).

 

Może Maxtor MaxLine Plus III 250 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) będzie choć trochę szybszy od tego Samsunga?

 

Bio: Poczytałem trochę i znalazłem PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 800MHz. Niestety, na XBLK mnie nie stać, a szkoda bo podobno są diabelsko wydajne. LKK będą lepsze od tamtych Kingstonów?

 

22'' panorame ACER'a za ok 1899zl

komisarz: Jak już Sarkazz wspomniał, to jest TN. Zajmuje się grafiką, dlatego potrzebuję monitora na dobrej matrycy. Ten, który wyżej podałem będzie mi służył tylko w domu, gdzie okazyjnie coś poprawiam, a niedługo firma ma zasponsorować mi dobry monitor DELLa do domku(za to, że wygrałem tytuł "najlepszego pracownika". W firmie pracuję na zupełnie innym sprzęcie, to chyba zrozumiałe, bo profesionalne tworzenie i edytowanie wektoru i rastru na 17" to pomyłka.

 

Do ogółu. Tak, mam zamiar kręcić. Najpierw na AC, aby poznać możliwości sprzętu, dlatego proszę o rady co do chłodzenia. WC w swoim czasie... :>

Edytowane przez sough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zmienił to:

dysk na Seagate 7200.10 320GB najlepiej x2 no i zamiast tych kingstonów 2x 1024MB Goodram Pro 800MHz

cooler na procka Scythe Ninjie z Fanderkiem

zasiłke Enermaxa Liberty 500W lub ktoras z tych co podał Maciag

 

Zastanowiłbym sie tez nad takim konfigiem:

mobo NF4 SLI IE i do tego 2x7900GT bo na benchmarku dość ładnie sie to spisywało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo cooo tyyy, przecież np. patrioty są podobno "diabelsko wydajne" mur.gif

Sarkazz, chyba nie doczytałeś do końca. "Diabelsko wydajne" dotyczyło nie Patriotów LKK, tylko XBLK a tego chyba nie będziesz kwestionował...(Ale to Twój wybór, Twoja opinia, którą oczywiście szanuje)

 

Maciag Dziękuje za poradę. Narazie stawiam na Anteca, którego mi zaproponowałeś. Skłoniła mnie do tego ta infromacja:

 

# +12V1: 18A*

# +12V2: 18A*

# +12V3: 18A*

Edytowane przez sough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, z całym szacunkiem... Różnica między DDR2 400MHz a DDR2 800MHz w wydajności na Core 2 Duo to... 5% Między 667 a 800 jest to ~1%. Między Kingstonami 800MHz Patriotami 800MHz a Goodramami 800MHz jest 0 - słownie - ZERO procent różnicy, pod warunkiem że mają takie same timingi. Co do podkręcania, jak GR są na D9 to i tak zjedzą pozostałe kości... no ale jak tam chcesz, lubisz wydawać niepotrzebnie kase - twoj wolny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz No tego się nie spodziewałem. Szybko pogooglowałem i muszę przyznać, że masz rację(choć i tak jej nie kwestionowałem, po prostu nie byłem pewien).

 

Czyli Goodramy wskakują na miejsce Kingstonów, a Antec zastępuje Tagana. Apropo GRów mam jedno pytanie. Czy jest dostępna wersja 2x1GB 800 z CL4? Bo komputronik i sirius nic takiego nie mają w asortymencie. Czy po prostu wziaść wersję 667 z CL4?

 

Maciaq Jeszcze raz dziękuje. http://www.driverheaven.net/reviews/neoHE5...erformance2.htm pokazał, że ten zasilacz trzyma napięcia jak "skała".

Edytowane przez sough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2253734[/snapback]

TN ze zmierzonym kontrastem w okolicach 850. Chcialbym miec taki TN (i pewnie bede mial, ale w okolicach pazdziernika:).

Nooo, TN ma świetne kąty, doskonałe do panoramy 22 cale. I ogólnie TN są przecudowne, dlatego takie tanie są.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer 22" to syf na TN.

TN ze zmierzonym kontrastem w okolicach 850. Chcialbym miec taki TN (i pewnie bede mial, ale w okolicach pazdziernika:). Poza tym skorobedziesz mial drugi monitor do pracy, to nie widze problemu w zakupie tego ACERa (i duzy i dobre parametry ma, polecam poczytac).

 

Zreszta, jest odpowiedni temat w dziale monitory dotyczacy tego modelu. Do niczego nie namawiam, pisze tylko, co sam bym kupil:)

 

 

A co do dysku - mam samsunga sata2 i Hitachi (oba w miare nowe, po 250MB), oba cenione za cisze i dobra wydajnosc. W moim odczuciu Samsung jest lepszy ( a na pewno cichszy, chociaz oba sa w maire ciche, jak na 7200). Natomiast nowe Baracudy podobno nie grzesza cisza, ale osobiscie nie prowadzilem odsluchow:)

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torque8 Chodzi Ci moze o Barracude z serii ES? Znalazłem coś takiego: Seagate 250 GB Barracuda ES (16MB, Serial ATA II) za 390zł. Będzie on wydajniejszy od w/w dysków? Na poważnie pisałeś o ich wydajności jako porównywalnej do Raptorów?

 

Dysk Twardy Seagate Barracuda ES, pojemność 250GB, interfejs SATA II, pamięć cache 16MB, prędkość obrotowa 7200obr./min., średnie opóźnienie: 4.16ms, średni czas dostępu 8,5ms, transfer wewnętrzny 1030 Mbit/s. NCQ. Zużycie energii: 13W. Seria specjalnie stworzona do pracy 24h na dobę. Zawiera wiele technologii z serii Cheetah. Firmware dostosowany do pracy w konfiguracjach wielodyskowych, czyli dyski te mają znacznie większą tolerancję na drgania. Główne zastoswania: NAS, macierze RAID, serwery.

Wszystko ładnie wygląda, ale na papierze. Jak jest w rzeczywistości? Zaraz pogoogluje nt. tych dysków. Edytowane przez sough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Chodziło mi o 7200.10 250Gb lub 7200.10.

A wydajnosc maja dosć wysoka ze wzgledu na duza gestosc talerzy i zapis prostopadły.

Dorównuja one raptorom 74GB a od 36GB sa szybsze. Natomiast królem wydajnosci jest Raptor X/150GB ;) ale ma mniejsza pojemnosc i jest bardooooo drogi

Radze poczytac o nich TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli mozna wiedziec jaki to model tej baracudy 10??

 

@EDIT:

OK juz wiem, który test ;)

Ale wystarczy przerzucic kilka stron do przodu gdzie barka 10 masakruje inne dyski 7200rpm i niewiele odstaje od Raptora.

Przy czym ta róznica tej jednej sekundy tutaj jest żadna ;)

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przez kilka poprzednich dni nie mogłem odpisać. Teraz mam urlop, więc po przeanalizowaniu waszych propozycji poprawiłem trochę zestaw (zmieniłem pamięci, zasilacz, chłodzenie, obudowę, dysk oraz poprawiłem ceny na bardziej aktualne*).

 

Asus P5W DH Deluxe Intel 975X – 860zł

Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX – 1400zł

GeForce PCI-E 7950GX2 Asus EN7950GX2/2PHT/1G 1GB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit) – 2200zł

DDR2 2x1024MB PC-800 GeIL Ultra CL 4 12-4-4 – 1000zł

Seasonic S12-500 (SS-500HT Active PFC F3), 500W – 450zł

2x Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) – 680zł

Logitech Z-2300 THX – 550zł

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music – 360zł

FDD 1,44MB 3,5" - black – 40 zł

Obudowa Antec P180 Silver – 510zł

HP DeskJet 5940 – 380zł

LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H20L LightScribe BOX black – 180zł

17" Samsung SyncMaster 770P – 1300zł

Logitech UltraXMedia Keyboard Flat – 100zł

Logitech MX518 – 180zł

Thermaltake Big Typhoon 4 in 1– 155zł

 

10345zł

 

*cena E6600 podskoczyła w górę, to mnie najbardziej zaskoczyło

 

Kierowałem się cennikiem Komputronika i Znaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej napisałem, że zmiana monitora nie wchodzi w grę. Ten stoi już u mnie w pudle i czeka na zestaw.

 

Niedługo mam dostać od swojej firmy LCD Della, więc w/w monitor wystarczy na ten okres czasu. Choć w sumie jest to bardzo dobra 17-stka, więc narazie nie myśle o zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...