Skocz do zawartości
baxxxio

Notebook Hardware Control 2.0 Pre-release-02

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany w stosunku do wersji 1.10 beta3:

 

NHC 2.0 - Pre-Release-02 (01.08.2006)

- fixed the bug (Count must be positive...) that interrupted the loading of NHC on some systems.

- fixed the bug (Read Processor Policy failed) on Windows 2000

- To-Do: prepare the release 2.0, AMD Voltage Control support,

- change CPU temperature warning to CPU temperature clockdown

 

NHC 2.0 - Pre-Release (31.07.2006)

- add ACPI Control System (powerfull and open source) -> see main features for more details

- updated the ACPI Thermal Zone

- removed the Intel Core Duo CPU Speed bug

- add CPU Speed Control for Windows 2000 and Windows Vista (preliminary)

- add Custom Dynamic Switching Speed Up and Slow Down delay

- add large Battery Icon for the TaskBar

- add alternative function to detect the "System Power Status". This is a workaround on system

- that have problems with the keyboard or touchpad when using NHC.

- add possibility to change the ATI Powerplay settings

- add nVidia Powermizer support

- add LCD Brighntess support (in combination with ACPI Control System)

- updated the system tray menu for the professional version and add new profile icons

- add possibility to change the profile after a defined user idle time.

- add XML settings file (settings.xml)

- updated the nhcDriver

- removed the nhcACPI driver (not longer necessary)

- removed the nhcsafe.exe file (not longer necessary)

- updated the nhc webpage and nhc help file

- removed bugs and problems

- To-Do: prepare the release 2.0, AMD Voltage Control support,

- change CPU temperature warning to CPU temperature clockdown

 

 

Jeszcze wieczorkiem byla wersja pre release i nie chodzila na moim sprzecie ... ale niedawno dodali poprawiona wersje i juz chodzi ;)

Duzo nowosci... biore sie do testowania :)

 

EDIT:

http://www.pbus-167.com/nhc/nhc.htm#anchor_download

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz ja obcykalem :)

 

...nic nowego... stary dobry program-bez ,ktorego nie wyobrazam sobie pracy na lapie .!

Nic nowego?! A mozliwosc ustawienia napiec dla Core Duo?! W koncu!! I tutaj od razu prosba : niech kazdy kto ma Core Duo i sie bawi z napieciami niech poda tez swoj wynik, ustalimy jak najnizej mozna zejsc. Mowa oczywiscie o mnozniku x11, bo x6 i tak nizej niz 0,95 sie nie da. Na razie dla x11 mam 1,1125.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

Nic nowego?! A mozliwosc ustawienia napiec dla Core Duo?! W koncu!! I tutaj od razu prosba : niech kazdy kto ma Core Duo i sie bawi z napieciami niech poda tez swoj wynik, ustalimy jak najnizej mozna zejsc. Mowa oczywiscie o mnozniku x11, bo x6 i tak nizej niz 0,95 sie nie da. Na razie dla x11 mam 1,1125.

a mogę dla 10tki :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: jak w tej wersji sie dobrac do ustawien ACPI?

 

Na zakladce ACPI mam zaznaczone "Enable ACPI control system" a pod tym napis "ACPI control ssytem is not yet configurated for this system". Znajdujaca sie ponizej opcja "Show ACPI control system details" jest nieaktywna.

 

EDIT: po restarcie kompa mam poblem: przy uruchamianiu NHC pojawia sie takie okno i nhc sie wylacza. Co z tym fantem zrobic?

 

Dołączona grafika

 

EDIT2: po wylaczeniu ACPI Control System w settings.xml NHC startuje normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala uwaga dla ludzi z ukladami nVidii. Znalazlem taki bug w ustawieniach powermizera. To co w NHC jest oznaczone jako battery to tak naprawde jest AC a to co jest AC w NHC to jest battery w rzeczywistosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: jak w tej wersji sie dobrac do ustawien ACPI?

 

Na zakladce ACPI mam zaznaczone "Enable ACPI control system" a pod tym napis "ACPI control ssytem is not yet configurated for this system". Znajdujaca sie ponizej opcja "Show ACPI control system details" jest nieaktywna.

Też tak mam... No i również nie wiem dlaczego. Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wiem dlaczego... poczytalem strone NHC, a konkretniej to: http://www.pbus-167.com/nhc/nhc_advanced.htm

 

Niestety konfiguracje ACPI najpierw trzeba sobie najpierw napisac w c#, korzystajac z narzedzi opisanych pod powyzszym linkiem. W dodatku do kazdego modeu lapka jest potrzebny odrebny plik, nie ma zadnych ogolnych ustawien.

 

Czy jest na forum programista? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem troche w przykladowe pliki dolaczone do NHC i z tego co zrozumialem mozna regulowac jasnosc ekranu, wlaczac/wylaczac urzadzenia (np. WLAN) i sterowac obrotami wiatraka. Moze cos jeszcze, ale w przykladach bylo tyle.

 

Skladnia nie wyglada na specjalnie skomplikowana - sprobuje sie tym pobawic i zdam relacje z wynikow zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem troche w przykladowe pliki dolaczone do NHC i z tego co zrozumialem mozna regulowac jasnosc ekranu, wlaczac/wylaczac urzadzenia (np. WLAN) i sterowac obrotami wiatraka. Moze cos jeszcze, ale w przykladach bylo tyle.

 

Skladnia nie wyglada na specjalnie skomplikowana - sprobuje sie tym pobawic i zdam relacje z wynikow zabawy.

Fajnie by było :) Wiatrak najważniejszy moim zdaniem, bo resztę to można wszędzie poustawiać w byle programie dołączonym do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie konfiguracji ACPI - sciagnalem ten programik Intela i wygenerowalem pliki (co prawda ten istotny ma rozszerzenie .dsl a nie .asl, ale to detal) ale ni diabla nie rozumiem tego kodu.

 

Albo inaczej - kod moze i jakos tam rozumiem, ale co odpowiada za co to nie mam zielonego pojecia.

 

Puscilem plik na forum NHC, moze ktos mi cos stworzy. Gorzej, ze chca tam, zeby podac dane plyty glownej z NHC (Hardware Information an zakladce Info), a u mnie pustka:

 

Dołączona grafika

 

Ktos wie o co biega?

 

EDIT: problem danych juz rozwiazany - zatrzymalem o jedna usluge za duzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem na innym forum....

 

jedna ciekawa rzecz przypadkiem odkrylem ,chyba ? !

 

a mianowicie : gdy ustawie w NHC ustawienie MAX performance a nastepnie wylacze calkowicie program NHC --to procek pod sterowaniem XP_HOME zachowuje max taktowanie i NAPIECIE(obnizone) z programu NHC !!!!

 

tez tak macie ? --bo zawsze napiecie wracalo do normy po wylaczeniu NHC !--(srawdzalem najnowszymi : CPU-Z & everestem ultimate )

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem na innym forum....

 

jedna ciekawa rzecz przypadkiem odkrylem ,chyba ? !

 

a mianowicie : gdy ustawie w NHC ustawienie MAX performance a nastepnie wylacze calkowicie program NHC --to procek pod sterowaniem XP_HOME zachowuje max taktowanie i NAPIECIE(obnizone) z programu NHC !!!!

 

tez tak macie ? --bo zawsze napiecie wracalo do normy po wylaczeniu NHC !--(srawdzalem najnowszymi : CPU-Z & everestem ultimate )

Miałem tak czasami nawet na tej starszej wersji więc jest to pewien Bug.

 

Ehhh no i nie ma możliwości na zmianę parametrów wentylatora :( (częstotliwośc włączania, moment od którego miałby się uruchamiać) Szkoda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lgolebio - sa te mozliwosci jak najbardziej, a nawet wiecej (regulacja jasnosci ekranu, wlaczanie/wylaczanie WLAN i BT) - tylko najpierw musisz sobie napisac konfiguracje ACPI :)

 

Spoko, gdybym był prorgamistą to z pewnością bym to zrobił. Ja nawet Pascala zapomniałem :D

Może ktoś wykaże się i napisze taką konfigurację dla mnie ?? Stawiam czteropak dobrego piwa !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze jedna dla calej serii - choc akurat 6110 to jest tyle wariantow, ze sam nie wiem...

 

Z tego co zrozummialem na forum NHC, to klasy w plikach .cs sa nazywane wg treci pola Model z sekscji System lub Name z sekcji Product lub Product z sekcji Mainboard z ekranu Hardware Info z NHC - jesli nazwa klasy bedzie sie zgadzac z odpowiednim polem, to bedzie mogla byc owa klasa uzyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przetestowania mam plik ACPI dla posiadaczy notebooka ASUS A6VA... U mnie nie dziala... A powinien... Wszystko sprawdzalem 15 razy.

Wartosci sie zgadzaja z pliku *.dsl

 

Generalnie wogole nie dziala mi ACPI.BUFFER.READ/WRITE (na zadnej zmiennej z *.dsl'a :/) nie wiem czy ja mam cos skopane w systemie czy poprostu na ten model nalozona jest jakas blokada... :| (Moze przez niezitegrowana karte graficzna, aby uniknac nieswiadomego przegrzania i uszkodzenia sprzetu?)

 

Tak jak wyzej pisalem nie dziala tylko ACPI.BUFFER.READ... ACPI.METHOD.* smiga

 

W zalaczniku sa 2 wersje, bo nie wiem czy uzyc TEML/TEMH czy LDON/HDON (patrz plik *.sdl)

 

P.S sa tutaj: (nie chca sie zalaczyc)

http://jxl.go.pl/nhc/

 

Pozdrawiam ;) Moze ktos cos wymysli jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...