Skocz do zawartości
baxxxio

Notebook Hardware Control 2.0 Pre-release-02

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby zrobić kto instrukcję krok po kroku jak uruchomić te ACPI.

Jest wielu ludzi którzy nie potrafią sobie z tym poradzić. Proszę osoby które poradziły sobie z tym o pomoc.

Podzielcie się wiedzą. Z góry dzięki.

 

Laptopy to ten z siga i aspire 3613 wlmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale ja robie według tego opisu: http://www.p35-forum.de/board/thread.php?p...44804#post44804 .

Wszytsko niby ok poszło, wszystko się zgadza według opisu, ale niestety nie chce działać na moim Acerze.

Moze to przez to, że podczas kompilowania czyli: asl /Fo=newdsdt.aml DSDT0000.ASL wyskoczyły jakieś warningi. Trzeba poczekać na jeszcze jakiś inny opis.

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz cos wiecej wiedzial luki o konfigu tego acpi to daj znac w tym temacie bo mam takiego samego lapka a taki konfig by sie przydal, chociaz po obnizeniu taktow karty graficznej w ale nie w power playu tylko recznie ale rowniez w nhc wiatrak wlacza sie w pracy biurowej raz na 0.5 h na pare minut max. Z tym ze jak obnize w power playu to nie wiem czemu ale przy tych taktach co sa ustawione default w nhc po jakims czasie sypie mi artefaktami, da sie jakos zwiekszych min taktowanie dla power playa bo jest z niskie dla mnie a jak jest wlaczony to puki nie sypnie artami po kilku godzinach w pracy biurowej calkowita cisza wiec bylo by to piekne... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrócić do oryginalnego tematu: jest już wersja Pre-release-03. Zainstalowałem, patrzę, faktycznie, taktowanie się w końcu zmienia płynnie, temperatura jest pokazywana z wszystkich czterech punktów (poprzednio tylko dwa), tyle że skoki taktowania są dzikie (ani na chwilę nie przestawało się zmieniać), kliknąłem opcję delay, blue screen.

Restart, otwieram okno NHC, blue screen.

Restart, uruchamianie, blue screen.

Restart, uninstall ;)

I co teraz radzicie? Spróbować PR-02, czy wrócić do starej stabilnej? Chwilowo jestem bez NHC, ale jakoś mi... niewygodnie. Nie chce mi się bawić dwa dni z kompem jak coś trzaśnie, ale z drugiej strony w starym NHC strasznie mnie denerwowało że prawie nic poza wskaźnikami nie działa (CoreDuo i ATI X1x00 ;)). Trzymałem go tylko żeby mieć łatwy podgląd parametrów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NHC 2.0 - Pre-Release-03 (14.08.2006)

- add ACPI Control System functions to read and write Field values -> see main features for more details

- updated the ACPI Control System classes for Samsung and ASUS Notebooks

- add xml configuration files to select the right ACPI Control System classes

- fixed the bug (object reference not set...) that interrupted the loading of NHC on some systems.

- fixed the NVIDIA PowerMizer Bug (Battery and AC online settings were exchanged)

- fixed the battery lifetime bug

- To-Do: prepare the release 2.0, add more ACPI Control System classes, AMD Voltage Control support,

- change CPU temperature warning to CPU temperature clockdown

 

http://www.pbus-167.com/nhc/nhc.htm#anchor_download

 

Hmm ciekawe, kontrola napięcia dla AMD, zaraz oblukam :D

 

EDIT: Lipa :/ Nadal nie mogę kontrolować wiatraczków i napięcia mojego Semprona :/

Edytowane przez Kamilek_2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest? jak zmieniam ustawienie power playa to nie zmienia mi sie taktowanie, co jest ? tak jakby nie dzialala ta funkcja mi teraz. przed formatem bylo wporzadku, zmienialo na minimalne i byla absolutna ciasza, co jest nie tak? w sterach x700 (catalyst mobile) power play wylaczony, co moze byc nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest? jak zmieniam ustawienie power playa to nie zmienia mi sie taktowanie, co jest ? tak jakby nie dzialala ta funkcja mi teraz. przed formatem bylo wporzadku, zmienialo na minimalne i byla absolutna ciasza, co jest nie tak? w sterach x700 (catalyst mobile) power play wylaczony, co moze byc nie tak??

ja mialem to samo, przeinstaluj Control Panel ze sterownikow ATI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie zostal wyczrpany pozwole sobie skopiowac jego tresc:

 

O ile mozna zmniejszyc bezpiecznie napiecie w poszczeglonych moznikach, nie martwiac sie o stabilnosc systemu? Czy rzeczywiscie taka ingenerncja wydluza czas pracy na bateriach, mniej wiecej na ile mozna liczyc 5, 10 minut, a moze wiecej? Ostatnie pytanie, chyba najwaznieszje czy nhc jest bezpieczny? Lapotop to hp nx8335ea, procesor core duo 1,66Ghz.

 

 

I jeszcze jedno pytanie, nie zwiazane z NHC. Gdzie zmienia sie jasnosc, podswietelnie matrycy, na forum czytalem ze mozna przedluzyc czas pracy nawet o 40 minut.

Edytowane przez arthurc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej sluchajcie, na innym topie juz zamknietym o NHC pisaliscie o roznych moznikach i przypisanych im napieciach.

 

probowalem tego i hmh albo mam luki w wiedzy albo to nie dziala:)

chodzi mi o to ze ustawie np. mnoznik 6x, zerkam na taktowanie procesora a ono jeszcze mi nigdy nie spadlo ponizej 1000mhz

tak samo jak ustawie cpu throttling czy cos tam, tez nie spada:)

moze mi ktos wytlumaczyc na czym to dokladnie polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Ci nie spadnie. Dla Core Duo to jest minimum (6x166=996~1000). Mozesz sobie pozmieniac napiecia co najwyzej, ale ponizej tysiacza nie zejdziesz. Ewentualnie sobie zaznacz Modulation Clock na ile chcesz (ja mam 25%) to ci bedzie redukowac zegar wewn.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja NHC 2.0 - Pre-Release-04 (01.09.2006)

 

- removed the voltage control bug of the earlier NHC 2.0 Pre-Releases -> IMPORTANT BUG FIX!

- (example: System locked up on CPU Speed Max. Performance)

- removed the problem "Error initializing ACPI control system"

- (some systems had this problem)

- To-Do: prepare the release 2.0, add more ACPI Control System classes, AMD Voltage Control support,

- change CPU temperature warning to CPU temperature clockdown

Edytowane przez arthurc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy jestem w tym dziale i dpoiero w nim zaczynam buszować, :)

 

możecie mi powiedzieć czy Pentak M740 (1.73GHz) działąjący stabilnie [spi8mb ok] na 1.004V to jakaś rewelacja, czy norma?

przed chwilą skończyłem wstępne szuaknie napięć...

 

6x 0.7V

8x 0.78V

9x 0.828V

10x 0.860V

11x 0.908V

12x 0.956V

13x 1.004V

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh obsluga napiec na AMD bedzie moze od nowej poprawki NHC...

mam pytanie: co jest nie tak nie moge zmiac ustawien Power Playa z poziomu NHC. poprostu takty mojego radeona sie nie zmieniaja... Mama zainstalowane Catalysty 6.8 bodajrze... probowalem przeinstalowywac Control Panel jak i NHC 2.0 i zadna z tych czynnosci nie przynosi efektu. Dzialalo to wczesniej przed formatem dokladnie z tymi sterami takze nie wiem o co chodzi... Po za tym mialem wtedy inny problem, to jest przy ustawieniu w NHC poweplaya na poziom najnizszy przy ponownym uruchomieniu komputera kiedy sie zalaczyl NHC i te ustawione niskie taktowanie zaczynalo sypac artefaktami i stad moje pytanie jak ustawic troche wyzej bariere dal najnizszych taktow w power playu zeby jak juz zacznie to dzialac nie sypalo tych artefaktow. Prosze o pomoc!

 

 

@OWIES: jak i gdzie ustawiles 7 ustawien napiec na procku, ja mam na swoim pentium m 1.73 rowniez tylko 6 mozliwych ustawien dla roznych multiplierow... o co chodzi?? mam acera 4102 ... jest to cos zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uppsss ... nie zobaczylem suwaka :/ moja wina. To ta sprawa juz jasna a co do zejscia z napieciem na cpu to normanly wynik, u mnie schodzi tak samo i tez stabilnie. Pozostaje moje pytanie co z tym powerplayem, czemu za jego pomoca nie moge zmieniac taktowania... czyt. 2 posty wyzej...opisalem problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Pre-release-04 na moim HP NX7400, przedtem miałem 03.

Budzę go ze snu, po kilkunastu minutach wiatrak zaczyna chodzić na wysokich obrotach, patrzę w NHC a ten podaje że temperatura wynosi 67 stopni :huh:

Sprawdzam w Everescie, CPU ma 39 stopni, mimo to wiatrak nie staje. Wyłączam NHC, bez zmian. Dopiero restart pomógł, wiatrak wrócił do normy. Odinstalowałem 04 i wstawiłem z powrotem 03.

Wyglądan na bug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne ze przy temp tak ok 41-45*C chodzi wiatraczeka na jakies 5 min i sie wylacza na jakies 10min w moim acer 4102?? ma ktos tak? kurcze troche mnie to drazni, jakby dzialal mi ten power play to wiatrak w pracy biurowej nie dzialal by prawie wcale a to piekna sprawa taka cisza...

przy jakich temp wlaczaja wam sie wiatraczki na najmniejsze obroty? od czego to zalezy i jak zmienic w acerach temp od ktorej sie wlacza, bez ACPI ktorego nie obslugi nie mamy zdzialam cos czyms??

Edytowane przez zdanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...