Skocz do zawartości
baxxxio

Notebook Hardware Control 2.0 Pre-release-02

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy jestem w tym dziale i dpoiero w nim zaczynam buszować, :)

 

możecie mi powiedzieć czy Pentak M740 (1.73GHz) działąjący stabilnie [spi8mb ok] na 1.004V to jakaś rewelacja, czy norma?

przed chwilą skończyłem wstępne szuaknie napięć...

 

6x 0.7V

8x 0.78V

9x 0.828V

10x 0.860V

11x 0.908V

12x 0.956V

13x 1.004V

U mnie na 735 (1.7GHz) przy 6x100 mam 0,7V, przy 17x100 mam 0,972V SP2004 stable (spi robi na mniejszym nawet) :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzil juz ktos czy dzialaja mu te gotowe konfigi do ACPI ?? ja wrzucilem ten do acera tm z serii 4100 do katalogu w nhc\acpi i nadal nie mam obslugi wiatraczak, ma ktos jakis pomysl, konfigi niby sa ale czy dobre, jak myslicie co mozna zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę.

W jednym ze swoich postów zadałem pytanie na temat nhc bo nie wiedziałem, że ma swój temat.

Możecie mi powiedzieć jak działają opcje hard disk? Niby rozumiem to co czytam, ale wydaje mi się, że jak je zmieniam to nic się niedzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oto moje obecne napięcia dla procesora Core Duo T2300:

 

x6 - 0.9500V

x7 - 0.9500V

x8 - 0.9500V

x9 - 0.9500V

x10 - 0.9500V

x10 - 0.9500V

 

Każdy mnożnik był testowany na powyższym napięciu po 8 razy po 15 minut za pomocą opcji full CPU stability check która jest w NHC, czyli w sumie test trwał 12 godzin i w tym czasie jeszcze był załączony Azureus którym ściągałem film oraz ponad 50 procesów w tle i wszystko to chodziło stabilnie i nadal chodzi :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cieplutka, nowa wersja:

 

Notebook Hardware Control 2.0 Pre-Release-06

 

- add support for Windows Vista

- add new function in the ACPI Control System

- add most available ACPI Control System source files to the NHC installer

- add Thermal Zone support in the ACPI Control System

- add 2D/3D detection and process filter (Professional Version)

- add better support for dual-core CPU's

- extend the support for ATI Powerplay

- fixed a lot of problems and bugs

- To-Do: prepare the release 2.0 and AMD Voltage Control support

 

http://samsung.schwippi.de/files/nhc_2.0_pre_release_06.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, jestem lamerem. Czy opcje dla dysku, tzn ustawienie without spin down, to jest tylko programowe ustawienie? Nie mam takiej opcji w biosie i dopóki nie zainstalowałem tego programiku, dysk mi się non stop wyłączał po 2s braku odczytu/zapisu. Teraz jest ok, ale się zastanawiam co by było gdybym go wywalił, znowu będzie to samo, czy ten program zmienił jakieś ustawienia firmware czy ma dostęp do jakiś niedostępnych opcji w biosie. Chodzi o Acera 2313 WLMi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy HHC 06 :)

 

Ja dołączam się do pytania przedmówcy. Do czego właściwie służy Advanced Power Managment w NHC w ustawieniach dysku?

 

Mam też inne pytanie

W zakładce ACPI mam zaznaczoną opcję enable acpi control system, a pod spodem jest napis acpi control system is not yet configured for this system.

Gdzie się to konfiguruje i co się z tym właściwie robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sprobowac nowa wersje czyli releasr 6 ale nie odpalilo :( wywalil blad i tym samy powrocilem do bardzo dobrze dzialajacego Release 4

 

-----

PS: Niezauwazylem ze jest specjalna wersja dla Dell - zainstalowalem ta wersje i dziala.

W nowej wersji nie widze nic nowego w porownaniu z stara.

Edytowane przez Matosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam lapa jak w podpisie i znalazlem acpi do wersji asus Z96js. Acpi powinno pasowac do mojego lapa. W instrukcji ktorej czesc podaje ponizej jest napisane ze musze zmienic dane DMI. I tutaj moje pytanie: Czy zmieniajac to jak w instrukcji moge pozegnac sie z gwarancja?? Powinno dac sie zmienic jakby co w druga strone zmienic ale pytam na wszelki wypadek. Z gory dzieki za odp

 

"Unlike most other ASUS computers, because the Z96JS is barebones you will have to change

a few DMI settings in the BIOS for this ACPI control to work. I have included a burnable ISO

that will help you accomplish this. (Parts of the boot-cd were obtained from www.bootdisk.com)

 

Burn the Z96J_NHC.iso file to a CD using Nero or similar, restart the computer and boot from

the CD. Once DR-DOS loads switch to drive R: which contains the DMICFG.exe file. Open DMICFG,

once inside you will need to enter the System, Base Board, and Enclosure/Chassis tabs. You need

to change the "Manufacturer Name:" field from whatever it says mine said "TO BE FILLED BY O.E.M"

to ASUSTeK (note the exact capitalization). After you change each one you will need to hit F10 to

update the DMI, once you have changed the 3 Manufacturer Name fields boot back into Windows."

 

Btw. Moj proc na kazdym mnozniku chodzi z jednakowym napieciem 0.95v :) Testowany przy max taktowaniu na tym napiciu przez ponad 7h Orthosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam wersje 06 oraz laptopa toshiba a100-749 (core2duo + geforce go 7300)

 

1. Jak ustawic rozne tryby pracy dla baterii i zasilacza?

2. Jak ustawic by zwiekszenie taktowania nastepywalo po przekroczenio 90% cpu load?

3. Jak ustawic by np: procek zawsze byl taktowany minimalnie badz tylko maksymalnie? zmiana trybow performance on demand/max baterry/max performance dziala u mnie tak samo, jak uzywam rightmark cpu clock nie mam problemow

4. Jak usunac ikonki z traya? chce by zostala tylko jedna z dostepem do programu

5. Jak ustawic dla grafiki dwa tryby: 2d by taktowanie bylo minimalne i 3d maksymalne? czy to sie da zrobic w tym programie czy tylko w riva tuner\?

6. moze ktos zna bardzo dobry opis programu?

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...