Skocz do zawartości
LuKe

Monitor Lcd 20" Nec 20wgx2

Rekomendowane odpowiedzi

Spraw ma się tak.

Proponowali mi tego nowsgo NECa 23" ,który ma być w Polsce od 28 września, tak przynajmniej twierdzi serwis CSS Beskidy. Tam jest niestety matryca 16:9 więc jakoś nie bardzo. P221W też nie chcę, więc zwrócą mi kwotę zakupu, nie wiem ile to będzie trwało. Teraz by się coś przydało kupić nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile jest gwarancji na 20wgx2 ? Bo nigdzie go nie ma w sklepach juz a ja nie wiem czy 2 czy 3 lata bylo. Kupowalem w Proline.pl 09.2007

Bo cos sie w nim ze tak powiem j....e.

 

Na dwoch kompach sprawdzone.

Mam czerwone pixele. Tylko na ciemnym tle i jak wlasnie zauwazylem tylko w niektorych rozdzielczosciach wiec nie sa to jakies hot pixels.

Do niedawna mialem tylko jak sie komp botowal i przy ladowaniu windy a teraz juz mam tez na pulpicie. rozlazly sie :D

 

 

Na czarnym, niebieskim tle. Na rozdzielczosciach typu 800x600, 1024x768 czy 1280x1024 jest czysto a na 1280x720 albo tych wyzszych sypie czerwonymi pixelami.

Co ciekawe normalnie uzywam 1280x720 i na tym nic nigdy nie mialem, a ostatnio sie pojawily.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pixele migaja, i jak jest tapeta to sa tylko w ciemnych miejscach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to mam do wrzesnia czas zeby potestowac.

Spróbuj inny kabel, wejścia w monicie, wyjścia na grafie, pamiątki grafy, inną grafę. Taka standardowa procedura testowa żeby wykluczyć winnego. :razz:

 

U mnie przy HP jak podłączyłem monit kablem Dual Link też miałem masę czerwonych pulsujących pikseli na czarnych miejscach. Po podłączeniu zwykłym kabelkiem żadnych problemów. Magia czy co? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to chyba monitor choc to jest w sumie dziwne bo...

 

Do teraz mialem te kropy tylko przy botowaniu, w biosie i na ekranie startowym WinXP.

Teraz podlaczylem monitor na drugie wejscie karty i nie mam kropek na mojej rozdzielczosci, a na poprzednim mialem.

Ale jak podlaczylem drugi komp to kropki tez mialem, tyle ze malo i tylko przy bootowaniu. Sam juz nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

odgrzebuje, bo musze sie pozalic...

 

niestety zastapilem swojego niezawodnego nec 20wgx2 na NEC p232w (wart 2 tys) i co sie okazuje.... staruszek miecie nowego neca, dobrze to widac na scenach filmowych ktore sa zaciemnione (sceny sa bardzej wyrazne, nasycone i milsze dla oka),

podstawowy kolor czerwony i niebieski lepszy w staruszku, zadna kalibracja nie uzyskam go w p232w, na niekorzysc- ECO niestety robi swoje i LEDy 

 

testowalem tez inne monitory i porownywalem do staruszka 20wgx2, niestety nie ma godnego nastepcy po 8 latach!!!!

 

wszystko badziewie!!!... do tego nie mozna teraz dostac porzadnego monitora ze szyba,

 

do swojego nowego neca dorobilem sobie szybe z antyramy i naszczecie poprawilo to obraz na DUZY PLUS.

 

takze kto ma nec 20wgx2 niech sie cieszy bo nic nie dostanie na rynku lepszego!!! miecie nawet plazmy panasonica!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi plazmami to chodzilo mi o wyswietlanie filmow,

 

ciezko znajsc monitor ktory potrafi wyswietlic lepiej obraz w filmach lepiej od plazmy (szczegolnie w scenach gdzie goruje ciemnica :) ), nec 20wgx2 to potrafil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli chwalisz ekrany z błyszczącymi powłokami, to ... chyba oszalałeś, albo w Twoim pokoju nie ma okna. :P

 

skadze znowu, sam dorobilem sobie szybe do nowego NECa, bo nie lubie matowych powlok na ktorych widac matowe / sprane kolory, a majac szybe masz obraz szklisty, widac to najlepiej jak slonce swieci za oknem :) temat u mnie walkowany i przerabiany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli chwalisz ekrany z błyszczącymi powłokami, to ... chyba oszalałeś, albo w Twoim pokoju nie ma okna. :P

... ani klamek.  ;]    (sorry LuKe, no offence!)

 

@LuKe : bardziej serio i z ciekawości : możesz rozjaśnić dokladniej, albo jakieś foto, co zrobiłeś z tym NECiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem to czego producent zapomnial ...

 

poprostu kupilem antyrame na wymiar z allegro (szklo 100% transparentne, polysk) i przylozylem na ekran podstawiajac pod szklo figurki, aby sie nieosunelo :)

 

efekt piorunujacy, piekny szklisty obraz, w porownaniu do beznadziejnej matowej powloki na ktorej przewaznie WLASNIE w dzien bylo widac wyblakle, sprane kolory

 

szklo poprawilo znacznie czern

 

to sie nazywa tuning monitor HEHE

 

 

wracajac do ustawienia kolorow NEC p232w, ustawilem teraz w programie Multiprofiler w color garmout "ECI/NTSC(1953)" i mi szczena opadla, wkoncu zblizone kolory do staruszka nec 20wgx2 (choc dalej staruszek troszke goruje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...