Skocz do zawartości
LuKe

Monitor Lcd 20" Nec 20wgx2

Rekomendowane odpowiedzi

Sa jusz newsy o nastepcy 20WGX2Pro http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=11206 ciekawe czy cos sie w nim zmieni oprucz nazwy. Bo czytając specyfikacje na pierwszy rzut oka wszystko wyglada tak samo. I chyba niestety znowu nie bedzie HDCP- dziwna sprawa czemu na rynek europejski tego nie wprowadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jusz newsy o nastepcy 20WGX2Pro http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=11206 ciekawe czy cos sie w nim zmieni oprucz nazwy. Bo czytając specyfikacje na pierwszy rzut oka wszystko wyglada tak samo. I chyba niestety znowu nie bedzie HDCP- dziwna sprawa czemu na rynek europejski tego nie wprowadzają.

Z tego co tam wyczytalem to poprawiony zostanie czas reakcji z 6ms do 2ms (gtg). Wiecej zmian nie odnotowalem czytajac ten tekst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jusz newsy o nastepcy 20WGX2Pro http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=11206 ciekawe czy cos sie w nim zmieni oprucz nazwy. Bo czytając specyfikacje na pierwszy rzut oka wszystko wyglada tak samo. I chyba niestety znowu nie bedzie HDCP- dziwna sprawa czemu na rynek europejski tego nie wprowadzają.

Faktycznie chyba tylko kosmetyka ... spec : http://www.nec-display-solutions.com/corem...en,docId=212414

 

ps. dobrze że cena nie jest "kosmiczna" - ~2200 z VAT za nowość na IPS to rozsądna cena

 

ps2 generalnie krytykuję monitory z małą plamką ale jak widzę znacznie gorszy czas reakcji w 22" , FRC to się coraz bardziej przekonuję do tego modelu , szczególnie jeśli GX2Pro będzie kosztował znacznie mniej niż 2k ( w końcu to "tylko" 20" ) - oczywiście nie w tym roku ( coś moze wymyślę na ten mały piksel chyba że pojawią się 22" bez FRC z pełną 8 bit paletą + dopalaczem )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba tylko kosmetyka ... spec : http://www.nec-display-solutions.com/corem...en,docId=212414

 

ps. dobrze że cena nie jest "kosmiczna" - ~2200 z VAT za nowość na IPS to rozsądna cena

 

ps2 generalnie krytykuję monitory z małą plamką ale jak widzę znacznie gorszy czas reakcji w 22" , FRC to się coraz bardziej przekonuję do tego modelu , szczególnie jeśli GX2Pro będzie kosztował znacznie mniej niż 2k ( w końcu to "tylko" 20" ) - oczywiście nie w tym roku ( coś moze wymyślę na ten mały piksel chyba że pojawią się 22" bez FRC z pełną 8 bit paletą + dopalaczem )

Ja prawde powiedziawszy jusz miałem kupić ten monitor. Korzystał bym z niego uniwersalnie do wszystkiego. Jak wiadomo panorama nadaje sie dobrze do filmów więc ich bym sporo oglądał. I własnei filmy były tym dlaczego nie kupiłem go do tej pory, mianowicie opinie nieORT: ORT: ORT: kturych urzytkowników o słabym przejsciu kolorystycznym na nieORT: ORT: ORT: kturych filmach i pojawiąjacych sie artefaktach.(niewiem ile w tym prawdy, jednak testy na nieORT: ORT: ORT: kturych zagranicznych stronach potwierdziły to, monitor dostał gorsze oceny od swojej konkurencji jeśli chodzi o wyświetlanie filmów) Pozatym niewiem dokońca czy ten HDCP nie bedzie w przyszłości potrzebny a nie kupije monitora na rok. Mam nadzieję że nie zmienią tylko czasu reakcji bo akurat ten w monitorze był bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że dużym plusem tego monitora jest wyglad a własciwie jego kolor. Inni producenci powinni też brać z tego przykład mianowicie czarna podstawka i boki monitora ( jak wiadomo czerń wyglada bardziej profesjonalnie i dla większości osób lepiej sie prezentuje) i srebrny przód ( podczas ogladanie nie odciaga to naszego wzrosku jak to jest podobno z kolorem czarnym). Strzał w dziesiątke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spodobał mi się ten monitorek i prawdopodobie sobie go kupie. Szukam czegoś bardziej do programów graficznych (webdesign). TN jest do tego za cianki. Jak się w programach graficznych (np.Photoshopie) pracuje na tym monitorze? Myślałem nad Eizo L768,albo Neciem 1990FX. Są w podobnej cenie jak ten NEC.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spodobał mi się ten monitorek i prawdopodobie sobie go kupie. Szukam czegoś bardziej do programów graficznych (webdesign). TN jest do tego za cianki. Jak się w programach graficznych (np.Photoshopie) pracuje na tym monitorze? Myślałem nad Eizo L768,albo Neciem 1990FX. Są w podobnej cenie jak ten NEC.

Pozdrawiam

Ten monitor jest stworzony do tego ! Dużo miejsca, doskonałe kolorki, mała plamka - nic więcej nie potrzeba. Fotografie są odwzorowane idelanie. W photoshopie, corelu itp. programach pracuje się naprawdę komfortowo, tak samo w webdesign. Nic dodać nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rewelka.

Vojt - utwierdziłeś mnie w przekonaniu,ze warto go kupić :).

w mCompie w Tychach powiedzieli,że pozwolą sprawdzić przed zakupem :D, wiec nie bedzie loterii z pixelami

Pozdrawiam

Edytowane przez semprini1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rewelka.

Vojt - utwierdziłeś mnie w przekonaniu,ze warto go kupić :).

w mCompie w Tychach powiedzieli,że pozwolą sprawdzić przed zakupem :D, wiec nie bedzie loterii z pixelami

Pozdrawiam

Nie chcę psuć humoru, ale piksel może pojawić się tydzień po zakupie (czego Ci nie życzę, choć sam mam i żyję) i wtedy d#pa blada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie :/, Ja tylko miałem jednorazowy przypadek, ze nowy LG mial pixele walnięte(jakiś niższy model 17tki), a po pewnym czasie nie spotkalem sie z przypadkiem takim, ale widzę, że masz większe doświadczenie na tym polu. (Raz brat myślał, ze mu się pixel wypalił na Eizo L550, ale się okazało, że czymś uciapał :P)

Co Eizo to Eizo jednak. Nawet nie słyszałem o bad pixelach w tych monitorach. No cóż, to pozostaje tylko być optymistą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Eizo to Eizo jednak. Nawet nie słyszałem o bad pixelach w tych monitorach. No cóż, to pozostaje tylko być optymistą.

Pozdrawiam

Eizo w pracy mamy chyba ze trzy i świecą bez zarzutów, ale to faktycznie niewielki procent pozostałych monitorów. Shit happens i tyle, mój piksel (kilka stron wcześniej są fotki) wygląda jak drobinka kurzu i BARDZO trudno jest go zauważyć, więc nie płaczę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już podłączał sygnał HD do tego monitorka ? Mam nboxa i planuję podpiąć go do mojego neca, i teraz zaczyna się zabawa: oczywiście istnieje możliwość poprzez kabel HDMI + przejściówka HDMI -> DVI do Neca ale wtedy musimy odłączyć kompa. Oczywiście można by poszukać czy są jakieś rozdzielacze sygnału HD, żeby mieć podłączonego kompa i tuner.

Są już dostępne na rynku karty PCI do zgrywania sygnału wysokiej rozdzielczości z zewnętrznych źródeł na komp.Jednak cena takiej karty jest jak na razie kosmiczna (999 zł.) ale już są więc czas obniży ceny. Jeśli ktoś już robił coś takiego to proszę o wskazówki i opis - jak co i za ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie który Model jest lepszy: normalny czy nowy " PRO " ??

 

Z jednej strony piszą że PRO jest na S-IPS ( starsza wersja jest na lepszej AS-IPS ) , z drugiej piszą że PRO jest nie na zwykłej S-IPS tylko na TW-IPS ( lepsza niż AS i oczywiście S ).

 

W sumie bardziej jestem przekonany do nowego modelu bo podobno ma zredukowane "fioletowanie" co wskazuje na matrycę TW-IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego kursora, nigdy sie z czyms takim nie spotkalem i to napewno nie wina monitora sprawdz na innym monitorze ...

Podłączyłem mojego G7 do starego CRT i nie było tego problemu. No krew mnie zalewa bo nie wiem co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym rózni się model 20WGX2Pro od wersji non-pro? Oo ze specyfikacji wynika że są to identyczne monitory . . . Czy jest jakaś większa różnica?

 

 

Jak wyglada obraz na tych monitorkach na zmniejszonej rozdzielczości? ;> Jak się sprawuje na innych niż natywna?

 

 

Może ktoś wie jak wypada ten monitor porównując go z 21" Samsung'iem Syncmaster 215tw,

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym rózni się model 20WGX2Pro od wersji non-pro? Oo ze specyfikacji wynika że są to identyczne monitory . . . Czy jest jakaś większa różnica?

chyba kosmetyczne zmiany jak norma TCO06, matryca TA SAMA co w poprzednim SIPS 6ms LG-PHILIPS (a nie jakaś ASIPS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kosmetyczne zmiany jak norma TCO06, matryca TA SAMA co w poprzednim SIPS 6ms LG-PHILIPS (a nie jakaś ASIPS)

Na widescreengaming też piszą że to praktycznie ten sam monitor z nową nazwą ... nie wiem skąd polski oddział NEC wziął TW-IPS ( źródło mva.pl )

 

Na allegro pojawiła się wersja PRO http://www.allegro.pl/item148144956_nec_mo...owy_model_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kosmetyczne zmiany jak norma TCO06, matryca TA SAMA co w poprzednim SIPS 6ms LG-PHILIPS (a nie jakaś ASIPS)

Tutaj jest też o "domniemanych" różnicach :wink: . Sam posiadam wersję Pro (były w tej samej cenie, więc wziąłem tego). Monitor wymiata B-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest też o "domniemanych" różnicach :wink: . Sam posiadam wersję Pro (były w tej samej cenie, więc wziąłem tego). Monitor wymiata B-) .

One of the differences is the assigned panel, which has 20WGX2 a S-IPS panel lg. Philips LM201W01 during the 20WGX2Pro a AS-IPS panel lg. Philips LM201WE2 has....In the reason there is both S-IPS panels and the technical difference between the S-IPS and AS-IPS panel is minimal.

 

hmmm czyli jednak jakaś różnica jest ...

 

Jak wejść w menu serwisowe :

 

1. Press MENU/EXIT to enter the user menu.

2. Press LEFT to go to the monitor information screen.

3. Press SELECT and RESET/DV MODE at the same time.

4. You will get the warning screen. Press SELECT to enter the service menu. The power light will flash between blue and amber.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...