Skocz do zawartości
LuKe

Monitor Lcd 20" Nec 20wgx2

Rekomendowane odpowiedzi

To co obrazują zdjęcia z LCD przy 50Hz i 100 Hz mi wystarczająco dużo mówi o możliwościach tego rozwiązania w drodze do zmniejszenia smużenia. Może poskładaj fakty i się zastanów. ;)

 

Jeśli chodzi o IPS to AS jest nazwą wewnętrzną firmy a z materiałów można wywnioskować że AS to mniejsze odstępy między pikselami, zwiększony kontrast ... więc prawda jest nieco względna tak jak rozmiar odstępów ... ale ze wzgl. na kształt pikseli zdecydowanie nie jest to IPS-PRO

 

pomijamy różne tricki z obracaniem kryształków

- co masz na myśli ? jakie triki ?

 

Tak sceptycznie podchodzisz do tekstów (reklamowych!!!) odnośnie czy 20WGX2 (PRO) ma tą czy tamtą matrycę, a z taką łatwością jesteś w stanie uwierzyć w 120Hz (czy nawet 130Hz) w monitorze LG??? To takie jedno pytanie do tego LG, ma niby 120Hz, ale czego??? Bo na mój gust to kolejny chwyt reklamowy polegający na nie podawaniu czasu odświeżania (w kontekście jak to rozumiemy i jak tu rozmawiamy), tylko z wyliczenia 1 sekunda przez deklarowany (bo temu także raczej daleko do realnego) czasowi reakcji tego monitora wynoszącemu 8 ms. Policz sobie, dziwnym zbiegiem okoliczności dostajemy wartość 125, a idąc dalej czy naginając rzeczywistość (a tym się chyba zajmują spece reklamy) nie jest "prawdą" stwierdzenie, że odświeżanie tego LG wynosi 120 czy nawet 130 Hz (Hz to przecież ogólna jednostka)??? Co powiesz na to icon_biggrin3.gif ?

8ms to czas reakcji określany z tolerancją/końcem stabilizowania w sposób umowny ... po prostu i nie ma nic wspólnego z tym "zbiegiem okoliczności"

 

Co daje zwiększona częstotliwość odświeżania i jakie są skutki jej zwiększenia w LCD już opisywałem i nie chce mi się powtarzać.

 

Nie mam już sił otwierać innym oczu - poczekasz, porównasz i zobaczysz, a o tej rozmowie i upieraniu się przy swoim że 120 Hz nic nie daje w LCD zapomnisz.

 

ps. http://www.techmind.org/lcd/ - pooglądaj sobie patterny z działu Inversion i opowiedz jak one "miło" na WGX2 mrugają ... i jak mówiłem ( znowu muszę się powtarzać ) 100Hz + ma na celu zminimalizowanie (może do zera) takich anomalii

 

ps2. 120 hz to podział czasu dzięki któremu odgórnie w praktyce ograniczony jest czas działania np. overdrive ... po prostu poczytaj i pomyśl co to w praktyce może nam dać ( może Ci ułatwię i powiem : mniej rozmyte obrazy jeśli zrobisz "zdjęcie" np. w 1/60s ... 1/30s

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co obrazują zdjęcia z LCD przy 50Hz i 100 Hz mi wystarczająco dużo mówi o możliwościach tego rozwiązania w drodze do zmniejszenia smużenia. Może poskładaj fakty i się zastanów. ;) (...)

Nie zapominaj o jednym!!! Statyczne zdjęcie, z reguły robione z "czasem naświetlania" niepozwalającym na wyłapanie różnic pomiędzy 50 a 100Hz nie oddają tak na prawdę różnic w jakości obrazu, tylko w sposobie radzenia sobie przez elektronikę (i matrycę) z inną częstotliwością. Jeśli mówisz o porównaniu z linka który dałeś (75 a 60) to zauważ, że także na tych zdjęciach nie oceniasz jakoś obrazu, tylko działanie różnych "przyspieszaczy" pikseli, czyż nie?

 

(...) ze wzgl. na kształt pikseli zdecydowanie nie jest to IPS-PRO (...)

:blink: , wnioskujesz to po zdjęciach jakie ja zrobiłem??? No super, ale na tej ulotce od NECa jest kształt subpikseli, a na zdjęciach widzisz co najwyżej cały piksel i to z reguły kwadratowy, więc gdzie tu porównanie kształtu? :blink:

 

(...) cyt:"pomijamy różne tricki z obracaniem kryształków" - co masz na myśli ? jakie triki (...)

Normalne, odwracanie polaryzacji, to chyba oczywiste. To czyni w rzeczywistości obraz na LCD dynamicznym (coś ala CRT), jednak jeśli spojrzeć na sposób budowania samego obrazu obraz na LCD jest statyczny.

 

(...) 8ms to czas reakcji określany z tolerancją/końcem stabilizowania w sposób umowny ... po prostu i nie ma nic wspólnego z tym "zbiegiem okoliczności" (...)

Oj, tego też nie wiesz, tak jak ja nie wiem. Ale wybacz, jeśli czytam w reklamówce nowego produktu, że ma super hiper ekstra technologię która zapewnia 120 Hz w LCDku, no wiesz, jestem sceptyczny. To tak jak kiedyś reklamy, super hiper ekstra szybkich napędów CD-ROM 52x, a ja wtedy tęskniłem za praktycznie tak samo wydajnymi i dużo, dużo cichszymi i lepiej czytającymi płyty napędami 24x :wink: .

 

(...) Nie mam już sił otwierać innym oczu - poczekasz, porównasz i zobaczysz, a o tej rozmowie i upieraniu się przy swoim że 120 Hz nic nie daje w LCD zapomnisz.

Spoko, tylko wiesz w czym ja upatruje problem? Zbyt bardzo wierzysz w reklamówki, dlatego np. teraz jesteś "rozczarowany" "olbrzymi rozstępami" na 20WGX2. Naczytałeś się kiedyś jaki to świetny monitor i zbytnie go wyidealizowałeś, a on oczywiście ma także wady. Nie twierdze, że akurat tą wadą są "rozstępy", na które prawdę mówiąc ty dopiero zwróciłeś mi uwagę, bo jak widać na zamieszczonych zdjęciach nawet CRT ma jakieś "rozstępy", to norma, której nawet nie widać, no chyba, że się nos do szyby przyklei.

 

PS. Wiesz, kupując tego LCDka dużo słyszałem o zarzutach w stosunku do niego o mały piksel, ale nigdy, przenigdy nie podejrzewałem, że dostanie etykietkę "dużych rozstępów" :lol: :wink: .

 

(...) 2614026[/snapback]

(...) ps2. 120 hz to podział czasu dzięki któremu odgórnie w praktyce ograniczony jest czas działania np. overdrive ... po prostu poczytaj i pomyśl co to w praktyce może nam dać ( może Ci ułatwię i powiem : mniej rozmyte obrazy jeśli zrobisz "zdjęcie" np. w 1/60s ... 1/30s
I tu się zgadzamy, tylko znowu umyka ci źródło problemu: czas reakcji a nie odświeżanie. LCD to statyczny obraz, jego "szybkość", brak rozmazanie nie wynika bezpośrednio z częstotliwości odświeżania tylko czasu reakcji. I się z tobą zgodzę, że "prawdziwy LCD 100Hz" (jeśli tak można nazwać te wyidealizowany twór) będzie miał super obraz, bez smużenia itp., jednak będzie to spowodowane małym czasem reakcji (rzeczywistym poniżej 10ms), a nie dużą szybkością odświeżania. Tylko tyle.

 

PS. Sorry, za post pod postem, ale nudzi mnie taka zabawa w poprawianie posta pisanego podczas poprawiania poprzedniego, itp. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o jednym!!! Statyczne zdjęcie, z reguły robione z "czasem naświetlania" niepozwalającym na wyłapanie różnic pomiędzy 50 a 100Hz nie oddają tak na prawdę różnic w jakości obrazu, tylko w sposobie radzenia sobie przez elektronikę (i matrycę) z inną częstotliwością. Jeśli mówisz o porównaniu z linka który dałeś (75 a 60) to zauważ, że także na tych zdjęciach nie oceniasz jakoś obrazu, tylko działanie różnych "przyspieszaczy" pikseli, czyż nie?

Jeśli chodzi o zdjęcie to nie miałem na myśli "statystycznego" - nie mówię o problemach człowieka robiącego zdjęcie tylko o tym jak wygląda "1/60 sekundy"

Nie - odp na końcowe zapytanie

 

a wracając do zrobienia zdjęcia - nie ma problemu odpowiednie naświetlenie aby zobaczyć 1/60 i 1/120 sek bo widać mruganie CRT przy 100 Hz na odpowiednio zrobionym zdjęciu( ten czarny efekt )

:blink: , wnioskujesz to po zdjęciach jakie ja zrobiłem??? No super, ale na tej ulotce od NECa jest kształt subpikseli, a na zdjęciach widzisz co najwyżej cały piksel i to z reguły kwadratowy, więc gdzie tu porównanie kształtu? :blink:

Nie. A piksel na NEC WGX2 nie jest kwadratowy.

Normalne, odwracanie polaryzacji, to chyba oczywiste. To czyni w rzeczywistości obraz na LCD dynamicznym (coś ala CRT), jednak jeśli spojrzeć na sposób budowania samego obrazu obraz na LCD jest statyczny.

No nie bardzo oczywiste ... szczególnie jeśli jest nieruchomy obraz siatki (statyczny pattern ) - chyba jego mruganie nam niepotrzebne nie "?

A jeśli miałeś na myśli polaryzację światła to jeśli odwrócisz polaryzację(polaryzator) to tak jak być nic nie zrobił ;) - ale pewnie chodziło ci o częściową zmianę polaryzacji dająca w efekcie zmienne przysłanianie przepuszczanego światła ;) Jednak tutaj ( na statycznym obrazie ) mówię że zmian widocznych polaryzacji nie chcemy. ( chyba Ty o czym innym a ja o czym innym ... i chyba dalej myślisz że nie wiem jak działa popularny "LCD" ehhhh )

Obraz na CRT to inna bajka i na LCD można uzyskać coś podobnego dodając czarne ramki/czarny pasek jak to jedna firma już prezentowała - moim zdaniem rozwiązanie bez sensu

 

 

Spoko, tylko wiesz w czym ja upatruje problem? Zbyt bardzo wierzysz w reklamówki, dlatego np. teraz jesteś "rozczarowany" "olbrzymi rozstępami" na 20WGX2. Naczytałeś się kiedyś jaki to świetny monitor i zbytnie go wyidealizowałeś, a on oczywiście ma także wady. Nie twierdze, że akurat tą wadą są "rozstępy", na które prawdę mówiąc ty dopiero zwróciłeś mi uwagę, bo jak widać na zamieszczonych zdjęciach nawet CRT ma jakieś "rozstępy", to norma, której nawet nie widać, no chyba, że się nos do szyby przyklei.

Jednak na CRT te "roztępy" są mniejsze. Porównaj Te obrazy ( IPS vs. PVA ):

2614071[/snapback]

Przecież ci już na to odpisałem, na których mrugają, pamiętasz? Ale to nie wynika z samego odświeżania, tylko zmiany polaryzacji!!! To całkiem inny efekt, inna przyczyna, co innego ma na celu, inaczej działa!!!

Tak pamiętam - i tak działa że przy 120 Hz mruganie może zaniknąć bo inwersja występuje co kolejna klatkę a czas "reorganizacji" molekuł trochę trwa. I jeśli przy 60 Hz jest pulsacja, przy 75 Hz nieco mniejsza to przy 120 Hz może być praktycznie pomijalna ( kryształy będą niemal w miejscu - na tych patternach chcemy mieć stabilny obraz a nie "mruganie").

 

 

I tu się zgadzamy, tylko znowu umyka ci źródło problemu: czas reakcji a nie odświeżanie. LCD to statyczny obraz, jego "szybkość", brak rozmazanie nie wynika bezpośrednio z częstotliwości odświeżania tylko czasu reakcji. I się z tobą zgodzę, że "prawdziwy LCD 100Hz" (jeśli tak można nazwać te wyidealizowany twór) będzie miał super obraz, bez smużenia itp., jednak będzie to spowodowane małym czasem reakcji (rzeczywistym poniżej 10ms), a nie dużą szybkością odświeżania. Tylko tyle.

Zwiększenie odświeżania zmniejszy "szerokość" smugi o połowę w stosunku do odświeżania dwukrotnie niższego - gdyby obecne matryce były wolniejsze to taki pozytywny efekt by nie nastąpił.

 

 

PS. Sorry, za post pod postem, ale nudzi mnie taka zabawa w poprawianie posta pisanego podczas poprawiania poprzedniego, itp. :wink:

OK

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się tylko do tego bo za dużo wątków :wink: :

(...) Jednak na CRT te "roztępy" są mniejsze. Porównaj Te obrazy ( IPS vs. PVA ):

http://www.svethardware.cz/photo_doc-5C5E2...52005097A2.html

http://www.svethardware.cz/photo_doc-31E56...F0004FA8DA.html

- widać że efekt ziarnistości na IPS jest większy (...)

Tak, widać, ale dla mnie te dwa zdjęcia są mało wiarygodne :wink: . Serio i nie mówię to ze względu posiadania NECa, tylko z powodu tego co widzę, zresztą zobacz, zrobiłem zdjęcia:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Zapewniam cię, że wszystkie trzy przedstawiają ten sam, mój monitor, są zrobione tym samym moim aparatem, mało tego, wszystkie trzy przedstawiają nawet dokładnie te same piksele :lol2: . I co powiesz, zauważ, że "rozmiary" elementów są podobne na tych zdjęciach jak na twoich (mam na myśli różnice w skali). Zresztą to samo tyczy się tego co pisałeś o uwidocznianiu na zdjęciach różnic pomiędzy 75 a 100 Hz. Otóż wszystko, ale to wszystko zależy od:

a) dobrych chęci robiącego zdjęcia i tego co chce uzyskać,

b) umiejętności robiącego zdjęcia.

 

W czym problem, zdjęcie które przedstawiłeś z IPS jest bardzo wyraźne (jak moje pierwsze), przedstawiany element jest mniejszy w porównaniu z tym ze zdjęciem z PVA, co oznacza, że było robione z większej odległości. Zdjęcie z PVA jest bardziej rozmazane, elementy są większe (jak na moim drugim zdjęciu), było robione z mniejszej odległości. Przy robieniu tych zdjęć aparat na 100% inaczej łapał ostrość. Zauważ także na kształt (wygładzanie) czcionek, są one całkiem inne, co to za porównanie??? Natomiast moje trzecie jest już sprowadzeniem tego w co nie chcesz uwierzyć do absurdu :D .

 

Zrozum, reklamy i takie zdjęcia nie są "obiektywne". O LCDkach słyszałem długo zanim kupiłem swojego, nigdy natomiast wtedy nie słyszałem o "problemie" małych pikseli oraz o "problemie" rozstępów. Troszkę cię rozumiem, bo zamierzając kupić NECa wiele się naczytałem jaki to ten jego piksel jest do niczego, w ogóle tragedia całkowita. Miałem spore obawy kupując goi prawdę mówiąc jest szalenie zadowolony z zakupu. Mały piksel jak dla mnie jest super, LCDki mają strasznie ostry obraz w porównaniu do CRT, duży piksel w mojej opinii nie wpływa na komfort pracy, a wręcz przeciwnie. Teraz usłyszałem o "problemie rozstępów" i prawdę mówiąc gdybyś z tym "wyskoczył" przed tym jak kupiłem swojego NECa dałbyś mi kolejny pretekst do poważnego rozważenia tego zakupu, jednak teraz..., ja właśnie patrzę na jego obraz to pisząc :) . Rozstępy? Jakieś są, jak na każdym, ale czy duże? Przy prawidłowym użytkowaniu, tzn. kilkadziesiąt centymetrów od niego żadnych, ale to żadnych rozstępów nie widzę, jednak jeśli na siłę chcesz znaleźć dziurę w całym... :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od tego że nie szukam na siłę dziury w całym i tak na prawdę urządzenia które posiadam oglądane są u mnie bardzo krytycznie i np. efekt różowienia czy śnieg na MVA który wydawał mi się nieistotny stał się uciążliwy kiedy monitor miałem na biurku ( już zwróciłem ) więc na bank ten piksel będzie dla mnie "denerwujący" ;)

 

a teraz do rzeczy.

 

Twoje zdjęcia:

1 - trochę przeostrzone/przejaskrawione nawet ;) - ale widać jak piksel wygląda i że są odstępy ( poziome czarne linie )

2,3 - wyraźnie rozmazane - nie nabrałem się ;)

 

Zdjęcia które ja pokazałem:

zdjęcie z NEC ( 1 ) - wyraźne i ostre zarysy pikseli/subpikseli , zdjęcia te pokazują w zamiarze skalowanie na monitorze ( !!! ) i nie patrz na obraz tylko na piksele

zdjęcie z Samsung 215TW ( 2 ) - sprawia wrażenie mniej ostrego ale i tak widać że odstępów aż takich jak na NEC WGX2 nie ma - zdjęcie samsunga które wcześniej podałem było większe więc inna skala - z tąd większe rozmycie ... niżej już jest prawidłowo.

 

Jeśli chodzi o różnicę wielkości pikseli ( to widać ) - Samsung ma piksel 0,27 z NEC 0,258 .... z tąd bierze się też różnica. Biorąc pod uwagę poziom rozmazania to i tak widać że na S-PVA takich odstępów nie ma - na zdjęciach niżej skala już jest podobna:

 

http://www.svethardware.cz/art_doc-143DB15...F000493407.html

http://www.svethardware.cz/art_doc-574BA88...520049B15E.html

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Twoje zdjęcia:

1 - trochę przeostrzone/przejaskrawione nawet ;) - ale widać jak piksel wygląda i że są odstępy ( poziome czarne linie )

2,3 - wyraźnie rozmazane - nie nabrałem się ;) (...)

Nie chodziło o to, żebyś się nabrał ;) , tylko żebyś zobaczył, że drobnymi manipulacjami można uzyskać co się chce.

 

(...) Zdjęcia które ja pokazałem:

zdjęcie z NEC ( 1 ) - wyraźne i ostre zarysy pikseli/subpikseli , zdjęcia te pokazują w zamiarze skalowanie na monitorze ( !!! ) i nie patrz na obraz tylko na piksele

zdjęcie z Samsung 215TW ( 2 ) - sprawia wrażenie mniej ostrego ale i tak widać że odstępów aż takich jak na NEC WGX2 nie ma - zdjęcie samsunga które wcześniej podałem było większe więc inna skala - z tąd większe rozmycie ... niżej już jest prawidłowo. (...)

Nie dlatego, że większe to i rozmazane. Większe jest bo aparat był bliżej powierzchni matrycy. A im bliżej tym aparaty gorzej łapią ostrość. Nie mierzyłem z jakiej odległości ja robiłem zdjęcia, ale są to centymetry, to minimalna odległość dla trybu makro. Zresztą spójrz na zawartość tego koła, na NECu kolory się praktycznie zlewają, na Samsungu widać idealnie, spójrz jak krawędzi czcionki są rozmazane. Fakt, może to zdjęcie nie jest rozmazane tak jak moje, ale jest, a to skutkuje bardzo w ocenie "rozstępów" :) .

 

(...) Jeśli chodzi o różnicę wielkości pikseli ( to widać ) - Samsung ma piksel 0,27 z NEC 0,258 .... z tąd bierze się też różnica. Biorąc pod uwagę poziom rozmazania to i tak widać że na S-PVA takich odstępów nie ma - na zdjęciach niżej skala już jest podobna:

 

http://www.svethardware.cz/art_doc-143DB15...F000493407.html

http://www.svethardware.cz/art_doc-574BA88...520049B15E.html

Jaka skala? To te same zdjęcia z niebieskim tłem i ikonką. Jeśli mówisz zaś o tej bryle, wiesz, przede wszystkim jedna uwaga: mój NEC tak kiepsko białego nie wyświetla jak to widać na tym zdjęciu. A jeśli oceniamy interpolację, to wiesz co, jeśli to prawda to ten Samsung ma wręcz idealną interpolację!!! Tak idealną, że wręcz nie realną :lol2: :lol2: :lol2: . Spójrz na linie pod kątem 45 stopni, na NECu widać, interpolacja, a na Samsungu? Toż to wręcz linia idealna, piksel w piksel, dla mnie szok. Może mi to wytłumaczysz :blink: , czyżby miał tak świetne parametry, czy coś te testy są spaprane (tym bardziej, że jeden robiony pół roku przed drugim)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniamy interpolacji !!! ( która zresztą na obu modelach jest tak samo dobra )

 

Na nec kolory faktycznie nie są takie kontrastowe - jednak nie o to się tu rozchodzi !!!

 

Widzę że nie potrafisz odróżnić rozmazanego zdjęcia od mniejszych odstępów między pikselowych - patrz na detale i na to co jest istotne a nie na interpolacje i inne [ciach!]ły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy robliscie lub macie linka do testow tego monitora ale chodzi mi o wersje NEC LCD 20'' 20WGX2 Pro , chcem go kupić ale zabardzo sie nieznam i niewiem czy warto , prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odświerze temat.

 

Kilka pytań. Czy lag jest wogóle zuważalny na tym monitorze?

Czy jest aż tak dobry że warto go wybrac zamiast w tej samej cenie 22"?

Jakim cudem w tym porównaniu: http://www.lesnumeriques.com/article-203.html wypadł od niego lepiej Samsung 206BW na TN???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Czy lag jest wogóle zuważalny na tym monitorze? (...)

Gdzieś dałem fotkę (LCD + CRT, zegarki) - jakoś laga nie było.

 

(...) Czy jest aż tak dobry że warto go wybrac zamiast w tej samej cenie 22"? (...)

A ja to pytanie postawię inaczej :wink: , czy którykolwiek z 22" w tej cenie jest do zaakceptowania??? Chodzi o matryce, wszystkie są na TN (kilka pojawiło się na innych matrycach ale tylko 24", są także droższe, poza tym to jest NEC!!!). Więc to raczej wybór TN vs S-IPS, jak dla mnie nie ma nawet o czym rozmawiać.

 

(...) Jakim cudem w tym porównaniu: http://www.lesnumeriques.com/article-203.html wypadł od niego lepiej Samsung 206BW na TN???

Francuskiego nie trawię, ale doczepili się do błyszczącej powłoki NECa (wiesz chyba o co chodzi), Samsunga chwalili z HDCP, za świetne kolory (na TN bez pełnej palety???, to ciekawe) i cokolwiek to znaczy "posiadanie wszystkiego".

 

PS. Kyle, ponoć są dwie wersję A i S, czy coś tędy, nie znam szczegółów, pewnie do testów dostali najlepszą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to że się obaj wypowiecie ;) :lol2:

 

Czyli patrząc na jakośc;

z 20.1" tylko ten NEC, 21-22 nic ciekawego i dopiero potem 24" na np MVA

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Kyle, ponoć są dwie wersję A i S, czy coś tędy, nie znam szczegółów, pewnie do testów dostali najlepszą :lol2:

Ja generalnie tych TN jakoś nie trawie :wink:

 

Jeśli chodzi o alternatywę dla NEC WGX2 to jest nią w cenie 1550 PLN DELL 2007WFP - ale gw. tylko do 2009 09 - więc niewiele ponad 2 lata :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to że się obaj wypowiecie ;) :lol2: (...)

Jasnowidz czy cuś??? :lol2:

 

(...) Czyli patrząc na jakośc;

z 20.1" tylko ten NEC, 21-22 nic ciekawego i dopiero potem 24" na np MVA

Z 20 to pewnie nie tylko NEC, chociaż on się troszkę wybija ponad pozostałe, ale są też inne dobre (i tańsze) w tym rozmiarze. 22 to wszystko TN, czyli omijamy szerokim łukiem :wink: . A 24 to fakt, to się zaczynają kolejne rodzynki, rozdzielczość też fajna, bo Full HD - oczywiście z zastrzeżeniem, że tylko nie te na TN.

 

Ja generalnie tych TN jakoś nie trawie :wink: (...)

Mam to samo :wink: .

 

(...) Jeśli chodzi o alternatywę dla NEC WGX2 to jest nią w cenie 1550 PLN DELL 2007WFP - ale gw. tylko do 2009 09 - więc niewiele ponad 2 lata :-|

Nie znam, nie wypowiadam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie tych TN jakoś nie trawie :wink:

 

Jeśli chodzi o alternatywę dla NEC WGX2 to jest nią w cenie 1550 PLN DELL 2007WFP - ale gw. tylko do 2009 09 - więc niewiele ponad 2 lata :-|

Tylko czy ten dell jest bankowo na s-ips? :/ Bo z tego co juz zdazylem sie naczytac, dell montuje w tych monitorach takze matryce na S-PVA... A te niestety maja dla mnie stanowczo za wysoki input lag... Biore go pod uwage, ale tylko z matryca s-ips...

Pisalem do sprzedawcy na allegro, ale zero odezwu... zakladam, ze sprzedaje to co ma pod reka.

 

Zostaje jeszcze Nec, ale biorac lcd nie chcialbym miec znowu szyby, takze definitywnie odpada..

.

Szczerze mowiac nie widzialem zadnej TN 22 w akcji, takze nie mam wlasnego zdania, ale bardzo chetnie bym zobaczyl... Trza sie bedzie przejechac do jakiegos saturna czy media markt i samemu sprawdzic jak to naprawde dziala.

 

Co do tego Della to moze Ty Kyle bedziesz wiedzial cos wiecej na ten temat?

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłem się tematem alternatywy dla NECa i znalazłem że mogą byc dwie matryce:

- 16ms (8ms G2G) 20" LG.Philips S-IPS (LM201U04)

- 8ms G2G Samsung S-PVA (LTM201U1)

 

A przeczytac o tym można tutaj.

 

I nawet teraz jest super promocja cenowa na niego w sklepie Della :razz: 117euro taniej!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Della to moze Ty Kyle bedziesz wiedzial cos wiecej na ten temat?

Dawniej pisałem do sprzedawcy z Allegro

 

http://www.allegro.pl/item206336759_dell_m...rama_nowy_.html

 

i w odpowiedzi napisał że monitory które posiada są produkowane w Czechach i oparte są na S-IPS .... dodatkowo miał chyba wersję 02 i 03 tego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle:

jest tak jak mowisz, dostalem maila od sprzedawcy i napisal mi, ze maja monitory na S-IPS w rewizjach A02 oraz A03 - propozycja A03 byla by naprawde ciekawa, bo z tego co wyczytalem pozbawiona juz jest tego nieszczesnego Color Bandingu... Jednak dla mnie pozostaje problem z gwarancja - realizowana jest ona tylko i wylacznie przez sprzedawce (wysylaja do Anglii), a mam problem tego typu, ze wyjezdzam po wakacjach na wyspy - sprzety zabieram ze soba... Dlatego tez pozostalby ewentualny zakup na miejscu i loteria z matrycami...

 

Jak nie jedno to drugie - i kup tutaj normalnie monitor... :)

 

Jeszcze bede musial sie powaznie zastanowic jednak nad tym Nec'iem i byc moze przecierpiec te szybe...

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia jaką znalazłem na ceneo:

 

http://www.ceneo.pl/;015510711-10.htm#productOpinions

 

nec 20 wgx2 vs. nec 20 wgx2 Pro

 

bardzo dobry do obrazu statycznego, inna sprawa ruchome obrazy szczególnie widać przy przesówaniu płaszczyzn, występuje wtedy schodkowanie (jedynie w modelu pro) tzn. najpierw przesówają się piksele u dołu a następnie doganiają je te dolne, daje to wrażenie pływania. Mało przyjemne szczególnie w symulatorach, ale występuje to w innych grach również. Nec reprezentuje firmy które nieuczciwie podchodzą do klienta wprowadzając go w błąd. Nec dodał symbol Pro sugerujący następce 20wgx2 ale nie powiedział iż matryca nie "nadąża". Zabieg prosty produkuję krótką, dobrą serią, następnie wypuszczam na rynek bliźniaczy monitor ale niestety tylko zewnętrznie. W żadnym sklepie nie potrafili mi powiedzieć jaka jest różnica między monitorami, a tak ważnej informacji nec nie powinien ukrywać, ani przed kupującymi ani sprzedającymi ich produkty. WSTYD! Nadmienię, iż pływanie czy schodkowanie występuje jedynie w modelu Pro. Porównywalem 2 modele podłączone do jednego komputera. Ewidentna różnica.

- czy mi się wydaje czy delikwent nie włączył synchronizacji ? Czy ktoś z posiadaczy NEC WGX2 PRO może potwierdzić (lub zdementować) fakt istnienia tego zjawiska "schodkowatości" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne rwanie ekranu (bez włączonego Vsync), do tego nie napisał czy przeprowadził test zamieniając miejscami oba monitory (bardzo ważne) i czy na pewno na obu było 60Hz, czy te same ustawienia, ta sama rozdzielczość natywna itd.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czy mi się wydaje czy delikwent nie włączył synchronizacji ? Czy ktoś z posiadaczy NEC WGX2 PRO może potwierdzić (lub zdementować) fakt istnienia tego zjawiska "schodkowatości" ?

Jasne :) - nic takiego nie ma, mało tego, dałbym ci link do identycznej opinii odnośnie 20WGX2 (poprzednika bez Pro). Jeszcze zanim Pro wyszedł na komputroniku był komentarz gościa który skarżył się na tą samą "wadę", niestety nie ma już tego, usunęli ten monitor z oferty. A jeszcze co do tego efektu, to samo widziałem nieraz na niejednym CRT, to norma bez synchronizacji, a nie każdego to spotyka bo nie zawsze idzie to uchwycić.

 

PS. Aż skomentowałem tą durną opinię :)

Edytowane przez The Dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Nec WGX2 / WGX2 PRO:

 

- ile macie padniętych pikseli ?

- jeśli są to w jakim czasie padały ?

 

... generalnie próbuję ustalić jakie jest prawdopodobieństwo dostania monitora z uszkodzonymi pikselami ( łącznie z uszkodzeniami pikseli po pewnym okresie użytkowania )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od poczatku mam jeden subpiksel (od taki szary jest sobie) po lewej stronie, co zupelnie w niczym nie przeszkadza i musze sie konkretnie przyjzec aby go zauwazyc.

 

monitor od jakis 9 miesiecy chodzi 12/24 h i zadne nowe sie nie pojawily...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Mam kolejne pytanie:

http://www.widescreengamingforum.com/forum...&start=1275

 

et us know how it goes man, I love the color and everything about this screen...but that image retention is starting to annoy me to the point I'm disliking it.

Czy macie efekt "pamięci"/ "wypalania" stałego obrazu wyświetlanego przez kilkadziesiąt minut ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym monitorem i jeszcze nad Dell'em 2007FP. Który lepiej kupić? Czy można do nich kupić gwarancje na 0bad pixeli? I czy warto?

W końcu już nie wiem to różnią się czymś te dwa modele: Nec 20wgx2 i Nec 20wgx2 PRO ? Jeszcze zauważyłem że jest Dell 2007WFP. Który jest lepszy WFP czy FP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w tych monitorach się przełącza wejścia DVI i D-sub? Za pomocą jednego przycisku czy trzeba gdzieś wchodzić w menu? Chciałbym podłączyć również do niego zewnętrzny tuner TV i sie zastanawiam czy to zdałoby egzamin i czy nie szkoda takiego monitora używać i wypalać go na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...