Skocz do zawartości
lgolebio

Karta Graficzna Do 1300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj jeszcze trzy razy to co napisałem a potem pomyśl co chciałem Ci zakomunikować.

Wiem o czym napisales.

I ja swiadomie napisalem o czym innym bo naprawde batrdzo mnie dziwi Twoja decyzja w wyborze karty.

Nie wypowiadam sie o akurat o awaryjnosci bo kazda karta moze pasc, ale majac x1900xt za 1300zł jeszcze sie zastanawiasz??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Daj spokój, poprostu maniak ATI... A i jeśli informacje się zgadzają, tzn X1900XT ma "Potoki renderujące - 48" to ja go biore od razu :D OMFG... 7900GT kosztuje 1100zł i ma super chłodzenie, wydajności większej ATI raczej nie odczujesz za bardzo...chyba, że jesteś prócz maniakiem ATI, maniakiem punktów w markach ... !? No chyba, że 48 potoków ma X1900XT :D :D :D

 

P.S - ktoś ma kase to X1900Xt ale nie za 1300zł... tylko z dobrym chłodzeniem i dobrymi pamiątkami.

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luki2 Nie napisałem nigdzie o wyborze karty. Nie mam jeszcze faworyta. Gdybym był wszystkiego taki pewien, to nie zadawałbym tego tematu na forum. Ponadto chcę za pół roku posadzić "bliźniaka" i z tego co czytam, a czytam wiele na zagranicznych serwisach, to Ati wciąż raczkuje dopracowywaniu Crossfire.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, poprostu maniak ATI... A i jeśli informacje się zgadzają, tzn X1900XT ma "Potoki renderujące - 48" to ja go biore od razu :D OMFG... 7900GT kosztuje 1100zł i ma super chłodzenie, wydajności większej ATI raczej nie odczujesz za bardzo...chyba, że jesteś prócz maniakiem ATI, maniakiem punktów w markach ... !?

Zaden maniak ATI, wystarczy troszke pomyslec, a bedziesz wiedzial co i jak.

Predzej Ty jeste maniakiem NV.

Gdybym byl maniakiem to bym polecal x1900gt! :lol2:

 

 

No chyba, że 48 potoków ma X1900XT :D :D :D

 

P.S - ktoś ma kase to X1900Xt ale nie za 1300zł... tylko z dobrym chłodzeniem i dobrymi pamiątkami.

Czytaj ze zrozumieniem to bedziesz wiedzial ile ma pixel shaderow x1900xt.

Ja juz wiecej nie napisze, moze kto inny bedzie mial cierpliwosc.

Pozdro

 

@Luki2 Nie napisałem nigdzie o wyborze karty. Nie mam jeszcze faworyta. Gdybym był wszystkiego taki pewien, to nie zadawałbym tego tematu na forum. Ponadto chcę za pół roku posadzić "bliźniaka" i z tego co czytam, a czytam wiele na zagranicznych serwisach, to Ati wciąż raczkuje dopracowywaniu Crossfire.

No jesli chcesz sli/cf to zmienia postac rzeczy, ale sli wyniesie Cie taniej. Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Dobrze wiem że ma tyle shaderów, tylko przeczytaj sobie jak pisze na stronce... Czy info na e-sklepie jest po to, żeby sprawdzać gdzie indziej konfiguracje karty? I na dodatek X1900XTX jest lepszy od 7800GTX (7900GT po OC jest zdeka szybszy) tylko w baaardzo wysokich rozdzielczościach, a kto gra na 1600/1200??? W 1024/768 chyba tak (?) jest tak samo wydajny. Noi X1900XT za 1300zł warczy...

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to przyznam rozłozyłeś mnie..... Co to za bzdury?? Jaka żywotność?? Na czym to opierasz??

Hehe, na doświadczeniu swoim i osób które mają 5900XT etc. i 9800Pro :D ale to nie temat o tych starcyh dziadach.

Z perspektywy czasu wydaje sie ze karty Ati seri x19xx lepiej sie bedą trzymać ze względu na duża ilość jednostek PS w stosunku do kart NV.

 

Daj spokój, poprostu maniak ATI... A i jeśli informacje się zgadzają, tzn X1900XT ma "Potoki renderujące - 48" to ja go biore od razu :D OMFG... 7900GT kosztuje 1100zł i ma super chłodzenie, wydajności większej ATI raczej nie odczujesz za bardzo...chyba, że jesteś prócz maniakiem ATI, maniakiem punktów w markach ... !? No chyba, że 48 potoków ma X1900XT :D :D :D

 

P.S - ktoś ma kase to X1900Xt ale nie za 1300zł... tylko z dobrym chłodzeniem i dobrymi pamiątkami.

Może Cię zaskocze ale klasyczne potoki odchodzą do lamusa na rzecz jednostek PS na których teraz sie buduje oprawe video gier :) zatem im wiecej PS tym lepiej, w tym wypadku x1900xt ma ich 48 a to całkiem dużo, potków ma 16 , dla porównania 7900GTX ma 24 PS :| w przyszłości będzie to miało znaczenie tak jak w przypadku 5900/9800PRo - w czasach swojej świetności radziły sobie dosyc dobrze ale tylko jeden przetrwał próbe czasu :? Na 9800PRo jeszcze nieźle pograsz bo ma mocne shadery, a na 5900 bedziesz klął pod niebiosa :D Sam maiłem karty nvidii tamtej generacji ...

 

Co do wydajności to odpal sobie Obliviona na Ati i Nvidi a poczujesz różnice :D pozatym HDR + AA jest git, zobaczysz - uwieżysz :)

 

Żeby była jasnośc to mam karte nvidii co widac ale nie jestem walnięty w banie żeby na siłe doszukiwac sie zalet karty która jest poprostu gorsza :|

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór oczywisty x1900xt :) Ale żeby nie naruszyć swojej reputacji jest jedno (albo dwa) ALE... :D

 

Musisz posiadać bardzo mocny zasilacz (nowoczesny zasilacz z mocną linią +12V)! Dodatkowo musisz z czasem, wymienić chłodzenie chyba, że już ogłuchłeś (lub zamierzasz) :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No qcze ale teraz mam zgryz. Chcialem sobie kupic 7800 GTX z pamiatkami 512MB lub 7900 GT z 256MB ale teraz nie wiem czy nie zostac przy ATI (do tej pory mam Herca 9700pro i calkiem ladnie jeszcze smiga). No to teraz mam zagwozdge :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten sklep ma lipną cenę na tego XT. Już kilka wałków z cenami odstawiali ( vide Asus P5WD-H...). Nigdzie nie ma tak taniej XT jak tam. Wszędzie powyżej 1450. Radziłbym dobrze przemysleć zamówienie.

 

Co do chłodzenia XT - jest diabelnie głośne, ale tylko jak wejdzie na maks obrotów co w praktyce zdarza się rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Co do chłodzenia XT - jest diabelnie głośne, ale tylko jak wejdzie na maks obrotów co w praktyce zdarza się rzadko.

 

Jak rozumiem chlodzenie mozna zmienic na ciche i lepsze ?? A jak z podkrecaniem ATI do XTX??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem chlodzenie mozna zmienic na ciche i lepsze ?? A jak z podkrecaniem ATI do XTX??

Zajrzyj do tematu o R580.

Pewnie do xtx kazdego podkrecisz bo 25mhz to raczej pryszcz, a chlodzenia na rynku do x1900 jest mnostwo i to calkiem tanich, a nawet cichszych od zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a kto gra na 1600/1200??? W 1024/768 chyba tak (?) jest tak samo wydajny. Noi X1900XT za 1300zł warczy...

1600x1200 to porownywalna rozdz. do 1680x1050 a tej uzywa juz sporo osob a bedzie jeszcze wiecej. Ten kto kupuje karte za 1300-1500 kupuje tez odpowiedni monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600x1200 to porownywalna rozdz. do 1680x1050 a tej uzywa juz sporo osob a bedzie jeszcze wiecej. Ten kto kupuje karte za 1300-1500 kupuje tez odpowiedni monitor.

I tu się muszę zgodzić. Mam 21 calowy LCD.

 

 

Czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda sprawa z Crossfire ?? Jest porównywalna z SLI czy trochę gorsza?? W jakcich sytuacjach lepiej się sprawdza Crossfire od SLI i odwrotnie??

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF jest nadal w powijakach, a SLI wykorzystuje sporo tutułów chociaż różnie to bywa... :) Moja rada jest taka nie pakuj się w takie konfiguracje :? Kup jedną bardzo mocną grafę i wymieniaj ją z biegiem czasu (w miarę możliwości), a jeżeli jesteś zdesperowany i chcesz mieć maksimum wydajności (przy rozsądnych rachunkach za prąd i umiarkowanym poziomie hałasu :wink: )bierz SLI :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy CF nie mozna zapominac ze oprocz zwykłej karty trzeba miec jeszcze tego mastera. Kolejna rzecz, zeby pociagnac tekiego CFa musisz miec potezny zasilacz (do jednej zalecany jest 450W).

Dlatego jesli masz zamiar dokupic w przyszłosci druga grafe to tylko SLI, przy czym jesli nie masz teraz mobo z SLI to zrob jak napisał ALI wez teraz XT, a jak wejda jakies DX10 wtedy sobie zmienisz ;)

tyle ode mnie

pozdro :D

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, na doświadczeniu swoim i osób które mają 5900XT etc. i 9800Pro :D ale to nie temat o tych starcyh dziadach.

Wypraszam sobie nazywanie mojego radzia 'dziadem'. ;) Stary jest to fakt, ale jeszcze nie zdziadzial do konca. :P

 

@lgolebio

Jezeli zdecydujesz sie na GF i w pozniejszym czasie SLI to wez pod uwage, ze gdy Ty bedziesz cieszyl sie wydajnoscia SLI inni beda sie zachwycali efektami DX10. ;) X1900XT to lux karta jak za 1300zl i ta bym wzial. Poza tym ta karta pociagnie wiekszosc gierek w 1680x1050 (dedukuje, ze masz panoramke) @high. A jak radek bedzie dla Ciebie za glosny to sobie wymienisz chlodzonko, bo chyba to nie jest probeem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Może 1/50 użytkowników ma wiekszy monitor niż 17''. Hmmm Za 1300zł to są najtańsze modele X1900XT, trafisz na egzemplarz ze słabym ramem i debilnym chłodzeniem - lipa. A tymczasem Geforce 7900GT 512MB jest tak samo wydajny jak X1900XTX, noi ma jeszcze najlepszy na rynku ram w każdym egzemplarzu (mowa o 512MB) + Najlepsze chłodzenie i najcichsze prawdopodobnie. Dodatkowo dochodzi koszt wymiany chłodzenia w X1900XT - łącznie hmm ~1500zł, 7900GT Zalman ~1200zł. Nie lepiej to a potem kupić coś do DX 10 ? Trzeba być mega ciulkiem, żeby iść na takie kilkuprocentowe skoki wydajności i troszke teoretycznych punktów marka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A tymczasem Geforce 7900GT 512MB jest tak samo wydajny jak X1900XTX, noi ma jeszcze najlepszy na rynku ram w każdym egzemplarzu (mowa o 512MB) + Najlepsze chłodzenie i najcichsze prawdopodobnie....

Wypisz wymaluj GTX :D

 

Może dasz jakiegoś link'a do tego 7900GT z 512MB vram i do tego z chłodzeniem jak z bajki (GTX?) ? :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze za stowe mniej mozna miec 1900xt z chodzeniem ice-q3 wiec nie wiem co chciales pokazac.

Stockowy cooler w GTX to na 100% rpm suszara w porownaniu do ice-q 3.

 

Odnosnie CF/Sli to i tak w pewnym sensie kasa wyrzucona w bloto bo przyrost jest srednio 50%(jak sie myle to porsze poprawic), a koszt jeszcze raz taki.

Lepsza pojedyncza, a porzadna.

 

 

ps. dobre chlodziwo na grafe kosztuje 70zł :D

Ale, ze sie nie nazywa zalman to jest do[gluteus maximus].

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dasz jakiegoś link'a do tego 7900GT z 512MB vram i do tego z chłodzeniem jak z bajki (GTX?) ? :wink: pozdro

http://gainward.pl/produkty_new/szczegoly....id_produktu=331

 

Co do chłodzenia z bajki to nie wiem, natomiast vram na tej karcie to totalny niewypał :-P

(jest jeszcze Sparkle i klony Gainwarda - ten sam problem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coniektorzy maly szczegolik omineli.

Kolega mowi ze chce zbudowac sobie SLI, ale planuje kupic plyte Gigabyte pod C2D i jak sie domyslam ma to byc cos na i965P. Zgrzyt polega na tym, ze NV nie daje sterow do SLI na chipy Intela. Do tego i965P nie ma dzielonych linii PCIe i oficjalnie nie wspiera dualnych systemow graficznych.

Nieoficjalnie CrossFire dziala, ale SLI to wiekszy problem. Daremna wiec wasza gadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://gainward.pl/produkty_new/szczegoly....id_produktu=331

 

Co do chłodzenia z bajki to nie wiem, natomiast vram na tej karcie to totalny niewypał :-P

(jest jeszcze Sparkle i klony Gainwarda - ten sam problem)

Wszystko by się zgadzało poza jednym... :D Chłodzenie tego badziewia to suszara :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coniektorzy maly szczegolik omineli.

Kolega mowi ze chce zbudowac sobie SLI, ale planuje kupic plyte Gigabyte pod C2D i jak sie domyslam ma to byc cos na i965P. Zgrzyt polega na tym, ze NV nie daje sterow do SLI na chipy Intela. Do tego i965P nie ma dzielonych linii PCIe i oficjalnie nie wspiera dualnych systemow graficznych.

Nieoficjalnie CrossFire dziala, ale SLI to wiekszy problem. Daremna wiec wasza gadka.

Na Bad Axe działa na 100 C2D oraz SLI ;)

Co nie zminia faktu że lepiej kupic teraz 1 porzadna karte i pozniej ja wyminic na jakiegos DX10.

 

 

@chemiczny_ali moze i suszara, ale dosc ładne :lol2: :lol2:

Ja bym brał X1900 XT i do tego Accelero ;)

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coniektorzy maly szczegolik omineli.

Kolega mowi ze chce zbudowac sobie SLI, ale planuje kupic plyte Gigabyte pod C2D i jak sie domyslam ma to byc cos na i965P. Zgrzyt polega na tym, ze NV nie daje sterow do SLI na chipy Intela. Do tego i965P nie ma dzielonych linii PCIe i oficjalnie nie wspiera dualnych systemow graficznych.

Nieoficjalnie CrossFire dziala, ale SLI to wiekszy problem. Daremna wiec wasza gadka.

 

SLI na 965 działa - co pokazał coolaler na XS (sterowniki modowane 85.96)

 

Przepraszam za moje lamerstwo ale z ww. postów mam rozumiec ze w przyszlosci omawiane tutaj karty nie obsluza DX10??

żadna z dostępnych obecnie kart nie obsłuży DX10

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Jak ma obsłużyć coś czego nie ma jakby :P CO do tego GTX, daliście wersje z suszarką, ten link co ja dałem na najwydajniejsze i prawdopodobnie najcichsze chłodzenie...poczytajcie troche, chyba że Wy NV stawiacie zawsze na 2 pozycji, jeśli tak to czytanie nie pomoże.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten powercolor za 1300zł brzmi podejrzanie tanio. Nie uwierzę, że oferuje te same parametry jakościowe i wydajnościowe co ten sam model ale inego producenta o dwie lub trzy stówki droższy. No chyba, że się mylę. Ponadto nigdy nie kupowałem w tym sklepie i mam do niego ograniczone zaufanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten powercolor za 1300zł brzmi podejrzanie tanio. Nie uwierzę, że oferuje te same parametry jakościowe i wydajnościowe co ten sam model ale inego producenta o dwie lub trzy stówki droższy. No chyba, że się mylę. Ponadto nigdy nie kupowałem w tym sklepie i mam do niego ograniczone zaufanie.

Bys musial popytac jak to jest z tymi tanimi kartami.

Sapphire bylby odpowiedni, ale niestety 200zł drozszy.

Bo glupota byloby kupowac 7900gt, jak 100zł drozej mozna miec cos duzo lepszego(szczegolnie w nowszych grach), ale niewiadoma jest jakosc, uzyte pamieci itp.

Zreszta masz gwarancje, a jakby nie bylo to 512mb pamieci i 48PS musi miec przez co standardy wydajnosci dla tej klasy kart raczej spelnia.

Albo zaczekaj troche, bo na horyzoncie X1950 wiec x1900 potanieje.

 

Jak ma obsłużyć coś czego nie ma jakby :P CO do tego GTX, daliście wersje z suszarką, ten link co ja dałem na najwydajniejsze i prawdopodobnie najcichsze chłodzenie...poczytajcie troche, chyba że Wy NV stawiacie zawsze na 2 pozycji, jeśli tak to czytanie nie pomoże.. :D

Jestes strasznie ograniczony w swoich opiniach.

Gdzies ty wyczytal, ze GTX ma najcichsze chlodzenie?? :blink:

Jest bardzo wydajne, ale jak juz wspomnialem na 100%rpm to suszara w porownaniu do ice-q 3.

W tej chwili najwydqjniesza karta jest x1900xtx(nie liczac monsrta 7950)wystarczy troche poczytac, a to przeciez nie boli.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...