Skocz do zawartości
RS

Pizza By Rs - Krok Po Kroku

Rekomendowane odpowiedzi

ja zawsze robie tak, iż przed nałożeniem czegokolwiek na ciasto, wkładam je uformowane do piekarnika na 3-4minutki tak żeby lekko stwardniało na powierzchni - wtedy masz gwarancje że ciasto wyjdzie zajebiste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem w jakimś sklepie pieczony spód z szynką i serem(nie roztopionym). Całość nie była mrożona w dodatku... Dodałem kukurydze i ananasa i wyszła pizza po hawajsku. Zanim zrobiłem foto - zjadłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedlugo zrobie sobie ostatnia wakacyjna pizze :(

oj tam ostatnią,

zawsze potem możesz zrobić pierwszą, drugą ... powakacyjną pizze :)

 

 

co do pizzy to jest zajebista, już z 5 razy ją robiłem i wychodziła bosko i dzisiaj chyba zrobie po raz kolejny

Edytowane przez Zajdzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w życiu w kuchni nie siedzialem no tam jajecznice albo ryz z jogurtem jak mnie glod przycisnal to zrobilem, ale patrzac na ten przepis stwierdzilem ze ja zrobie rodzince na obiad i moja pierwsza pizza to purowska pizza jedna pizze zrobilem w prostakatnej blachie i urosla zajebiscie wysoko oczywiscie byla mozarella i sosik (tylko jakis dziwny wyszedl jakby taki nie sos lol ) ale oczywiscie cala rodzinka pod wrazeniem siostra co wrocila wieczorem odgrzala sobie w mikroaflowce stwierdzila ze identyczna jak z pizzy hut :) dzieki za przepis naprawde kazdy sobie poradzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pizza rewelacja i bardzo syta. :P Zjadlem polowe i na razie musze przystopowac. ;]

U mnie sos wyszedl bardzo gesty i nawet nie musialem gotowac go bez przykrywki. Pomidory kroje w drobna kosteczke, a nie w cwiartki i pozniej (ja juz sie ugotowaly) potraktowalem je ubijakiem do ziemniakow. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porobie wam smaka-właśnie robie takie dla rodzinki.Fakt z gotowego spodu ale są naprawde spore i apetyczne.Tak wygląda nr 1 na dzisiejszy obiadek :wink:

 

 

Dołączona grafika

 

 

niestety z tą sie ciut zagapiłem i leciutko przypalona na bokach

 

 

 

edit:

 

 

Kolejne są ładniejsze.

B)

 

podam jeszcze składniki- pizza jest z szynką, podsmażanym boczkiemi, cebulką, świeżą papryką w plasterkach, dużo sera i przypraw-ogólnie cud miód i orzeszki :)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada apetycznie. ;] A co do gotowego spodu, to tez kiedys z nich robilem. Nie ma jednak jak sie samemu zrobi pizze od poczatku do konca. :P Niedawno pierwszy raz taka made in home robilem (by RS ofkors :P) i troche sie balem, ze ciacho mi nie wyjdzie, ale okazalo sie, ze nie taki diabel straszny jak go maluja. ;] Gotowca (spodu) juz nie kupie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na studia!! Ja już miesiąc prawie siedzę w szkole ;)

A jakie te modyfikacje torque wprowadziłeś?

Studia sa lepsze niz laba w sierpniu :D

 

Ja jutro zabieram sie za pizzze :) bedzie ciekawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chłopaki..

Zdecydowałem sie na pizze by RS na sylwka..

Mama nadzieje że sien ie zawiode ; ]

Tylko mam pytanie.. jest jakis sposób żeby przetrzymać pizze w stanie surowym i jak trzeba włożyć do piekarnika na te parenaście minut i jeść świerzą a nie odgrzewaną ?

Czy pozostaje tylko odgrzewanie?

Składniki już mam ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam pytanie.. jest jakis sposób żeby przetrzymać pizze w stanie surowym i jak trzeba włożyć do piekarnika na te parenaście minut i jeść świerzą a nie odgrzewaną ?

Zawijasz w folie do lodówki , później do piekarnika i podajesz :wink:

 

Chyba o takie coś ci chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawijasz w folie do lodówki , później do piekarnika i podajesz :wink:

 

Chyba o takie coś ci chodzi ?

w sumie to myślałem nad zamrażarką ; ]

tylko czy ciasto drożdżowe potem wyrośnie i upiecze sie tak jak powinno? ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to myślałem nad zamrażarką ; ]

tylko czy ciasto drożdżowe potem wyrośnie i upiecze sie tak jak powinno? ; ]

Zamrażarka to zły pomysł bo trzeba uważać żeby ciasto nie przesiąkło zapachem innej żywności. :razz:

Lodówka to naprawdę optimum. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...