Skocz do zawartości
RS

Pizza By Rs - Krok Po Kroku

Rekomendowane odpowiedzi

ja pizze robilem 2 razy, pierwszy raz identycznie jak w przepisie podanym przez RS'a, drugi raz zmodyfikowalem dodatki ;) (ale mozarella zostala:P)

jedynie co, to do sosu troche wiecej czosnku daje, bo lubie i termoobiegu nie wlaczam bo wtedy sie skorupa robi.

Ogolnie to pycha, wszyscy sie zajadali, ciasto najlepsze jakie jadlem, a w pizzeriach dosyc czesto jadam. Na spodzie kruchutkie i dobrze wyrosniete.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj na obiad dla rodziny przyrządziłem tą pizzę - godzinka roboty i wyszło super :) Najlepsza była reakcja ojca: "Już Ci nie pozwolę zamawiać pizzy telefonicznie" :lol: Dzięki za przepis RS :wink:

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka moich spostrzezen:

- jako ser do pizzy polecam Mozarelle President'a (w kostkach, trzemy ja przed polozeniem na pizze) - nie wiem gdzie mozna ja dostac normalnie, ja mam od dostawcow.

- po wywalkowaniu ciasta dobrze jest je szczelnie upchac na blaszce i zostawic na 10-15min, niech sobie podrosnie, i zaraz przed nalozeniem sosu i dodatkow jeszcze raz je podociskac, porozciagac i ladnie dopasowac do blachy (im bardziej ciasto jest dopasowane do blachy tym mieksze po upieczeniu)

- pieczarki daje sie bezposrednio na ser, potem mieso, dalej reszta dodatkow.

- oregano spelnia ta sama role przed pieczeniem jak i po.

- nie wolno przesadzac z sosem na pizzy bo bedzie ona mokra, ser natomiast pelni role izolatora mokrych skladnikow od ciasta.

- pizza powinna byc lepsza bez termo-obiegu.

 

ps. to takie luzne porownanie tego co robie w pracy (duza pizzeria z dluga tradycja) a tego co wy staracie sie zrobic w domowych waunkach.

mam nadzieje ze moje wskazowki beda chociaz troche pomocne.

'troche' wiem o pizzy, wiec w razie czego mozna pytac.

Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja musze przyznac ze sam sos jest bardzo dobrym sosem po lekkich modyfikacjach do wielu dan. dzisiaj zrobilem sobie na obiadek ryz+ gotowana piers kurczaka obtoczona w przyprawie do gyrosa, a ryz byl oblany Twoim sosem, tylko zrobilem troche mniej ostry, i na koniec dodalem troche smietany do zeby lagodniejszy byl :) musze powiedziec ze super odzywcze danie jak ktos np chodzi na silownie :P

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zrobilem ja ponad 30 razy ale zawsze mam problem a raczej nie pasuje mi ciasto. Czegos mi w nim ciagle brakuje. Nie wychodzi jak z pizzeri, jest dobre ale to nie to.

Kombinowalem juz z uzywaniem mleka zamiast wody do drozdzy, rozne rodzaje mak i kombinowanie.

Jakies propozycje?

 

Co do sosu, totalna loteria z jakoscia i jest to chyba u mnie wina cebuli. Sos ma dziwna konsystencje na koncu wiec jak juz daje cebule to wychodzi cos kolo 0.5 na 2 porce sosu. Z pomidorami to tez loteria ale tego to nie da sie wyeliminowac... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temp to w przepisie jest napisane 230 czyli chodzi o równe 230 i gdy mamy takie tempy dopiero wkładamy pizze? Hmm termoobieg zawsze spiekał mi pizzy z góry a środek był surowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja często robie tą pizze na szybko jak ktos do mnie przychodzi.

Ciasto jest bardzo proste, robie podwójne na taką duzą blache - jest gruuube :)

Z tym ze czasem zdaza mi sie nie dopiec srodka pizzy, i ciasto po przekrojeniu jest troche jakby zakalcowate.

Ale sposób juz mam - po rozciągnięciu na blasze ciasta, wstawiam je do lekko ciepłego piekarnika (60*C) i trzymam 15 minut.

Następnie zapalam piekarnik, czekam az naciągnie do 150C i podpiekam ciasto 3 minuty, następnie obrót o 180* i kolejne 3 minuty.

Po tym procesie pizze smaruje sosikiem z przecieru pomidorowego+keczup+przyprawy+czosnek, kłąde serek, składniki i siup do pieca na 15-20 minut. Piekarnik mam niestety słaby i zanim naciągnie do tych 230 to ja zdązyłbym tą pizze na surowo zjeść :)

Niemniejjednak ciasto wychodzi meeega puszyste, jest go duzo, składniki ładnie się pieką, pizza miażdży - mimo to zal ze nie mam termoobiegu w piekarniku :(

Następnym razem zrobie fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ czyli robisz wszystko źle :lol:

 

jaki przecier? jaki keczup? grube ciasto? pizza idealna to taka z cienkim ciastem

Pizza na grubym cieście jest dla mnie najsmaczniejsza - nie lubie takiej na papierku :P

a sosik wcale nie jest zły - nie jest kwaśny, nie jest gorzki, ładnie pachnie czosnkiem i ziołami...

za ten z przepisu rs nigdy jakos nie moge sie zabrać :/ pomidory za drogie -.-

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym miejscu musze podziekowac autorowi za wspanialy przepis na ta pychote. Dzisiaj zrobilem ta pizze juz po raz drugi i jestem z efektu bardzo zadowolony. I co najwazniejsze cala rodzina ja wcinala, az im sie uszy trzesly. Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...