Skocz do zawartości
RS

Pizza By Rs - Krok Po Kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Pizze by Rs robiłem już dwa razy, jedna próba była nieudana jeśli chodzi o ciasto, coś nei chciało rosnąć, więc zrobiłem nowe, po czym stare wykorzystałem do grissini - takich włoskich paluszków - wyszły idealnie, więc mogłem spokojnie zrobić na tym cieście pizze. Zdjęcie tylko mam z pierwszej pizzy.

 

Dodatki jakich użyłem to:

szynka, ananas, kukurydza, camembert no i oczywiście pomidorowy sos na masełku z ziołami, oraz ser żółty.

W drugiej pizzy użyłem jeszcze dodatkowo kurczaka i kiełbasy zamiast szynki, chciałem jajko, ale bylo za późno ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Zgadzam sie z tym co napisał ten temat, jeśli chodzi o składniki. Chciałbym osobiście dodać , ze dużą rolę grają inne czynniki. Pierwszym z nich jest temperatura i piec (powinno byc 400 C) oraz drugim sposób wyrabiania ciasta. Uważam że wystarczy dodac składnikow i mieszac byle jak, sa odpowiednie techniki. poza tym wcale sie nei zgadzam ze w pizzeriach robia lepszą pizze. Ostatnio byłem w New York Pizza i pizza smierdziała Rzygami. W telepizza ciasto było twarde i gumowe nie dalo sie tego zmielic w japie :/ Oczywisice sa tez lepsze pizzerie, ale ja osobiscie wole swoja pizze. wiem z czdgo ja robie i lepiej mi smakuje. No ale o gustach sie nie dyskutuje.

Wiec moja pizza wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Sory za ketchup ale ja tego nie żrę, w garnku jest obok sos jogurtowy i pomidorowy. To moj stary zre ketchup dlatego tam stoi. no i oczywiscie dodam, ze niektorzy robia pizze twardą jak ciastko. Pizza powinna byc z przypieczona skórką ale w srodku miekka. Ser mozarella jak najbardziej ale nie wierze ze w pizzeriach zawsze daja 100% mozarelle, sam widziałem jak dawali wiórki żółtego sera. Mozarella jest biała i zamoczona w słonej wodzie. Osobiście nie wykładam blachy ciastem, wyrabiam ręcznie az do uzyskania kształtu koła. Powoli przyuczam sie do podrzucania, podglądam pizzerów w pizzeri dominuum, ale na razie jeszcze nie umiem w 100% dobrze tego robic. Na koniec dodam, ze moja pizza piecze się około 5-7minut :) a nie 25 jak mozna znalesc w google. :) Osobiście stosuje podobny przepis jak u kolegi zakładającego temat czyli:

-30g drozdzy

-2,5 szklanki maki - okolo 400 gram (ale to neio jest reguła moge sobie dac poł kilo i zmienic pozostałe składniki, wszytko sie robi na oko jak sie pare lat uczy gotowac.)

-niecała szklanka wody

- ze 3 albo i moze 5 łyzek oleju z oliwy, tez na oko jak wszystko :)

- łyzeczka albo imnie soli zalezy jak duzo ciasta :) tez na oko

-cukier dla drożdzy

 

Ciasto inaczej robie niz kolega , nie trzeba drożdzy iosobno wyrabiac w garnuszku mozna zrobic dziurke w mące i wsypac drozdze, no ale technika jak technika. Najważniejsze w pizzy jest ciasto , czas pieczenia, sposób wyrabiania, rodzaj pieca, temperatura. Składniki wole dawac z umiarem , nie daje całej masy na 10 cm wysokosci. Powinno sie dawac tak zeby wygladało apetycznie. O składnikach nie bede sie rozpisywał bo dla mnie najważniejsze jest ciasto. Tak na marginesie polecam pizze z oscypkiem i żurawiną :D

Edytowane przez plastikman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cale zycie sie ucze ;)

prawdziwa mozarella jest wlasnie w zalewie, w okrągłym kształcie tak jak na obrazkach w wiki, te w sklepie rzadko mają cos wspolnego z prawdziwą, ale i tak swietnie smakuje w pizzy/ smażona na patelni w panierce <3

a co do temp.

to mimo ze mam na tym piecu max 270 i termoobieg to wole na 200* z termo jechac, w 12-13min pizza jest gotowa

 

@HeatheN

chyba zapomniales troche sera na wierzch posypac jeszcze ;p

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN

chyba zapomniales troche sera na wierzch posypac jeszcze ;p

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pizza

 

Pizza ma ciasto, sos, ser na tym skladniki. Dzieki czemu w dobrym piecu (u mnie piekarnik z termoobiegiem) idealnie dodaki sie opiekaja i obsuszaja. Ser na górze= ZAPIEKNKA, poza tym warstwa sera "dusi" dodatki , i wychodzi na wpol surowa pieczarka, i cebula... cebula z pod sera nigdy nie wyjdzie zlota i chrupiaca!:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pizza

 

Pizza ma ciasto, sos, ser na tym skladniki. Dzieki czemu w dobrym piecu (u mnie piekarnik z termoobiegiem) idealnie dodaki sie opiekaja i obsuszaja. Ser na górze= ZAPIEKNKA, poza tym warstwa sera "dusi" dodatki , i wychodzi na wpol surowa pieczarka, i cebula... cebula z pod sera nigdy nie wyjdzie zlota i chrupiaca!:P

ja tam sie stosuje do przepisu RS czyli wiekszosc sera pod spód, mniejsza część na góre i pizza wychodzi znakomita :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ser na górze= ZAPIEKNKA, poza tym warstwa sera "dusi" dodatki , i wychodzi na wpol surowa pieczarka, i cebula... cebula z pod sera nigdy nie wyjdzie zlota i chrupiaca!:P

Nie słuchałeś :P RS dokładnie o tym mówił, co nie zmienia faktu, że troszkę sera się daje (25% sera). ;) 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej obiado-kolacji.

Ciasto robiłem tak jak plastikman, wyrabiałem 5 minutek - wyszło rewelacyjne. Chrupiące na zewnątrz i mięciutkie wewnątrz.

Na sosiku leży 30 dag sera żółtego (pospolita gouda) pieczarki, cebula, kukurydza, oliwki, szynka, salami, salami, salami, serek :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zrobiłem już w zyciu z 50 pizz/calzone ale TA wyszła niesamowicie smaczna :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.optymalnie.eu/2007/08/01/pizza-optymalna/

 

haha :D obczajcie :D zwroccie uwage jak tam robic ciasto xD

niezla polewka

To jest pizza zgodna z dietą niejakiego Kwaśniewskiego, czyli masa tłuszczu, minimum węglowodanów :P

 

Ja jestem właśnie po pizzy by RS i jest rewelacja [;

Dołączona grafika

Niniejszym przepis otrzymuje mój znak jakości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sos i dodatki każdy sobie dobiera (ja np nie lubię jakoś sosu ze świeżych ani puszkowanych pomidorów). Diabeł tkwi w cieście..

 

Mam swój przepis, ale wymaga posiadania thermomixa, w którym wyrabia się ciasto.. Ważne żeby do niego też ziół dosypać, z dołu było chrupiące i twarde na tyle, żeby kawałek pizzy nie wyginał się w ręce na wszystkie strony, a przy tym grube i miękkie w środku, żeby się nie nie smakowało jak zeschły naleśnik z posypką :)

Piekę w ten sposób, że wsadzam do piekarnika nagrzanego do 100*C i w momencie włożenia podkręcam na 180*C. Po 25-30 minutach pizza jest gotowa do jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sos i dodatki każdy sobie dobiera (ja np nie lubię jakoś sosu ze świeżych ani puszkowanych pomidorów). Diabeł tkwi w cieście..

 

Mam swój przepis, ale wymaga posiadania thermomixa, w którym wyrabia się ciasto.. Ważne żeby do niego też ziół dosypać, z dołu było chrupiące i twarde na tyle, żeby kawałek pizzy nie wyginał się w ręce na wszystkie strony, a przy tym grube i miękkie w środku, żeby się nie nie smakowało jak zeschły naleśnik z posypką :)

Piekę w ten sposób, że wsadzam do piekarnika nagrzanego do 100*C i w momencie włożenia podkręcam na 180*C. Po 25-30 minutach pizza jest gotowa do jedzenia.

to daj przepis, tak się składa, że posiadam thermomix :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5MT wody/mleka

1 łyżka cukru

1 łyżka soli

2 łyżki oleju/oliwy z oliwek

30g drożdży

trochę pieprzu i ziół prowansalskich

400g mąki pszennej

 

Wszystkie składniki OPRÓCZ MĄKI wrzucić do naczynia i miksować temp 100*C, obr poz. 3, czas 45s (nagrzeje się pod 40*C). Można to potem na chwile zostawić. Potem wsypać mąkę i wyrabiać - interwał, czas 1 min (dla starszej wersji thermomixa, bez "trzymania" po bokach naczynia to będzie 2min).

Ciasto od razu wyjąć z naczynia. Jeśli ma być odstawione do wyrośnięcia przed pieczeniem to lepiej na blasze niż w thermomixie. W ideale powinno być takie, żeby dało się rozciągać/rozwałkowywać bez potrzeby dodatkowego posypywania mąką.

 

Dodatki to sprawa prywatna, więc nie ma sensu żebym się o nich rozwodził.

Technika pieczenia: rozgrzać piec do 100*C, po czym wkładając pizzę podkręcić do 180*C. Piec 25-30min.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , no , nie powiem bo pizza robi szał . Oto moja pierwsza:

 

 

Dołączona grafika

 

Nie waham się stwierdzić że pizza z pobliskich pizzerii przy tej kuca.

 

 

Dołączona grafika

 

Sosik :

 

 

Dołączona grafika

 

Dodatki :

 

Dołączona grafika

 

Wyszła maksymalnie rewelacyjna. Polecam serdecznie , zwłaszcza że można zalansić przed znajomymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...