Skocz do zawartości
RS

Pizza By Rs - Krok Po Kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co.. niedobra ta pizza wyszła :P

Może wina sosu, dałem jak pisało 1 łyżeczke papryki, nie czubata, i wszystkim mordy chciało urwa, dobrze ze całego sosu nie dałem bo by popadali ;p

Sos kompletnie dziwny wyszedł, chyba pomidory cos nie tego były bo taki suchy i wogóle, ciasto jako tako, w sumie to najlepsze było z tego.. oczywiście tylko w thermomixie robiłem :P

Szczerze to pizza z przepisów thermomixa była lepsza :P

Ale może dodje do wprawy ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nie tylko u mnie jest taka piekielna maszyna :mrgreen:

mamy ta maszynke od kilku (nastu? :huh:) lat i bez niej sie już nie da, choć kosztowała 3,5 k zł :/

W sumie to w co drugim domu w naszej okolicy to jest z tego o widze..

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co.. niedobra ta pizza wyszła :P

Może wina sosu, dałem jak pisało 1 łyżeczke papryki, nie czubata, i wszystkim mordy chciało urwa, dobrze ze całego sosu nie dałem bo by popadali ;p

Sos kompletnie dziwny wyszedł, chyba pomidory cos nie tego były bo taki suchy i wogóle, ciasto jako tako, w sumie to najlepsze było z tego.. oczywiście tylko w thermomixie robiłem :P

Szczerze to pizza z przepisów thermomixa była lepsza :P

Ale może dodje do wprawy ; ]

Na pewno przez tego thermomixera wyszła niedobra bo ciasto trzeba robić ręcznie ;) Ja robiłem wczoraj po raz kolejny i jak zawsze wyszła świetna, szkoda, że znowu nie zdążyłem zrobić fotek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przez tego thermomixera wyszła niedobra bo ciasto trzeba robić ręcznie ;) Ja robiłem wczoraj po raz kolejny i jak zawsze wyszła świetna, szkoda, że znowu nie zdążyłem zrobić fotek...

Właśnie jesteś w błędzie ale można ci wybaczyć bo nigdy nie widziałeś ciasta z tmx. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przez tego thermomixera wyszła niedobra bo ciasto trzeba robić ręcznie ;) Ja robiłem wczoraj po raz kolejny i jak zawsze wyszła świetna, szkoda, że znowu nie zdążyłem zrobić fotek...

Błąd..

Thermomix to thermomix.. naprawde dużo może, a jak napisałem to ciasto wyszło dobre, a sos nie dobry, z tego wynika że to thermomix odwalił kawał roboty, a ja dałem ciała, bo sos już robiłem standartowo, chyba następnym razem w thermo bede robił, małe obrociki i temp varoma :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

A co za problem zrobic sos z przepisu? Wrzucasz do garka, przyprawiasz, gotujesz i jest sosik. Po co do tego thermo? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja :rolleyes:

Ale też wymiata, wszystko prawie co sie robi w kuchni i wymaga przetwarzania kręci sie wokół TMX! :]

Świetna, trwała maszynka(kombajn bijący na łeb miksery malaksery i inne roboty ;)), nie spotkałem jeszcze sie z osobą nań narzekającą ;>

Następnym raze poprostu nie trzymać sie przepisu i bedzie cacy z ta pizza ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzis wymyslilem ze robie obiad wiec jak cos to bede na ostrzu rodzinki jak nie wyjdzie, RS uwazaj :P

 

Szkoda tylko ze nie dostalem nigdzie mozzarelli, specialnie nawet do carefoura wybralem sie. 250g goudy musi styknac.

 

UPDATE:

 

Ciasto skonczone, tylko mam wrazenie ze przez brak odpowiedniej oliwy konsystencja ciasta jak daleka od idealu :P

Sos, 1szy raz w zyciu kroilem cebule wiec troche nie ten tego kostki :D

Sos b.dobry, przypomina w smaku lekko sos do spaghetti ze sloika. Sos gesty szkoda tylko ze z ta cebula nie wyszlo.

Na przyszlosc jednak wezme mixer i rozwale dokladnie wszystko. Dzis nie chce mi sie tego myc.

 

Pozniej dam update jak wyszla pizza, ciasto w lodowce, czekam na reszte osob bo nie chce zeby jedli zimnego kapcia :P

 

Kilka uwag koncowych na przyszlosc.

Polecam zajac sie cebula na poczatku i miec juz gotowe przed rozpoczeciem robienia ciasta tak dla swietego spokoju.

 

UPDATE2:

 

Pizza w piekarniku :P CDN za 15min

 

UPDATE3:

 

Ja wiedzialem ze tak bedzie :< Pomimo ze czekalem w cholere zeby piekarnik sie rozgrzal to chyba jeszcze trzeba bylo poczekac. Z ciasta wyszedl zakalec pomimo 20min pieczenia :mur: Ale brzeg byl b.dobry, zarowno faktura jak i smak.

Ale jak za 1szym razem ok, beda na weekend w Lublinie z cacy piekarnikiem i wtedy zdam druga relacje.

Sosik cud miod i orzeszki pomimo kilku wlasnych bledow.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Pierwsza moja pizza (i zarazem pierwsza rzecz jaka wsadzilem do piekarnika) wyszla jak ogromna bułka. Nawet nie moglem skladnikow polozyc, bo wszystkie spadaly. Teraz to juz luzik, pizze robie na prawde dobra wg przepisu RS (szczegolnie sosik dobry) wiec Aurora001, za drugim razem bedzie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zabieram się za robotę :D:D Jak skosztuje to zdam relacje.

 

 

Pizza wyśmienita, zmieniłem jeden składnik bo akurat nie miałem go w domu a nie chciało mi się lecieć do sklepu ;) Zamiast ostrej papryki troszkę chilli.

Edytowane przez Massimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że wyszła całkiem całkiem. Trochę za bardzo lejący sos ale ogólnie OK ;)

 

Photos:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Zjadłem takie 4 kawałki i tak dosyć się najadłem B-)

 

Dzięki RS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie robie pizze by RS :D czekam właśnie na ciasto, ąz podrośnie :) niedługo pewnie jakieś foteczki wrzuce...

 

UPDATE...

 

fotka przed upieczeniem...zrobiłem pizze serowo (prawie 500g sera)-ziołową. oczywiscie z jakims mieskiem, pieczarkami...

 

Dołączona grafika

 

UPDATE 2...

 

fotka po upieczeniu...a pizza wyszła wypasiona!!...trochę z jednej strony spód mi się spiekł i był troszke czarny ale reszta była mhmm niebo w gębie!

 

Dołączona grafika

Edytowane przez konios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wlasnie zrobilem dwie pizze na raz :D Podwoilem skladniki, zrobilem ciasto i na koniec podzielilem je na dwie rowne polowy. Wyszlo super ;]]]]]] ale nie wiem kto to zje. Sos pierwsza klasa [; ;] [; thx za ten przepis jeszcze raz;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...