Skocz do zawartości
RS

Pizza By Rs - Krok Po Kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Zaryzykowałem ;) i zrobiłem dzis pizzę z przepisu RS

Wyszła znakomicie :D Dawno nie jadlem tak smacznej pizzy domowej roboty. Troszkę tylko sos nie wyszedl taki jak powinien, dalem 1 lyzeczke papryki a mimo to byl ostry jak diabli.

Poza tym rewelacja, polecam :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) dalem 1 lyzeczke papryki a mimo to byl ostry jak diabli.

Poza tym rewelacja, polecam :ploom:

 

Chyba coś nie tak zrobiłeś.

2,5 łyżeczki to jest ostra, ale nie piekielnie.

Ostatnio dałem 1.5 łyżeczki i wyszło za łagodnie.

Imo najlepiej 2 lyzeczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dopiero dziś pizze z przepisu i jest naprawdę dobra mało to powiedziana dobra :D bardzo dobra. Ale jedyne czego nie zrobiłem to oregano zapomniałem bo byłem aż tak głodny. Jednak pizza z jajkami i mlekiem to grzech :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie tak zrobiłeś.

2,5 łyżeczki to jest ostra, ale nie piekielnie.

Ostatnio dałem 1.5 łyżeczki i wyszło za łagodnie.

Imo najlepiej 2 lyzeczki :)

U mnie bylo istne pieklo :) Ale wiedzac ze jest sos ostry dalem go cieniutko na pizzę i pozniej nie bylo juz tego czuć.

Czemu tak ostry sos wyszedl nie wiem, moze papryka moze pomylilem proporcje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pizza ta, według przepisu RS, która przed chwilą zjadlem bylaby idealna , gdybym dal troszke wiecej szynki i boczku, użył mozarelli( nie moglem w sklepie znalezc :/ ) oraz uczynil cos aby ciasto nie bylo tak chrupiace i w niektorych miejscach przy grube;]

 

a tak to zajebista kolacja

 

wielkie Dzięki RS !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) fajnie ze wam smakuje.

 

Robie pizze od paru lat zgodnie z przepisem i nie zawsze mi sie udaje tak samo.

Co do ostrosci sosu, to zalezy od tej papryki sproszkowanej.... niekiedy dlugo stoi otwarta i wietrzeje. Jak jest dobrze zasmarzona, to wydobywa sie z niej ten ostry smaczek.

 

Trzeba starac sie nie przekraczac 2,5 szklanki maki. To wtedy ciasta bedzie w sam raz na ta blache piekarnikowa.

Jak zalejecie za duzo wody a pozniej dosypujecie maki to wtedy ciasto robi sie za chrupiące. Mozna sie poratowac dodajac oliwy.

 

I jeszcze jedno. Ten kolega kucharz, o ktorym mowa we wstepie tematu, poradzil mi zeby pizze piec wg zasady - Krotko (total max 15min) ale w jak najwyzszej temp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo całe wieki już nie robiłem pizzy, a i te które jadłem ostatnio były takie sobie - suche i mało dodatków. Jak wrócę do domu to przepis wyprubuję na 100% - w ogóle to mam książkę z przepisami na pizze i jak narazie tylko jeden przepis z niej sprawdziłem.

 

Dla mnie idealna pizza ma ser - najlepiej dwa lub trzy gatunki, szynkę (nie salami) i oliwki (czarne i zielone) - oczywiście sos i oregano i cieniutkie ciasto to podstawa.

 

Nie wiem, czy wytrzymam do powrotu do domu i chyba skoczę do mojej ulubionej pizzeri w Krakowie na Caprichiozę - chyba się Cyklop nazywa - dawno mnie tam nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem 2 pizze dla całej rodzinki (to chyba juz 7ma w tygodniu - przez miesiac daruje sobie pizze )

Zamiast smarowac oliwą blachy wylozyłem ją papierem do pieczenia ciast.

Niestety nie mam termoobiegu i jak smarowalem oliwą blache to ciasto wychodzilo odrobine za tłuste.

Dzisiaj blache wylozylem papierem do pieczenia ciast i ciasto wyszło dużo smaczniejsze.

Mniej tluste, od spodu super przyrumienione.

Radze wam tez sprobowac tak zrobic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Mam pytanie, czy mozna dodac jakas ilosc wody (jezeli tak, to ile?) jekszcze przed wyrabianiem ciasta? Tak zeby juz mniej wiecej mozna bylo je rozrabiac, dodajac ciutke wody/maki?

 

Bo jak zaczynam rozrabiac to widac ze brakuje wody, i musze dolewac po trochu zeby nie przesadzic co trwa dlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo trudno jest podac z gory idealne proporcje woda/mąka.

ja przygotowuje rozczyn w 3/4 szklanki wody, po dolaniu zaczynam wyrabiac ciacho i widze czy trzeba jeszcze dolac.

Lepiej jest dolewac po troszke, az ciasto "zlapie" cala make i bedzie mialo odpowiednia lepkosc, niz przelac i dosypywac mąki...

 

Wtedy wychodzi ciasta za duzo i rozchodza sie proporcje z oliwa i drozdzami.

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jedno pizza była dobra ale imho zbyt zapieczona (termobieg) next razem bedzie sie piec bez termobiegu :> Piekła sie 14 min i od spodu ciasto było lekko zarumienione a na wierzchu ten brąz podchodzil już pod spalenizne [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

RogerWhite, a u mnie cos dziwnie wyszlo, z gory pizza juz wygladala ok, byla przyrumienione i jeden bok sie robil czarny, a pod spodem bylo czuc make. ;)

Mozliwe ze wysypalem maki na blache, pewnie to przez to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pizza była świetna, nastepnym razem musze ją tylko troche dłużej potrzymać w piekarniku bo teraz piekła się 13 min i imo troche za mało dopieczona była.

 

P.S To było chyba moje pierwsze bardziej skomplikowane danie, które zrobiłem zupełnie sam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche było :)

Ale ja nie wiem jak RS zjadł tą swoją :D Ja tam dałem 200 + 100, a on 250 :D

Nastepnym razem dam 150 + 100 ale powiem szczerze, że taka była bardzo podobna do Margeritty z Pizza Hut (chodzi oczywiście o ilość sera i to ciągnące się uczucie xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS -respect !! i wielkie dzieki za ten przepis-najlepsza home made jaka kiedykolwiek zrobilem- mimo iz przepis z ktorego korzystalem byl bardzo podobny, ale z twoim przepisem wszystko bylo tak jak byc powinno. Jedyne roznice jakie zastosowalem to wlasny sos i termoobieg ktory wlaczylem na ok. 7 minut przed koncem 15 min. pieczenia-aby nie spalic skladnikow-byla troche mokra w srodku ale reszta mMMmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Zrob sos taki jak w przepsie podal RS, ktory jest swietny.

Sam robile mkiedys sos 'koncentratowy' ale ten z pomidorkow normalnie nadaje sie nie tylko do pizzy i ma super smak. Respekt ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...