Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemacik. Dołozyłem dzisiaj sobie 2gb ramu i w sumie mam 4x1gb, kazda kosc chodzi, sprawdzalem to na kazdym z zestawow i chodzi bez problemów ale jak wkladam wszystkie razem to wykrywa mi tylko 3,2GB, bios mam 2206, ma ktos moze pomysl co jest nie tak, i gdzie mi ginie dotatkowy 1gb. Ramy to gail 800 ultra low. Everest mi pokazuje ze mam wszystkie sloty zajete, nie mowie ze w windzie nie widze ale przy starcie kompa wykrywa mi tylko tyle co napisalem wiec co sie dzieje????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat na co się przesiąść nie chciałbym nikomu nic sugerować bardzo proszę o propozycje :

 

Acha płyta ma być na pamięci DDR2

 

pozdrawiam Piotrek

Bierz coś pod Barcelonę :lol2:

 

@Kamilien

 

Jest to maksymalna ilość pamięci widziana przez Win XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spodziewałem sie tej odpowiedzi ale dlaczego kiedy wlaczam kompa widze tez tylko 3200, a powinienem 4gb kumpel ma taka sama plyte i widzi 4gb i tez ma xp, podobnie dzisiaj wkaldalem 4gb ramku do gigabyte P35 DS3 i tam wykrylo mi prawidlowo 4gb ramu, wiec dlaczego nie widze go przy starcie kompa?? jutro bede miec jeszcze chwile czasu zeby potestowac tego gigabyte pod xp home sp2 i jestem pewny ze tam wsio wykryje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest złożona. Ilość pamięci zależy od chipsetu ale i od innych komponentów kompa np. karty graficznej. System 32 bit nie udostępnia całej przestrzeni adresowej. Tutaj wyjaśnienie Microsoftu:

 

http://support.microsoft.com/kb/929605/en-us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemacik. Dołozyłem dzisiaj sobie 2gb ramu i w sumie mam 4x1gb, kazda kosc chodzi, sprawdzalem to na kazdym z zestawow i chodzi bez problemów ale jak wkladam wszystkie razem to wykrywa mi tylko 3,2GB, bios mam 2206, ma ktos moze pomysl co jest nie tak, i gdzie mi ginie dotatkowy 1gb. Ramy to gail 800 ultra low. Everest mi pokazuje ze mam wszystkie sloty zajete, nie mowie ze w windzie nie widze ale przy starcie kompa wykrywa mi tylko tyle co napisalem wiec co sie dzieje????

 

 

Temat stary :)

 

Uzywasz windy 32 bit - pewnikiem Win2000 lub XP :]

Ze wzgledu na budowe tego systemu (adresowanie 32-bitowe) winda widzi tylko 3,2GB :]

Np w Vista bedzie widoczne cale 4GB. Jak dobrze pamietam, to w W2k3 lub XP64 bedzie tez widoczne 4GB...

 

W BIOSie jest taka funkcja (nie pamietam gdzie) gdzie mozesz wlaczyc/wylaczyc ustawienie pamieci dla OS 32bit lub OS 64bit. Po wlaczeniu tego drugiego na ekranie POST bedziesz mial 4GB a nie 3,2GB, ale w windzie ciagle bedzie 3,2GB :)

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary :)

W BIOSie jest taka funkcja (nie pamietam gdzie) gdzie mozesz wlaczyc/wylaczyc ustawienie pamieci dla OS 32bit lub OS 64bit. Po wlaczeniu tego drugiego na ekranie POST bedziesz mial 4GB a nie 3,2GB, ale w windzie ciagle bedzie 3,2GB :)

remapping memory - przeadresowanie pamięci. W biosie P5W DH widoczne jako Memory Remap Feature na ekranie Advanced Chipset Settings tam gdzie ustawiamy timingi pamięci. Twój kumpel ma włączone a ty masz disabled.

 

Warto też to przejrzeć to wyjaśnienie:

http://support.microsoft.com/kb/888137/pl

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki znalazłem to i mialem pisac dokladna nazwe kiedy doznalem awarii, zachowalem sie jak lama ale to co sie stalo zdziwilo mnie bardziej, mianowicie wchodzilem do biosu ale chce zmienic od razu grafe bo inna mialem wlozona i daje przycisk power off, i co sie stalo, koniec... kompa nie odpaliłem, jak juz sie udalo odpalic to grafika mi nie wstaje, włozyłem druga i wsio chodzi, nie wiem jak to mozliwe ale jak sie uwaliła grafa to sie bardzo zdenerwuje :/ nie wiem czy mam sie cieszyc ze plyta mi wstala czy mam plakac ze grafa padla :/ (oba na gwarancji)

 

thx za pomoc, widzialem tez gdzies sposob zeby odpalic pod winda xp 4gb ramku ale to juz inny dział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wgralem bios 2301 to sie przerazilem!

- nie moglem WLACZYC k. dzwiekowej - po kazdym wyjsciu z biosu i ponownym wejsciu znow bylo DISABLED. Dzwiekowke dalo sie wlaczyc dopiero gdy k. sieciowa byla wlaczona...

- mnoznik procka byl ustawiony na auto, czyli wg. tego biosu mnoznik dla e6600 jest to 6... Musialem wlaczyc mozliwosc podawania mnoznika z reki i ustawic na 9

- nie dzialal pilot...

 

Szok. Wgralem 2004 i jest lepiej. Jednak nadal borykam sie z problemem radykalnego spadku OC wszystkiego na tej plycie. Tak jak kiedys luzem lecialem na 425 na codzien, dzis max to 380... I komp stabilny jak skala. Fsb = 381 i komp w ogole nie odpala...

 

Szykuje sie powoli na cos z x38 jesli okaze sie dobrym chipsetem. Jesli nie to wezme p5k dlx.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Asus P5WDH w przyszłym tygodniu ląduje na allegro ma juz dość czekania na bios który pozwoli rozwinąć skrzydła pamięcią.

 

Mam mały dylemat na co się przesiąść nie chciałbym nikomu nic sugerować bardzo proszę o propozycje :

 

Wcześniej miałem ABIT NF7 2.0 ale to płyta legenda.

 

Później przesiadłem się na Asus P5WDH i to chyba nie był najlepszy wybór.

 

Acha płyta ma być na pamięci DDR2

 

pozdrawiam Piotrek

Ja tez powiedzialem juz pa P5W DH, przesiadka na Abita IP35Pro. I na razie z niestabilnych 890Mhz CL6 ( :lol: ) na Asusie, zrobilo sie 1000Mhz CL4 na Abicie ;] Do tego jakos laminat lepiej rozplanowany, i bardzo ladny pstryczek clear cmos z tylu obudowy. No i oczywiscie, wreszcie boot trwa jakis normalny czas a nie w nieskonczonosc. Jedyny minus, Asus lepiej sobie radzil z przywracaniem ustawien plyty po nieudanym o/c.

 

Mimo to chyba zostawie sobie P5W - wsadze tam jakiegos E2140, 2x512mb, w2k3 Server i byle jaka grafe na pcix, i bedzie szybki komp do internetu. Bo niestety sprzedac obecnie po ludzkiej cenie plyte na i975 to lekki problem. Ma ktos jakies typy na komplet pamieci, ktore na 100% bezproblemowo wspolpracuja z P5W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies typy na komplet pamieci, ktore na 100% bezproblemowo wspolpracuja z P5W?

...ekhm... NIESTETY TAKIE MODUŁY NIE ZOSTAŁY JESZCZE OPRACOWANE... ;) :D

 

 

Bez OC raczej bezproblemowo chodzily mi Corsair'ze 800MHz z timingami 5-5-5-15 (16?) - ktore obecnie kosztuja grosze.

Ustawiasz recznie na 800MHz, recznie timingi i napiecie i musza plywac.

Mozesz zostawic na 667MHz - powinno byc jeszcze lepiej :) - jak na serwer chyba nie potrzeba wiecej? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodramy, miałem na tej mobo wsadzone goodramy 667 na różnych kostkach(m.in.d9gct,d9gsv,elpida) i o dziwo nigdy nie było problemów. Jedynie oc kończy się na około 1050mhz, gdzie na am2 te same memki potrafią więcej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies typy na komplet pamieci, ktore na 100% bezproblemowo wspolpracuja z P5W?

Problemy jakies dziwne macie.

 

Ballistix 667/800 na 4:5 fikaly az milo na CL4. Na 1:1 zreszta tez. GR Pro 800 takze ok, jak najbardziej.

 

Przy 975X trzeba dac troche V na mch, aby pamieci jakos smigaly na obojetnie jakim dzielniku - proste.

 

450MHz 4-2-2-1 @ 975X zle jest ? Raczej nie. 1100MHz 4-4-4-4 tez raczej nie.

 

Kwestia dobrania odpowiednich ustawien w biosie.

 

Sam dlugi czas katowalem P5W DH 1.04G, ktora byla wysmita mobo, potem 1.02G, ktora po dopracowaniu smigala ponad 460FSB, co na ta rewizje bylo wyczynem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurrrrcze. Od jakiegos czasu przy starcie kompa - po wylaczeniu na dluzszy czas, np po nocy startup mi sie pluje, ze nie widzii dysku bootowalnego i zeby podlaczyc inny dysk botoowalny itp itd... Pomaga zwykly restart - lub dwa restarty. Nie ma problemy rowniez z restartowaniem kompa z poziomu systemu, zawsze wtedy wstaje bez problemu. Tylko takie cuda dzieja sie jak jest zimny. Dysk to samsung HD400LJ. Sprawdzalem go programowo i nie pokazuje zadnych objawow poczatku smierci (no przynajmniej skanowanie i dane ze SMARTa sa ok). Jakes pomysly?

 

Rev pytki to 1.02G, bios 2206.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do starych uzytkownikow tej plyty - jakie macie temperatury MB?

Ja sie troche zdziwilem widzac 40-45 w idle i 50-55 w stresie.

 

Zajrzalem na stronke ASUSa i znalazlem taki topic w FAQ:

Q: The motherboard temperature reading from P5W DH Deluxe is significantly higher (by almost 10 degrees) than most other motherboards.

Is that normal? If so, what is a safe temperature range on this motheboard?

 

A: It should be normal if the motherboard temperature is within the range of 40~65 degrees Celsius.

The motherboard temperature sensor has been placed between ICH7R Silicon Image 4723.

This is the second hottest place on the motherboard apart from the CPU, also at the airway of chassis fan, to ensure Q'Fan2 is capable of managing chassis fans in the most efficient manner.

Hence, it means the motherboard temperature reading on this board may be quite hot as compared to other motherboards when its overall temperature is not really that much hotter.

Your system should be OK if it is within this temperature range.

Z tego wynikaloby ze to normalny zakres temperatur odczytywanych przez czujniki na płycie. Mógłby któs to potwierdzić?

 

odnosnie pozostalych klockow to zestaw taki jak w sygnaturce, nie krecony, temperatury idle i stres to: procek 29C/38C, gfx 60C/75C czyli calkiem ok. Tylko MB mnie zastanawia.

 

Byłbym wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Edytowane przez bielan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już tracę siły do swojej płyty. Dziś stwierdziła, że za nic w świecie nie odpali się z pamięciami w dualu. Mam po prostu dość. Dzwonię jutro do Asusa i będę żądał wymiany na inny model. Jak nie to dokonam rytualnego spalenia płyty i kupie coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiliśmy o dysku Seagate 7200.10 320 Gb, który posiada zworkę konfiguracyjną, której wyjęcie przełącza tryb SATA1 na tryb SATA2. Jest ona niska i czarna więc często użytkownicy jej nie dostrzegają na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytań wyżej tak są te stery z SLi, lecz ja miałem dziwne złudzenie że na sterach 93.XX orginalnych, w panelu nv pojawiała się funkcja dotycząca SLi. Niestety niemam drugiej karty aby to sprawdzić, ale sądzę że by działało :).A drivery zrobione przez kogoś tam :) są dość stare i sli działa tylko na 6xxx/7xxx na 8xxx niestety nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytań wyżej tak są te stery z SLi, lecz ja miałem dziwne złudzenie że na sterach 93.XX orginalnych, w panelu nv pojawiała się funkcja dotycząca SLi. Niestety niemam drugiej karty aby to sprawdzić, ale sądzę że by działało :).A drivery zrobione przez kogoś tam :) są dość stare i sli działa tylko na 6xxx/7xxx na 8xxx niestety nie

To oryginalnych, czy robionych "przez kogoś tam"? Zdecyduj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...