Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak że mój problem rozwiązany ( prawie ;) )postanowiłem zmienić na temat tylko o płycie , wszystkie wypowiedzi użytkowników mile widziane. Zapraszam :D

 

 

Asus P5W DH Deluxe

Dołączona grafika

 

Beta biosy i finalne

 

 

Edit:

Kilka porad dotyczących podkęcania i likwidacji problemów z płytą (po angielsku) :

 

FSB Wall at low fsb around 300 - Disable Hyperpath 3 in the Chipset section of the bios. [Credit - lawrywild]

 

FSB Wall at around 360-370 fsb - Enable SPD timings option in Chipset section of bios.

 

Extremely slow POST - Disable every fan Q-Controls in "Hardware Monitor", it is working for OBR. [Credit - OBR] [Need more testers]

 

VCore only option Auto - EITHER Flash using AFUDOS and the tags AFUDOS /i****.rom /pbnc /n , then clear cmos as the manual describes [Credit - OPB] OR Disable Speedstep and Enhance C1 Control in the Cpu Configuration section of the BIOS. [Credit - DjLeco]

 

Slow POST (SATA Only Users) - If you're running all SATA drives (Optical and HDD) .. and are getting slow boot times mark the IDE ports and "not installed" in the bios .. saves you the 30sec detection time for each drive. [Credit - Silver Bullet]

 

Random 256C cpu temperature bug - No fix as of yet.

 

USB devices don't power off after shutdown - A standard feature of ASUS motherboards.

 

Motherboard cold boots when you restart - Seems to be a standard feature in the motherboard although it doesn't seem to do it at stock.

 

BIOS seems to hang when entering Monitoring section - Update to bios 0801 or later.

 

BIOS seems to hang when entering Monitoring section - Update to bios 0801 or later. Only seems to happen to certain people.

 

Keyboard connected via a USB Hub. When system is shut down pressing the keyboard starts the PC. - No fix as of yet, Disabled PS2 Keyboard Startup does nothing to stop this.

 

Network Disconnecting - Upgrade Marvell Yukon NIC to latest driver; http://www.marvell.com/drivers/driverDispl...d=116&pId=3 [Credit - BulldogPO]

 

Tutaj orginalny wątek

 

W miare czasu bedziemy uaktualniać

Edytowane przez cyrus_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą płytą , co bym nie zmienił w biosie to on dalej i tak po swojemu wszystko ustawia .Czego to może być wina bo już nie mam siły ? Reszta konfigu to C2D E6300 , 2GB good ram pro , x1900xt , hdd i inne , zasilacz z podpisu.

masz temat o c2d i płytach pod nie, tam sa odpowiedzi o problemach z ta plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

903 to beta.

Pozatym, poza obsluga C2D retail, to biosy zasadniczo nic nie wnosza...

Blogoslawieni ci co maja ES :)

Na 903 wogóle jakś taka niestabilna jest , przynajmniej u mnie .Na 901 działa mi

zmiana fsb i inne tylko nie moge wyłączyć speedstep (czy jakos tak to się nazywa ;) ) i zmiana v-core.

Za pierwszym uruchomieniem po wgraniu deflautowych wartości mam inne opcje w vcore, przy drugim wejściu do biosu nie ma wyboru tabelki tylko same auto mi zostaje :( . Ma ktoś jakieś pomysły jeszcze bo już wszystko chyba robiłem i nic nie pomaga . :mur: Narazie chodzi na 2800 tylko vcore nie moge zmieniać a potestowałbym dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spruboj clear cmos`a zrobic:

1. odlacz zasilanie z mobo

2. przestaw zworke na clear cmos

3. Wyciagnij bateryjke

4. odczekaj chwilke - 30 sekund

5. powtykaj wszsytko spowrotem(bateryjka + zasilanie)

6. Przestaw zworke w normalna pozycje

7. odpal

Voodoo magic, ale ponoc dziala....

 

Masz retaila ? Zreszta jakiego masz ? 2mb cachy ?

Mi w mobo zmiana Vcore nie przszkadza, bo predzej konczy sie fsb niz proc...

Potrzebowalbym mobo co potrafi 500 fsb zrobic - 445x7 - bez zmiany Vcore...

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spruboj clear cmos`a zrobic:

1. odlacz zasilanie z mobo

2. przestaw zworke na clear cmos

3. Wyciagnij bateryjke

4. odczekaj chwilke - 30 sekund

5. powtykaj wszsytko spowrotem(bateryjka + zasilanie)

6. Przestaw zworke w normalna pozycje

7. odpal

Voodoo magic, ale ponoc dziala....

 

Masz retaila ? Zreszta jakiego masz ? 2mb cachy ?

Mi w mobo zmiana Vcore nie przszkadza, bo predzej konczy sie fsb niz proc...

Potrzebowalbym mobo co potrafi 500 fsb zrobic - 445x7 - bez zmiany Vcore...

Ten patent znam za czasów jeszcze DFI NF4 , ja nie wiem czy to proc bo zmianie mnożnika na 6 napięcie mi spada do 0,9-1 v i wtedy mam piękny reset czasami , więc to mi najbardziej przeszkadza .Proc to 6300 , 2mb , retail , narazie max co wycisnełem to 420x7 , i bardziej mi przeszkadza ten speed step niż vcore , przynajmniej narazie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochany...

a Vmch zmieniales ?

Bo jesli nie, to masz wypas mobo !

420 fsb na niemodowanej na stock Vmch...MIOD !!

Pogratulowac.

Ja dojechalem do 425 Vmch@1.65 !! Dodatkowo nic nie moglem z ramme zrobic poza 4:3....

Stock to nie było , 1,55 , ale wysypuje mi się po spadku mnoznika :( więc nie mam jak sprawdzić tak na 100% a ram mam 1:1 .Cały czas ją męczyłem ale już nie mam siły , narazie jade na 400*7 , ram 1:1 (nawet nie miałem czasu potestować pamięci , a w tej chwili nie mam już sił ) ,God ram pro może one coś pokażą ciekawego no i chyba zamienie proca na 6600 to wtedy 400 fsb powinno na jakiś czas wystarczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vmch - napiecie kontrolera pamieci

Dokladniej ? z iloma miejscami po przecinku ? :P

w biosie sam ustawiasz? CPU-z pokazuje ?

 

 

@cyrus_6

Jesli cie stac na e6600 to sie nie zastanawiaj. Ile razy mamy trabic, E6300 nie nadaje sie na p5w dh !!!!!!!!! To mobo stworzona wrecz dla wysokich mnoznbikow. Jest duuuzy klopot z fsb >400 ale jest kop dla pamieci. Kazde fsb >400 nalezy przyjmowac z wielka radoscia ;)

Ustaw ram na 4:3 i wal fsb do 450 :) a mnmoniskiem sie nie baw, bo nie warto :P tym bardziej w dol :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczowe do osiągnięcia wysokiego fsb na tej mobo. Dzielnik liczysz jak równanie z jedną niewiadomą w główce ;) 4:3 fsb450 3*450=1350\4=337,5=675DDR

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyrus_6

Jesli cie stac na e6600 to sie nie zastanawiaj. Ile razy mamy trabic, E6300 nie nadaje sie na p5w dh !!!!!!!!! To mobo stworzona wrecz dla wysokich mnoznbikow. Jest duuuzy klopot z fsb >400 ale jest kop dla pamieci. Kazde fsb >400 nalezy przyjmowac z wielka radoscia ;)

Ustaw ram na 4:3 i wal fsb do 450 :) a mnmoniskiem sie nie baw, bo nie warto :P tym bardziej w dol :P

Mnożnikiem się nie bawie tylko nie moge wyłączyć speedstepa i mnie to denerwuje :D

Płyta skończyła się na 430 :( i tylko mody by jej chyba pomogły , trzeba jednak brać 6600(tym bardziej że jeden już do mnie wysłano :D ) skoro ma się dobrego kupca na 6300 , zobaczymy czy tamten dojdzie do końca skali ;) , co pierwsze odpadnie płyta czy proc ?? Zbieram zakłady ;) Jutro albo w poniedziałek powinien już być to się pobawimy 8)

Edytowane przez cyrus_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem wczesniej tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2255865

ale nikt nie odpisal, wiec napisze tutaj.

 

-na P5w Dh Deluxe wyglada jakby mosfety z jednej strony nie byly chlodzone, jakby brakowalo jednego radiatora jak ma to miejsce w Gigabyte dq6 , jak to jest w rzeczywistosci ??

-jak jest z SLI ? w opisie plyty pisze SLI- yes, ale na obrazku umieszczony jest jeden slot PCI, ograniczajacy dostep pomiedzy dwoma PCI-E, jak to jest w rzeczywistosci ??

-jak to jest z wysokimi fsb na tej plycie, mozliwe jest osiagniecie 500mhz, czy lepiej darowac sobie ta plyte ?? [planuje procek 6400 lub 6600]

Jaka plyte polecalibyscie [pod wzgledem oc,stabilonosci,wydajnosci] pod core duo, Gigabyte czy Asus? [bo sa to chyba 2 najlepsze mobo w tej chwili].

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Dobra, ale wolałbym praktycznie nie teoretycznie, tyle to ja wiem :| Co znaczy np. 4:3? CO do zestawu to ja też kupuje deluxe z E6600, chyba, że dfi coś zaprezentuje cool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale wolałbym praktycznie nie teoretycznie, tyle to ja wiem :| Co znaczy np. 4:3? CO do zestawu to ja też kupuje deluxe z E6600, chyba, że dfi coś zaprezentuje cool.

Np. przy FSB 400 na pamięci idzie tylko 300 (DDR 600) , prościej się nie da tego wyjaśnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Nie interesowało mnie to nigdy, zawsze miałem ram ustawione niezależnie od fsb :P Socket A rulez :P Thx, już kapuje. Ale 300(600) na ddr2 to troche mało :P tak na marginesie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowało mnie to nigdy, zawsze miałem ram ustawione niezależnie od fsb :P Socket A rulez :P Thx, już kapuje. Ale 300(600) na ddr2 to troche mało :P tak na marginesie :D

Zawsze możesz dać 1:1 i bedzie 800 DDR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz Asus P5W DH Deluxe i dzis jak dobrze pojdzie bede miał C2D E6600, jak przekręcam płytę gniazdami do dołu to do góry coś mi grzechocze, i mnie to drażni, wiecie co to moze byc?

Edytowane przez yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...