Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

jednak nie ma zadnej opcji zmiany mnoznika. co za dno :blink:

ludzie ustawiaja jakos mnoznik programem CrystalCPUID, wlasnie czytam cos o tym..

 

ktos wie czy wyjdzie/jest jakis _normalny_ bios w ktorym jest zmiana mnoznika? przeciez to kompromitacja asusa i dyskwalifikacja tej plyty, gdybym sie doczytal gdzies ze jest taki problem na pewno bym jej nie wzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie ma zadnej opcji zmiany mnoznika. co za dno :blink:

ludzie ustawiaja jakos mnoznik programem CrystalCPUID, wlasnie czytam cos o tym..

 

ktos wie czy wyjdzie/jest jakis _normalny_ bios w ktorym jest zmiana mnoznika? przeciez to kompromitacja asusa i dyskwalifikacja tej plyty, gdybym sie doczytal gdzies ze jest taki problem na pewno bym jej nie wzial.

NIe zartujcie, nie da sie zmienic mnoznika w BIosie, ani w w tym programie od Asusa pod WInem ??

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyscie mi wyjasnic kilka pojec, a mianowicie:

FSB Termination V

MCH Chipset V

ICH Chipset V

 

Oraz pytanie czy nie ma zagrozenia oprocz temperatury podczas zwiekszonego napiecia??

FSB Termination V jest to napięcie szyny FSB. Domyslnie 1.20v ale 1.30v też jest dobre (bezpieczne). Wyższe już może być niebezpieczne. Czasami pomaga przy kręceniu by osiagnąć stabilność na wysokich zegarach.

MCH Chipset V jest to napięcie kontrolera pamięci. Pomaga przy kręceniu pamięci.

ICH Chipset V to napięcie kontrolera I/O. Mostka ICH7 :) Też do kręcenia.

 

Zagrozenie zawsze jest. Jeśli nie masz dobrego chłodzenia to lepiej nie bawieć się z napięciami. Nie koniecznie W/C ale chociaż dobra cyrkulacja w obudowie i jakiś nawiew na radiator chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie macie temperatury plyty glownej wg wskazan Everesta ?

U mnie przy otwartej budzie tak 48-49 jest. Oba mostki sa dosc cieple a nwet i gorace.

MOdyfikowaliscie jakios chlodzenie plyty ? Nowa pasta, moze nawiew jakis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że modyfikacje były grane. Pasta wymieniona na Ceramique, nawiew 40x40, jednak nie udało mi się odklić tego mniejszego radiatora i tam niestety nie przesmarowałem.

 

Częstotliwość taktowania procesora 3604.0 MHz (oryginalny: 2400 MHz, overclock: 50%)

Mnożnik procesora 9.0x

Procesor FSB 400.4 MHz (oryginalny: 266 MHz, overclock: 51%)

Magistrala pamięci 500.6 MHz

Taktowanie pamięci 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS)

 

Moduły pamięci SPD

DIMM1: GeIL CL4-4-4DDR2-533 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM3: GeIL CL4-4-4DDR2-533 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

 

Asus P5W DH

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

 

Temperatury

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 31 °C (88 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 47 °C (117 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 47 °C (117 °F)

GPU Diode 32 °C (90 °F)

SAMSUNG SP1614C 23 °C (73 °F)

Procesor 2045 RPM

Obudowa 1467 RPM

Zasilacz 3971 RPM

Napięcie rdzenia procesora 1.57 V

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh Worms14 do odklejenia tego radiatora potrzeba jedynie odrobiny determinacji. Posiłujesz się z nim 3 minuty i odpadnie.

 

Btw niedawno kupiłem kolejnego P5WDH 1.85V mch nie ma to jak nowa rewizja ;)

ale z tego co zaobserwowałem to nowa rewizja na tych samych napięciach lata gorzej niż stara - chodzi mi o MCH oraz vFSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak są wyjątki od tej reguły ;) ale owszem na rewelacje rzędu fsb 500 nie ma co liczyć.

chodziło mi bardziej o to, że powiedzmy osiągnięcie FSB 380 - 390 MHz wczesniej nie wymagało tak dużego napięcia jak teraz. Teraz by to osiągnać musiałem wyjść poza zakresy dostępne we wcześniejszej rewizji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

no to sie pochwale :wink:

 

Właśnie poskładałem wszystko do kupy

Troche to trwało bo montowałem WC do całości

Wygląda to mniej więcej tak :

Dołączona grafika

 

Wszystkie mostki przesmarowałem Arctic Silver 5

No i 12cm went robi swoje. Specjalnie szukałem odpowiedniej budy, aby taki zamontować.

Temperatury (bez kręcenia) :

 

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 22 °C (72 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 31 °C (88 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 31 °C (88 °F)

Procesor graficzny 30 °C (86 °F)

Otoczenie procesora graficznego 31 °C (88 °F)

GPU VRM 52 °C (126 °F)

 

w stresie skacze tylko do 34 °C :)

 

Mam małe lamerskie pytanie, w Biosie nie mogę ruszyć FSB. Czy mam coś odblokować ?

( ten bios to na razie dla mnie istna dżungla)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Mam małe lamerskie pytanie, w Biosie nie mogę ruszyć FSB. Czy mam coś odblokować ?

( ten bios to na razie dla mnie istna dżungla)

Pozdrawiam

W biosie jak najedziesz na FSB nie wchodzi sie dalej poprzez Enter,tylko wybiera sie z kawiatury cyferki bądz +,-;zatwierdzasz enter'em:ot taka mała niespodzanka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że modyfikacje były grane. Pasta wymieniona na Ceramique, nawiew 40x40, jednak nie udało mi się odklić tego mniejszego radiatora i tam niestety nie przesmarowałem.

 

Częstotliwość taktowania procesora 3604.0 MHz (oryginalny: 2400 MHz, overclock: 50%)

Mnożnik procesora 9.0x

Procesor FSB 400.4 MHz (oryginalny: 266 MHz, overclock: 51%)

Magistrala pamięci 500.6 MHz

Taktowanie pamięci 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS)

 

Moduły pamięci SPD

DIMM1: GeIL CL4-4-4DDR2-533 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM3: GeIL CL4-4-4DDR2-533 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

 

Asus P5W DH

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

 

Temperatury

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 31 °C (88 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 47 °C (117 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 47 °C (117 °F)

GPU Diode 32 °C (90 °F)

SAMSUNG SP1614C 23 °C (73 °F)

Procesor 2045 RPM

Obudowa 1467 RPM

Zasilacz 3971 RPM

Napięcie rdzenia procesora 1.57 V

 

Pozdro

Witam

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :). Ale mam jedno pytanie, gdyz gdzies wyczytalem ze temperatura plyty glownej wg Everesta to temp. mostka poludniowego... wiec czego to jest temp ? :)

 

Czy smarowales pod wszystkimi radiatorami ? Nie miales problemu z ich odczepieniem ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam Problem Moj Config

 

Asus P5W DH DELUXE

2x1 GoodRam Pro 800MHz DDR2

Intel Core 2 Duo E6600

 

I wszystko byloby Ok gdyby nie Fakt , że POST czyli wydłuża się do 1-2 Minut :( :(

 

Co może być przyczyna? Pomocy!!!

 

Pozdrawiam

Przeflashuj na nowy bios, moze byc 1305, wylacz Q-Fan i zobacz czy cos sie poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam prośbę do osób które doskonale się znają w temacie stawiania raida i podłączaniu dysków sata. Chciałbym byście poradzili jak najlepiej i gdzie podłączyć dyski by uzyskać bezproblemowa i najlepszą wydajność na dyskach które posiadam, oraz jakich sterowników użyć do danego sata.

Dyski jakie mam to Barka 160 GB 7200.9 Sata II x2 na których ma zamiar zrobić raida, 20 GB na system, 80 na gry i 100 na potrzeby inne.

250GB 7200.9 SataII, SAMSUNG SP1614C Sata, te dyski są nie ruszane z stałymi danymi.

Chciałbym wszystko podłączyć najlepiej jak się da na tej płycie, ma tyle kontrolerów że się w tym wszystkim pogubiłem, cudem postawiłem raida i do końca nie jestem przekonany że wszystko podłączyłem jak należy.

Będę bardzo wdzięczny za sugestie.

Pozdro

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Comme-back P5W DH na moj stol:

Max bench fsb:465@1.65Vmch ! Ramce 3:2 i tylko spi...reszta wszystko kichowato... Ale robi wrazenie :)

24/7 zrobilem sobie 440@1.65Vmch

Mobo z nowym biosikiem 1101 zdaje sie w nowej rev. z 1.85 Vmch w biosie. Widac chlopaki w asusie dali mobo boosta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...