Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, najlepsze, ze przegladalem juz ten watek :huh: No ale nic, nie ma to jak przeczytac po raz drugi... wiec tak, mam rev 2. I problem z restartem kompa zamiast wylaczenia :D Nie ma to jak Asus :D A rozwiazanie bylo banalnie, wprost dziecinnie proste :D Wystarczylo przepiac myszke i klawiature z portow usb na panelu I/O do tych wyporowadzanych z plyty poprzez sledzia.... jeszcze raz gratuluje Asusowi, kazdy by wpadl na to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wpadl juz ktos na to jak zrobic, zeby nie wylaczal kompa podczas restartu, tylko trzymal napiecie? Zauwazylem ze bez podkrecania jest ok, nie wiem czy przypadkiem granica nie jest FSB 300

wszytkie* plyty asusa tak maja, wiec raczej nie am lekarstwa :/ mnie tez to irytuje ostro.

 

* nie brac doslownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zły chciałem zrobić jakis ładny czas do rankingu SPi-1M, memki się ładnie kręcą, lecz płyta odmówiła posłuszeństwa i na FSB 408MHz sie już nie odpala.

Dołączona grafika

 

Wszystkie napięcia dałem na max, choć na 406 miałem tylko MCH na 1.6 i nic więcej orócz napięcia proca oczywiscie podniesionego i się uruchamiała, 408 i już nie botuje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka odwiedzilem sklep internetowy i dowiedzialem się , że To nie wina Ramu Ziom pozmienial ustawienia W Biosie i POST trwa ok 8-10 sek. no idzie to przezyc no , ale ja mam pytanie do was posiadaczy ASUS P5W DH DELUXE ile u was Trwa Funkcja POST?

 

Pozdrawiam

U mnie z pewnoscia nie dluzej niz 10 sek od wlaczenia kompa do pojawienia sie ekranu ladowania win xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur. No To co może być przyczyną Macie RAID? jaki Macie BIOS no u mnie To leci z 10 sek:/

 

Pozdro

 

Może jednak Te Patrioty Robią Swoje:/

 

P.s Rozumiem , że BIOS macie defaultowo ustawiony?

Jedna barka 7.2 IDE (do wymiany wkrotce), w biose mam wylaczone wszystkie monitoringi, hmmm i kontroler FDD tez (moze to to wlasnie, ale watpie ;-)

Bios 1401, najnowszej bety jeszcze nie sprawdzalem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1401..? Skąd Ja Mam 1305

 

Możesz dać Linka

 

Pozdro

 

To oficjalny BIOS?

To beta http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=114809

 

no ale wyzej podalem linke do jeszcze nowszego, 1402 ;-) Co bedziesz takie starocie jak 1401 testowal :lol2:

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX jutro Sobie zrobię aktualkę do 1401 :D Mam nadzieję , że wpłynie TO pozytywnie na funkcję POST:)

 

Mam Pytanie jak jest ze sterami Do płyty Głownej istnieją też Takie nieoficjalne stery czy wszystkie stery Mam pobrać z asus.com?

 

Proszę o ODP

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX jutro Sobie zrobię aktualkę do 1401 :D Mam nadzieję , że wpłynie TO pozytywnie na funkcję POST:)

 

Mam Pytanie jak jest ze sterami Do płyty Głownej istnieją też Takie nieoficjalne stery czy wszystkie stery Mam pobrać z asus.com?

 

Proszę o ODP

 

Pozdrawiam

Stery proponuje pobrac z intel.com, a wiecej (i niecertyfikowanych przez microsoft) znajdziesz na guru3d.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX jutro Sobie zrobię aktualkę do 1401 :D Mam nadzieję , że wpłynie TO pozytywnie na funkcję POST:)

 

Mam Pytanie jak jest ze sterami Do płyty Głownej istnieją też Takie nieoficjalne stery czy wszystkie stery Mam pobrać z asus.com?

 

Proszę o ODP

 

Pozdrawiam

A do czego Ty chcesz nieoficjalne stery? ASUS Wifi Ap-Solo Overclocking? :lol:

Ten bios 1402 chyba jeszcze nie jest zbyt stabilny, lepiej poczekac na stable release, nie da sie u mnie np wejsc do menu APM Config. w BIOSie, a jezeli chodzi o O/C to 400x8 nie chce pojsc, mimo ze wstawal na 400x9 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tu dowiem sie czemu nie moge pozadnie "kopnac" mojego proca....

 

konfig w sygnaturze...

windows odpala na fsb 285 przy auto-1,4v wyzsze fsb - komp startuje a windows nie... :(

nie moge tez zmienic mnoznika z 11 na wyzszy bo mam ponoc "fabryczny x6800" - co to znaczy ???

czy ktos z Was moze mi podac jak i co poustawiac w biosie zebym mogl go dobrze wykrecic ??

 

a i jeszcze jedno - czemu po wlaczeniu kompa (mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi;)) na tym czarnym ekranie pokazuje info o biosie, cpu, potem cos tam o usb i w momencie jak odczyta 2048 ram jest okolo 15 sekund przerwy dopiero wyskakuje usb mouse, keyboard itd ....czemu taki przestuj jest ???

Edytowane przez cacyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po1. Trwa to tak długo ponieważ mobo wyszukuje napędów(ale 15 sek to dziwnie długo)

po2. Na X6800 możesz zmieniać mnożnik od 6 do 11 i nic więcej. Więcej byś mógłna wersji inżynieryjnej ale takej w sklepie nie kupisz i nie miał byś gwary.

po3. Sprawdz temp w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tu dowiem sie czemu nie moge pozadnie "kopnac" mojego proca....

ooo..."elyta" z nvision nie dala rady? MSPANC ;)

 

konfig w sygnaturze...

windows odpala na fsb 285 przy auto-1,4v wyzsze fsb - komp startuje a windows nie... :(

zmien dzielnik pamiatek na najnizszy i szukaj max proca, ale na ninja to Ty imho nie poszalejesz.

podaj temp. z programu CoreTemp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno - czemu po wlaczeniu kompa (mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi;)) na tym czarnym ekranie pokazuje info o biosie, cpu, potem cos tam o usb i w momencie jak odczyta 2048 ram jest okolo 15 sekund przerwy dopiero wyskakuje usb mouse, keyboard itd ....czemu taki przestuj jest ???

No Ja Mam Podobny Problemik :mur: :mur: Dziś Zmienie BIOS i go skonfiguruje ... Może pomoże

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ta mobo i mam problem moze lamerski ale nie moge se poradzic. Chodzi o multistream jak wiadomo ta plyta z karty dzwiekowej zintegrowanej moze miec 2 osobne kanaly dzwieku. W programie do zazadzania dzwiekiem wlanczam w zakladce mixer "enable multistreaming playback" po czym mam 2 uzadzenia audio (audio hd 1 i 2) wedlug tego co wyczytalem 1 kanal to normalnie podlacza sie glosniki tak jak z 1 kanalem i dzialaja natomiast 2 kanal z tego co pisze to do mi/line in lecz wlasnie z 2 kanalu juz muza nie leci choc winamp niby gra na tym 2 kanale. I tu pytanie czy cos jeszce musze wgrac czy moze zle cos zrobilem.

Pozdrawiam i licze na pomoc jak narazie to jedyny problem jaki mam z ta mobo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem BIOS no i lipa To Samo :mur: :mur:

 

Co do tych kontroleterów mam problem z wylaczeniem 1 tzn. nie da sie go wylaczyc :-| :-|

 

Nie Wiem czy To ważne , ale ja mam taką konfigurację w BIOSIE

 

Primary IDE Master Dysk Twardy

Primary IDE Slave Not Detected

Third IDE Master Not Detected

Third IDE Slave Not Detected

Fourth IDE Master DVD

Fourth IDE Slave Not Detected

 

Nie wiem czy To DVD nie powinno być jako Primary IDE Slave ?

 

aha i nie da się wyłączyć Fourth IDE SLAVE :mur:

 

Co to bootowania to mam ustawione

 

1.HDD

2.DVD

3. Disable

 

Proszę o poradę

 

Pozdrawiam

 

P.s

 

a może powinienem zainstalować jakieś Stery z Płyty Asusa.. Tzn nie chodzi mi o stery do internetu czy dzwiekowej

bo o tym oczywiscie wiem tylko może jakieś stery do kontrolerów?

Edytowane przez Newbie User:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy To DVD nie powinno być jako Primary IDE Slave ?

oczywiscie ze powinno, nie podlaczyles tego przypadkiem do E-IDE za karta graficzna?, podlacz na jednym kablu do IDE, jak ja podlaczylem kiedys dysk do E-IDE, to mi sie z niego na dysk SATA kopiowalo 1gb pol godziny... No i powylaczaj wszystkie zbedne rzeczy , z ktorych nie korzystasz, kontrolery itp.

Edytowane przez Nostromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem timingow dla pamieci, a mianowiscie gdy opcje timingow sa na AUTO (5-6-6-18 wg CPU-Z) wszystko jest ok dla 2,0V jak i dla 2,1V dla pamieci, natomiast gdy zmienie na reczne ustawienie bez znaczenia czy mam 5-5-5-15 i 400MHz czy 5-6-6-18 i 400MHz 2,0 lub 2,1V to i tak bios nie botuje wcale.

Wiecie moze o co chodzi ? Cos moze trzeba przestawic zeby reczne ustawienia poszly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem timingow dla pamieci, a mianowiscie gdy opcje timingow sa na AUTO (5-6-6-18 wg CPU-Z) wszystko jest ok dla 2,0V jak i dla 2,1V dla pamieci, natomiast gdy zmienie na reczne ustawienie bez znaczenia czy mam 5-5-5-15 i 400MHz czy 5-6-6-18 i 400MHz 2,0 lub 2,1V to i tak bios nie botuje wcale.

Wiecie moze o co chodzi ? Cos moze trzeba przestawic zeby reczne ustawienia poszly ?

Napisz dokładniej,na jakim FSB i dzielniku pamięci to sie dzieieje ? Gdyby to było FSB 400MHz 1:1 to rzeczywiscie dziwne. :wink: Byc może mobo(FSB) już nie wyrabia,bo ona już tak ma że na SPD na auto idzie wyżej. :wink: Popróbuj takie testy przy FSB 380MHz,tutaj powinna jeszcze luźno biegać. :wink:

Przy manual SPD mam:

HP3=disabled

DRAM TT=disabled

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...