Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos juz sprawdzil ile Vmch i Vdimm daje pencil mod ??

Dawaj Zulusman ty pierwszy ;) i powiesz nam ile daje :D

Tak pozatym doszedł 6600 , i wcale nie powiem że jest lepiej .Nie wiem skąd ten asus bierze temperature procka , bo napewno nie z niego ;) Proc wywala mi się jak temperatura w CoreTemp dobije do 70 (400*9 1,5V) , nie wiem jak u innych ale u mnie conrołek gorący prawie jak poprzednie intele czyli jednak wc się przyda ;)

 

Edit

Chyba jutro kupie ołówek ;)

 

Edit

Coś chyba nie umiem posługiwać się ołówkiem bo u mnie nic nie daje :(

Może jeszcze później zobacze.

Edytowane przez cyrus_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Polecacię ją ogólnie? Stabilność dobra? Funkcjonalność ? OC? ;) Do E6600. WSpółpracuje z Corsair/PDP Patriot ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacię ją ogólnie? Stabilność dobra? Funkcjonalność ? OC? ;) Do E6600. WSpółpracuje z Corsair/PDP Patriot ???

 

Mimo kilku problemów płyta ok , jeszcze dużo rzeczy można naprawić biosem , więc pozostaje czekać na jakiś nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Przetaktowałeś go ? Ile jest PCI slotów? Czy wszysytkie mogą być zajęte i nie będą się karty stykac? I ile dysków(napędów) ATA i SATA można podłączyć, bo jakoś nie moge tego odszukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do taktowania to masz najlepszy dowód co można na tym robić

http://www.atris.it/Forum/showthread.php?t=43829

 

co do reszty masz wszystko w specyfikacji, ja mam 1 dysk sata2 i scsi oraz dvd-rw+/- takze niewiele a co do pci masz 3 ale jak zamontujesz np 2x 7900gtx w sli to przysłoni ci troche, pojedyńczy zasłania tylko gniazdo pci-x x1 takze nie boli jakoś szczególnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Aha, dzięki. Zmieszcze dysk ATA + SATA + DVD-RW + DVD? Niby SATA II ma 6 to wejdzie sporo. A ATA/133 ma 2. To wejdzie mi dysk + 2* optyczne napędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz dvd-rw mozesz zawsze olac dvd, chyba nie wybierasz wypasniej płyty o cenie ok 800-900zeta pod naped wart moze z 80 ;), ale to wybór kazdego, tak czy inaczej to wszystko co wymieniles powinno wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Znaczy chodzi o to, żebym mógł przegrywać bezpośrednio z cd na cd. Ale jak się nie da no to cóż, nie podłącze DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do posiadaczy P5WDH i C2D. Gdzie kupowaliście te płyty? Najpierw wpadła mi w ręce permanentna rev 1.0 potem kolejna ale co ciekawe z prawidłowym biosem jednak ta również nie postowała. I teraz jestem w kropce. W całym Krakowie nie ma ani jednej płyty.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dołącze sie do tematu, bo w niedługim czasie(sobota jak się uda), zamierzam przeskoczyć na E6600, P5W DH Deluxe i GoodRamy 2x1GB 800MHz.

Czy ktoś mógłby się pochwalić osiągami podkręcania właśnie E6600 na tej płycie i podpowiedzieć jakie pamięci najlepiej do niej dobrać?

Pozdrawiam

Ps. Przydałoby sie zaaktualizować na pierwszej stonie wątek o wady tej płyty i zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jej nie zamówiłem , w piątek będę smigał po Wawie w poszukiwaniu.

Mam jeszcze pytanie jak jest ze SLI na tej płycie, w co trzeba się zaopatrzyć żeby ruszyło jak należy, bo dochodzą mnie słuchy że mogą być problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja mam jazdy z programem monitorujacym a moze to płyta, czasem mi wywala ze wentyle nie pracuja a czasem ze ma jakis 15000 obrotow, procek ma powiedzmy 32 stopnie a na sekunde potrafi wyskoczyc ze ma 256 stopni i zaraz wraca do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

@Worms14

Pamięci odpuść GoodRAM'y 2*1GB 800Mhz. Żeby były dobre to musisz wziąć wersje Pro, która już cenowo atraktycjna nie jest. Bierz albo te Corsairy:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21600

 

Albo te PDP Patrioty

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27157

 

Oczywiście nie bierz 800Mhz, 667Mhz są tańsze i mniej wydajne o max ~4% więc naprawde nie opłaca się. Te napewno będą dobre, to nie Value dobra jest każda sztuka. Czy PDP czy Corsair to chyba kwestia gustu :D Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie corsairy tylko, ze w kosciach 512mb i raz, ze nei lubia wysokiego V, przy 2,3V 2 kosci z 4 polecialy do piachu, dwa za chiny ludowe z hongkongiem nie chca chodzic na 800 niezaleznie od timingow, ale za to lataja na ~750 3-4-3-4. i tyle na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nastawiam się na GoodRam Pro 800MHz, będzie szkoda jak 667MHz nie zrobią więcej.

Widzę że nikt nie ma SLI na tej płycie.

Ciekawe czy Ninja mi na ta płytę wejdzie bez problemów.

Ktoś w Wawie wie gdzie tanio można ją dostać, ciekawe czy na giełdzie pod stodołą sie trafi.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ninja wejdzie idealnie:)

Jesli chodzo o dobor pamieci, to w przypadku p5w nie jest to az tak wazne moim zdaniem, bo poki co, rozsadne max fsb mozna osiagnac tylko dzieki zejsciu z dzielnikiem pamieci na 4:3 a to przy fsb 400 i wiecej daje ledwo 300 i wiecej.

Co innego jesli pokarze sie jakis cool biosik... Ale narazie takowego nie ma.

Mowiac nawet mniej optymistycznie, watpie, aby taki bios sie pojawil.

Jak dotaz zaden bios nie zmienil max fsb, a jedynie poprawil conieco kosmetyke...

Niskie fsb p5w nadrabia wydajnoscia pamieci - zobaczcie czasy w spi moje, yotomeczka a uzytkownikow DS3/DS4 lun p5b - wszsytko jasne moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 675MHz 2x1GBjest naElpidach,przynajmniej takie ostatniomialem i bylynie ciekawe..

 

Najlepszym wyborem bedzie albo PDP 800 4-4-4 ale szukac tylko na D9 (równeiz widzialem na innych, nieznanych mi kosciach - nie polecam ich)

albo Goodram Pro który jest na D9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

A PDP to 667Mhz z serii "Extreme Performance" 2*1GB będzie dobre? Bo jak Elpidy to nieciekawie, ale zdawało mi się, że seria Corsair TwinX jest na D9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Mówisz o Corsair czy o PDP? Kurka no jak mogą sprzedawać ram PDP Patriot EXtreme Performance (nie Value) na innych kościach niż D9? :| A moge napisać mail do sklepu, żeby mi dali na D9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ale PDP Patriot Extreme Performance 2*1GB (667/800) też mogą być na Elpidach? Czy Corsairy się raczej zdarzają? PDP to zdaje się najlepsze ramy robi... pozwoliliby sobie na Elpidy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zagwostke czy D975XBX czy tytulawa mobo. w sumie wszelkie dodatki typu wifi, sledz do sluchania muzy bez wlaczania kompa czy pilot sa mi zbedne. ronica w cenie nie jest duza bo jakies 60pln, ale martwi mnie tylko fbb w granicach "400"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...