Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, że Offtop, ale coś w te 100 MB odczytu to nie wierze... Miałem długi okres czasu Chetaaha U320 15k i kontroler Adaptec 39320 A-R ( niestety rozstałem się z powodu konfliktu z X-Fi, Creative dało ciała). Odczyt według HDtach 3 wynosił troszkę ponad 70 MB/s. Chyba, ze masz 2 Chetaahy w RAID 0 postawione....

 

Co do płynności działania SCSI to OK, niezaprzeczlnie lepiej sie pracuje, w końcu czas dostępu do danych wynosi lekko ponad 3 ms... A bezpieczeństwo danych w stosunku do PATA/SATA jest bez dwóch zdań wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem o krok od kupienia tej MB ale się wstrzymałem.

Spowodowały to dwa czynniki.

Na C2D jeszcze nie ma wielu płyt przynajmniej w PL.

Jednak jak dowiedziałem się o fuzji Gigusa i Asusa nie wiem czy coś wogóle z tych stajni teraz kupię...

Co będzie jeśli Asus po fuzji (2007 rok styczeń) przestanie wogóle interesowac się swoimi MB sprzed fuzji? Brak nowych biosów...

Poza tym ceny płyt strasznie spadną w przeciągu 12-15 dni jak dojdzie kilka nowych pozycji (DFI Abit)

Co myslicie? Czekać na DFI lub Abita czy iść po Asusa P5W DH i martwić się co będzie w styczniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HANU -> sry słuszna uwaga, siedze w pracy zakręcony i jako sredni podałem burst :oops:

 

Tal-Rash ja dalej kupiłbym Asusa, raz ze sie niewiele zmieni przez jakiś czas bo to nie fuzja tylko Joint Venture, pozatym asus to asus, ad zawsze jade na asusach i sie nigdy nie zawiodłem, ceny jak spadna to dlatego ze zawsze spadają a support zawsze będzie, nawet jakby asus znikna z powierzchni ziemi to fanów jest tyle ze biosy bedziesz miał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do posiadaczy Asusa, moglibyscie opisac (jesli takowe byly) wszelkie problemy ktore mieliscie z ta plyta ?? Glownie czy mieliscie te z 1 strony tematu. Zastanawiam sie nad kupnem tej plyty i GB DQ6 gdyz moge je miec w tej samej cenie i nie wiem co wybrac.

Wyczytalem ze ta plyty pomimo mniejszego fsb niz na GB nadrabia pamiecmi i czy na pamieciach OCZ 2x1gb 800mhz to sie sprawdzi ? Moze cos wam sie obilo o uszy ?

Dziekuje za wszelkie porady.

Pozdrawiam

 

aha i jeszcze jedna sprawa odnosnie biosu, czy ta plyty posiada cos w stylu dual bios jak GB ? ze stronki asusa wyczytalem ze raczej nie ale moglem cos pominoc. Pisalo tak, ze mozna flashowac padniety bios z dysku usb. Szkoda byloby jesli to jedyna mozliwosc.

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można do tej płytki podłączyć 10 pinowe zasilanie(tak jak jest to np. w DFI LP NF4) czy musi być 12 pinowe?

Pozdro

O to bym sie nie martwil sa stosowne przjsciowki 20>24 pin.

 

Interesuje mnie sprawa chlodzenia plytki przy O/C nalezy zrobic nawiew na okreslone mofsety etc. czy standartowe chodzenie styka bez nawiewu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to bym sie nie martwil sa stosowne przjsciowki 20>24 pin.

 

Interesuje mnie sprawa chlodzenia plytki przy O/C nalezy zrobic nawiew na okreslone mofsety etc. czy standartowe chodzenie styka bez nawiewu ??

Dzięki za odpowiedź,myślałem że nie istnieją takie przejściówki i trzeba je zrobić same a za to to ja nie chcę się zabierać :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani na określone, ani na nieokreślone nie zrobisz, bo są tylko moSFety.

Chodzilo mi o to czy majac tylko ninje i wolnoobrotowy wiatrak pasywne chlodzenie plytki bedzie wyrabialo.

 

moSFety.

Literowka z mojej strony, poprawiac mnie nie musisz <_<

 

Dzięki za odpowiedź,myślałem że nie istnieją takie przejściówki i trzeba je zrobić same a za to to ja nie chcę się zabierać :wink:

Pozdro

Np tu ja mozesz kupic

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Do Asusa napewno będą biosy pisane, bardziej bałbym się o biosy do płyt GB, ponieważ to Asustek miał zamiar wykupić GB, a nie odwrotnie. Lecz jest to już nieaktualne, ponieważ obydwa koncerny zdementowały te plotki. Gigabyte już był podejrzewany o rozmowy z MSI, które też miały być po to, aby połączyli MSI i GB. Więc to jedna wielka plota i nie ma się co martwić. GB i Asus się nie połączą ;) Pytanko: Czy jak wyjdą płytki DFI na DR600 i inne dobre moba to stanieje tytułowa płyta Asusa ? Choćby to 100zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie zapytam czemu informacja o fuzji Asusa z Gigabyte widnieje na pierwszej stronie www.asus.com.tw ?

http://www.asus.com.tw/news_show.aspx?id=3900 jak by ktos nie widzial..

 

 

 

Spekulacje kto bedzie pisal dalej biosy a kto nie sa bez sensu, wszystk owyjdzie w praniu, jestem pewien ze nadal beda biosy do Asusa jak i Gigabyta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Czytałem jeszcze niedawno, że to tylko plotka, że Asus temu zaprzeczył. Ale do Asusa biosy napewno będą, nie wykupuje Gigabyte, żeby zaprzestać pisać nowe biosy do swoich sztandarowych płyt typu tytułowa P5W DH Deluxe. Wykupienie jest związane z:

"Decyzja o połączeniu mogłaby być powodowana obawą Asusa przed utratą prowadzenia na rynku płyt głównych – tajwańskiemu producentowi depcze po piętach Foxconn. W 2005 roku Foxconn sprzedał 40 milionów płyt, z czego 32 na rynku OEM, w tym roku zaś dostawy mają wzrosnąć. Asus w zeszłym roku dostarczył 52 miliony płyt głównych, a gdyby zakupił Gigabyte'a liczba urządzeń sprzedanych w bieżącym roku sięgnęłaby 78 milionów sztuk. " Nie wiem co myśleć, jak jeszcze niedawno GB i Asus zaprzeczyli temu, że się połączą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jeszcze niedawno, że to tylko plotka, że Asus temu zaprzeczył. Ale do Asusa biosy napewno będą, nie wykupuje Gigabyte, żeby zaprzestać pisać nowe biosy do swoich sztandarowych płyt typu tytułowa P5W DH Deluxe. Wykupienie jest związane z:

"Decyzja o połączeniu mogłaby być powodowana obawą Asusa przed utratą prowadzenia na rynku płyt głównych – tajwańskiemu producentowi depcze po piętach Foxconn. W 2005 roku Foxconn sprzedał 40 milionów płyt, z czego 32 na rynku OEM, w tym roku zaś dostawy mają wzrosnąć. Asus w zeszłym roku dostarczył 52 miliony płyt głównych, a gdyby zakupił Gigabyte'a liczba urządzeń sprzedanych w bieżącym roku sięgnęłaby 78 milionów sztuk. " Nie wiem co myśleć, jak jeszcze niedawno GB i Asus zaprzeczyli temu, że się połączą...

 

Warszawa 16 sierpnia 2006 r.

 

Współpraca ASUS - Gigabyte

Nowa inwestycja ASUS-a

 

ASUSTeK Computer Inc. i Gigabyte Technology ogłosiły utworzenie spółki joint-venture która będzie produkować płyty główne i karty graficzne sygnowane marką Gigabyte.

 

Nowo utworzona spółka i firma ASUS będą działać niezależnie, koncentrując się na poszczególnych segmentach rynku i oferując bardziej urozmaiconą ofertę produktów. Kapitał założycielski nowej firmy wyniesie 244 mln $ z czego 51% akcji będzie w posiadaniu firmy Gigabyte, a 49% w posiadaniu firmy Asustek.

 

Współpraca dwóch największych na świecie producentów płyt głównych i kart graficznych ma na celu poprawienie konkurencyjności produktów na różnych segmentach rynku. Synergia powstała dzięki partnerstwu obu firm przyniesie wymianę doświadczeń, oszczędności i bogatszą ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka pytanek

Jakim programem najlepiej mierzyc napiecia i temperatury na tej plycie ??

Jak zmienic napiecie na procku w biosie bo pomimo ze przestawiam na manual (czy cos w tym stylu, nie pamietam juz) to dalej napiecie cpu mam AUTO.

I chyba juz ostatnie pytanie. Mam dysk seagate 7200.10 320 gb i w windzie wykrywa mi 130, mozliwe ze jest to wina windowsa gdyz mam bez zadnych SP. Jutro zainstaluje z SP2 i sprawdze. Chzba ze macie jakies inne propozycje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

CPU-Z pokazuje mi rewizje plyty 1.XX, bios mam 701. Zmienilem ta opcje co mowiles w ale dalej mam Auto ciagle. Nie wiem tez gdzie jest zmiana mnoznika. Fajnie by bylo jakby ktos mogl zrobic fotke zakladki do O\C. Myslicie ze zmiana biosa na nowz cos naprawi ? Jesli tak to czym go flashowac? gdyz nie mam fdd narazie :)

 

POzdrawiam

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Natomiast w biosie mi pokazuje normalnie 2133mhz czy w programie coretemp.

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylacz C1E

 

hmm

w zakladce Advanced mam takie opcje:

Microcode Updation: enabled

Max CPUID value limit: Disabled

Execute Disable Function: Disabled

Enhanced C1 Control: Auto ( i tylko Auto mam do wyboru)

CPU Internal Thermal Control: Auto

Intel Speedstep tech: Disabled

 

Co bys poradzil ?

Czym mozna flashowac bios do tej plyty pod windowsem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...