Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba jest dla mnie zbyt skomplikowane, nie mam zresztą pendrivera, serdecznie dziękuję za cheć pomocy.

Dyskietka też odpada, nawet nie wiem jak się z niej ładuje biosa.

Swoją drogą ciekawe w czym jest problem że mi wywala takie dziwne komunikaty.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest dla mnie zbyt skomplikowane, nie mam zresztą pendrivera, serdecznie dziękuję za cheć pomocy.

Dyskietka też odpada, nawet nie wiem jak się z niej ładuje biosa.

Swoją drogą ciekawe w czym jest problem że mi wywala takie dziwne komunikaty.

Pozdro

 

odezwij sie na pw, to moge podeslac tobie obraz plytki bootowalnej, wystarczy dodac awdflash i plik z obrazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam też niezłe jazdy z tytułową płytą,tylko w moim przypadku ona w ogóle nie bootuje. :sad: Po włączeniu listwy komp sam startuje,zanim wcisne powera na budzie :blink: ,i tak stoi z czarnym ekranem.Pali się zielona dioda na mobo,hdd,cd chodzą,a płyta nie strartuje.Clear,bateryjki wyciągane,ale nadal nic.

 

@yoto''i nic bios nie piska ?? no właśnie nic

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam też niezłe jazdy z tytułową płytą,tylko w moim przypadku ona w ogóle nie bootuje. :sad: Po włączeniu listwy komp sam startuje,zanim wcisne powera na budzie :blink: ,i tak stoi z czarnym ekranem.Pali się zielona dioda na mobo,hdd,cd chodzą,a płyta nie strartuje.Clear,bateryjki wyciągane,ale nadal nic.

i nic bios nie piska ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm dziwne te jazdy macie szczerze mówiąć, ja dostałem płytę rozpakowałem zamontowałem i działa do dziś i wszystko ok, biosy się upują reszta też chodzi

 

co do tych problemów to ciężko powiedzieć ale ja bym potestował tak:

- odpiął wszystkie niepotrzebne urządzenia i spróbował uruchomic gołego(oczywiscie grafika, procej i choc jedna kosc pamięci musi być)

- sprawdzcie czy zasilanie dodatkowe podpięte do karty graficznej

- czy karty pci sa zgodne ze standartem płyty (chyba 2.3 i napiecia tylko 3,3 ale nie pamietam dokładnie)

- spróbujcie na innym zasilaczu odpalac

- jezeli mozecie na innych pamieciach sprobawac, 1 kość np.

- sprawdzcie czy nie podpieliscie czegoś źle

........

 

mam jeszcze masie pomysłów ale nie mam czasu pisać, niektóre wydaja sie moze trywialne ale wiekszość problemów spowodowanych jest przez trywialne sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wczoraj stalem sie szczesliwym (jak narazie) posiadaczem P5W DH po wyjeciu z podelka i wsadzeniu z calym zlomem do budy od pierwszego strzala wszystko poszlo jak trzeba. Z ustawieniem pamiatek tez zadnych problemow, szkoda tylko ze po zamontowaniu Ninji nie mam juz miejsca na zalozenie chlodzenia na mosfety ale nie jest wielki problem. Zastanawiajace sa temp. ktore podaje Asus Probe bo pokazuje mi na procku 25-27 stopni, core temp 35, takze jakas lipa. Ogolnie rzecz biorac plyta sprawuje sie swietnie w weekend wezme sie za krecenie to wtedy zobaczy sie co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to juz powinno leciec na watek o conroe, ale kontekstowo do poprzedniego posta: imho skoro to taki powazny bug i wysypuje system totalnie to chyba procki sie kwalifikuja do wymiany no nowy stepping, a intel cos slabo sie sklania ku temu.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam też niezłe jazdy z tytułową płytą,tylko w moim przypadku ona w ogóle nie bootuje. :sad: Po włączeniu listwy komp sam startuje,zanim wcisne powera na budzie :blink: ,i tak stoi z czarnym ekranem.Pali się zielona dioda na mobo,hdd,cd chodzą,a płyta nie strartuje.Clear,bateryjki wyciągane,ale nadal nic.

 

@yoto''i nic bios nie piska ?? no właśnie nic

Dzisiaj też sobie taką zamontowałem - odskocznia od P965. Za pierwszym razem też nie chicała wystartować - zero pisków, startują wiatraki. Po raz n-ty clear_cmos - nadal nic. Wyciągnąłem jeden moduł - ruszyła. Wsadziłem drugi moduł - też bez problemu. Jakieś to dziwne, no ale ważne że działa. Spróbuj więc z jendym modułem

 

A teraz pytanko - mam wyłączoną kontrolę wiatraków przez bios, a mimo to wiatraki kręcą się za wolno - fandera 120mm można maksymalnie rozkręcić do ~1600 RPM, a tu tylko 1250 RPM. Coś się da z tym zrobić? Wszystko sprawdzałem ze trzy razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, sluchajcie mam problem - mam intel core 2 duo e6600 2,4 @ 3,6 ghz cooled by scythe ninja plus ||asus p5w dh deluxe || patriot ddr2 2gb pc800 cl4 || geforce 7900gt cooled by zalman vf-900 cu || samsung 250gb || benq dw1650 || alps 1,44mb black || chieftec dx-01sl-du 400w || all cooled by 2x80mm, 2x92mm, 1x120mm i teraz mam problem bo nie wiem czemu nie moge wyzej podkrecic - 1,6125 v na procku reszta na auto. Ktos zna jakas dobra i optymalna konfiguracje?? Troche kiepski jeszcze jestem w podkrecaniu. Jakie macie temperatury procka?? I czemu nie moge ramu podkrecic na ponad 400mhz :/ (2x1gb 800mhz). czekam na odp. pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez podpinam sie pod poprzednie pytanie. Po przesiadce z NF2 gdzie byly ze 2 napiecia do regulacji na krzyz, tutaj jest troche ciezej. Jakby ktos mogl napisac po przekroczeniu mniej wiecej jakis wartosci magistrali czy nalezaloby zwiekszac ktores z poszczegolnych napiec wystepujacych w tejze plycie.

 

narazie udalo mi sie osiagnac 400x8 przy napieciach na auto i pamiecmi na 2,1V. Przy 413x8 juz musialem pamieci na 2,15V i procka na 1,35V, reszta dalej auto ale jeszcze nie wiem czy sa to ustawienia stabilne, musze sie pobawic ustawieniami takze kazda wasza pomoc sie liczy:).

 

Pozdrawiam

 

A co do temperatur to na box chlodzeniu przy 3200MHz max mialem jakies 65stopni a przy 3300Mhz juz do 69 dobijalo :/

Jakie Ty masz temperaturki na Scythe ?? Przymierzam sie do jego zakupu. A moze jest cos lepszego niz Scythe Ninja ???

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banan, musisz miec niesamowity nawiew.

Mam w budzie 10 wiatraków 120, 5 w okolicy procesora z czego 3 go obsługują cały czas i na napięciu z biosu 1.525V-3.3GHz w i dle mam 44stopnie , gdy zapuszcze Orthos-a temperatura rusza na 59.

 

Mam prośbe może mi ktoś życzliwy napisać jakie pliki powinny sie znaleźc na flopie w celu aktualizacji biosu do wersji P5W DH Deluxe BIOS 1305, najlepiej jak by mi ktoś je podesłał, bo szukam głupiego awdflash.exe (który powinien prawdopodobnie sie tam znaleźć) i nigdzie go nie ma, liczyłem że na stronie Asusa będzie z biosem.

 

Prosze mi też napisać jak odblokować ukryte zakładki w biosie jeżeli takowe są?

Jaką kombinacją klawiszy uaktywnić z flopa update biosu?

Chętnych w pomocy zapraszam na PW, tam podam emial.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3,6 ninja mam 39 stopni. ale ja mam dobre chlodzenie w budzie. wg mnie bdb zakup taka ninja

Rozumiem, ze bez obciazenia ?? Napisz jakie napiecie.

 

banan, musisz miec niesamowity nawiew.

Mam w budzie 10 wiatraków 120, 5 w okolicy procesora z czego 3 go obsługują cały czas i na napięciu z biosu 1.525V-3.3GHz w i dle mam 44stopnie , gdy zapuszcze Orthos-a temperatura rusza na 59.

 

Mam prośbe może mi ktoś życzliwy napisać jakie pliki powinny sie znaleźc na flopie w celu aktualizacji biosu do wersji P5W DH Deluxe BIOS 1305, najlepiej jak by mi ktoś je podesłał, bo szukam głupiego awdflash.exe (który powinien prawdopodobnie sie tam znaleźć) i nigdzie go nie ma, liczyłem że na stronie Asusa będzie z biosem.

 

Prosze mi też napisać jak odblokować ukryte zakładki w biosie jeżeli takowe są?

Jaką kombinacją klawiszy uaktywnić z flopa update biosu?

Chętnych w pomocy zapraszam na PW, tam podam emial.

Pozdro

Ktos sprawdzil ten bios ?

1.525V dla 3,3Ghz to mysle, ze sporo jak dla e6600. Ja na moim e6400 dla 3,3 Ghz mam 1,35V.

 

Ponawiam prosbe moja i banana, a szczegolnie o opisanie mniej wiecej napiec, co i kiedy zwiekszac. Plissssss

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, sluchajcie mam problem - mam intel core 2 duo e6600 2,4 @ 3,6 ghz cooled by scythe ninja plus ||asus p5w dh deluxe || patriot ddr2 2gb pc800 cl4 || geforce 7900gt cooled by zalman vf-900 cu || samsung 250gb || benq dw1650 || alps 1,44mb black || chieftec dx-01sl-du 400w || all cooled by 2x80mm, 2x92mm, 1x120mm i teraz mam problem bo nie wiem czemu nie moge wyzej podkrecic - 1,6125 v na procku reszta na auto. Ktos zna jakas dobra i optymalna konfiguracje?? Troche kiepski jeszcze jestem w podkrecaniu. Jakie macie temperatury procka?? I czemu nie moge ramu podkrecic na ponad 400mhz :/ (2x1gb 800mhz). czekam na odp. pozdro!

Z tym V dla proca to się wstrzymaj narazie. :wink: Daj jakiś nawiew na chipseta i podnieś Vmch(max1.65) bo może płyta nie wyrabia,z pamiątkami podobnie ustaw timy 4-4-4-12 i więcej V(max2.4)

 

btw.moja mobo nadal nie rusza,choć jak wyciągne cały ramik to niby piszczy.No nic w poniedziałek servis

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum więc wypadałoby sie przywitać więc Witam.

 

Apropo clockgen'a popróbuj zakładce PLL wybrac cos z CY wiedziałem dokladnie ktore ale gdzieś mi umkło.

Wiecie może jaki jest rekord fsb na tej o to płytce bo chyba nie ma w tym temacie jak jest to moze nie zauwazylem.

Gemmy próbowałes z jedna kością ram'u?

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum więc wypadałoby sie przywitać więc Witam.

 

Apropo clockgen'a popróbuj zakładce PLL wybrac cos z CY wiedziałem dokladnie ktore ale gdzieś mi umkło.

Wiecie może jaki jest rekord fsb na tej o to płytce bo chyba nie ma w tym temacie jak jest to moze nie zauwazylem.

Gemmy próbowałes z jedna kością ram'u?

Witaj.

Max na tej płycie to cos ok 530fsb(po V modach i FC) na XS jest info.Już próbowałem wszystkiego.Wczoraj wieczorkiem sprawdzałem organoleptycznie czy coś się chociaż grzeje :D i wyczułem lekkie napięcie na radiatorze od chipa,i mosów.No to miernik w rączke i.....napięcie 7V :blink: Jakieś przebicia czy cuś

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gemmy; leć do kogoś po inny ram. Na Gigashicie DQ6 było to samo, XBLKi nie chciały ruszyc, wszystko się kręci dyski wiatraki a na ekranie ciemności egipskie i resety co 10sek. Nie działało ani z jedną ani z drugą ani z dwiema kośćmi. Włożyliśmy z Devilem Geile 667 Ultra i jak z bata strzelił(czy jak sie to mówi :D). Potem skoro działało to znów podmianka i dalej nic. Znów geile i podnieśliśmy w biosie V i ustawiliśmy defaultowe Timingi XBLKów i ruszyło na jednej kości. Na dwóch nadal nie chciało to zmieniliśmy sloty pamięci i już działało. Może Twoje LLK tak jak XbuBeLKi potrzebują więcej V żeby zootować?! Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jaki masz V na ramach powinno byc chyba 2.1 dla 800 o ile sie nie myle gdzies wlasnie czytalem ze gosciowi nie działało bo mial w biosie ustawione za mało V i 533 a nie 800 czy jakos tak a tak wogóle to ty możesz wejść do biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...