Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was byłby tak uprzejmy by ustawić sobie w biosie hasło na odpalanie komputera i jak ma klawiaturę pod USB niech podziała tak kilka dni. 10-20 restartów kompa i powie czy czasami nie da się wpisać hasła.

Ja tak mam. Sporadycznie to się dzieje. A jak klawiatura jest pod PS to nigdy :/

Nie mam jeszcze tej plyty,a le sledze watek na bierzaco.Ktos juz pisal, sprubuj podlaczyc do USB na sledziu lub innego USB, innym pomagalo innym nie. Bledu nie znaleziono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm nieiwem czego to wina moze zaśmieconego windowsa ale program do upgradeowania biosu zglasza ze nie mam płyty asusa a wczesniej działało :blink:

 

ma ktoś jakiś pomysł? :blink:

Zrob formata dla spokojnego sumienia ;)

 

Ja mam pytanie czy na P5w Dh Deluxe wejdzie Zalman 7000B Cu i czy warto na nim krecic czy lepiej wstawic cos innego? Ninja najlepsza na E6600 [kupilem selekta z 28week, ciekawy jestem jak bedzie szedl :) ], co polecacie, Zalman czy cos innego?

Woda odpada niestety.

Zalman 7000B Cu

 

http://allegro.pl/item130498611_asus_p5w_d...ifi_pilot_.html

Tal Rash ta ma 1.65V ? Na co zmieniasz, polujesz na nastepna z 1.85v?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5W DH Deluxe... mam pytanko czy ma ktos ta plyte w raidzie 0 pod raptorki 2x36gb, wykreowalem macierz... pokazuje mi 69 gb 1dysk czyli klawo... wgrywam winde, F6, do flopa nowe stery , idzie ladnie, znow winda laduje i staje "instalator nie widzi dysku" F3 zakoncz i tak dwa dni...:( chce to zrobic pod intela kontrolerem i mam stery z plyty i ze stronki intela ale nic z tego... czemu tak,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka winde uzywasz ??

Windows XP jedynie ci wejdzie na takiego raida.

Nie ma to nic wspolnego z mobo, tylko software.

Dzialo mi sie to na DFI LP UT NF3 250. Od tego czasu jestem nieszczesliwymm posiadaczem wxp.

 

EDIT:

Czy posiadacze versji z 1.85 Vmch moga sprawdzic miernikiem Vmch ?

Chcialem zrobic pencilmoda, ale moja plyta daje 1.94 Vmch - 0,09 w prezencie wiecej, wiec chyba jej odpuszcze.

Teraz juz wiem skad to 470 fsb do benchow sie wzielo :D

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze tej plyty,a le sledze watek na bierzaco.Ktos juz pisal, sprubuj podlaczyc do USB na sledziu lub innego USB, innym pomagalo innym nie. Bledu nie znaleziono.

Kiszka :/

Na wszystkich USB się wali.

Co ciekawe na przejsciówch USB/PS też :/

Zareklamuje mobo chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co prawda zadawałem już to pytanie, ale może Ktoś odpowie. Dlaczego na tej płycie stosuje się gniazdo zasilania 4-pin, zamiast 8-pin tak jak w większości płyt pod C2D (oczywiście tych droższych) . Jakie ograniczenia się z tym wiążą co do tej płyty? Bo jeżeli żadne, to po co wprowadzono ten system 8-pinowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co prawda zadawałem już to pytanie, ale może Ktoś odpowie. Dlaczego na tej płycie stosuje się gniazdo zasilania 4-pin, zamiast 8-pin tak jak w większości płyt pod C2D (oczywiście tych droższych) . Jakie ograniczenia się z tym wiążą co do tej płyty? Bo jeżeli żadne, to po co wprowadzono ten system 8-pinowy?

8 pin a 4 pin - roznicy nie ma.

 

No i P5W DH to ogolnie dziwna plyta, zprojektowana zostala jak nie bylo jeszcze C2D potem ja pozmianiali ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy clear cmos napewno pomoze?? bateryjka czy zworkami??

 

prosilem o spi MOD1,5XS...

 

czytanie ZE ZROZUMIENIEM

:rolleyes: :D

odłącz zasilanie,wyciągnij bateryjkę,clear zworką20s.Zworka na miejsce,bateryjka na miejsce,i powinno fikać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, prosze slicznie o pomoc...

Plyta jak w temacie, do tego E6600, 2x1GB patriot Extreme 800llk (na d9).

Caly sprzet kupilem opierajac sie na sledzeniu postow na tym forum, a szczegolnie tych z tego tematu.

Wszystko zlozone, OS postawiony, wszystko dziala pieknie, dzis znalazlem chwilke czasu(jestem strasznie zapracowany), chcialem zabrac sie za krecenie i niestety, nie radze sobie, od czasow bartona 2500+ i nf2 wypadlem zupelnie z obiegu jesli chodzi o O/C...

 

W biosie wlazlem do Advanced->JumperFree Configuration->Manual i tutaj zglupialem...

 

Pomijajac ze z kreceniem samej pamieci niema najmniejszego problemu, puszczona na 2,2v idzie bardzo wysoko na timingach 4-4-4-12-4, problem lezy w procku...

 

Kiedy tylko wrzuce fsb powyzej 275, pc po restarcie sie nie budzi, nie mam zielonego pojecia co moge pozmieniac w biosie za wyjatkiem stosunku taktowania fsb do pamieci oraz timingow i oczywiscie samego fsb...

 

Jesli ktos bylby tak mily i poprowadzil mnie za raczke, w ktorym podmenu jakie wartosci pozmieniac...

Mysle ze moj problem to jak to mowil Lepper "maly pikus", przypuszczam ze zapomnialem o jakiejs drobnostce, ktora za pewne ma kluczowe znaczenie...

Myslalem ze problem lezy w taktowaniu pci albo pcie, ale jakakolwiek wartosc tam nie wrzuce, pc i tak nie startuje powyzej fsb 275...

 

Z gory bardzo dziekuje za pomoc, jutro takze mam jeszcze dzien wolny i mam nadzieje ze uda sie dzieki wam wszystko poustawiac jak nalezy...

 

 

 

 

 

Update:

Pewien forumowicz z TwojePC mi pomogl, efektem jego pomocy jest stabilne jak skala 3600MHz...

Tak ze przepraszam za klopot :P

Edytowane przez wolfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Worms14

ja tak nie mam

 

@ALL

Zmierzy ktos te napiecie NB dla mnie ??

CHodzi o wersje z 1.85 w biosie....

 

A wlasnie. Podzielcie sie jakie macie MAX fsb z niskimi mnoznikami - x7 lub x8..

U mnie 471....ale pisalem dlaczego...

 

@wolfi

nie zebym byl zmierzly, ale jakbys sledzil watek, to bys byl obcykany....

polecam kilka pierwszych stron na temat tego mobo

pozatym, mysle ze to problem bardziej zlozony niz mowi pan L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem załamany. Potwierdzasz moje złe obawy.

Pierwsza płyta zaczęła piszczeć po jakimś czasie, w czasie logowania systemu, a później (być może z mojej winy, choć nie wiem jak mogłem tego dokonać) padły banki pamięci.

Ta pika od początku, aż mi się włos jeży, nie wiem, co to może być.

Jak mi padnie kolejna płyta to się pochlastam.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak:

 

1. Przygotuj na innym komputerze dyskietkę bootowalna DOS z programem do fashowania biosu i oryginalnym biosem (jaki to masz napisane na kości biosu) a oryginał znajdziesz na stronach Asusa.

2. Na drugim kompie sprawdzasz dyskietkę do ekranu, w którym jest okno do wpisania pliku biosu i trenujesz wpisanie komendy flashowania.

3. Zakładam, że w opcji bootowania Twojego kompa jest też dyskietka.

4. Odłączasz wszystkie napędy DVD i twarde dyski od gniazd kontrolerów.

5. Wkładasz dyskietkę włączasz kompa i czekasz aż zakończy się sekwencja bootowania obserwując diodę LED w napędzie dyskietek

6. W ciemno wpisujesz komendę flashowania i zatwierdzasz.

7. Komp powinien się bootować z oryginalnym biosem.

 

Daj znac czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...