Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Po tygoniu obcowania z plyta jedyne co mi doskwiera to dluzszy post (ale, nie przesadnie dlugi) i jakos dlugo zamyka mi sie system. Nie wiem dlaczego tak jest. Wczoraj skladalem dla kogos kompa na p5b (bez dlx) i post jest jak mrugniecie okiem! Jakies 1-2sek... Musze sie przyzwyczaic do uzywania stanu wstrzymania - wtedy komp odpala sie 'nieco' szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrocila moja mobo - padla krotko po flashu BIOSem 1602 (ze strony ASUSA) :/

 

Sflashowalem do 1407, a pozniej do 1707. Piszecie, o BIOSie 1605 - skad go sciagneliscie? Obecnie nigdzie nie widze...

 

Sorry - moj blad - 1506 : 2432542[/snapback]

BIOS Chodzi OK, ale zaznaczam - powylaczalem WSZYSTKO czego nie uzywam: oboard audio, kontroler JMicron, kontroler USB 7/8, kontroler FireWire i COM2, a takze druga karte sieciowa.

Jedyne na co narzekam, to to, ze do HW monitor wchodzi BIOS po ok 5-10 sekundach.

 

To fakt - do Hardware Monitor whodzi sie kilka sekund. Powylaczalem tam wszystko co mozliwe i BIOS idzie od reki - tak szybkiej P5W DH jeszcze nie widzialem !!! Wylaczylem takze FireWire. Innych rzeczy uzywam :)

 

Wracajac do BIOSu - bede wdzieczny za BIOS 1605, jesli naprawde jest taki stabilny :)

 

@levi

- pamietaj, ze najlepiej zrobic CLR RTC PRZED Flashem, i po Flashu :)

Wowczas BIOS jest zapisywany na takie same ustawienia, jakie sa w nim zapisane, a potem ponownie wszystko jest zerowane clr'em :)

 

spox juz wszystko mi dziala, ale pewnie wroice do 1506 lub przekonam sie ostatecznie do 1705 (podobno lepsze O/C - musze sprawdzic).

 

thx

 

--

@levi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem Bojownicy o Lepsze OC ;)

 

Oto co znalazlem na extremesystems.org:

Post BenchZowner'a:

Once upon a time...AsusTek Corp decided to hire some BIOS Engineers.

Yes, it was a rainy day... now guess what happened.........

 

Lets play Simon says:

Simon says "Say Asus sucks"

Simon says "Say Asus did it again"

Simon says "Ban the noobs!"

 

Ok, enough with the entertainment part of this post, lets get into the...juice

 

BIOS 1707 changed nothing actually ( overclocking-wise ), and ofcourse there are no new memory timings in the BIOS ( don't ask silly questions )...and ofcourse...Asus says "there's no Core 2 Extreme processor".

Thus... you got a X6800 and the available CPU Ratios/Multipliers are... 6-7-8-9-10-11

 

Thank you for your interest in Asus products.

 

Asus, Keep Walking...

 

i to tyle w kwestii OC biosu 1707.

 

 

 

 

CHLODZENIE MB - jak pisalem wczesniej - mb padla i odwiedzila serwis.

Po powrocie zwalilem radiatory i wyczyscilem Arctic Clean'em (POLECAM - swietnie usuwa klej bez zadnego wysilku - zapomnijcie o spirytusach i innych cudach - spiryt lepiej przyjmowac doustnie ;)).

Pasta Arctic Silver sprawuje sie dobrze - wczoraj pare h (bez OC!) pracki z malym obciazeniem i temp. na core po 35-38'C - wczesniej bylo 40-45'C. Chlodzenie standardowe BOXowe - na razie innego nie bedzie :/

Jak zdaze postawic na nowo system (W2K jak zwykle) to sprobuje OC.

Mam M$ Wiśta ;) - sprawdze jak ona sprawuje sie na sprzecie po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich programow uzywacie do monitorowania temperatur/napiec/wentyli na tej plycie? Probowalem MBM, ale cienko :( Chodzi mi o taki programik, ktory pokazuje dane w trayu (a'la MBM :) )

moze Everest ?

 

--

@levi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu 'zacinania' kompa podczas odczytu/zapisu na CD/DVD - nie wiem czy to kwestia sterow (najpewniej) czy samej Windy, ale stwierdzilem, ze w sterowniku w Menedzerze urzadzen kontroler byl przestawiony na 'TYLKO PIO', zamiast 'DMA kiedy mozliwe' (czy jakos tak).

Moj NEC ma UDMA2, recznie tego nie zmienialem, wiec pozostaja stery - byc moze Intel'a - ktore maja tak to ustawione domyslnie.

Pomoglo - dzwiek sie nie przycina podczas odczytu/zapisu z CD/DVD.

Wystarczy sprawdzic i przestawic na 'DMA kiedy dostepne' i restart kompa.

Oczywiscie przyczyna 'zacinania' moze byc inna :) Ja nie uzywam wbudowanego kodeka audio - uzywam SB A2ZS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 1801

 

http://rapidshare.com/users/YM171Q?byfilename=1

 

Sprawdzam go i specjalnych różnic nie widzę. Zły nie jest.

jak idzie O/C na tym BIOSie? Lepiej od poprzedniego?

 

BTW. jaki program polecacie do kontroli wiatrakow podpietych do płyty? Bo cos najnowszy SpeedFan nie chce mi działać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja plytka to chyba totalna porażka... niechce nic ponad fsb355 a zmiany vmch i innych nic nie dają

dotego jeszcze PEglink na faster zwiesza kompa a przy Hyperpath3 na enabled nie pozwala kompowi wystartowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem,

 

Mam E 6300 próbowałem stroche go podciągnąć na FSB 400,

komputer odpla wszystko chodzi ok jadnakże czasem wywala w 3Dmarku, zapięcie na procu na Auto

wszystko w sumie na ustawieniach automatycznych, jakie napięcia podnieść by wszytsko chodziło ok i nie wywalało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zmieniłem bios na tą nową wersje 18.01 moje wrażenia szybszy post na stracie wcześniej na ustawieniach na auto na fsb 400 wywalało mi w windowsie w grach i 3dmarku teraz jest ok, jakie są wasze odczucia co prawde to beta ale moim zdaniem lepsza od 17.07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vmch 1,65( lub 1,85) i proca 1,4 i jedziesz dalej.

ech... i właśnie w tym problem ze dalem juz 1,85 dla proca 1,5 chociaż u kolegi moj smiga na 9x400 przy 1,45 a teraz go probowalem na 6x400 i nic....

pamieci tez raczej tu nie ponosza winy bo przy 400 mają 600 a są 667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problemik z oc na tej płycie. Doszedłem do FSB 420 to wychodzi 840 MHz dla ramów i 2940 MHz dla procka. No i procek jest stabilny i poszedł by spokojnie jeszcze wyżej ale niestety ramy już sypią błędami (GoodRam 2x1GB 800MHz Md9) przy timingach 5 5 5 15. Jest jakiś sposób aby jeszcze obniżyć taktowanie ramów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problemik z oc na tej płycie. Doszedłem do FSB 420 to wychodzi 840 MHz dla ramów i 2940 MHz dla procka. No i procek jest stabilny i poszedł by spokojnie jeszcze wyżej ale niestety ramy już sypią błędami (GoodRam 2x1GB 800MHz Md9) przy timingach 5 5 5 15. Jest jakiś sposób aby jeszcze obniżyć taktowanie ramów ?

Pewnie masz ustawienia RAM na Auto. Trzeba je zmienić na manual w biosie - ekran advanced, pierwsza opcja od góry (JumperFree Configuration) i tam zmień AI Overclocking. Po tym można już wybrać dzielniki pamięci.

Podnieś też napięcie na memkach. Przy tych timingach Goodram 800 powinien pójść jeszcze wyżej.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, ja z kolei mam duzy problemik z ta usrana plyta ,otóż cały dzien spedziłem na próbie ustawienia biosu zeby post trwał troche mniej niz 40 sek. jakos sie udało zmniejszyc go do 15 doszedłem do tego, ale jezli tyle trwa normalny post w tej plycie to ja podziekuje. Przejechałem w poszukiwaniach chyba wszystkie strony o optymalizacji i kreceniu 6600 i otej plycie, miedzy innymi tu i jak narazie zalezy mi na tym zeby wszytko grało krecenie bedzie później. Czy ktos mógłby wrzucić wszytkie ustawienia biosu które działają i post trwa mozliwie jak najkrócej ????? Pierwszy dysk jest podpiety do sata, a do kotrolera ata intela jest podiety naped z drugim dyskiem,konfig e6600+Arctic Pro 7+p5wdh+2x1Gb PDP 800 4-4-4-12+GF8800GTX+WD SATA 250 Gb+Chief 560 W, wszytkie napicia ustawione recznie wszystkie Q-fany,Aii inne smiety wywalone , bios od 1705 poprzez 1707 do 1801 flashowany w EZ-flashu.Prosze o POMOC bo mi sie pomysły mi sie juz skończyły :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, ja z kolei mam duzy problemik z ta usrana plyta ,otóż cały dzien spedziłem na próbie ustawienia biosu zeby post trwał troche mniej niz 40 sek. jakos sie udało zmniejszyc go do 15 doszedłem do tego, ale jezli tyle trwa normalny post w tej plycie to ja podziekuje. Przejechałem w poszukiwaniach chyba wszystkie strony o optymalizacji i kreceniu 6600 i otej plycie, miedzy innymi 2441107[/snapback]

Mam problem ze swoim procem

 

Dołączona grafika

Windows odpala max na fsb 425, ale wywala w 3dMarku nawet przy fsb 300, moze trafiłem na jakąś felerną serie czy rewizje proca :(

Jak temperatury? Może to jednak pamięci? DRAM Throttling Treshold wyłączony? Zbyt agresywne timingi albo coś podobnego? Spróbuj podnieść napięcie na pamięciach. Nie wszystko zależy tylko i wyłącznie od procesora. Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz prędkości wentylatorów? Co podpinasz pod USB? I na czym najdłużej czeka na samym poście, czy już na ekranie kontrolera?

witam wentyle z Freezerm na czele wyją na maksa,pod usb jest klawa i gryzoń,przy poście przechodzi przez "Initialiazing USB .. Done" później wyskakuje "2048" i po tym stoi jakies 15 sekund, później pokazuje wszytkie dyski i leci dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy to normalne, że dla mojej płyty też jest max. FSB 355 (na 366 jeszcze odpala, ale potrafi się zwiesić). Na napięciu 1.65 na NB sypnął się windows (twierdził, że ma uszkodzony plik rejestru i nie jest legalny) :/

 

Pamięci nie chcą iść nawet asynchronicznie, a procek na mnożniku x6 :( Próbowałem ustawień 333 dla procka i 999 na RAM i nawet okna nie startują. Na FSB 370 jest totalna zima.

 

Parametry całości:

 

E6300, PDP LLK 800, Tagan 430W, Silent Square na procu.

Dodam jeszcze, że przy 2.33GHz procek ma ~50st. idle na obu jajkach (1.4V) a mostka północnego nie da się dotknąć gołą ręką na vmch 1.55 :(

 

Więcej informacji w temacie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=220511

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy to normalne, że dla mojej płyty też jest max. FSB 355 (na 366 jeszcze odpala, ale potrafi się zwiesić). Na napięciu 1.65 na NB sypnął się windows (twierdził, że ma uszkodzony plik rejestru i nie jest legalny) :/

 

Pamięci nie chcą iść nawet asynchronicznie, a procek na mnożniku x6 :( Próbowałem ustawień 333 dla procka i 999 na RAM i nawet okna nie startują. Na FSB 370 jest totalna zima.

 

Parametry całości:

 

E6300, PDP LLK 800, Tagan 430W, Silent Square na procu.

Dodam jeszcze, że przy 2.33GHz procek ma ~50st. idle na obu jajkach (1.4V) a mostka północnego nie da się dotknąć gołą ręką na vmch 1.55 :(

 

Więcej informacji w temacie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=220511

"Pamięci certyfikowane na 1000" .... może i certyfikowane ale u mnie jakoś nie specjalnie chcą zagadać na tysiaku (może kwestia dogrania timingów - jakoś nie bardzo mam chwilę aby to sprawdzić).

Olej to i ustaw sobie magistralę 400 i pamięci x2 na 800 to na początek "łatwe i wydajne ustawienie". Wyłącz DRAM Throttling Treshold i ustawienie DigitaHome zarządzające napięciami.

Przy czym jak chcesz mieć 4-4-4-12 to podnieś delikatnie napięcie na pamiątkach np do 2.05 (na wszelki wypadek :)). Vmch zostaw na początek w spokoju (na default) podobnie jak napięcie procka (można podnieść ale szkoda od razu do 1.4 właśnie ze względu na temperaturę).

Wiele osób zaczyna podkręcać Core duo stopniowo po parę MHz i zacinają się właśnie w tych samych okolicach przy czym warto spróbować przeskoczyć wyżej od ręki do 400 i ustawić większy dzielnik zamiast wpędzać pamięci w zakłopotanie wysokim taktowaniem.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...