Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Ktory z biosow waszym zdaniem najlepiej sie nadaje do o/c,jest najstabilniejszy?

 

1307 jest slaby

1407 max 420x9

1707 kicha

 

innych nie probowalem jest jakis godny polecenia?

 

Ktory z biosow waszym zdaniem najlepiej sie nadaje do o/c,jest najstabilniejszy?

 

1307 jest slaby

1407 max 420x9

1707 kicha

 

innych nie probowalem jest jakis godny polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory z biosow waszym zdaniem najlepiej sie nadaje do o/c,jest najstabilniejszy?

 

1307 jest slaby

1407 max 420x9

1707 kicha

 

innych nie probowalem jest jakis godny polecenia?

 

 

Tak jak napisał Martini - u kazdego sprawa moze wygladac inaczej, zatem indywidualne testy pozostaja :)

Ja obecnie uzywam 1801 (beta), a mialem do tej pory 1707, z ktorego bylem zadowolony.

 

Nie wiem z czego te roznice moga wynikac - w koncu sa to te same MB, BIOS jest taki sam.

Pozostaje jeszcze konfiguracja - procek, RAM, grafa i reszta urzadzen.

Same rev. mobo to inny temat - ponoc od rev. 1.04g NB jest w nowszej rewizji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę podam iż z JMicronem mogą występować problemy w linuxie.

Np linux Ubuntu tuz po zabotoowaniu z płyty i wybraniu opcji start nie potrafi dobrać sterownika dla napędu optycznego podłączonego właśnie do tegoż konrolera.

Oj.. zdecydowanie "nie wyszło na zdrowie" tej płycie władowanie tego wynalazku.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę podam iż z JMicronem mogą występować problemy w linuxie.

Np linux Ubuntu tuz po zabotoowaniu z płyty i wybraniu opcji start nie potrafi dobrać sterownika dla napędu optycznego podłączonego właśnie do tegoż konrolera.

Oj.. zdecydowanie "nie wyszło na zdrowie" tej płycie władowanie tego wynalazku.

 

Ja mialem problemy z instalacji M$ Visty - hdd byla a intelu (IDE) a DVD-RW na JMicronie.

Trwalo jakies 40 minut zanim cos na ekranie sie pokazalo...

Obecnie mam HDD przejsciowka podpiety na SATA a DVD-RW bezposrednio do Intela - reinstalowalem Wiśte i instalacja poszla bez bolu i bardzo szybko...

Byc moze wlasnie to JM byl tym UFO i chyba jest problemem nie tylko dla Wiśty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No że mogą mi nie przyjąć... słyszałem że tam sa problemy z gw. Ale nie wiem bo nigdy z komputronikiem nie miałem do czynienia.

 

@ zamówienie na bloczek dalej aktualne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem zadnego problemu z gwarancja w Komputroniku. Plyte Asusa A7N8X wymieniali mi 4 razy z czego trzy razy ja ja zabilem. Tak samo z Radeonem x800GTO2 ktory byl po modach - wymienili bez zajakniecia. Mialem zwarcie w domu i spalila mi sie myszka Logitecha - wymienili. DFI Ultra-D wymieniana 2 razy. Nie peniaj ;)

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając tego tasiemca, post po poscie,(może nieuważnie), nasunęły mi się pewne pytania odnośnie ustawień w biosie (proc E6600, wentyl Infinity, Patriot 667LLK, zas.Tagan580W)

 

1.) Czy warto ruszać vFSB i vICH, czy też samo podniesienie napięcia w vMECH do 1,55v wystarczy np.do OC (378x9)?

2.) Co w zasadzie daje wyłączenie DRAM Throttling Threshold?

3.) Jaka jest optymalna granica vCpu dla tego proca? (z tego co wyczytałem to oscyluje między 1,4v-1,5v) czy się z tym zgadzacie?

4.) i takie pytanie dla śmiechu :lol: - QFAN OFF vs QFAN ON w czym różnica?

 

Jeśli kogos uraziłem powtórką to....

 

i tak czekam na jakieś odpowiedzi :D dzięki...

Edytowane przez Akropol@oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) do 378 powinno spokojnie wystarczyc 1.75 Vmch i nie trzeba zasadniczo ruszac vfsb i reszty.

2) moge sie mylic - wieksza wydajnosc - nie spowalnia w sytuacjach krytycznych...

3) ja mam 1.636 - max mojego mobo io dalbym wiecej jakbym mogl...w zaleznosci od temp...proste - max 70 w stresie wg CT

4) Qfan zarzadza wiatraczkami w zaleznosci od tempow. chyba 2 gniazda sa sterowane nim, od CPu i jesio jeden...jak zimno - cicho VS cieplo - glosno -> zwyciescy nie ma.

 

a fe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) do 378 powinno spokojnie wystarczyc 1.75 Vmch i nie trzeba zasadniczo ruszac vfsb i reszty.

2) moge sie mylic - wieksza wydajnosc - nie spowalnia w sytuacjach krytycznych...

3) ja mam 1.636 - max mojego mobo io dalbym wiecej jakbym mogl...w zaleznosci od temp...proste - max 70 w stresie wg CT

4) Qfan zarzadza wiatraczkami w zaleznosci od tempow. chyba 2 gniazda sa sterowane nim, od CPu i jesio jeden...jak zimno - cicho VS cieplo - glosno -> zwyciescy nie ma.

 

a fe :P

 

Dzięki, wezmę te wskazówki w dzisiejszym podkręcaniu. Tylko powiedz mi czym chłodzisz proca, bo napięcia na mim, to masz wysokie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie do 400MHz wszystko idzie na auto bez problemu(400x9)revizja plyty to 1.02G,ale pozniej musze dac max 1,65vmch i idzie do 420Mhz wiecej nie ma szans,dodam,ze mam WC i max na procu po 2h katowania mam 55'C.Bez wzgledu czy daje v-core auto czy 1,7v proc i wszystko co sie da na max juz wiecej nie idzie(dodam,ze to nie wina pamieci itd..bo maglowalem ta plyte na rozne sposoby nie mowiac o tematach przerobionych).szkoda,ze u mojego kolesia przy tym samym konfigu(identycznym)jemu idzie 440x9,moze nowsza revizja tej plyty pomoze mi osiagnac wieksze fsb..

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale miałem dzisiaj przygodę z blokiem na NB.Zabrałem się za wymiane pamięci(podziekowania dla Bazi'ego Crucial 1000 5-5-5-15@4-4-4-12) zaglądam do kompa a tak blok z NB wisi na jednej zapince a druga wyrwało.Okazało się że założyłem za mocne sprężyny(grubo za mocne) i zapinkę wyrwało z płyty.Na szczęście udało mi się ją zlutować i dolutować spowrotem do płyty(btw mozna je w sumie przelutować na drugą stronę bo ciężko było dostać blok z zapinkami po tej stronie)Uff narazie działa. BTW może mi ktoś podsunąć linka ze zdjeciem NB bez radiatora bo mam wrażenie że brakuje mi rezystorków na nim :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie to co przypuszczałem,pourywane rezystorki a dokładnie dwa zaznaczone czerwonymi strzałkami.Komp pod pełnym obciążeniem działa bez zarzutów.Za co moga byc w takim razie odpowiedzialne te rezystory? Bardzo proszę o pomoc.

post-109434-1168126983_thumb.jpg

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pamięcią PATRIOT 2x1GB PC-6400 800Mhz EXTREME PERFORMANCE PDC22G6400LLK prawdopodobnie kości D9 na 90% nie chce ściągać radiatorów bo równało by się to z utratą gwarancji.

Mam płytę Asus P5W DH Deluxe i proc Intel Core 2 Duo E6300@2,87Mhz (7x410), problem z tym że w/w pamięć nie chce mi startować ani na 800 MHz 4-4-4-12 napięcie od 2,1 do 2,3 ani na 1000Mhz 5-5-5-15 jak wpisze ręczne timingi, spd powinno ustawiać timingi ja na screenie poniżej. Spd ustawia timingi na 5-6-6-2 lub 5-6-6-18 nie jestem tego do końca pewien ale wydajność jest przyzwoita komp chodzi na co dzień 7x410 od rana do wieczora w 100% stabilnie na ustawieniach powyżej.

Rewizja płyty 1.04G bios 1801beta, moim zdaniem musze czekać na nową wersje biosa albo płyta Asus P5W DH Deluxe nie lubi w/w pamiątek ?

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowales na BIOSie 1705? Bo jak narazie do O/C to jest jednym z najlepszych.

 

Narazie tylko na 1801 ale jutro jak czas pozwoli postaram się zmieć, w sumie powinien niebawem wyjść już chyba jakiś nowy ale chyba nie umią dopracować :)

 

Ma ktoś jakieś fotki gdzie mienik przyłożyć by sprawdzić napięcie na ramie ??

 

Dołączona grafika

 

Odpaliłem przed chwilą Asus P5W DH Deluxe z w/w pamięcią 7x255 dzielnik 1:2 DDR2 510MHz 5-5-5-15, chyba to kwestia tylko odpowiedniego BIOS-u, by pamięć śmigała z taką częstotliwością przy wyższym taktowaniu FSB.

Czy ktoś jest mi wstanie powiedzieć gdzie zmieć Bank Cycle Time (Trc) bo w biosie 1801 nigdzie nie widze tej opcji :( chyba jej poprostu nie ma :(

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cih

a co z mnoznikiem 3:4 ?

fsb 400 daje ddr2 1000 - w sam raz przeciez :)

@Zulusman

 

sęk w tym że właśnie przy takim nie wstaje nawet na auto, a co dopiero przy 5-5-5-15 lub niżej :(

ustawienie fsb 400 ddr2 1000 przy dzielniki 3:4 w 100% by mnie zadawalało było by super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...