Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

@Zulusman

 

sęk w tym że właśnie przy takim nie wstaje nawet na auto, a co dopiero przy 5-5-5-15 lub niżej :(

ustawienie fsb 400 ddr2 1000 przy dzielniki 3:4 w 100% by mnie zadawalało było by super :)

Też mam problemy z osiągnięciem 1000 przy fsb400. Posiadam pamięci w starszej wersji niby też opisane LLK ale bez ECC i ustawień dla 1000 zaszytych w SPD. Myślałem iż może to właśnie z tego powodu. Za to na fsb 400 pracują bardzo ładnie na 4-4-4-12-16 (2.1V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problemy z osiągnięciem 1000 przy fsb400. Posiadam pamięci w starszej wersji niby też opisane LLK ale bez ECC i ustawień dla 1000 zaszytych w SPD. Myślałem iż może to właśnie z tego powodu. Za to na fsb 400 pracują bardzo ładnie na 4-4-4-12-16 (2.1V).

Można wiedzieć na jakim biosie pracuje twoja płyta, dla moich pamięci 5-5-5-15 jest certyfikowane przez producenta więc powinny bez problemu wystrzymywać (kostki D9 może powinno się zejść nawet poniżej podanych przez spd wartości a tu kicha przy fsb 400)

 

 

Dołączona grafika

 

Jak ustawiacie DRAM Write Recovery Time czy jest on powiązany z ustawieniami Command Rate, Tras i Trc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DWRT u mnie zawsze na 4 w przypadku W DH.

 

Masz 100% pewnosci, ze Twoje LLK to D9 ? Kiedy je kupiles ?

Czy do D9 to w 100% pewien nie jestem, nie da się ściągnąć radiatorków nie tracąc przy tym gwarancji z PATRIOT-ów

Kupione 15-12-2006 w komputroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do D9 to w 100% pewien nie jestem, nie da się ściągnąć radiatorków nie tracąc przy tym gwarancji z PATRIOT-ów

Kupione 15-12-2006 w komputroniku.

Elpida a nie D9.

 

LLK na D9, byly ale kiedys. Daj im max vdimm + 4-3-3-8 na 800, albo 4-4-4-8 na 800MHz - beda dzialac normalnie to D9, nie to Elpida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elpida a nie D9.

 

LLK na D9, byly ale kiedys. Daj im max vdimm + 4-3-3-8 na 800, albo 4-4-4-8 na 800MHz - beda dzialac normalnie to D9, nie to Elpida.

Sprawdzone nie wstają to Elpida :(

 

Ale mniejsza o to czemu przy FSB na procu 400MHz nie pracują na DDR2 800Mhz ? jak na procu 266 FSB chodzą ok na DDR2 800 4-4-4-12, a przy wyższym FSB na procu zaczynaja się problemy :(

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz ustawiony dzielnik pamięci na 2:3 (800MHz) w biosie.

Ustaw jakiś niższy np. 4:5 (667MHz) lub 1:1 (533MHz) i wtedy możesz podnosić FSB.

Nie do końca o to chodzi, na FSB 410 pamięć chodzi na DDR2 820 wstaje tylko wtedy kiedy ustawie SPD enable w biosie, jeżeli ustawie cokolwiek recznie komp nie wstaje ? a spd przydziela tamingi z kosmosu :( (5-6-6-18)

 

jade teraz na biosie 1705 i dalej jest to samo :(

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz napięcie na MEM/MCH/FSB.

Mem od 2,1 do 2,4

Mch od 1,55 do 1,75

fsb 1,3

 

testowałem róznych kombinacji i nic

 

moze to kwestia ze płyta ustawia niepoprawnie Bank Cycle Time

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I think this tread is missing a useful info, and that is the memory that is compatible with this board and doesn´t have the spd bug.

All the people that was able to boot with manual timmings passing the 400 bus barrier should give info about the memory they are using.

Its time to us make a solution for this trfc sh@t, cos seems that Asus is now very busy with their bios revisions for the Striker line up and their P5WDH bios series are getting worse.

 

 

 

My experiences are with this ones:

 

Memory:------------------boots with manual timmings passing 400 fsb?:

 

-kingston HyperX 6000 (infineon chips)----------------yes

-Gskill F2-6400CL4D-2GBPK (elpida chips)-------------yes

-Geil Ultra DDR2 PC2 6400 CL4 (elpida) ----------------no

-Supertalent T800UB1GC5-----------------------------yes

-Corsair XMS2 6400----------------------------------- yes

-Ocz Gold edition----------------------------------------no

 

So please input some info.

Źródło: xs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć na jakim biosie pracuje twoja płyta, dla moich pamięci 5-5-5-15 jest certyfikowane przez producenta więc powinny bez problemu wystrzymywać (kostki D9 może powinno się zejść nawet poniżej podanych przez spd wartości a tu kicha przy fsb 400)

Bios 1707

i ciekawostka - pamiątki niby te same a jakże inne parametry SPD

Dołączona grafika

 

A na 4-4-4-12-16 śmigają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Martinii

 

Memory:------------------boots with manual timmings passing 400 fsb?:

 

EXTREME PERFORMANCE PDC22G6400LLK ---------------------------NO too

 

Może jak wypuszczą nowy bios to wstaną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) do 378 powinno spokojnie wystarczyc 1.75 Vmch i nie trzeba zasadniczo ruszac vfsb i reszty.

2) moge sie mylic - wieksza wydajnosc - nie spowalnia w sytuacjach krytycznych...

3) ja mam 1.636 - max mojego mobo io dalbym wiecej jakbym mogl...w zaleznosci od temp...proste - max 70 w stresie wg CT

4) Qfan zarzadza wiatraczkami w zaleznosci od tempow. chyba 2 gniazda sa sterowane nim, od CPu i jesio jeden...jak zimno - cicho VS cieplo - glosno -> zwyciescy nie ma.

 

a fe :P

No i mam, czas i stabilnego kompa. A efekt jaki udało mi się uzyskac to: 3,4GHz (378x9) na E6600 bios 1707

Vmch- 1,55v

Vcpu- 1,425v

Vmem- 1,95v Patriot 667LLK @ 756 4-4-4-12

reszta - auto

 

2x ORTHOS 1h 45min temp.(Infinity) stres: 58'C idle: 46'C prog. Core Temp

Prime95 2h brak problemów

SuperPi 32M - 15m41s

 

Co do biosu 1707 słowa złego nie mogę powiedzieć, pozdrawiam

 

Za wskazówki dzięki Zulusman

Edytowane przez Akropol@oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wymieniać mobo, na Asusa 680i, ale chyba warto poczekać i zobaczyć, co sobą zaprezentuje, EVGA chyba nawet lepsza, ale zobaczymy, co inni producenci pokażą.

Z nudów chciałem jeszcze raz sprawdzić, co mogę na P5W DH wycisnąć, każdy zachwala ostatnie biosy.

W moim przypadku bios 1705, spisał się znakomicie, wcześniej testowałem wszystkie i max na nich to 406FSb przy mnożniku 9.

Na 1705 doszedłem do 428 x 9 i kopara mi opadła, przy napięciu z biosu 1.700 Vcpu. Orthosa nie robiłem, bo kończyło się to restartem kompa, bez żadnych błędów, ale przeliczałem Spi 16M.

Podejrzewam mocne zaniżanie napięć, temperatury w spoczynku i podczas testów przeglądania stron w necie na rdzeniach wahały się między 48 ~ 54C. Napięcie z everesta to 1.62~1.65Vcore.

Ciekaw jestem czy jakbym zmienił mobo, a EVGA, czy mógłbym więcej wycisnąć z procka, może tam te napięcia są bardziej stabilne.

 

Testowaliście te ołówkowe mody: MCH, VDimm, Vcore?

Pozdrawiam

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to chodzi, na FSB 410 pamięć chodzi na DDR2 820 wstaje tylko wtedy kiedy ustawie SPD enable w biosie, jeżeli ustawie cokolwiek recznie komp nie wstaje ? a spd przydziela tamingi z kosmosu :( (5-6-6-18)

 

jade teraz na biosie 1705 i dalej jest to samo :(

Nie jesteś osamotniony w tych problemach - kumpla OCZ też nie wstają na manual tylko jak jest SPD. Stawiam że to wina płyty a nie pamięci! Może kwestia biosu - oby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś osamotniony w tych problemach - kumpla OCZ też nie wstają na manual tylko jak jest SPD. Stawiam że to wina płyty a nie pamięci! Może kwestia biosu - oby...

Ja również mam nadzieje ze to kwestia biosu zarówno OCZ jak i Patriot markowe pamięci, a tu takie szopki w przyszłym tygodniu będę składał kompa koledze na MSI sprawdzę swoją pamięć na tamtej platformie i zobaczę jak będzie.

Nie orientujesz się jakie kolega ma tamingi na tych OCZ ustawione automatycznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z everesta wynika że mostek północny nie obsługuje pamięci DDR2-800 błąd programu czy kolejna wpadka asusa ?

Hehehehehe, to prawda nie obsługuje. Jednak ma potencjał !

 

Oficjalnie nie wspiera 800 ale w praktyce chodzi i na 1000. Pewnie i na szynie 1333 z odpowiednimi pamięciami pójdzie 1:1. A wtedy nawet i nowa nVidia 680i dostanie spektakularnie w tyłek.

 

Nie wszystko co stare to złe. To tak jak z kobietami, oczywiście do czasu, a ten czas to.... to juz inna historia ;)

Edytowane przez Uncle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam nadzieje ze to kwestia biosu zarówno OCZ jak i Patriot markowe pamięci, a tu takie szopki w przyszłym tygodniu będę składał kompa koledze na MSI sprawdzę swoją pamięć na tamtej platformie i zobaczę jak będzie.

Nie orientujesz się jakie kolega ma tamingi na tych OCZ ustawione automatycznie ?

Witam, mowa o moich OCZ, więc tak: na SPD według CPU-Z: 5-6-6-18 przy FSB 400 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się ściągnąć radiatorków nie tracąc przy tym gwarancji z PATRIOT-ów

Da się. Klejone są na dwustronną samoprzylepkę bez niespodziankowego kleju, nagrzać suszarką do włosów, i ruszać jak wskazówki zegara raz w lewo raz w prawo. Po chwili zacznie coraz bardziej się gibać, hyc i zdjęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo na Goodram na D9. Powyzej 400 wogle nie chca dzilac....

To wina raczej konstrukcji pamieci niz chipow czy pamieci.

Czyli nie ma nadziei nawet jak asus poprawi bios PATRIOT EXTREME PERFORMANCE PDC22G6400LLK nie będzie dział na wysokich FSB na ręcznych tamingach :(

 

W biosie 1506 wnieśli jakieś poprawki "Enhance memory compatibility" wydaje mi się że pamięć w wersji PDC22G6400LLK jest świeższa i nie jest w 100% kompatybilna z żadnym biosem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowa o moich OCZ, więc tak: na SPD według CPU-Z: 5-6-6-18 przy FSB 400 Mhz

To jest wogóle dziwne bo według danych na stronie OCZ platinum ver2 powinny 4-4-4-12 chodzić :?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wogóle dziwne bo według danych na stronie OCZ platinum ver2 powinny 4-4-4-12 chodzić :?

Czyli dokładnie tak samo jak na moich PATRIOT-ach 5-6-6-18 przy FSB 400 Mhz a powinno być 4-4-4-12 ???

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak pisałem że mam problemy z moimi Geilami, że nie idą powyżej 366 ?

 

Otóż stało się. Chodzą póki co (pół dnia) na szynie 414 (katowanie Orthosem, Pi i OCCT, 3D Mark2006).

Procek startuje nawet na 440, ale winda się nie ładuje. Jednak jest jedno „ale”... Pamięci musza chodzić na ustawienia SPD, a wówczas timingi są hmmmmm.... 5-6-6-18, napięcie na CPU bliskie 1.5V, temp. w stresie mierzona na rdzeniu dochodzi do 75 stp. w spoczynku ok. 55 stp. , napięcie na RAMie 2.1V.

 

Gdzie cud ? Nie wiem dokładnie, ustawiałem wcześniej różne napięcia i nie mogłem wyjść poza 366, a teraz 414 (!), ale te timingi. Pewnie za bardzo się upierałem przy innych ustawieniach timingów, nie docierało do mnie, że tak się nie da, bo przecież mam Geile Ultra za ciężką kasę (ech...) :/ Czas leczy i spróbowałem raz jeszcze i ... się udało.

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czyż dla Intela (w odróżnieniu od AMD) nie są ważniejsze szybkości szyny niż timingi ?

 

Po przemyśleniach nasuwa mi się wniosek - problem z ta płytą polega na braku bardziej zaawansowanych ustawień kości RAM tak jak np. ma DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wracam do P5W DH DLX

 

Szybkie pytanie, czy te pamięci będą odpowiednie, i będą dobrze chodzić przy fsb 400-420 na tej płycie:

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 ?

Nie będzie problemów z timingami?

Czy jakieś inne dobrać tak do 1 300 zł do tych fsb?

Edytowane przez dFour

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wracam do P5W DH DLX

 

Szybkie pytanie, czy te pamięci będą odpowiednie, i będą dobrze chodzić przy fsb 400-420 na tej płycie:

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 ?

Nie będzie problemów z timingami?

Czy jakieś inne dobrać tak do 1 300 zł do tych fsb?

Mam pamięci PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 jak poczytasz wcześniejsze posty dowiesz się że pamięci chodzą na tamingach 4-4-4-12 dla 800Mhz i 5-5-5-15 dla 1000Mhz tylko dla niskich fsb do 300 MHz, a później komputer odpala tylko na spd, a tamingi są tylko 5-6-6-18, mam nadzieje że nowy bios powinien rozwiązać sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pamięci PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 jak poczytasz wcześniejsze posty dowiesz się że pamięci chodzą na tamingach 4-4-4-12 dla 800Mhz i 5-5-5-15 dla 1000Mhz tylko dla niskich fsb do 300 MHz, a później komputer odpala tylko na spd, a tamingi są tylko 5-6-6-18, mam nadzieje że nowy bios powinien rozwiązać sprawę.

Twoje boje właśnie mnie niepokoją strasznie.

Tak te pamięci zachwalają, a tu problemy z nimi :(

Kupić i czekać na bios też mało fajne.

Procek będzie E6600, mnożnik 9, celuję w: 3,6 (fsb 400)

Dlatego ta płyta, bo wydajna, a i moja trzymała fsb 425, potem poprostu ściana, czarno.

Na p5b dlx i na 450 procek wstawał, więc to nie jego wina (E6400), ale pamięci dopasować nie mogłem, oraz na tychsamych ustawieniach około 2k mniej w 3dmarku 2001SE.

 

 

Kup Cruciale 1000Mhz 5-5-5-15.Ceny wachaja sie od 1200 do 1400.Albo cos od Bazi'ego z importu np: http://www.allegro.pl/item156137462_buffal...1166_d9gmh.html

A coś na przykład z szerokiej oferty komputronik`a?

Przemawia za tym normalna gwarancja, i ceny hurtowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...