Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Kurka, uzywacie PC Probe'a? Ja to wywalilem po pierwszej instalacji - za bardzo klamalo i dzialalo mi na nerwy :D

Nie używam , po prostu po poście Przemol^N'a sobie włączyłem raz i już mi starczy :D

 

Ew. temp. mierze (od czasu do czasu) Everestem, a proca Core Temp'em :)

 

Z Pc Probe wiem, ze rozne historie byly - Asus cos tam potem zmienial w BIOSach, ale... ;)

 

CO do wahan napiecia VCore - eeee... jak sie nie myle, to jesli macie wlaczona w BIOSie funkcje Intel SpeedStep czy jakos tak, to kiedy nie jest w pelni obciazony proc, system bedzie obnizal - chyba wlasnie napiecie :D - aby ograniczyc ilosc zuzywanej energii :)

MOGE BYC W BLEDZIE :) Ale jak ktos ma ochote/cierpliwosc - moze sprawdzic i podzielic sie uwagami i ew. wyprowadzic mnie z bledu :)

:D

Nie używam , po prostu po poście Przemol^N'a sobie włączyłem raz i już mi starczy :D

 

Masz rację.Już po włączeniu programiku DX9 Real-Time High-Dynamic Range Image-Based Lighting (ale nazwa przydługawa ,nie?) napięcie Vcore jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też poradziłem sobie z długim POSTEM na tej płycie :damage_wall::damage_wall: - i tak emota bardzo dobrze to prezentuje xD

bo po 5 miesięcznej walce mam komputer , który otwiera się w normalnym tempie xD , POST trwa ok 2-3 sek

 

Komputer zaczął ładować się normalnie gdy w zakładce Hardware Monitor ustawiłem kontrolę obrotów wiatraka na Ignored :)

 

Pozdrawiam :damage_wall:

 

Edit

 

Czy mógłbyś mi ktoś podać linka z Polskim opisem wykonania Pencil Moda?..

Edytowane przez Alt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już bios 1803 tutaj:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=110193

 

Userzy na Xtreme sygnalizowali kłopoty z update biosu. Ja nie miałem żadnych problemów. Sprawdzam go teraz. Nowych opcji nie widać. Sprawdzam jego stabilnośc ale potrwa to jeszcze godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios u mnie nie wnosi nic nowego w stosunku do 1801. Nie mogę używać dzielników, które bym chciał. Płyta wtaje przy 400 CPU Frequency ale nie mogę już wejść do windy. Przy 401 nie wstaje.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie - co jest z tymi dzielnikami?! U mnie pamieci ida na 825 3-3-3-4 1:1 z prockiem, a jak bym chcial je puscic przy fsb 412 na np ~11xx 4-4-4-8 to nawet nie wstaje komp! A jak ustawie FSB na powiedzmy 300 czy 350 to pamieci ida na 11xx przy 4-kach i prawie 14xx przy 5-kach...

 

Cos zle robie czy to wina mobo?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz ze zmianą dzielników płyta ustawia sobie timingi. Tutaj porównanie dzielników 2:3 i 3:4

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Widać wyraźnie, że przy przejściu z 2:3 na 3:4 bios płyty zacieśnił timingi:

tRFC z 42 na 35

Write to Precharge Command z 14 na 13

a być może jeszcze inne ustawienia.

 

Dlatego płyta nie wstaje na dzielniku 3:4 przy tym samym CPU Frequency na którym wstawła na 2:3 bo pomimo faktu, że częstotliwość pamięci na dzielniku 3:4 jest mniejsza niż na 2:3 to timingi są za ostre. Dopiero obniżenie częstotliwości taktowania pamięci poprzez zmiejszenie CPU Frequency powoduje, że płyta wstaje. Dopiero bios, który pozwoli na swobodną zmianę wszystkich timingów tak jak jest np. w DFI LanParty pozwoli korzystać optymalnie z dzielników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem przy użyciu ASUS Update V7.09.02, żadnych problemów z update, wizualnie bios nie wnosi nic nowego, pierwsze testy nic nie wykazały, występuje dalej problem z pamięciami Patriot LLK :(

 

To pewnie nieoficjalna wersja beta na stronie asusa nie ma o niej nawet wzmianki

 

Jest u mnie jeden plus post się skrócił trwa około 3 sekundy, może coś inaczej ustawiłem, może to zasługa biosu.

Chociaż niektórzy już na wcześniejszych wersjach chwali się postem 2 sekundy :)

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Zmienilem na nowy bios z Asusa i dalej ekran startowy chyba z 30 sek trwa a i w samym biosie wszystko jakis zmulone. Co jest :mur:

Miałem Ten sam problem <_<

 

Mi pomogła :damage_wall: zmiana w zakładce Hardware Monitor Kontroli wiatraków na Disabled i prędkości wiatraków na Ignored przestawiłem również kontrolę napięć na Ignored , Timingi ustawiłem ręcznie

 

Przedstaw swoją całą konfiguracje BIOSU to na pewno uda się rozwiązać problem :)

 

 

//

 

Swoją drogą ciekawe czy producent wiedział o tak długim POST na tej płycie na ustawieniach default, może nie każdy egzemplarz ma taką wadę <_< , bo jeśli chciałbym mieć wszystko włączone to POST trwał by pewnie z 5 minut no , ale po to są te opcje żeby z nich korzystać :)

w końcu to flagowa płyta pod C2D :)

 

 

Pozdrwiam

Edytowane przez Alt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ja tutaj pierwszy raz, własnie dziś testuje bios 1803 i stwierdzam że na mojej konfiguracji śmiga wszystko szybciej...tzn. od momentu nacisnięcia przycisku na obudowie komputera aż po pierwszy boot windy zmierzony czas sie skrócił, który wynosi obecnie 24 sekundy. Miałem przedtem 34.

Mam pytanie bo się trochę zakręciłem od jakiegoś biosu nie mogę ustawiać napięcia vcore jest opcja tylko auto czy ktoś może mi pomóc?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie Advanced menu / CPU configuration wyłącz wszystkie opcje (disabled) za wyjątkiem Microcode updation (enabled). Mnożnik ustaw ręcznie.

Wtedy będziesz mógł ustawić vcore.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawianiach takich ja poniżej post na biosie 1803 trwa u mnie około 5-6 sekund

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podałem według mnie najważniejsze ustawienia biosu reszta moim zdaniem mało istotna na długość posta.

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą jest że 1.04G posiada nową rev chipsetu.

Właśnie mam w domu 1.03G i 1.04G w windzie pokazuje C0 na obu mobo.

Poza tym płyty są niemal identyczne. Sekcja zasilania CPU zmienił się troszkę. Tzn inne kolory mają kondensatorki i te kwadratowe badziewia inne napisy :)

Vdrop na ramie taki sam jak na 1.03G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie linkiem z Polskim Opisem Pencil Moda będę bardzo wdzięczny :)

 

Pozdrawiam :D

A co tu opisywać po polsku? Bierzesz ołówek miękki najlepiej z zakresu 2B-4B i zamalowujesz...

Należy posiadać miernik i po zamalowaniu oczywiście na odłączonej od zasilania mobo odpalić i sprawdzić ile faktycznie podaje. Następnie regulować biosem tylko pamiętaj że pencil modki są bardzo niestabilne.

U mnie pencil na V DIMM jest i gdy mam 2.20 w biosie to mam 2.22 a gdy dam w biosie 2.25 to skacze odrazu do 2.38v :)

V DIMM:

http://membres.lycos.fr/m4inaction/carte%2...cil%20p5wdh.jpg

V MCH:

http://membres.lycos.fr/m4inaction/carte%2...cil%20p5wdh.jpg

V CORE:

http://membres.lycos.fr/m4inaction/carte%2...cil%20p5wdh.jpg

V FSB:

http://membres.lycos.fr/m4inaction/carte%2...cil%20p5wdh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 1804 10 minut temu jedyna zmiana jaką zauważyłem w stosunku do 1803, brak przestoju podczas wchodzenia HardwareDocktor w biosie poza tym wizualnie żadnych zmian później jeszcze potestuje możliwości O/C ale nie spodziewam się niczego nadzwyczajnego, jeżeli ktoś się nudzi to może smiało instalować u mnie działa.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...