Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to nie macie roznic?! U mnie moge edytowac wszystkie timingi! OC procka skoczylo na 4,2GHz! Jest megastabiolnie! Post dwusekundowy, zero lagow przy chodzeniu po BIOSie.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Chcialbym tak kiedys na serio napisac o jakims BIOSie do naszej plytki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze to nie ma takiego wpływu, to jest tak ze wszystkimi komponentami nie tylko zreszta komputerów jedne sa bardziej trafione inne mniej, juz nie raz spotykałem sie z tymi samymi płytami a innymi właściwościami oc. Miałem takowe mozliwosci bo pracowałem kiedyś w dużym serwisie. Ja na swoim egzemplarzu zauwazyłem równiez wieksza mozliwosc a przy tym i stabilnosc oc, a posiadam rewizje 1.02. Chyba Asus idzie w dobra strone z nowymi wersjami biosu, ale nie zapeszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZesc

Mam problem zapodalem Geli 800mhz ,ktor to powinny miec timingi 4-4-4-12 i wszystko cacy jak procesor puszczony na defulcie ,a kiedy mam procesor na 400 mhz ,a pamieci na 800 mhz to pojawia sie takie ustawienia 5-6-6-2 ,a kiedy manualnie ustawie nominalene 4-4-4-12 komp nie wstaje . dodam ,ze mam podkrecona tylko magistrale bez napiec i tak idzie ok tylko te timingi o co chodzi nie jestem specem od tych rzeczy ,wiec prosze kogos kto ma podobna konfiguracje o pomoc

 

Pozdrawiam

glaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZesc

Mam problem zapodalem Geli 800mhz ,ktor to powinny miec timingi 4-4-4-12 i wszystko cacy jak procesor puszczony na defulcie ,a kiedy mam procesor na 400 mhz ,a pamieci na 800 mhz to pojawia sie takie ustawienia 5-6-6-2 ,a kiedy manualnie ustawie nominalene 4-4-4-12 komp nie wstaje . dodam ,ze mam podkrecona tylko magistrale bez napiec i tak idzie ok tylko te timingi o co chodzi nie jestem specem od tych rzeczy ,wiec prosze kogos kto ma podobna konfiguracje o pomoc

 

Pozdrawiam

glaniu

Nie tylko Ty masz taki problem, ja rowniez u siebie jak swoje OCZ chce ustawic manualnie to komp nie wstaje, jedynie auto ustawienia dziala, ale on sam ustawia 5 6 6 18 :sad: , nawet jak sam ustawie te 5 6 6 18 to nic z tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trudno tobie stwierdzić który jest najlepszy skoro jeszcze nie zapodałeś :unsure: . Ale proponuje Tobie 1705, choć i najnowsze bety tez nie sa gorsze.

Myśle że i na twej płycie spustoszenia niebędzie jesli spróbujesz 1804. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki wgrac najnowszy bios bo nie wiem z którym nie ma problemów??

wgraj jedne z najnowszych i sam wybierz ten, ktory bedzie najlepszy. Ciezko jest podac ktory jest dobry, bo generalnie to ten sam bios u kazdego moze inaczej dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy temp. plyty w granicach 50 st to duzo dla niej( alarmy wyja) ???

Mam Ninja na procu i ni jak nie da sie zainstalowac tego standardowego coolerka na mostek macie jakies sposoby???

 

Pytam sie poniewaz mam juz dosc tej konfiguracji nawet na defaulcie potrafi robic kwiatki

 

:mur:

 

 

Pozdrawiam

Glaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy temp. plyty w granicach 50 st to duzo dla niej( alarmy wyja) ???

Mam Ninja na procu i ni jak nie da sie zainstalowac tego standardowego coolerka na mostek macie jakies sposoby???

 

Pytam sie poniewaz mam juz dosc tej konfiguracji nawet na defaulcie potrafi robic kwiatki

 

:mur:

Pozdrawiam

Glaniu

 

Ktore temp. masz na mysli? Procka, czy na mostkach?

 

Jesli procka mimo dobrego chlodzenia, to pewnie trafiles sztuke, na ktorej ten metalowy kapturek nie za bardzo dolega do rdzenia :]

U mnie chyba jest podobnie bo temp. nieco spadly, choc na stockowym chlodzeniu, ale dalej jest to w granicach 47-53'c w idle'u :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego 'sdandardowego coolerka' na jaki mostek? Wiatraczek dodany jest do instalacji na mosfetach...

 

Jakiego 'sdandardowego coolerka' na jaki mostek? Wiatraczek dodany jest do instalacji na mosfetach...

Warto dodac, ze jest napisane w opisie tego wiatraczka ze nalezy go stosowac tylko w wypadku gdy na CPU mamy WC. Inaczej moze on zakłócać cyrkulację powietrza (by Asus).

 

A co z BIOSami? Jakies nowosci sie szykuja czy nadal 1705 kroloje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi otemp plyty PC Probe alarmuje ze cieplo poniewaz jest 50st ,a pytam daltego ,ze juz jade na defultowych ustawieniach i temperatura dalej wysoko z tym ,ze juz jest bardziej stabilny .

 

No ale jednak nie o to mi chodzilo zamienilem siekierke na kijek :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

 

Ktory RAM jest lepszy do P5W DH Dlx:

- Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency

- Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 1066 MHz CL5-5-5-12 DHX Technology

 

Ogolnie - lepiej wpakowac RAM na 1066MHz ale z dluzszym CLK, czy lepiej np 800MHz, ale z CLK np 4-4...?

 

Ktos moze mnie krotko i rzeczowo oswiecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

 

Ktory RAM jest lepszy do P5W DH Dlx:

- Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency

- Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 1066 MHz CL5-5-5-12 DHX Technology

 

Ogolnie - lepiej wpakowac RAM na 1066MHz ale z dluzszym CLK, czy lepiej np 800MHz, ale z CLK np 4-4...?

 

Ktos moze mnie krotko i rzeczowo oswiecic?

Zdecydowanie te drugie są na:

Micron D9GMH (B6-3) Handpicked, Micron D9GKX (B6-25E) Handpicked

 

Pierwsze w nowszych rew. to :ProMOS, Samsung C, Infineon C, Elpida H.

Edytowane przez Nexor6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu mam problem. Przed chwila dotarły do mnie nowe pamięci OCZ Platinum Rev. 2 2x1GB. Smigaja ok, tylko porlbem w tym, ze nie moge ustawic recznie timingów. Nawet jak zjechałem do najnizszego taktowania, dajac przy tym nawet 2,4v wyskakuje mi komunikat ze Overclocking lub Przevoltowanie nieudane. Zastosuj ustawienia BIOSu ponownie. Szlag mnie trafia nie wiem co z tym g***** zrobić. Przez to nie moge podkręcać timingów. Najgorsze jest to, ze nawet ustawiajac pamieci na taktowanie domyslne (800MHz) i właczeniu recznych ustawiem timingow i rpzestawieniu ich na fabryczne wartosci (4-4-4-15) komp tez nie chce wstawac. Nie mam juz pomysłow, co moze byc tego wina?

 

edit: wlasnie wracam z BIOSu. Zrobilem tak, ze dałem wsystko na auto (napiecia, takty itd.). Po tym dałem timingi na reczne, poustawialem jak trzeba i... komp działa. Jednak jesli tylko ustawienia FSB, napiec itd. dam na manual, komp ujz nie odpala podczas gdy timingi sa reczne. Zaraz chyba ta plyta przez okno poleci. Jakies pomysły?

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu mam problem. Przed chwila dotarły do mnie nowe pamięci OCZ Platinum Rev. 2 2x1GB. Smigaja ok, tylko porlbem w tym, ze nie moge ustawic recznie timingów. Nawet jak zjechałem do najnizszego taktowania, dajac przy tym nawet 2,4v wyskakuje mi komunikat ze Overclocking lub Przevoltowanie nieudane. Zastosuj ustawienia BIOSu ponownie. Szlag mnie trafia nie wiem co z tym g***** zrobić. Przez to nie moge podkręcać timingów. Najgorsze jest to, ze nawet ustawiajac pamieci na taktowanie domyslne (800MHz) i właczeniu recznych ustawiem timingow i rpzestawieniu ich na fabryczne wartosci (4-4-4-15) komp tez nie chce wstawac. Nie mam juz pomysłow, co moze byc tego wina?

 

edit: wlasnie wracam z BIOSu. Zrobilem tak, ze dałem wsystko na auto (napiecia, takty itd.). Po tym dałem timingi na reczne, poustawialem jak trzeba i... komp działa. Jednak jesli tylko ustawienia FSB, napiec itd. dam na manual, komp ujz nie odpala podczas gdy timingi sa reczne. Zaraz chyba ta plyta przez okno poleci. Jakies pomysły?

U mnie na PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 występuje ten sam problem, jak podniosę FSB komputer nie wstaje. Odpala tylko jak ustawie w BIOSie SPD na auto ale wtedy 5-6-6-18 :(

Nic z tym nie zrobisz, trzeba poczekać na nowy bios, a jak nie do zmienić płyte. Timingi u mnie da się trochę zmniejszyć za pomocą MemSet do 5-4-4-12 przy FSB 430 pamięć 1:1 u mnie wszystko działa jak należy.

Wiele osób już tu o tym pisało, na forach zagranicznych też jest popisany ten problem ogólnie dotyczy on większości modułów 1GB pamięci tylko nieliczne pracują na właściwych ustawieniach, asus obiecuje że nowy oficjalny bios naprawi ten problem, jednak już dość

długo czekamy a biosu jak nie było tak niema może mają z tym jakiś poważniejszy problem.

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam juz jestem w trakcie zamawiania EVGA nForce 680 SLI, nie chce mi sie czekac az Asus łaskawie BIOS wyda. Przez to ich lenistwo nie moge normalnie z kompa korzystać...

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam płyte p5w dh deluxe i dysk sata II a że to pierwszy taki mój dysk to gdzie na płycie mam go podłączyć jakim kabelkiem (jest czerwony i pomarańczowy), i co ustawić w Biosie. Bo narazie podpiołem go tym pomarańczowym kabelkiem do gniazda Sata 1 (te czerwone) i w biosie nic nie zmieniałem. I teraz niejestem pewien czy działa on w trybie sata II ponieważ w Windows Vista dostałem za dysk najmniejszą ilość punktów (5,3) i w everescie wykrywa mi go jako Pole WDC WD2500KS-00MJB0 ATA Device (232 GB, IDE) i 8Mb cahe a on ma 16MB.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam od wczoraj te plyte i chcialem wgrac bios 1707 no sie chyba wgral tylko ze takie cos mam przy wlaczaniu kompa.

 

I mam drugi problem bo mam pamieci ocz titanium 2x1gb 4-4-4-15 a chodza na 667 5-5-5-15 ma to zmienic recznie w biosie. Tylko wlasnie nie wiem gdzie ta opcja dokladnie jest

post-141350-1170787964_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...