Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

i stracisz tak wspaniałą rzecz jak: bootowanie płyty za każdym razem w innym czasie (to ja kinder niespodzianka nie wiesz co będzie) , super dodatek pilot siedzisz przy kompie - szukasz pilota i możesz sobie pogłośnić ulubiony kawałek, no i wreszcie cudowny wynalazek

EZ Backup którego mało kto potrafi uruchomić a już napewno nie używa

więc rozważ jeszcze raz swą decyzję żebyś nie żałował :smile:

 

 

ps kumpel ma P5B no i cuż post u niego trwa aż całe 3 sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ma się co się ma do nikogo nie mogę mieć pretensji sam ją wybrałem choć przyznaję że nie był to do końca przemyślany wybór

jak będzie kaska to się zmieni choć za nowinkami nie da się nadążyć wiem to po sobie w czerwcu 2006 kupiłem P5N32-sli i pentium D nowiści wtedy były teraz ciężko to nawet sprzedać za połowę ceny

 

 

POWODZENIA Z BIOSEM

pozdrawiam zbyszek

Edytowane przez zbyszek.ks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego Wy macie z tymi ramami, u mnie płyta bezproblemowo zezwala na ręczne ustawianie timingów... Jedyne co mnie wkurza, to problem z osiągnięciem wysokiej częstotliwości dla pamięci - muszę jechać na 930Mhz, kiedy wiem że pamięci potrafią 1100 i więcej... No ale timingami nadrabiam, więc w sumie jeden pies; tyle że 1100Mhz ładniej by wyglądało ;]

Btw, nie łatwiej pamięci wymienić niż płyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniowych testach biosu 1901 jestem zmuszony powrócić do sstraszej wrsji biosu chyba wrócę do wersji beta 1804. Ponieważ zauważyłem iż moje ustawienia (7x430 przy obniżonym napięciu na procu do 1,2V) na nowym biosie nie są stabilne. Jeżeli ktoś zastanawia się nad instalacją 1901 nie polecam, ponieważ bios nie wnosi nic nowego, a możliwości oc słabsze niż straszych wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

kilka postów wstecz pisałem o problemie z wentylatorem CPU

kupiłem więc AC Frezer7 pro i oto jakie mam kwiatki post-142207-1171580524_thumb.jpg

czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje że proc ma 60 st a wiatrak nadal kręci się na min.

 

pozdrawiam

Edytowane przez zbyszek.ks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

kilka postów wstecz pisałem o problemie z wentylatorem CPU

kupiłem więc AC Frezer7 pro i oto jakie mam kwiatki post-142207-1171580524_thumb.jpg

czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje że proc ma 60 st a wiatrak nadal kręci się na min.

 

pozdrawiam

Być może to wina procesora, może obudowa proca nie stykać się z jądrami stąd takie wysokie temperatury, gdzieś już widziałem że pisano o podobnym problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to wina procesora, może obudowa proca nie stykać się z jądrami stąd takie wysokie temperatury, gdzieś już widziałem że pisano o podobnym problemie.

NO DOBRZE ALE DLACZEGO OBROTY WENTYLATORA UTRZYMUJĄ SĘ TAK NISKO, POPRZEDNI BOXOWY PRZY TEMP 60 ST MIAŁBY JUŻ OK 2000 RPM

ZAUWAŻYŁEM ŻE OBROTY SĄ REGULOWANE PRZEZ PŁYTĘ OD 860 RPM ZARAZ PO WŁĄCZENIU KOMP I WEJŚCIU DO BIOSU , GDZIE TEMP PROC WYNOSI OK 30 ST DO 980MAX PRZY STRESIE. TO TYLKO 110 RPM. NIE ZA MAŁO? GDY TEMP WZRASTA DWUKROTNIE. CZY MOŻLIWE JEST USZKODZENIE KONTROLERA OBROTÓW NA PŁYCIE? CZY POMOGŁABY EWENTUALNIE WYMIANA PASTY POD RADIATOREM?

PROSZĘ O WSZELKIE SYGESTIE, A MOŻE ZOSTAWIĆ TO TAK JAK JEST?

ZBYSZEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie łącze w bólu i przeklinam ta płyte ,ale do rzeczy:

 

Czy ktos mi podpowie jaki /i czy sie da zrobic AP ??

 

Pytam poniewaz ewalcze juz z tym chwile i moj Palmtop wyposazony w WIFI niby lavczy sie z kompem przez ten niby AP ale www juz nie otworzy :mur: . Dodam ze net mam z osiedlowej sieci ale to chyba nie ma znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku wylacz w biosie kontrole obrotow na CPU Fan. Jesli to nic nie pomoze podlacz wiatrak pod molexa.

 

Glaniu:

 

7. Latest Wireless LAN driver which does NOT provide WPA mode:

Choose: RTL8187L:

http://www.realtek.com.tw/downloads/downlo...p;GetDown=false

If you require a WPA mode compliant driver, not anly longer provided by Realtek but still XP and VISTA compatible, read next thread:

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=200...SLanguage=en-us

To tak na szybko. Nie wiem jak Twoje umiejetnosci w konfiguracji, ale mam nadzieje, ze wszystko zrobisz dobrze.

 

BTW, ja rowniez dziwie sie czytajac posty niektorych. Nie mam najmniejszych problemow z ta plyta (PUK PUK w niemalowane!): ani z postem, ani z up/down-gradem biosu, ani z timingami pamieci... Jedynie co mi doskwiera, to dzielniki - nie moge ustawic sobie 3,7GHz na procku i np 1100 na pamieciach. Jednak do 830 na 3-3-3-4 daja rade, wiec nie tez tragicznie ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i stracisz tak wspaniałą rzecz jak: bootowanie płyty za każdym razem w innym czasie (to ja kinder niespodzianka nie wiesz co będzie) , super dodatek pilot siedzisz przy kompie - szukasz pilota i możesz sobie pogłośnić ulubiony kawałek, no i wreszcie cudowny wynalazek

EZ Backup którego mało kto potrafi uruchomić a już napewno nie używa

więc rozważ jeszcze raz swą decyzję żebyś nie żałował :smile:

ps kumpel ma P5B no i cuż post u niego trwa aż całe 3 sek

no cóż ot gadanie na zasadzie:

...chciałem kupić panie coś na rosół i zamiast kury kupiłem królika

 

Jeśli komuś nie potrzebny jest żaden dodatek do tej płyty: ten pilot (zgrabny i niewielki (ja akurat używam właściwie codziennie i choćby tylko dla tegoż kupiłbym ją raz jeszcze)), Ez Backup (akurat nie używam ale uruchomienie jest raczej dość proste) ewentualnie AP (traf chciał że też nie używam) to po co za nie płacił kupując ten model płyty?

Rozumiem że fajnie by było mieć 3 sekundowy boot ale nie przesadzajmy iż płytę to dyskryminuje. Ile razy dziennie kompa odpalasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż ot gadanie na zasadzie:

...chciałem kupić panie coś na rosół i zamiast kury kupiłem królika

 

Jeśli komuś nie potrzebny jest żaden dodatek do tej płyty: ten pilot (zgrabny i niewielki (ja akurat używam właściwie codziennie i choćby tylko dla tegoż kupiłbym ją raz jeszcze)), Ez Backup (akurat nie używam ale uruchomienie jest raczej dość proste) ewentualnie AP (traf chciał że też nie używam) to po co za nie płacił kupując ten model płyty?

Rozumiem że fajnie by było mieć 3 sekundowy boot ale nie przesadzajmy iż płytę to dyskryminuje. Ile razy dziennie kompa odpalasz?

Że pilot zgrabny i niewielki ,z tym się zgodzę, ale przydatny tylko dla tego kto tomputera używa jako wieży HI-FI a nie do pracy.

Ez Backup a dleczego nie używasz? bo jest mało wydajny?spróbuj go skonfigurować w RAID 10 lub zrobić na nim RAID 0 + RAID 0 na mostku intela.

z kolei do AP ja nie mam zastrzeżeń jakoś udało mi się go uruchomić i nawet działa , miedzy innymi dla AP kupiłem tę płytę oraz dlatego że gdy ją kupowałem był niewielki wybór płyt pod Core 2 Duo, a ich ceny podobne . Co do bootowania to i owszem zdarza mi się nawet kilkanaście rtestartów kompa podczas dnia, i te 15-30 sek jest po prostu wkurzające(15 sek gdy masz wszystko powyłączane w biosie a tak to nawet 1 min)

Jednym słowem nie jest to zbyt udana "sztandarowa" konstrukcja ASUSA, juz sama ilość wydanich biosów o tym świadczy.I w przeciwieństwie do Ciebiei drugi raz bym jej nie kupił. Ale każby może mieć swoje zdanie, w końcu to ponoć wolny kraj.

 

pozdrawiam Zbyszek

Edytowane przez zbyszek.ks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Kolejny (drugi juz) uzytkownik, ktory nie bardzo umie sobie poradzic z plyta i psioczy na glos jaka to ona nie udana! U mnie boot trwa za kazdym razem 3 sekundy, pilotem obsluguje calego kompa (laczac ASUS HD remote i Girdera) a WiFi jest ciagle w uzyciu. Do tego wysoka wydajnosc na codzien. Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że pilot zgrabny i niewielki ,z tym się zgodzę, ale przydatny tylko dla tego kto tomputera używa jako wieży HI-FI a nie do pracy.

Ez Backup a dleczego nie używasz? bo jest mało wydajny?spróbuj go skonfigurować w RAID 10 lub zrobić na nim RAID 0 + RAID 0 na mostku intela.

z kolei do AP ja nie mam zastrzeżeń jakoś udało mi się go uruchomić i nawet działa , miedzy innymi dla AP kupiłem tę płytę oraz dlatego że gdy ją kupowałem był niewielki wybór płyt pod Core 2 Duo, a ich ceny podobne . Co do bootowania to i owszem zdarza mi się nawet kilkanaście rtestartów kompa podczas dnia, i te 15-30 sek jest po prostu wkurzające(15 sek gdy masz wszystko powyłączane w biosie a tak to nawet 1 min)

Jednym słowem nie jest to zbyt udana "sztandarowa" konstrukcja ASUSA, juz sama ilość wydanich biosów o tym świadczy.I w przeciwieństwie do Ciebiei drugi raz bym jej nie kupił. Ale każby może mieć swoje zdanie, w końcu to ponoć wolny kraj.

 

pozdrawiam Zbyszek

Zbyszku już kiedyś tłumaczyłem jednemu Panu iż DH czyli skrót od DigitalHome znalazł się na pudełku nie bez powodu. Ta płyta ma dodatki dla typowego użytkownika domowego. Czyli nie tylko robota ale oglądanie filmów i słuchanie muzyki, przeglądanie zdjęć itp. Do tych celów pilot jest rewelacyjny i ze względu na prostotę lepszy niż uniwersalne piloty które można nabyć osobno. Swoją drogą taki pilocik mógłby być dołączany do szerszej gamy płyt (wtedy nie płaciłbym za niepotrzebny mi AP, czy EZ backup).

Ez Backup nie używam bo mimo niezaprzeczalnie większej wydajności rajdu 0 nie odczuwam konieczności zestawiania takiego w domu. Owszem mam 3 dyski ale każdy z innej parafii. A raid 10? Ilu ludzi w domowych warunkach zestawia 10-tkę? Nie mówię że takich nie ma ale jaki procent użytkowników. 0+1 oczywiście jest fajnym rozwiązaniem ale tu podobne pytanie ilu użytkowników domowych posiada 4 jednakowe dyski i spina je w raid?

Mimo iż nie mam wszystkiego powyłączanego (pozbyłem się tylko jm) i podpięty dodatkowo czytnik kart + mysz usb + tablet to boot nie trwa minuty, nie trwa nawet 15s, praktycznie nie zwracam na ten czas uwagi i nie wiem ile on wynosi (nie mierzyłem odkąd wyłączyłem jm). Może z ciekawości zmierzę za chwilę.

 

Edit: Przy zimnym starcie wyszło mi przed chwilką jakieś 4 sekundy przy restarcie zas płyta nieco dłużej myśli - około 15s.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Kolejny (drugi juz) uzytkownik, ktory nie bardzo umie sobie poradzic z plyta i psioczy na glos jaka to ona nie udana! U mnie boot trwa za kazdym razem 3 sekundy, pilotem obsluguje calego kompa (laczac ASUS HD remote i Girdera) a WiFi jest ciagle w uzyciu. Do tego wysoka wydajnosc na codzien. Jestem bardzo zadowolony.

Popieram całkowicie, tak samo jest u mnie bardzo krótki boot , używam wszystkich dodatków i nie mam z nią żadnych problemów.

 

Kiedyś jak zmieniałem starego Pentiuma na Athlona szukałem dobrej mobo. Śledziłem wtedy topik o DFI Nf4. Były tam takie negatywne wypowiedzi, ciągle ktoś narzekał że jakieś cuda się dzieją ( to restarty, to bios, to problem z chłodzeniem chipsetu) Zraziło mnie to wtedy i kupiłem Asusa A8N-E.

I to właśnie w Asusie był niedopracowany bios, nie mogłem moich Geili OneS na TCCD ustawić powyżej 500 Mhz przy 1T. Sprzedałem Asusa prawie za pół ceny i wziąłem DFI Ultra-D. Bios i jego mnogość ustawień kosztował mnie parę dni walki, ale bez większych trudności. Ta mobo była u mnie stabilna jak skała i nie było żadnych problemów o których wcześniej czytałem w topiku.

 

Sorki za mały OFF! , ale sednem tej wypowiedzi jest przypomienie wszystkim przymierzającym się do kupna tej mobo i tym co niedawno ją nabyli aby czytać cały topik zanim coś napiszą aby nie powielać tych samych wypowiedzi dotyczących problemów rozwiązywanych po kilkanaście razy na forum. Tworzy to mylne często skojarzenia odnośnie opisywanych urządzeń i tak jest w tym przypadku.

 

Sorry jeszcze raz i Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, tylko policz sobie SPI na timingach powiedzmy 5-6-6-18, a potem zniem na 4-4-4-8 i powiedz, co zauważyłes. Ja bym nie brynkał tak bardzo, moge zmieniac wszystkie wartosci w MemSecie procz CL. Po zmianie na nizsza wartosc od razu atakuje mnie BSOD <_<

 

mam pytanie z innej bajki, czy mozna jakos wzmocnic sygnal WiFi ? (polepszyć odbior)

 

AD. WIFI - ofoz ze mozna :) Poszukaj dobrej anteny (zewn.) i przewod :) Roznica bedzie, ale oczywiscie zalezy to takze od nadajnika/odbiornika 'z drugiej strony' (tego, z ktorym komp ma sie laczyc) :)

Pozdro

 

Popieram całkowicie, tak samo jest u mnie bardzo krótki boot , używam wszystkich dodatków i nie mam z nią żadnych problemów.

 

Kiedyś jak zmieniałem starego Pentiuma na Athlona szukałem dobrej mobo. Śledziłem wtedy topik o DFI Nf4. Były tam takie negatywne wypowiedzi, ciągle ktoś narzekał że jakieś cuda się dzieją ( to restarty, to bios, to problem z chłodzeniem chipsetu) Zraziło mnie to wtedy i kupiłem Asusa A8N-E.

I to właśnie w Asusie był niedopracowany bios, nie mogłem moich Geili OneS na TCCD ustawić powyżej 500 Mhz przy 1T. Sprzedałem Asusa prawie za pół ceny i wziąłem DFI Ultra-D. Bios i jego mnogość ustawień kosztował mnie parę dni walki, ale bez większych trudności. Ta mobo była u mnie stabilna jak skała i nie było żadnych problemów o których wcześniej czytałem w topiku.

 

Sorki za mały OFF! , ale sednem tej wypowiedzi jest przypomienie wszystkim przymierzającym się do kupna tej mobo i tym co niedawno ją nabyli aby czytać cały topik zanim coś napiszą aby nie powielać tych samych wypowiedzi dotyczących problemów rozwiązywanych po kilkanaście razy na forum. Tworzy to mylne często skojarzenia odnośnie opisywanych urządzeń i tak jest w tym przypadku.

 

Sorry jeszcze raz i Pozdro :D

 

hehe :) A ja w pelni sie zgadzam z kolega Nexor6 - tez mialem z male problemy z ta mobo (P5WDH), ale sorki - przeciez to nowy stosunkowo produkt i moze wymagac dopracowania - BIOSu, takze samej konfiguracji i nie zapominajcie - takze STEROWNIKOW :)

 

Obecnie nie narzekam (poza iloscia RAMu i ew. miejsca na HDD :D) - sprzet plywa jak powinien.

Moze nie zawsze 'Rock-solid', ale tez nie sypie (puk-puk) sie jak pisza niektorzy w tym watku.

Z up/down BIOSu tez nie mam problemu (raz serwis, dwa razy crash-free zadzialal - dla odmiany z karty SD na czytniku, bo moja mp3 z microdrive nie poszla mimo iz ma FAT16).

Wiec nie beczcie tyle Panowie (i Panie) tylko dokladniej sprawdzajcie sprzet i to co i jak robicie :)

 

;) ASUS P5W DH DA SIE LUBIC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wgraniu 1901, mimo chęci nie udało mi się wrócić do starszej wersji biosu (1707) :(

 

Dołączona grafika

To 'niefajnie'...

 

Ale mozna jeszcze sprobowac hot-flash'u, albo ew. w programatorze jesli ktos takowy posiada ;)

 

OK. pytanie - czy komus udal sie downgrade z 1901 na nizszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cih uzyj afudos 2.11.

 

Jakby cos to podje linka do wszystkich wersji afudos: http://rapidshare.com/files/15808844/AFUDOS_ALL.rar.html

 

 

edit:

[...]

 

Both ASUS FLASH BIOS Utility (in 1901) and AFUDOS 221 did not work when trying to revert back from 1901.

- error message said some silly nonsense like: "firmware older than motherboard...."

 

AFUDOS 217 worked for me, reverting from 1901 back to 1707.

- FTP: ftp://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/flash/AFUDOS_v217.zip

- also uploaded to: http://premium1.uploadit.org/bichi007//AFUDOS217.zip

 

Also, had no issues nor improvements with 1901 with my sissy QX6700 OC of 3.0G

- did notice ASUSFlash utility inside BIOS seemed to find flashdrive much quicker than previous versions.

- going back to 1901, after testing "retro-bios...."

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cih uzyj afudos 2.11.

oo, szkoda ze wczesniej tego nie podales. Zaraz sproboje, bo ja opisywalem wyzej ten sam problem co cih

 

BTW. Twoj link nie działa. Podaje inny: http://drivers.softpedia.com/progDownload/...load-18446.html

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...