Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem właśnie takowego Asusa. Czytając to forum widzę, że jest tu wielu dobrze znających sie na rzeczy. Może znajdę odpowiedź na parę pytań dotyczących tej płyty?

1. Na czym polega ten ASUS EZ-Backup? To znaczy wiem, że jest to kontroler Silicona, Można zworką ustawić Raid0 lub 1, bądź ustawić w trybie 10 wykorzystując dodatkowo kontroler Intela. Ale co jest w tym takiego niezwykłego, co rózni go od innych kontrolerów HD? Czy gdy mam podłaczone dyski np. w trybie Raid 0 na tym kontrolerze mogę bezproblemowo zainstalować WinXp. Do tej pory dyski podłączone na innym kontrolerze niż intel, wymagały podczas instalacji (F6) dodatkowych sterowników, a tu na płytce nic nie znalazłem oprócz intelowskich i Jmicron, zresztą gdy w biosie mam ustawiony Raid to też muszę włożyć dyskietkę ze sterownikami dla intela

2. Czy istnieje możliwość wyłączenia karty WiFi-AP Solo, tak aby nie była rozpoznawana przez Menedżera urządzeń, np czy istnieje jakaś opcja w biosie, tak jak do innych urządzeń zintegrowanych na płycie. Ja jakoś nie znalazłem. Wiem, że można wyłączyć w menedżerze, ale może istnieje inny sposób?

3.Przeraża mnie temp. MB. do tej pory płyty które miałem nie przekraczały 35 st. a tu cały czas grubo powyżej 40. Jaka jest bezpieczna temp. dla MB?

Edytowane przez Robertg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Czy istnieje możliwość wyłączenia karty WiFi-AP Solo, tak aby nie była rozpoznawana przez Menedżera urządzeń, np czy istnieje jakaś opcja w biosie, tak jak do innych urządzeń zintegrowanych na płycie. Ja jakoś nie znalazłem. Wiem, że można wyłączyć w menedżerze, ale może istnieje inny sposób?

3.Przeraża mnie temp. MB. do tej pory płyty które miałem nie przekraczały 35 st. a tu cały czas grubo powyżej 40. Jaka jest bezpieczna temp. dla MB?

Wylaczenie WiFi polega na wyciagnieciu ze slota, bo to nie jest zintegrowana karta, co wiecej, jesli juz zalozyles plyte to bedziesz musial jak wyciagnac, bo jakis madry wpadl na pomysl, ze karta jest dodatkwo przykrecana do pcb plyty i leb sruby jest od drugiej strony :-)

 

U mnie tez tem chipa jest spora, no asusik byl juz troche katowany i jakos nic sie nie dzieje, jesli nei bedziesz szalenczo krecil, to mysle, ze wysokie temp na chipie nie beda dla niego wielka krzywda ;-)

 

Co co ez-backup to zdaje sie, ze jego wyjatkowosc posrod innych kontrolerow polega na tym, ze mozesz sobie postawic na nim radia majac dyski z danymi i nie tracisz tych danych przy tworzeniu macierzy - tak mie sie przynajmniej wydaji ;-) Jesli bladze, to niech mnie ktos poprawi :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czyli rozumiem, że gniazdo WiFi jest po prostu tak jakby dodatkowym kontrolerem USB i płyta nie "zgłupieje" gdy wyjmę tę kartę.

2.No mnie by interesowała graniczna temp. MB. Płyty nie katuję, w tej chwili jest P930

3.Czyli jeżeli dyski, które teraz mam w Raid0 na kontrolerze intela przepnę w EZ-Backup to ten Raid będzie widoczny i nie stracę nic z danych na tych dyskach? Oczywiście ustawiam zworkę na Raid0. Ale jak jest przy instalowaniu WinXP z tego kontrolera nie potrzebuje żadnych sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dołączyłem do klubu i ten topik pomógł mi w podjęciu decyzji odnośnie doboru komponentów :) Dzięki za radę wszystkim którzy służyli mi radą na PW :) W ciągu ostatnich 2 tyg. pogoniłem opka, geile na TCCD i DFI. Jak narazie zero problemów z mobo . Co do OC to czuć potencjał ale temperaturki mnie zaskakują, mam 45 i 47 stopni w idle na ustawieniach z sygnaturki. Moja grafa niestety dość znacznie podnosi mi temperaturę w budzie. Następnym krokiem będzie WC. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem właśnie takowego Asusa. Czytając to forum widzę, że jest tu wielu dobrze znających sie na rzeczy. Może znajdę odpowiedź na parę pytań dotyczących tej płyty?

 

3.Przeraża mnie temp. MB. do tej pory płyty które miałem nie przekraczały 35 st. a tu cały czas grubo powyżej 40. Jaka jest bezpieczna temp. dla MB?

U mnie temp oscyluje w granicach 45-50 stopni. I w sumie takowa byla nawet zanim zaczalem podkrecac o ile pamietam. Obecnie mam 3400 (425x8) przy 1,3875v.

 

U Ciebie jaka jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czyli rozumiem, że gniazdo WiFi jest po prostu tak jakby dodatkowym kontrolerem USB i płyta nie "zgłupieje" gdy wyjmę tę kartę.

2.No mnie by interesowała graniczna temp. MB. Płyty nie katuję, w tej chwili jest P930

3.Czyli jeżeli dyski, które teraz mam w Raid0 na kontrolerze intela przepnę w EZ-Backup to ten Raid będzie widoczny i nie stracę nic z danych na tych dyskach? Oczywiście ustawiam zworkę na Raid0. Ale jak jest przy instalowaniu WinXP z tego kontrolera nie potrzebuje żadnych sterowników?

1. Cos jakby usb, chociaz ten slocik jakis taki inny, nie jak pci-e i usb tez nie przypomina. Plyta nie zglupieje, no przynajmniej ja po swojej nie zauwazylem objawow zglupienia ;-)

2. Nie mam pojecia jaka jest, moze intel na swoich stronach pisze cos o bezpiecznych temp. dla chipa 975x?

2. Wydaje mi sie, ze tak wlasnie bedzie (przy czym zaznaczam, ze empirycznie tego nie badalem). No wlasnie, sterow do xp chyba nie potrzeba - to tez rozni ten kontroler od innych "raid'ow".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cacyk i jak poradziłeś sobie z Tym Wolnym POSTEM?

 

ahh... a mogłem kupić Intel Bad Axe :-| :-| :-|

 

Pozdrawiam

 

BTW To podobno najlepsza płyta pod E6600 <_< <_< zauważyłem , że nie tylko ja mam problem z wolnym POST .. może To jakieś walnięte egzemplarze walniete kontrolery albo coś :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp oscyluje w granicach 45-50 stopni. I w sumie takowa byla nawet zanim zaczalem podkrecac o ile pamietam. Obecnie mam 3400 (425x8) przy 1,3875v.

 

U Ciebie jaka jest ?

W tej chwili 39, otwarte okno(czyli niska temp otoczenia), boczny nawiew wentylator 120. Po odłączeniu wentylatora temp podnosi się do 45 st. A bywało już że dobijała do 50. Założenie tego wentylatorka dołączonego do płyty nie wpływało w żaden sposób na temp. MB. Ciekawe jakie temp MB występują na płytach które nie mają heatpipe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili 39, otwarte okno(czyli niska temp otoczenia), boczny nawiew wentylator 120. Po odłączeniu wentylatora temp podnosi się do 45 st. A bywało już że dobijała do 50. Założenie tego wentylatorka dołączonego do płyty nie wpływało w żaden sposób na temp. MB. Ciekawe jakie temp MB występują na płytach które nie mają heatpipe

To nie tak zle w sumie jak kolo 40stu. Ale teraz mam pytanie bo sam sie juz pogubilem, temp plyty glownej wg everesta to jest temperatura czego ?

 

Napisz dokładniej,na jakim FSB i dzielniku pamięci to sie dzieieje ? Gdyby to było FSB 400MHz 1:1 to rzeczywiscie dziwne. :wink: Byc może mobo(FSB) już nie wyrabia,bo ona już tak ma że na SPD na auto idzie wyżej. :wink: Popróbuj takie testy przy FSB 380MHz,tutaj powinna jeszcze luźno biegać. :wink:

Przy manual SPD mam:

HP3=disabled

DRAM TT=disabled

Tak mialem fsb 400 i 1:1. I napiecia bralem od 2.00 do 2,1v i nic. Co do fsb mniejszego sprobuje pozniej jak znajde wiewcej czasu ...praca itp :/.

DRAM TT dopiero wylaczylem bo mialem na Auto ale nie mam pewnosci czy czasem wczesniej tego nie probowalem. Ale obecnie mialem Auto.

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem kolejną partę bloków na mobo. Właścicieli P5WDH posiadających WC powinien zainteresować Abadon na NB. Polecam Chipset odczuł spoooooorą ulgę. I jak widać da się założyć go na dwóch zapinkach co ważne obyło się bez jakichkolwiek zniszczeń :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem kolejną partę bloków na mobo. Właścicieli P5WDH posiadających WC powinien zainteresować Abadon na NB. Polecam Chipset odczuł spoooooorą ulgę. I jak widać da się założyć go na dwóch zapinkach co ważne obyło się bez jakichkolwiek zniszczeń :)

Fajnie. :)

Też myślałem o Abadonie NB,te haczyki są na wyposażeniu bloczku czy dorabiałeś ?

No i najważniejsze,czekamy na testy max FSB :) to dodatkowo wersja z 1,85V mch. :rolleyes:

Edit:

Są na wyposażeniu to jesy wersja na I875. A na testy max fsb trzeba będzie poczekać bo nie mam teraz na to czasu. Dzisiaj moje imieniny :P

Spoko,poczekamy. :lol2: Wszystkiego najlepszego. :) Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna sprawa WC na NB. Musze cos takiego skolowac dla siebie, bo wiecej niz 446 nie pociagnie moje mobo...Vmod odpada, bo widac wyraznie ze to z powodu ciepla... na 1.7 i 1.8 jest tak samo-roznica 2 fsb. Zle docisniety radiatorek, to natomiast 10-20fsb mniej....wnioski chyba rpawidlowe mam, co ?

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam ninje, 2x 120mm, 2x80 i 2x92mm w obudowie i mam problemy z 412 mhz :/ na 1,6 nie daje rady ;/ a pozatym mam problem z ramem powyzej 400 nie chce chodzic :/ nie wiem ocb :/ ponawiam prosbe o podanie wasszych konfigow.

Interloper

1# E6600 @ 3.98Ghz :o Napisz jakie masz chlodzenie itp i jak Ci sie udalo to zrobic plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@banan

slepys ?

Jego chlodzenie stoi kolo i kopie cie w twarz.... patrz 6 postow wyzej...

Jesli masz pierwszy rev plyty, to i tak niezle jak 412.

Przy max fsb pamieci nie beda ci dzialac 1:1 tylko 4:3.

A po drugie, to ile ty chcesz na AC zrobic MHz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomić na tej płycie drugi slot pci-e chodzi mi o dodanie drugiej karty graficznej tak by pracowały jako ''dual screen''

 

 

Ps.

Płyta sama przełącza pci-e w tryb 2x8 po włożeniu drugiej karty. Niestety druga karta nie jest aktywna, pod windows też jej nie widać.

Próbowaliście podłączać vga w dolny slot pci-e??

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podłączenie klawy pod sledzia nie zmieniło problemu. Nadal czasami jej nie chce załapać. W biosie ją wykrywa ale nie chce od niej przyjąć nic. Mam wrażenie że to mobo się zawiesza poprostu albo USB się zawieszają. Może reklamować płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podłączenie klawy pod sledzia nie zmieniło problemu. Nadal czasami jej nie chce załapać. W biosie ją wykrywa ale nie chce od niej przyjąć nic. Mam wrażenie że to mobo się zawiesza poprostu albo USB się zawieszają. Może reklamować płytę?

dokladnie taki problem mialem u znajomego na gigabyte pod amd, troche inna bajka, ale rozwiazanie było trakie, ze przegralismy stary od klawy do windows/system i do windows/system32/drivers z innego windowsa, niestety nie pameitam jaki to był, ale podejrewam sp1 --> sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...