Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam taki zestaw:

 

MB: ASUS P5W DH Deluxe

RAM: Corsair Twin2X DDR2 2x 512MB 800MHz CL5-5-5-12

GFX: ASUS GF 7600 GT

CPU: C2D 6600 - 2.4GHz (BOX - zatem AC)

HDD: PATA (133) Maxtor 120GB na 7200RPM i PATA (100) IBM Deskstar 40GB na 7200RPM

Optyczne: Teac CD-RW + Nec DVD-RW 3540A

SFX: Creative SB Audigy 2ZS na PCI

Obudowa: Midi-T Codegen - juz zabytek, do tego ciasnawy z otw. went. u gory i wylotem powietrza na tylnim panelu (wentyl 80x80mm)

PSU: Tagan 430W U15

 

W moim przypadku, bez zadnego OC w BIOSie po ok 15-30min temp. sa nastepujace: CPU - ok. 35-40'C (max), zas MB ma ok. 55-60'C!!!

Zatem widzicie, ze temp jedne z wyzszych do tego bez OC.

Napisalem do ASUSa - 'taka temp. jest dla tej plyty NORMALNA' i wszystko w temacie.

 

W moim przypadku plyta dotarla do mnie z BIOSem 701 i zrobilem upgrade do 1305 - zadnych problemow poza wstawaniem po wlaczeniu zasilki i wylaczaniu sie (jak opisywali niektorzy w tym watku) nie bylo.

 

POST trwa dosc przyzwoicie - ok. 5-10sek., a w BIOSie wylaczylem wszystko co sie dalo z tego czego nie uzywam - taka mania ;)

 

Bude musze zmienic, bo temp, i swist wentyli jest jednak meczacy.

Interesuje mnie Chieftec Big-T plus za czas jakis OC - firmy CPC (www.cpc.pl) - czy znacie ja i macie jakies doswiadczenia pozytywne albo negatywne?

 

Co do MOBO to mam pytanie takie - czy przy tym sprzecie, zasilka Tagana j.w. (430W) da rade?

Troche slyszalne zrobily sie jej wentyle, ale sama zasilka goraca nie jest - wzglednie ledwie ciepla.

Mam takze pytanie, czy w tym zasilaczu przelacznik zasilania 12V powinien byc w pozycji COMBINE, czy SPLIT?

Sorki, ale nie kumam jeszcze zasilania tego typu :)

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z użytkowników tej płyty zdarzają się zupełnie bez powodu blue screany, bo mi dość często, 1 tydzień spokoju i nagle ciach i tak w kółko, przeważnie na krótko po uruchomieniu systemu?

Nie mogę zlokalizować przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ostanie posty i troche zaczynam sie bac, przyznam sie ze napalilem sie na ta plyte [P5w Dh Deluxe] bo ma min. PILOT zdalnego sterowania.

Pytanie: Czy jest jeszcze jakas inna sensowna plyta z dobrym oc i wyposazeniem posiadajaca PILOT [niekoniecznie ASUS] ??

 

Bo ja nie znalazlem.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ostanie posty i troche zaczynam sie bac, przyznam sie ze napalilem sie na ta plyte [P5w Dh Deluxe] bo ma min. PILOT zdalnego sterowania.

Pytanie: Czy jest jeszcze jakas inna sensowna plyta z dobrym oc i wyposazeniem posiadajaca PILOT [niekoniecznie ASUS] ??

 

Bo ja nie znalazlem.

No jasne, że jest podłączasz kompa pod telewizor i masz z pilotem :lol:

A tak na poważnie to innej z pilotem nie ma, ta P5w Dh Deluxe jest jedyna B-)

 

PS.

Zadałem wcześniej pytanko i widzę, że nikt nie odpowiada, czy może nikt nie wie jaka jest najnowsza revision tej płyty: P5w Dh Deluxe, spotkałem się z wersją 1.02G, może posiadacze niech napiszą jaką mają?

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem ze mimo wszystko narazie nie wymienilbym tej plyty na zadna inna, jestem zadowolony a to ze teraz nie moge upa biosa zdrobic spod windy to pewnie winny jest moj smietnik pod xp-ekiem, pozatym niemam zadnych problemow ani z czasem botowania ani bluescreenów ani nic, jak sie pojawia problemy napewno napisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z użytkowników tej płyty zdarzają się zupełnie bez powodu blue screany, bo mi dość często, 1 tydzień spokoju i nagle ciach i tak w kółko, przeważnie na krótko po uruchomieniu systemu?

Nie mogę zlokalizować przyczyny.

 

Bluescreeny występują bez OC? I w jakich momentach (Winda, gry itp?)

 

Zadałem wcześniej pytanko i widzę, że nikt nie odpowiada, czy może nikt nie wie jaka jest najnowsza revision tej płyty: P5w Dh Deluxe, spotkałem się z wersją 1.02G, może posiadacze niech napiszą jaką mają?

Jest tylko 1.02G ale występuje w dwóch odmianach starsze płyty z VMCH do 1.65 oraz nowsze z VMCH do 1.85V. Nowsza wersja posiada bios od 9xx w górę najczęściej 1xxx poza tym zauważyłem że nowsze płyty posiadają inny dodatkowy wentylator.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluescreeny występują bez OC? I w jakich momentach (Winda, gry itp?)

Pokazuja sie zupełnie z niewiadomych powodów, zaraz po zalogowaniu systemu w windzie, po około 15 sekundach, nie pamiętam innych przypadków, OC czy też nie-występują te same objawy. Pamiętam jak kupiłem tą płyte i stawiałem sysa, załadowałem wszystkie stery i inne programy, zrobiłem resa, ponowny rozruch i po czasie BSOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA dostalem z serwisu nowke, nowe mobo z mozliwoscia 1.85. Nie ma dodatkowych fanow ani nic, poznac jedynie po biosie, no i po tym, ze leci na fsb 470 ;)

 

A ci co sie pytaja jakie mobo, polecam przejrzec dzial : PurePC.pl - Forum Dyskusyjne > Sprzęt i Podkręcanie > Procesory i płyty główne > Socket 423/478/775/479

latwo znajdziecie cos dla siebie.

 

innej mobo z pilotem nie znajdziesz :)

 

Ja bootuje przy 450 i trwa to naprawde kriciutko...

Bsod nie mam, tylko same resety lub freezy - za duze OC etc.

 

Juz ktos powiedzial, ze ten ruch asusa(2 odmiany mobo) moze spowodowac czeste padanie mobo :D, lub duuuzy rynek wturny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bootuje przy 450 i trwa to naprawde kriciutko...

 

...jak Wy to robicie ??? 450mhz ?????? :blink: powiecie mi co jak ustawic w biosie zeby komp. ruszyl z szyna 350mhz ...(chlodziwo - ninja)

daj nizszy mnoznik, wyzsze vmch i boot. na AC i mnozniku 11 to raczej na 450 Ci nie wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem troche załamany

 

2 miesiące rzeźbienia przy kompie

Chłodzenie wodne, smarowanie mostków, setki wentylów na każdy grzejący sie element.

Wszystko to dało efekt w postaci bardzo niskich temperatur:

Dołączona grafika

 

Tylko co z tego, jak płyta nie chce wstać już przy 345 Mhz, a przy 340 winda sie dławi

Albo mam słabe mobo, albo robię coś nie tak.

 

Pamiątki mam Gelile ultra 800 4.4.4.12 i ustawiam je zawsze równo lub poniżej 800 mhz

Zmiana napiecia w procku nic nie daje

Większośc ustawień w biosie (wersja 1304) mam na auto ( może tu jest przyczyna, może powinienem coś zmienić ?)

 

help !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu lepiej B-)

 

Dołączona grafika

 

Dziwna sprawa przy FSB 450Mhz bios juz nie wstaje

ale przy FSB 460Mhz, C2D@4014 GHz ładuje mi windowsa, pojawia się pulpit a potem zwiecha.

Mam strzasznie dużo zainstalowanych programów, może czysta winda chodziłaby dłużej.

Przydałoby się 1.85 v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku ktora prawa strona jest u ciebie?

 

Moje wątpliwości wzbudza temperatura procesora i ich rdzeni. Może to zinterpretujesz? Dlaczego temperatura rdzeni (z diody) jest niższa od temperatury procesora?

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem OC-fantycy ;)

 

Nie zdazylem sprawdzic rev mojej mobo, ale z pewnoscia w BIOSie nie mam 1.85V na MCH (dobrze pamietam?)...

Na chlodzeniu AC sprzet sie grzeje jak piec martenowski - bez zadnego OC i w idle'u :/

Procek w BIOSie ma 36'C, to samo mowi PC Probe, ale juz Everest podaje temp na rdzeniach rowny 55'C na kazdym!!

Taka sama temp. na NB mobo :/

 

Zajrze dzis jaka rewizja u mnie na plycie i dam znac.

 

Jak obrobie bank, to instaluje WC.

Czy ktos slyszal i uzytkowal WC firmy CPC?

 

BTW moje pamiatki do Corsairy w dualu (2x512MB) na 800MHz ale z timingami 5-5-5-18.

BIOS rzecz jasna wywala na auto ze to prekdosc 667MHz, wiec dalem recznie na 800MHz i jest OK.

Ale everest daje dziwny wyniki - dzielnik to 12:8, a timingi to 5-5-5-2...

Nie rozumiem o co lotto - ktos pomoze?

 

W testach everesta wydajnosc takiego ustawienia pamieci i tak czesto miesci sie nieco wyzej od platformy na i975X z C2D X6800 lub nizej niz ten sprzet.

 

Ostatnie pytanie: jak to jest z tym mobo (P5W DH Dlx) - obsluguje i975X pamieci 800MHz, czy nie?

Wg info z everesta (v 3.01 czy 3.1...) MCH radzi sobie z ramem na max 667MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wątpliwości wzbudza temperatura procesora i ich rdzeni. Może to zinterpretujesz? Dlaczego temperatura rdzeni (z diody) jest niższa od temperatury procesora?

norma. zmiana biosu i mozesz miec rozne temp. proca,. w moim przypadku zmiana biosu dala jakies +20st w odczycie, oczywiscie temp. z CT i TAT bez zmian, no i teraz mam sytuacje, ze asus probe podaje temp wyzsza niz wspomniane programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Mam starą wetrsję w VMCH do 1.65.

W sklepie jest 5 paczek.

Mogę sobie zamienić na jedną.

Ale jak poznam która jest nowa z VMCH do 1.85?

Nie moge ich wkładać do kompa wszystkich...

Można poznać po naklejkach na opakowaniu. Które są które? Tutaj odsyłam do XS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...