Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Asus jeszcze nie odpowiedział.

Mamm bios 1407.

Mnożnik można regulowac ręcznie w zakresie 6-9. Tak więc nic ciekawego nie doszło.

Poza tym jakaś nowa opcja ASUS Digital Home doszła. Enabled lub Disabeld :D

Tyle z pierwszego kooknięcia okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus jeszcze nie odpowiedział.

Mamm bios 1407.

Mnożnik można regulowac ręcznie w zakresie 6-9. Tak więc nic ciekawego nie doszło.

Poza tym jakaś nowa opcja ASUS Digital Home doszła. Enabled lub Disabeld :D

Tyle z pierwszego kooknięcia okiem.

 

Dzieki za info - zassalem bios 1407 - bede testowal po powrocie do domu...

Ciekawy ten Digital Home, ale pewnie znow jakis niewiele znaczacy bajer :D

 

Tal-Rash, czy ty uzywasz WC do chlodzenia sprzetu?

Meczy mnie strasznie wysoka jak diabli temp sprzetu w idle'u - 55'C mobo i po tyle samo rdzenie CPU (C2D 6600).

Chcialbym wrzucic wc jak na tej aukcji:

http://allegro.pl/item128478508_thermaltak...mexcom_pl_.html

ale nie wiem czy uciagnie taki sprzet...

Dodatkowo GPU chcialbym chlodzic i moze mostek NB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ninje i na FSB 333 mam 35-39 stopni na rdzeniach i 30 na CPU :)

Opcja Digital Home co dadali włącza automatyczną regilację prędkości coolerów heheheheh żeby cicho było. Ja mam panel zalmana po co mi regulacja płytą jak robię to łapą :-]

Szkoda że mnożnika nie można zmieniać.

Ciekawe co ASUS odpisze.

Podałem im numer płyty z MCH 1.85 można napiszą jasno jak je odróżniać.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Wkurzaja mnie te temp. - czy ktos jeszszcze ma 55'C w idle'u na mobo?!!!

Na http://www.xtremesystems.org wyczytalem, ze niektorzy zdjeli radiatory i okazalo sie, ze nie byly porzadnie przesmarowane pasta i/lub kiepsko przylegaly do mostkow!!!

Ktos sprawdzal u siebie?

Ja zdejmowalem, i pozbylem sie tez tej blaszki z radiatora. Chip co prawda posiadal paste, albo raczej cos pastopodobnego - bo to byla jakas skorupka. Skorupka, bo przy czyszczeniu nie scierala sie tylko odpadala w formie malych lusek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gral.pl maja P5WDH-DELUXE

 

s/n: 68G0MAG14XXXX

Part. 90-MBB2X0-G0EAY

 

Czy ktoś sie orientuje czy ten model bedzie juz mial 1,85 ?

 

Pozdrawiam

 

Wg. tego co widac nieco wyzej na forum, to powinna ta plyta miec juz 1.85V na MCH...

POWINNA :) ale nie musi :)

ASUS jak widac nie bardzo wie co wypuszcza i jakie sa tego sprzetu dokladne parametry :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam na imię Zbyszek.

 

Mam takie pytanie. W kilku postach na tym forum (jak też w recenzjach płyty) przeczytałem o możliwości podpięcia 2 kart w SLI.

Niestety nigdzie nie mogę namierzyć tych nieoficjalnych sterów. Jeśli ktoś z Was ma namiar na takowe proszę o linka.

 

Pozdrowionka dla wsiech. Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam na imię Zbyszek.

 

Mam takie pytanie. W kilku postach na tym forum (jak też w recenzjach płyty) przeczytałem o możliwości podpięcia 2 kart w SLI.

Niestety nigdzie nie mogę namierzyć tych nieoficjalnych sterów. Jeśli ktoś z Was ma namiar na takowe proszę o linka.

 

Pozdrowionka dla wsiech. Zbyszek

Witam,

 

mozna sprobowac zajrzec na www.guru3d.com albo poszukac przez google.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam na imię Zbyszek.

 

Mam takie pytanie. W kilku postach na tym forum (jak też w recenzjach płyty) przeczytałem o możliwości podpięcia 2 kart w SLI.

Niestety nigdzie nie mogę namierzyć tych nieoficjalnych sterów. Jeśli ktoś z Was ma namiar na takowe proszę o linka.

 

Pozdrowionka dla wsiech. Zbyszek

85.96 mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj wrzucielm (w sumie to troche z obawami, ale raz sie zyje ...) Skystar 2 wersja 2.3 wiec na bank starsza od 2.6 i okazuje sie ze na ASUS P5W DH Deluxe rev.1.02G na pewno dziala, dzis dostrajam sprzet itp. :)

 

Pozdrawiam.

 

EDIT ... aha plyta glowna obsluguje VMCH do 1.85 (jesli to ma znaczenie).

Wreszcie ktoś sprawdził mobo pod tym kątem, naprawde wielkie dzięki za tą informacje, jak SS2 ver 2.3 smiga to mysle ze z 2.6 tez nie bede miał problemów

------------

 

Bios will allow MCH to go up to 1.85Vmch, and codes on the box are 68MOAG**, part no 90-MBB2X0-G0UAY.

więc numer praktycznie ten sam co w Gralu, różni sie tylko G0UAY bo chyba to na rynek USA a na Europe jest G0EAY

pytałem również w Sirius też mają juz te nowe po nowej własnie dostawie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem oficjalną odpowiedź od ASUS POLSKA.

Nie wiedzą jakim sposobem płyty 1.02G mają MCH do 1.85v

W/G nich 1.03G ma 1.85v na MCH.

Czyli są dwie wersje mobo...

Widział ktoś 1.03G ?

Ale bajeroza... ASUS przestaje byc dla mnie wiarygodna firma...

Zakup P5W DH Dlx byl przedwczesny - rewizja 1.02G ma dwie wlasciwie wersje, a teraz pojawia sie (ponoc) rev. 1.03G...

Porazka!!

Poza tym u mnie plyta w idle'u grzeje sie jak mikrofala i nikt nie potrafi odpowiedziec dlaczego :/

 

 

 

Po wysluchaniu wszystkich propozycji od Was :) W koncu podjalem decyzje ze mobo jaka wybiore pod 6600 to P5W DH Deluxe.

 

W moim przypadku bedzie calkowicie "zwodowana":

 

Dołączona grafika

Moim zdaniem swietny pomysl - tez tak chyba zrobie, poniewaz u mnie w idle'u temp. sa - w porownaniu do innych uzytkownikow tej mobo - ogromne - 55'C mobo, 55'C rdzenie w C2D 6600 :/

 

Potrzebna mi pomoc, jaki zestaw chlodzenia wrzucic na ten sprzet, aby bylo to ciche, wydajne i nie zabilo mnie cena...

Co doradzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev. 1.03G... :blink: może to jest własnie wersja z MCH 1.85 i wszystkie mobo z MCH 1.85 to jest juz ta rewizja 1.03, cały support Asusa jak i innych firm to badna idiotów :angry: jak sie człowiek nie przekona na własnej skórze to sie od nich nie dowie

__

 

Master78 - grzeje Ci sie tak mobo i proc na defaultowych zegarach ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus jeszcze nie odpowiedział.

Mamm bios 1407.

Mnożnik można regulowac ręcznie w zakresie 6-9. Tak więc nic ciekawego nie doszło.

Poza tym jakaś nowa opcja ASUS Digital Home doszła. Enabled lub Disabeld :D

Tyle z pierwszego kooknięcia okiem.

BIOS 1407 takze i u mnie od dwoch dni...

 

MNOZNIK - spox, dziala, w moim 66oo mozna regulowac od 6 do 9, przy czym 9 to domyslny mnoznik :)

Ktos ma wersje EXTREME i probowal podniesc mnoznik wyzej niz default'owy? Podobno mozna w nich i w gore :)

 

DIGITAL HOME - masz racje - to ogolnie nic ciekawego :/

Ja wylaczylem, bo ani wentyle nie dzialaly wolniej ani ciszej nie bylo :D

 

ZINTEGROWANY DZWIEK - nikt jeszcze o tym tutaj nie wspomnial, ale jest nowa opcja w przypadku kodeka na mobo.

Jak ktos uzywa tego kodeka, to po wlaczeniu go w BIOSie mozna ustawic dwie opcje: VISTA i NON-VISTA :)

Na codzien uzywam Audigy 2ZS, ale ze mialem z nim problemy pod VISTA b5729 x64, to wlaczylem zintegrowany kodek i ustawilem opcje na VISTA - system wowczas grzecznie wykryl i zainstalowal uklad.

Niestety na tym koniec - nie zdazylem sprawdzic, czy dziala on w trybie 5.1 itd :]

Ktos zabrnal dalej? :)

 

 

AD: Chipset i975X w ASUS P5W DH Dlx - dlaczego to I965X jest reklamowany jako najlepsza, najwydajniesza i wogole hiper-super-och-ech jednostka pod procki C2D?! (nie ten watek mowicie?)

Edytowane przez Master78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD: Chipset i975X w ASUS P5W DH Dlx - dlaczego to I965X jest reklamowany jako najlepsza, najwydajniesza i wogole hiper-super-och-ech jednostka pod procki C2D?! (nie ten watek mowicie?)

Nie ma czegos takiego jak i965X, jest tylko i965P

 

 

btw : dlaczego sobie nie zrobicie pencil moda, albo normalnego moda na mch :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Uwaga.
Oto co mi napisał Pan z ASUS POLSKA.
Po wielu wielu rozmowach, chyba z 20 mailach poddał się:


---
Witam,

Przykro mi, ale nie jestem w stanie dostarczyc Panu informacji jak i gdzie
kupic plyte ktora pozwoli na podkrecenie MCH do 1,85V

Pozdrawiam / Best Regards,
Maciej Krawcewicz
Service Application Engineer
ASUS Poland Sp. z o.o. | Al. Jerozolimskie 200 | 02-222 Warszawa
Tel.: +48 22 571 80 40 | Direct: +48 22 571 80 33 | Fax.: +48 22 571 80 01
Email: maciej_krawcewicz@asus.com | Website: http://pl.asus.com
---

Asus może robi dobre produkty ale najwidoczniej składają je pijane chinki za talerz ryżu dla dziecka.
Firma nie potrafi objąć zdecydowanego stanowiska w sprawie produktów które wypuszcza. Ich linia produkcyjna skomplikowana jest tak bardzo i pracuje przy niej tylu Wietnamców/Chińczyków poprzez Murzynów i Arabów (z dużej bym nie był zaraz wyzwany od rasisty którym oczywiście nie jestem) że nikt jasno nie potrafi odpowiedzieć jak składane są płyty główne i dlaczego rewizje różnią się od siebie.
W/G mnie jest to na tyle żenujące aby mysleć poważnie nad zmianą producenta tak ważnego podzespołu w komputerze jakim niewątpliwie jest płyta główna.


Cała rozmowa pod adresem: http://sxq.risp.pl/ASUS-POLSKA.rar
Brakuje pierwszego maila i pierwszej odpowiedzi. Niestety ich nie mam ale nie przeszkodzi to w ogarnięciu problemu mojego jak i dużego grona uzytkowników płyt ASUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DEVILEK

 

Kupilem MSI Powerup Platinum i teraz zastanawiam co robic bo plyta niby dobra nic sie nie grzeje jak w Asusie ale niestety moge ustawic tylko 1.58v w biosie ( a narazie nowych biosow nie widac na horyzoncie) a moj proc 6600 na 3600@1,.58v jest na styku stabilnosci ( brakuje mu 0,01v).

 

 

Wiec 1.85v byloby najlepszym rozwiazaniem zeby na przyszlosc nie kombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev. 1.03G... :blink: może to jest własnie wersja z MCH 1.85 i wszystkie mobo z MCH 1.85 to jest juz ta rewizja 1.03, cały support Asusa jak i innych firm to badna idiotów :angry: jak sie człowiek nie przekona na własnej skórze to sie od nich nie dowie

__

 

Master78 - grzeje Ci sie tak mobo i proc na defaultowych zegarach ?

Tak, sprzet grzal sie tak na defaultowych ustawieniach w idle'u - bez obciazenia :/

 

Obecnie (od wczoraj) zmienilem obudowe na Chieftec'a Big Tower i dorzucilem 120mm Fandera na tyl obudowy, oraz 92mm Fandera na bok do chlodzenia dyskow i ogolnie pompowanie powietrza do obudowy.

 

Temp. zmienily sie calkiem przyjemnie: rdzenie maja w idlu (po 2h pracy) po 50'C (wczesniej 55-58), dyski spadly z 43-48'C do 27-30'C, Mobo spadlo z 55-60'C do 45-50'C.

Obecnie jest juz lepiej, ale i tak dalej mysle (jak obrobie bank jakis?) o chlodzeniu WC albo jakims Scythe Ninja lub podobnym b. wydajnym i CICHYM chlodzeniu...

 

Nie ma czegos takiego jak i965X, jest tylko i965P

btw : dlaczego sobie nie zrobicie pencil moda, albo normalnego moda na mch :blink:

Chipset - masz racje - przepraszam za pomylke, istnieje i965P i jego odmiana Q965 Express :)

Na mysli mialem i965P - jest troche tych plyt i co ciekawe sa reklamowane, jako najlepsza konstrukcja pod C2D.

Intel stosuje chyba polityke - wypusc as-is, zbierz opier... od klientow, popraw, wypusc wersje bez bledow :D

Stad wybralem i975X z ICH7R, ale ciekawi mnie roznica w stabilnosci, wydajnosci i OC.

Artykulow w necie nie brak, ale z ich rzetelnoscia roznie bywa :)

 

 

VMOD - sorki, ale tak daleko nie doszedlem jeszcze w tuningu :)

Nie wiem nawet jak sie do tego zabrac :I

Poza tym z temp. (mini-piekarnik) jakie mialem jeszcze do wczoraj podkrecanie kompa wydawalo sie malo rozsadne :)

Dzis jest lepiej i sprobuje sie pobawic w BIOSie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma dodatkowy kontroler Raid zwany EZ Backup

Są możliwe trzy opcje

raid1, raid0, oraz BIG i ta opcja mnie interesuje

Wg opisu przy opcji BIG po podłączeniu dwóch dysków dostajemy jeden duży wolumen.

Czy ktoś podpinał w takim ustawieniu jeden dysk ?

Nie mam jeszcze tej płyty stąd moje pytanie, nie mam szansy aby przetestować.

 

Oraz dwa w okolicach mofsetów jest gniazdo SATA czy jeżeli podepne w to miejsce dysk to automatem zostanie odpięte gniadko z tyłu ?

 

I pytanie ostatnie, czy ktoś używał przejściówek typu z SATA na ATA100 np do CD-ROM'ów ? ktoś pisał że na płycie ASUS P5B były z tym problemy a na tej płycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka pilka

Mobo na 1401 leci 470, 24/7 na 450. Tak bootuje i leci sobie...

Dla zmiany mnoznika i testowania mobo, dalem sobie 1407 - kupa...

Mobo bootuje na 450, ale o stabilnosci mozna zapomniec.

Zostaje przy 1401 i ciesze sie doskanalym mobo.

W poniedzialek bedzie nowe mobo = nowa zabawa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DEVILEK

 

Kupilem MSI Powerup Platinum i teraz zastanawiam co robic bo plyta niby dobra nic sie nie grzeje jak w Asusie ale niestety moge ustawic tylko 1.58v w biosie ( a narazie nowych biosow nie widac na horyzoncie) a moj proc 6600 na 3600@1,.58v jest na styku stabilnosci ( brakuje mu 0,01v).

Wiec 1.85v byloby najlepszym rozwiazaniem zeby na przyszlosc nie kombinowac.

O lol fajnego gniota trafiles albo zle ustawiasz cos.

 

Jak rozumie 400x9. Podniosles Vmch, ktore ukrywa sie pod nazwa PCI-E voltage ? Jesli nie to podnies i testuj. Musi byc stabilnosc na 400x9 i nawet mniejszym vcore, chyba ze proc jest az tak kulawy.

 

Daj jego oznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was byłby tak uprzejmy by ustawić sobie w biosie hasło na odpalanie komputera i jak ma klawiaturę pod USB niech podziała tak kilka dni. 10-20 restartów kompa i powie czy czasami nie da się wpisać hasła.

Ja tak mam. Sporadycznie to się dzieje. A jak klawiatura jest pod PS to nigdy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...