Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że nie ten dział, ale może kogoś zainteresuje:

http://www.allegro.pl/item135531593_intel_...ro_selekt_.html

kupiłem (prawie) tego procka

i teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem

mój spokojnie chodzi do 3,96. Ciekawe czy na pewno ten to taki kozak ?

 

Mam tez do Was pytanie

Czy jak byście mieli szanse kupić jeszcze raz płyte główną, to byłaby ta sama ?

Edytowane przez Jacek-Placek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pecha. Ja mam już trzecią płytę. Pierwsza to była rewizja 067 z 1,65V. Dwie kolejne 068 z 1,85V. Żadna z nich nie przekroczyła 400 MHz. Obecna kończy się na 390MHz. Można więc stwierdzić, że płyty >400MHz są raczej wyjątkami niż regułą. Pomagają vmody i może bym się na nie zdecydował ale mój procesor kończy się już powyżej >3,85 MHz.

Przy pracy codziennej na procku 3,6 GHz (1,55V bios) i pamięci 900 Mhz 4-4-12-4 wystarcza mi tej wydajności do wszystkich zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ktoś mi może poradzić dlaczego nie moge na mojej płycie przekroczyć FSB 400 ? :|

Można coś zrobić aby poszło wyżej czy po prostu mam pecha i trafiłem na syfną płyte ? :(

 

Ja ze wzgledu na temp. nie bylem wczesniej w stanie sprawdzic mozliwosci OC.

Teraz moge sprobowac sie pobawic (mobo w rev. 1.02G i VMCH=1.65V).

 

Co do plyt i ich stabilnosci na/powyzej 400MHz - tutaj ponoc (bylo info w tym watku) moze pomoc zmiana BIOSu na 1401.

U ASUSa (podobno :)) takie historie sie zdarzaja, ze do 400MHz sa kwiatki, a powyzej niby jest stabilnie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem (prawie) tego procka

i teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem

mój spokojnie chodzi do 3,96. Ciekawe czy na pewno ten to taki kozak ?

 

Mam tez do Was pytanie

Czy jak byście mieli szanse kupić jeszcze raz płyte główną, to byłaby ta sama ?

Selekcja bez otwierania jest jak Yeti, niby jest a nikt go nie widzial :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia na 1.03G:

1,3000 na cpu 1,30

1,3250 na cpu 1,32

1,4000 na cpu 1,39

1,5000 na cpu 1,48

1,6000 na cpu 1,61

 

Super :) 0 dropa :) IDLE I STRESS NIC NIE ZMIENIA. Aha i jedna sprawa. Jak ma działać C1E czyli obniżanie vcore w idlu musi być na AUTO. W przyciwnym wypadku NIE DZIAŁA mimo właczonej funkcji C1E i Speed Step.

 

Ale v memorków dno...

1,80 na memkach 1,81

1,90 na memkach 1,84

2,00 na memkach 1,85

2,10 na memkach 2,00

2,20 na memkach 2,08

2,30 na memkach 2,19

2,40 na memkach 2,24

 

Ale sie zdenerwowałem... Bardzo się zdenerwowałem

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia na 1.03G:

1,3000 na cpu 1,30

1,3250 na cpu 1,32

1,4000 na cpu 1,39

1,5000 na cpu 1,48

1,6000 na cpu 1,61

 

Super :) 0 dropa :) IDLE I STRESS NIC NIE ZMIENIA. Aha i jedna sprawa. Jak ma działać C1E czyli obniżanie vcore w idlu musi być na AUTO. W przyciwnym wypadku NIE DZIAŁA mimo właczonej funkcji C1E i Speed Step.

 

Ale v memorków dno...

1,80 na memkach 1,81

1,90 na memkach 1,84

2,00 na memkach 1,85

2,10 na memkach 2,00

2,20 na memkach 2,08

2,30 na memkach 2,19

2,40 na memkach 2,24

 

Ale sie zdenerwowałem... Bardzo się zdenerwowałem

Faktycznie cos tu brzydko pachnie z tymi P5W DH, a miala byc taka git plyta:/

No nic, jak bede mial czas to moze sproboje ja mocno zwodowac (CPU, NB i SB) i dac 2 tony radiatorkow na wszysktie mozliwe uklady scalone :lol: Moze wtedy mi pojdzie stabilnie na 400 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie może ktoś oświecić dlaczego to tak dziwnie działa...

Moje ramki przy np. FSB 350 idą spokojnie 900 MHz. Proc gdy ustawie memki na 6xx MHz idzie do FSB 435. Ale jak chce dać FSB 430 na którym proc powinien spokojnie startować a ramki wtedy wyniosą 860 MHz to już komp się nie uruchamia :/ Dlaczego jak osobno ustawie to wszystko jest ok a jak chce dwa na raz to już klapa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GreenGo

Nic nie piszesz konkretnie. Same chaotyczne dane, nic nie wiadomo...

Uzywasz roznych dzielnikow pamieci z tego co sie domyslam, a 975 w zaelznosci od dzielnika roznie prowadzi pamieci i mozesz miec na kazdym dzielniku inny max pamieci...bardzo proste to to..

KTos nawet powiedzial, ze najslabsze max pamieci jest 1:1, ale najwyzsze dla cpu...wiec wybieraj... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqiulino - mam W2K3 Server Enterprise, ta sama sytuacja? No to lol, trzeba będzie się zaczaić na msdnaa w takim razie. Thx.

Rozpoczynam wertowanie wątku od początku, a potem jeszcze potruję nt. biosu płyty, zapewne ;)

Zainstaluj coś 64bit to zobaczysz różnice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqiulino - mam W2K3 Server Enterprise, ta sama sytuacja? No to lol, trzeba będzie się zaczaić na msdnaa w takim razie. Thx.

Rozpoczynam wertowanie wątku od początku, a potem jeszcze potruję nt. biosu płyty, zapewne ;)

XP-64bity i poszedl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z nich nie przekroczyła 400 MHz. Obecna kończy się na 390MHz. Można więc stwierdzić, że płyty >400MHz są raczej wyjątkami niż regułą.

Pamietaj o kwestii proca. Słyszałeś o czymś takim jak fsb wall?

 

Napiecia na 1.03G:

1,3000 na cpu 1,30

1,3250 na cpu 1,32

1,4000 na cpu 1,39

1,5000 na cpu 1,48

1,6000 na cpu 1,61

Mógłbys zmierzyc w miliwoltach? Gwarantuje, ze jest roznica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wytłumaczyłby mi ktoś jedną kwestię... Mobo jak w tytule:

Tutaj fajnie - 4 sztuki, wszystko cacy:

Dołączona grafika

A z drugiej strony, ciach:

Dołączona grafika

Wykrywa 3GB spośród 4GB, do tego widzi wszystkie 4 kostki. O co chodzi?

Hie, hie - jak pisze aquilino: to ograniczenie WinXP.

Jak ktos zagladal do Manuala, to jest tam to nawet wspomniane :D

BTW - do czego uzywasz kompa, ze wrzuciles tyle RAMu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić vmoda na napięcie ramków. Jednak nigdy tego nie robiłem i nie wiem w co się zaopatrzec.

Czy ktoś byłby tak miły i na PRV mi wytłumaczył co nieco?

 

EDIT:

Zrobiłem pencil moda na dimm...

Udało mi się spencilowac do 2,50v na ram.

Niestety efektu to nie dało moje PDP są do bani nie chcą iśc więcej jak 890Mhz przy 5.4.4.12 a są na kościach D9DCL

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o kwestii proca. Słyszałeś o czymś takim jak fsb wall?

 

Proc do testowania na niższych mnożnikach więc przy testowanianiu płyty nie powinien być blockerem.

Nie tylko słyszałem ale też dużo czytałem na temat fsb wall i wierz mi, żadne ustawienia na płytach, które testowałem nie dały >400 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodalem bios 1503 no i w koncu dyski sie nie wyalczaja ani caly komputer w czasie restartu :). Z tego co sprawdzilem przed chwila, zadnych dodatkowych mozliwosci O/C nie zauwazykem.

 

Pozdrawiam

Zainstalowalem tez 1503, zaladowalem 'defaults' a potem zapis i ponownie wszedlem do BIOSu by poustawiac wg wlasnych wymagan (wylaczam 2ga karte LAN, kontroler COM, kontroler 1394 i przestawiam RAM do pracy na 800MHz) no i stanardowo zapis.

 

Niestety po wlaczeniu funkcji wlaczania kompa pilotem (odzywa sie programik DH Remote zaraz po wejsciu do windy - u mnie w2k sp4) sprawa z wlaczaniem i wylaczaniem sie dalej wystepuje. Oczywiscie mowie o tym, ze po zakonczeniu pracy wylaczam UPSa, a kiedy wlaczam go ponownie (np. nastepnego dnia), to komp wstaje samoczynnie na kilka(nascie) sekund, poczym sie wylacza - zatem sytuacja bez zmian w stosunku do wersji poprzednich BIOSu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie do posiadaczy plyty P5W DH-DELUXE.

 

Mam proca E6600, ktory na napieciach default chodzi na 9x333. Teraz mam ustawione 8x400 napiecie na procesor (w biosie) 1,35V EVEREST CPUID pokazuje 1,304-1,312 kiedy komputer jest pod obciazeniem. Pamieci Patriot 1000XBLK ustawione w biosie na 4-4-4-12 napiecie 2,3V. Mostek ustawiony w biosie na VMCH 1,65V.Teraz najwazaniejsza czesc stabilnosc ?

Orthos odpalony w trybie Small FFTs - stress CPU 7 godzin i wszystko OK.

Orthos Odpalony w strybie Blend - Stress CPU and Ram blad po 5-10 minutach. Przestawiam VMCH 1,75V blad po 5-30 minut. Przestawiam VMCH 1,85V 4 godziny i wszystko OK.

Czy to jest naturalne ?

 

 

Dane sprzetu:

Asus P5WDH REV. 1.02G

Chłodzenie: Scythe Infinity, chipset HR05

Patriot 2x1G 1000XBLK

Zasilacz: Neotec 440W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was tez plytka strasznie klamie z temperaturami?

W moim wypadku zawsze (czy idle czy stres) pokazuje CPU 43-45°C niezaleznie od wszystkiego. Roznica miedzy wskazaniami plyty a CoreTempa sa po prostu smieszne:

Idle - C1+SpeedStep - otwarta buda - CoreTemp 32°C a plyta swoje - 43°C

Stres - zamknieta buda - Core Temp 58°C a plyta 45°C

Do du*y takie pomiary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy wskazaniami plyty a CoreTempa sa po prostu smieszne

Póki co ten typ tak ma i trza to zaakceptować. Używam od dwóch dni SpeedFan wersja 4.32 beta 4 i tam jest prawidłowy odczyt tzn. zaimplementowano CoreTempa (+- 2st. względem ITAT).

Edytowane przez Uncle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co ten typ tak ma i trza to zaakceptować. Używam od dwóch dni SpeedFan wersja 4.32 beta 4 i tam jest prawidłowy odczyt tzn. zaimplementowano CoreTempa (+- 2st. względem ITAT).

Dzieki za info, bo wlasnie nigdy nie probowalem speedfan bety, a bardzo by mi sie przydalo zeby wszystko bylo czytane przez jeden program Edytowane przez BLBK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka taka jak w temacie rev. 1.03G,najnowszy bios i max vmch to 1,65v.

Max fsb stabilne fsb to 413mhz,powyzej czarny ekran,bez wzgledu czy podniose v-core-1,7v,fsb-1,3v itd..po prostu komp nie wstaje.Teraz pytanie czy jakas mozliwosc podniesienia vmch do 1,85v????Biosy na bank nie daja takich mozliwosci,sa jakies v-mody???.Mysle,ze to wlasnie w tym tkwi problem,bo proc juz byl sprawdzany u kolesia i leci stabilnie na bank do 4Ghz(E6600).temperatury w stresie nie przekraczaja proc 40'C,jajo nr.1 58'C,nr.2 59'C,chipset 37'C.mam zmieniona paste na AC Silver 5,zainstalowane dodtakowe chlodzenie na chipie i dobrze wentylowana bude,wiec problem nie tkwi w temp.

Jakies pomysly jak zwiekszyc napiecie na vmch???

Edytowane przez rafi27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...